Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 651-700 z 13653  Wstecz  Dalej     Sklep

20-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, To nie jest gitara z żadnej masowej produkcji, lecz specjalna wersja wykonywana według mojego projektu na zamówienie i wykańczana u mnie. Jakie dodatkowe informacje by Pan potrzebował o marce? Zgłoszenie marki znajdzie Pan w Urzędzie Patentowym (biuletyn z 2011 roku). Kilka dni temu sprzedałem ostatnie PF30. Nowe są w trakcie produkcji i przewiduję promocje na grudzień.

20-09-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
Dziękuję za wyjaśnienia. Przymierzam się do zakupu gitary i byłem ciekaw. Interesuje mnie miękka gitara akustyczna, nie musi to być elektryk. Swoje lata już mam :-( i chciałbym wrócić do tego instrumentu po dłuższej przerwie w możliwie jak najmniej bolesny sposób :-). Pana oferta obejmująca także regulację gitary jest bardzo interesująca. W opisie instrumentu pisze Pan "Nie polecam jedynie osobom o bardzo małych dłoniach i krótkich palcach.". Czy to się da zmierzyć?

20-09-2021, Od: Ben Odpowiedz
Szersze gryfy sprawdzają się też dobrze wtedy, gdy ktoś gra technikami klasycznymi na akustyku, lub ćwiczy fingerstyle.

20-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Współczesne gitary akustyczne mają węższe gryfy niż dawniej bywało. Standardem w akustykach jest obecnie gryf 43mm. Dla osób, które dawniej grały, lub używały gitary klasycznej 53mm, gryf o centymetr węższy może być zaskoczeniem. Także początkujący niekiedy narzekają, że zaczepiają niechcący o sąsiednie struny. Dlatego wprowadziłem kilka modeli o nietypowych jak na akustyka, szerszych gryfach.
Można próbować coś mierzyć. Jeśli trzy palce złączone do akordu A-dur mają około 4,5 cm szerokości, czyli jakieś 1,5 cm na palec, to zapewne da się przyzwyczaić do gryfu 43mm. Ale bywają osoby o palcach ponad 2 cm grubości. Wtedy A-dur trzeba łapać naciskając jednym palcem dwie lub trzy struny. Niektórzy tak grają, czyli trzeba wypróbować, czy jest to akceptowalne i nie nazbyt uciążliwe. Wąski gryf daje ciut mniejszą dźwignię na akordach barowych i pozwala kciukiem naciskać struny od góry. Mało kto używa tej techniki, ale warto o tym wspomnieć. Wąski gryf wymaga jednak większej precyzji, żeby nie dotykać strun, których nie chcemy dotknąć.

21-09-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Moja przypadłością są grube i krótkie palce więc optymalnym byłby szerszy niż standardowy gryf i krótsza menzura. W Pana ofercie znalazłem 3 takie gitary:
https://skrzypce.pl/products/L1LSD.html
https://skrzypce.pl/products/L1LSF.html
https://skrzypce.pl/products/X11LSPSCC.html
Która z nich by Pan polecił dla grubych i krótkich palców, a może jakaś inna w cenie ok. 1000zł?

21-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Gryfy mają wszystkie podobne, różnią się pudłem. Pierwsza ma pudło największe, więc będzie sporo basu i dobra głośność. Druga ma pudło folkowe, więc brzmi nieco jaśniej, klarowniej i jest lepsza selektywność dźwięku. Trzecia ma najmniejsze pudło, bardzo wygodne, ciekawe wykończenie, ale będzie mniej basu i mniejsza głośność. Pierwszą z tych gitar mam też w wersji z elektroniką i wycięciem cutaway za 900 zł. Można też rozważyć poczekanie na Pengano do grudnia. Jeszcze szerszy gryf, więc odstępy strun większe, jednak krótkie palce mogą mieć problem z zasięgiem na nietypowych akordach.

04-10-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
Kupiłem gitarę Baton Rouge L1LSD w piątek, w południe, a dziś (poniedziałek) gitara do mnie dotarła. Całość solidnie zapakowana w 2 kartony i co najważniejsze gitara dotarła cała i zdrowa. Co do samej gitary to rzeczywiście jest wykonana bardzo starannie, a ponad to została dopracowana i wyregulowana jak prosiłem. W porównaniu do mojej starej gitary Hohner HW220P ta L1LSD jest bardzo lekka i sprawia wrażenie delikatnej. Brzmi głęboko i charakteryzuje się długim czasem wybrzmiewania strun. Troszeczkę "drażni mnie" bardzo metaliczne brzmienie nowych strun. Muszą się z pewnością wybrzmieć. Kupując kierowałem się szerszym gryfem i krótszą menzurą (630mm) tej gitary. Gra się bardzo wygodnie. Po regulacji przez Pana Jarka wysokość E6 na 12 progu to 3,8 mm. Gra się wygodnie, a o to mi chodziło. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu na skrzypce.pl. Postaram się wykorzystać opakowanie gitary i będę chciał podesłać Panu do regulacji wspomnianego Hohner HW-220P gdzie dodatkowo zauważyłem, że lekko się odkleja mostek. Nie chcę jej wyrzucać, podoba mi się brzmienie (nawet na starych strunach:-) i liczę, że po "rehabilitacji" u Pana będzie mi jeszcze długo służyć, ale w tej sprawie się oczywiście najpierw z Panem skontaktuję. Podsumowując bardzo polecam wszelkie zakupy na skrzyce.pl. Tu zawsze można liczyć na życzliwość i profesjonalna obsługę. Pozdrawiam i życzę wielu zadowolonych klientów i dużego asortymentu instrumentów. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

23-09-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
Trudny wybór z tymi gitarami. Czy ten BR L1LSD (elektroniki nie potrzebuję) byłby przy zakupie przez Pana przygotowany, wyregulowany (zależy mi na miękkiej gitarze, więc siodełko mostek itd.)? Dałoby się założyć do niej struny Elixir 11002 Nanoweb 80/20 Bronze Extra Light 10-47 i czy mialoby to sens?

24-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
W każdej gitarze robię korekty i regulacje już w cenie, więc będzie wygodniej ustawiona niż fabryczna. 10-47 Extra Light gorzej brzmią, gorzej stroją i mają większą amplitudę drgań, więc trzeba ustawiać ciut wyżej. Pierwszy komplet szybciej się zużywa, więc warto pograć na fabrycznych ze trzy miesiące i wtedy założyć droższe struny.

28-09-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
A czy jakieś inne BR (poza tymi trzema) z szerszym gryfem i menzurą 630mm Pan może posiada i mógłby Pan polecić np. BR L1C/D?

28-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Nie miałem tego modelu. Trzeba by zamówić z Niemiec, ale ostatnio są jakieś problemy z komunikacją i transportami. Awaryjnie zamiast z dystrybucji mogę ściągnąć z niemieckiego sklepu i zrobić korekty i regulacje. Są dostępne.

28-09-2021, Od: Tadeusz Odpowiedz
Dziękuję za Pańskie zaangażowanie - napisałem do Pana na adres email siedziba.pl

22-09-2021, Od: Sebastian Odpowiedz
Witam. Interesuje mnie zakup gitary akustycznej z litym wierzchem. Skłaniam się ku Lag'owi T70. Czy jest możliwość przed zakupem posłuchać u Pana, jak brzmią inne gitary?

23-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Niestety nie mamy pomieszczeń wystawowych i odsłuchowych, ale w odróżnieniu zwykłych salonów, każdy instrument przechodzi u mnie od razu dodatkowe korekty i regulacje. To sporo zmienia w brzmieniu, strojeniu, odczuciach z gry i w aspekcie trwałości strun. Środki, które zwykle by poszły na utrzymanie salonu i wystawy, przeznaczam bardziej na realną poprawę przyjemności i łatwości gry na danym instrumencie.
Obecnie wiekszość zamówień to wysyłki, więc skupiam się na maksymalnym zadowoleniu Klientów, którzy mają daleko do salonów, a chcą od razu dostać instrument ponad przeciętny w swojej klasie, bez potrzeby żmudnego odsyłania i wymieniania.
Dla klientów z Warszawy także chętnie organizuję sesje testowo odsłuchowe wybranych instrumentów, jednak jest to trudne w okresie szczytu sezonu wrzesień-grudzień, gdy zamówień, paczek i przygotowań jest bardzo dużo, a do tego fala covid. W tym okresie lepiej sprawdzą się typowe wielkie salony, jeśli mamy do nich blisko. Co prawda ponad połowa salonów muzycznych zbankrutowała w Warszawie w wyniku ekspansji sprzedaży wysyłkowej, ale jeszcze kilka zostało.
Co do Lagów, są to gitary moim zdaniem poprawne, eleganckie, ze świetnym designem i marketingiem. Jednak mnie osobiście pod względem brzmienia, geometrii i stabilności drewna, nieco bardziej pasuje Cort. Wizualnie wybrałbym Laga, a mechanicznie i brzmieniowo Corta, ale to kwestia gustu i indywidualnych potrzeb. Nie do końca da się to ocenić testami nowych gitar, bo nie da się stwierdzić np. kwestii awaryjności, wrażliwości i stabilności kształtów i wymiarów drewna podczas dalszej eksploatacji w zmiennych warunkach.
Testując nową gitarę mamy jeszcze nierozegrany instrument na świeżych strunach. Trzeba mieć w tyle głowy to, że struny nieco zabrudzone, lekko zgrane, zabrzmią bardziej matowo. Wiele gitar kompletnie gaśnie na strunach używanych, choć fajnie brzmią w salonie. Tu znowu podoba mi się Cort, który daje żywe basy nawet na strunach nie pierwszej świeżości. Trudno przecież co miesiąc zakładać nowe struny. Trzecim problemem testów jest pomieszczenie. Można wybrać kompletnie niewłaściwy instrument do swojego pomieszczenia, które albo uwypukla brzmienie, albo gasi. Często słabo brzmąca gitara w salonie, nagle ożywa w domu, gdy mamy więcej echa i pogłosu, albo odwrotnie - coś super brzmiało, zanosimy do domu i kicha. Dlatego zarówno odsłuchy Youtube jak i testy salonowe, mogą być bardzo mylące co do brzmienia i paradoksalnie lepiej może sprawdzić się zakup wysyłkowy, gdy mamy możliwość sprawdzenia we własnych warunkach i zakupu gitary nad którą ktoś dodatkowo popracował i doregulował.

23-09-2021, Od: Sebastian Odpowiedz
Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Bardziej mi zależy na dobrze wykonanym i dobrze grającym instrumencie niż na wyglądzie. Którego Corta by Pan polecił? Zależy mi na tym aby gitara była miękka i przyjemna w czasie nauki grania.

23-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Cort Earth model 70 lub Grand (wykończony bardziej surowo), albo wersja mahoniowa MH, o nieco ciemniejszym brzmieniu. Dzięki równym i stabilnym gryfom, które mają prawidłowy relief na całej długości, mogę je wyregulować właśnie pod bardzo wygodne granie. W wielu innych gitarach trzeba zostawiać większy zapas wysokości strun na przeróżne nierówności gryfu, niedoskonałości i zmienność kształtu. Gołym okiem nie widać, ale nawet małe garby i wypaczenia rzędu pół milimetra bardzo utrudniają granie i prawidłową regulację.

30-09-2021, Od: Sebastian Odpowiedz
Odwiedziłem wczoraj kilka sklepów w Warszawie i niestety nigdzie nie oferowali gitar Cort. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie gitara Ibanez AW54-OPN - zarówno pod kątem brzmienia jak i wykonania. Czy jest szansa, że w niedalekiej przyszłości znalazłaby się ona u Pana w ofercie.
Jeśli miał Pan doświadczenie z tym modelem Ibaneza, chętnie poznam Pana opinie, zwłaszcza w odniesieniu do gitar Cort.

30-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Jak podaje Wikipedia: "Wiele przedsiębiorstw ma kontrakt z Cortem, by budował atrakcyjne cenowo gitary, które mają markę przedsiębiorstwa zlecającego produkcję. Linie gitar Ibanez, Parkwood Schecter, G&L Tribute i Fender Squier są między innymi najlepiej znanymi markami, które tworzy Cort."
Nie wiemy czy dokładnie ta wspomniana gitara została wykonana przez fabrykę Corta, ale jest to całkiem możliwe. Mam od ręki niemal identyczne gitary, tylko że z oryginalnym logo Cort. Taki model: https://kytary.pl/cort-earth-70-mh-op/HN179142 niby z gwarancją najniższej ceny. Tyle że u mnie sporo taniej: https://skrzypce.pl/products/earth70mh.html
W dodatku gitara nie goła, tylko od razu z dodatkami, korektami i regulacją. Wersje z logo Cort mają dobrze sezonowane stabilne drewno o dobrym brzmieniu, długim wybrzmiewaniu, pozwalające na bardzo komfortowe ustawienia. Nie wiem czy na Ibanezie da się ustawić równie wygodnie geometrię. Z moich statystyk wynika też bardzo mała awaryjność i duża odporność Corta. Ma wszystkie potrzebne zalety.

10-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Można online zakupić ukulele z regulacją z poza oferty sklepu? Chodzi mi o Casha Carbon Fibre z włokna węglowego w zestawie ale z obniżeniem ewentualnym strun. Jaka bylaby cena?

12-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Często jest to możliwe, ale akurat z tym ukulele bym nie ryzykował. Instrumenty z tworzyw brzmią specyficznie i raczej słabo w porównaniu z drewnianymi. Chyba, że było to osłuchane dokałdnie na żywo, nie z nagrania i jest pewność, że nie będzie zwracane.

13-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Mam zakupione od Pana przed laty ukulele EverPlay i jestem z niego zadowolony. Obecnie zależy mi właśnie na takim z włókna szklanego, żeby nie groźne były mu warunki atmosferyczne a i trwałość była większa. Pasuje mi większy rozmiar niż sopranowy i podoba mi się "rockowy" wygląd Cashy. Dźwięk jest faktycznie specyficzny, mniej niskich tonów nawet w porównaniu z moim UK21-30 ale w przeciągu miesiąca na pewno będę chciał nabyć ten instrument? Najbardziej zależy mi na Pańskim przygotowaniu ukulele a kupując online od Pana można by ominąć procedurę zakupu gdzie indziej, wysyłania do "obróbki" itd.

14-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
A może na początek kupić tanią wersję kompozytowego ukulele, żeby przekonać się czy takie pudełkowe brzmienie plastiku jest w ogóle akceptowalne. https://skrzypce.pl/products/UK20C21.html

13-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To nie włókno szklane tylko poliwęglan. Nie wiadomo czy będzie bardziej trwałe. Też są pewnie jakieś klejenia, kwestia odporności mechanicznej, termicznej i na promienie UV, jakość kluczy. Nawet jeśli jest mocniejszy materiał, to fabryka zrobi przecież cieńsze elementy i wyjdzie na jedno. Czy takie progi z plastiku będą mocniejsze od tradycyjnych metalowych?
Najważniejsze jednak to posłuchać brzmienia na żywo. Jak dotąd widziałem masę plastikowych instrumentów i żadne nie zachwycało dźwiękiem. Może to jest inne, albo pasuje pod gust, ale to trzeba sprawdzić samemu. Nagraniami nie można się sugerować. Jeśli spodoba się dźwięk po testach na żywo, to mogę spróbować zamówić takie u dystrybutora. Tylko jaki kolor?

14-09-2021, Od: Graveozz Odpowiedz
Ja jestem zdecydowany.
Małżonka mówi, że ma być czerwone, jeśli jest w zasięgu to proszę takie ściągnąć, jeśli nie ma to proszę o czarne.
Włókno węglowe, z tym szklanym to przejęzyczenie. Teoretycznie jest to jeden kawałek materiału więc powinno być solidnie.
Proszę o wycenę i ewentualne dane do przelewu, tudzież e-mail by kontynuować naszą współpracę.
Przy okazji oceni Pan ten instrument i proszę o szczerą opinię, zakupię tak czy siak ale chętnie przeczytam co pan sądzi o instrumencie przed i po adaptacji Pengano - bo bardzo mi zależy na przygotowaniu instrumentu u Pana.

15-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Czerwonych nie ma w polskiej dystrybucji, więc zamówiłem czarne.

15-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
To nawet lepiej.
Przelewać Panu jakieś pieniądze?
Wiadomo ile już wyjdzie w sumie za instrument, ewentualne korekty oraz regulację oraz wysyłkę?

16-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Cena przeciętna z polskich sklepów to 430 zł i to będzie OK, już z regulacją. Wysyłka Inpost lub DHL +12 zł. Nr konta widać w koszyku. Adres i telefon poproszę na e-mail (dział Info).

16-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Dziękuję serdecznie, że zechciał Pan zamówić i wyregulować instrument.
Puściłem przelew i wiadomość mailową na skrzynkę SPIN. To już mój trzeci zakup u Pana w przeciągu około 5 - 6 lat.
Jak już będzie Pan miał instrument i zechce się podzielić uwagami o nim chętnie przeczytam.

22-09-2021, Od: Graveozz Odpowiedz
Współpraca z Panem Jarkiem to czysta przyjemność.
Polecam zakup instrumentu w tym sklepie!

16-09-2021, Od: Aneta Odpowiedz
Dzien dobry czy za 4 tys kupie juz dobre skrzypce 4/4 dla dziecka ktore uczy sie w szkole muzycznej chodzi mi o to by bylo ladne brzmienie.

21-09-2021, Od: Ben Odpowiedz
Brzmienie w większym stopniu zależy od grającego niż od instrumentu. W gitarze czy pianinie brzmienie jest dane od razu dla każdego. W skrzypcach trzeba nauczyć się je wydobywać. Dlatego uczeń, który więcej poćwiczy, ładniejsze brzmienie uzyska na Modenie+ za 2250 zł, niż uczeń nie przykładający się do nauki, na kosztownym Stradivariusie.
Sporo zależy od wymagań nauczyciela i postępów danego ucznia. Spotyka się profesorów, którzy akceptują Everplaya za 500 zł, a są tacy którzy wymagają sprzętu lutniczego za 30 tys zł.
Zależy też od postępów w nauce. Zbyt tanie skrzypce będą nieco ograniczały ucznia ekstremalnie zdolnego, podczas gdy uczeń przeciętny nawet nie zauważy różnicy w skrzypcach tańszych i droższych.
Najlepiej więc skonsultować z nauczycielem. Trzeba też brać pod uwagę budżet domowy. Określone kwoty dla jednej osoby będą dużym wyrzeczeniem, a dla innej śmieszką kwotą na waciki.

20-09-2021, Od: Agata Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest sens oddawać skrzypce poniżej 1000zł na drobną naprawę do lutnika? Czy lutnicy zajmują się tanimi instrumentami?

20-09-2021, Od: Ben Odpowiedz
Lutnicy to ludzie z natury dokładni i staranni. Chcą to robić profesjonalnie, bez kompromisów. Precycja oznacza dużo roboczogodzin, a wtedy koszt usługi przekracza wartość instrumentu. Dlatego zwykle nie chcą zajmować się zbyt tanimi skrzypcami fabrycznymi. Jednak jeśli to faktycznie drobiazg, to może ktoś podejmie się naprawy.

16-09-2021, Od: Rafał Odpowiedz
Witam, czy byłaby możliwość sprowadzenia skrzypiec 4/4 Pengano Ruzeng? Były kiedyś dostępne do zakupu na tej stronie i wyglądały naprawde niesamowicie.

Jeżeli jest to możliwe, to prosiłbym o oszacowanie wyceny.

16-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To skrzypce z 2014 roku. W realu były bardziej czerwone. Można zlecić ponowne wykonanie, ale obecna cena to około 3200 zł. Podobnie wygląda Pengano SI Dark z osprzętem bukszpanowym i są dostępne za 1350 zł.

17-09-2021, Od: Rafał Odpowiedz
Jestem jak najbardziej zainteresowany wykonaniem Ruzenga! Chciałbym się tylko upewnić, że specyfikacja tych skrzypiec będzie taka sama jak na stronie https://skrzypce.pl/products/ruzeng.html (m.in. ten sam gatunek i okres sezonowania drewna, tylna płyta bez łączeń)

17-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tylna płyta bez łączeń nie zawsze jest lepsza. Trzeba ściąć duże drzewo i jest to kosztowne. Dlatego zwykle w ramach danego budżetu, płyta łączona może być gatunkowo lepsza, niż jednolita. Te modele aktualnie są wykonywane z płytą łączoną. Może to się zmienić w przyszłym roku, bo zależy od zapasów drewna w danym gatunku. Aktualnie mam od ręki z tyłem jednolitym Antik I+ za 1850 zł i Modena+ za 2250 zł.

03-09-2021, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam. Wasza oferta obejmuje interfejsy audio i mikrofony? Chodzi o amatorskie nagrywanie gitary akustycznej.

03-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Mamy tylko akustyczne instrumenty strunowe jak skrzypce, gitary, ukulele i to też nie standardowe jak w sklepach, tylko z korektami i regulacją. To jest pewna wartość dodana i specjalizacja. Elektroniką zajmuje się masa innych sklepów i trudno tu konkurować. Ci co mają tego sprzętu dużo z pewnością będą mieli dobre ceny.

03-09-2021, Od: Michał Odpowiedz
Witam, Czy będzie możliwość kupienia przerabianych skrzypiec leworęcznych LH w rozmiarze 4/4 ?

03-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Przy 4/4 to nie ma sensu. Trzeba zamówić prawdziwe leworęczne. Pełny rozmiar to skrzypce docelowe, nie na dwa lata. Sama zmiana kolejności strun, podstawka i podbródka nie rozwiązuje problemu. Pozostają kołki, gdzie ten przysunięty bliżej od struny E znajduje się przy prożku i przeszkadza. Powinien być oddalony w odbiciu lustrzanym w wersji leworęcznej. Drugi problem to budowa wewnętrzna. Dusza powinna być pod struną E, a belka basowa pod struną G. W przerabianych zewnętrznie będzie odwrotnie, co przy pełnym pudle rezonansowym daje złe brzmienie. Od biedy można do stosować w małych skrzypcach na pierwszy rok nauki. Przy docelowych 4/4 polecam prawdziwe leworęczne, z lustrzanym odbiciem kołków i właściwą budową wewnętrzną.

30-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
A uda się jeszcze ten stroik EP-10 EVRY PLAY?

30-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tak

28-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Ok. W takim razie przyjade z klasykiem i odbiorę Pengano ustawione i sprawdzone. A jakiś rabacik na zakup? Przed przyjazdem zadzwonię. Pozdrawiam. Adam J.

30-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
OK, dorzucę jeszcze pokrowiec, kostki i komplet strun.

27-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Panie Jarku ale którą Pan wyregulował, tę podpalaną z szerokim gryfem? Najwczesniej mogę odebrać ją w poniedziałek po 15:00. A jeszcze mam pytanie gdybym przywiózł gitarę klasyczną, to czy zerknął by Pan i ewentualnie poprawił?

27-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Czarne i podpalane to były stare wersje sklejkowe chińskie sprzed wielu lat. Obecnie są wyłącznie dostępne lepsze wersje nie zamalowane, z litym przodem. Kolor przodu jasny naturalny, lakier transparentny w połysku. Tamte dawniejsze nie są dostępne od wielu lat i nie będą już produkowane. Klasyka można zostawić na przegląd i korekty na dzień lub dwa.

26-08-2021, Od: julia Odpowiedz
Czy jeśli jedno włosie od smyczka zostanie zerwane i je oddetne to będzie to jakoś wieś wpływało na grę

26-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma to wpływu. Proszę zerknąć ile włosia stracił ten muzyk i dalej gra: https://youtu.be/WXwgZL4zx9o?t=136
Najlepiej właśnie przycinać urwane włosy. Niektórzy wyrywają drugi koniec, ale wtedy jest ryzyko, że zamiast wyrwania włos wyciągnie się z oprawy tworząc luz w uchwycie. Kolejne włosy mogą wtedy łatwiej wysuwać się z oprawy.

23-08-2021, Od: Adam. Odpowiedz
Panie Jarku faktycznie film był zamieszczony 8 lat temu. Ale pudło było z litego drewna w kolorze czarnym z podstrunicą palisadowa, szerokim gryfem 49mm i fantastycznym brzmieniem. Nie mógł się Pan nadxiwić i szczerze polecał ten instrument.Teraz Pengano jest na Pana stronie jasny przód i w cenie 900zl (na poczatku sierpnia 850).
A czy jest w kolorze podpalanym z szerokim gryfem, bo jakos nie zauważyłem. Czy trzeba złożyć u Pana zamowienie na dany model?


Wyświetlono wiadomości 651-700 z 13653  Wstecz  Dalej