Forum

20-09-2021,Od: Tadeusz
Dzień dobry, proszę o podanie dodatkowych informacji o marce Pengano i jej gitarze akustycznej PF30. Może jakiś link do strony producenta - coś nie mogę znaleźć :-(. Pozdrawiam

20-09-2021,Od: Jarek
Dzień dobry, To nie jest gitara z żadnej masowej produkcji, lecz specjalna wersja wykonywana według mojego projektu na zamówienie i wykańczana u mnie. Jakie dodatkowe informacje by Pan potrzebował o marce? Zgłoszenie marki znajdzie Pan w Urzędzie Patentowym (biuletyn z 2011 roku). Kilka dni temu sprzedałem ostatnie PF30. Nowe są w trakcie produkcji i przewiduję promocje na grudzień.

20-09-2021,Od: Tadeusz
Dziękuję za wyjaśnienia. Przymierzam się do zakupu gitary i byłem ciekaw. Interesuje mnie miękka gitara akustyczna, nie musi to być elektryk. Swoje lata już mam :-( i chciałbym wrócić do tego instrumentu po dłuższej przerwie w możliwie jak najmniej bolesny sposób :-). Pana oferta obejmująca także regulację gitary jest bardzo interesująca. W opisie instrumentu pisze Pan "Nie polecam jedynie osobom o bardzo małych dłoniach i krótkich palcach.". Czy to się da zmierzyć?

20-09-2021,Od: Jarek
Współczesne gitary akustyczne mają węższe gryfy niż dawniej bywało. Standardem w akustykach jest obecnie gryf 43mm. Dla osób, które dawniej grały, lub używały gitary klasycznej 53mm, gryf o centymetr węższy może być zaskoczeniem. Także początkujący niekiedy narzekają, że zaczepiają niechcący o sąsiednie struny. Dlatego wprowadziłem kilka modeli o nietypowych jak na akustyka, szerszych gryfach.
Można próbować coś mierzyć. Jeśli trzy palce złączone do akordu A-dur mają około 4,5 cm szerokości, czyli jakieś 1,5 cm na palec, to zapewne da się przyzwyczaić do gryfu 43mm. Ale bywają osoby o palcach ponad 2 cm grubości. Wtedy A-dur trzeba łapać naciskając jednym palcem dwie lub trzy struny. Niektórzy tak grają, czyli trzeba wypróbować, czy jest to akceptowalne i nie nazbyt uciążliwe. Wąski gryf daje ciut mniejszą dźwignię na akordach barowych i pozwala kciukiem naciskać struny od góry. Mało kto używa tej techniki, ale warto o tym wspomnieć. Wąski gryf wymaga jednak większej precyzji, żeby nie dotykać strun, których nie chcemy dotknąć.

21-09-2021,Od: Tadeusz
Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Moja przypadłością są grube i krótkie palce więc optymalnym byłby szerszy niż standardowy gryf i krótsza menzura. W Pana ofercie znalazłem 3 takie gitary:
https://skrzypce.pl/products/L1LSD.html
https://skrzypce.pl/products/L1LSF.html
https://skrzypce.pl/products/X11LSPSCC.html
Która z nich by Pan polecił dla grubych i krótkich palców, a może jakaś inna w cenie ok. 1000zł?

21-09-2021,Od: Jarek
Gryfy mają wszystkie podobne, różnią się pudłem. Pierwsza ma pudło największe, więc będzie sporo basu i dobra głośność. Druga ma pudło folkowe, więc brzmi nieco jaśniej, klarowniej i jest lepsza selektywność dźwięku. Trzecia ma najmniejsze pudło, bardzo wygodne, ciekawe wykończenie, ale będzie mniej basu i mniejsza głośność. Pierwszą z tych gitar mam też w wersji z elektroniką i wycięciem cutaway za 900 zł. Można też rozważyć poczekanie na Pengano do grudnia. Jeszcze szerszy gryf, więc odstępy strun większe, jednak krótkie palce mogą mieć problem z zasięgiem na nietypowych akordach.

04-10-2021,Od: Tadeusz
Kupiłem gitarę Baton Rouge L1LSD w piątek, w południe, a dziś (poniedziałek) gitara do mnie dotarła. Całość solidnie zapakowana w 2 kartony i co najważniejsze gitara dotarła cała i zdrowa. Co do samej gitary to rzeczywiście jest wykonana bardzo starannie, a ponad to została dopracowana i wyregulowana jak prosiłem. W porównaniu do mojej starej gitary Hohner HW220P ta L1LSD jest bardzo lekka i sprawia wrażenie delikatnej. Brzmi głęboko i charakteryzuje się długim czasem wybrzmiewania strun. Troszeczkę "drażni mnie" bardzo metaliczne brzmienie nowych strun. Muszą się z pewnością wybrzmieć. Kupując kierowałem się szerszym gryfem i krótszą menzurą (630mm) tej gitary. Gra się bardzo wygodnie. Po regulacji przez Pana Jarka wysokość E6 na 12 progu to 3,8 mm. Gra się wygodnie, a o to mi chodziło. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu na skrzypce.pl. Postaram się wykorzystać opakowanie gitary i będę chciał podesłać Panu do regulacji wspomnianego Hohner HW-220P gdzie dodatkowo zauważyłem, że lekko się odkleja mostek. Nie chcę jej wyrzucać, podoba mi się brzmienie (nawet na starych strunach:-) i liczę, że po "rehabilitacji" u Pana będzie mi jeszcze długo służyć, ale w tej sprawie się oczywiście najpierw z Panem skontaktuję. Podsumowując bardzo polecam wszelkie zakupy na skrzyce.pl. Tu zawsze można liczyć na życzliwość i profesjonalna obsługę. Pozdrawiam i życzę wielu zadowolonych klientów i dużego asortymentu instrumentów. Jeszcze raz bardzo dziękuję.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):