Forum

16-09-2021,Od: Aneta
Dzien dobry czy za 4 tys kupie juz dobre skrzypce 4/4 dla dziecka ktore uczy sie w szkole muzycznej chodzi mi o to by bylo ladne brzmienie.

21-09-2021,Od: Ben
Brzmienie w większym stopniu zależy od grającego niż od instrumentu. W gitarze czy pianinie brzmienie jest dane od razu dla każdego. W skrzypcach trzeba nauczyć się je wydobywać. Dlatego uczeń, który więcej poćwiczy, ładniejsze brzmienie uzyska na Modenie+ za 2250 zł, niż uczeń nie przykładający się do nauki, na kosztownym Stradivariusie.
Sporo zależy od wymagań nauczyciela i postępów danego ucznia. Spotyka się profesorów, którzy akceptują Everplaya za 500 zł, a są tacy którzy wymagają sprzętu lutniczego za 30 tys zł.
Zależy też od postępów w nauce. Zbyt tanie skrzypce będą nieco ograniczały ucznia ekstremalnie zdolnego, podczas gdy uczeń przeciętny nawet nie zauważy różnicy w skrzypcach tańszych i droższych.
Najlepiej więc skonsultować z nauczycielem. Trzeba też brać pod uwagę budżet domowy. Określone kwoty dla jednej osoby będą dużym wyrzeczeniem, a dla innej śmieszką kwotą na waciki.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):