Forum

12-10-2021,Od: Monika
Dzień dobry. Szukam dla siebie gitary. Waham się między LAG T70DC a Cort Earth 70. Wracam do gry po kilkudziesięciu latach więc palce mało wprawne. Serce mówi Lag. Co by Pan polecił? Czy Laga ma pan tylko w tej wersji?

12-10-2021,Od: Jarek
Jak dla mnie Cort odrobinę lepiej brzmi, dłużej wybrzmiewa i pozwala na dokładniejsze ustawienie, bo jest równe i stabilne drewno. Także trwałość dobra i niska awaryjność. Przy Lagu nie ma dużej różnicy, a jest może bardziej elegancki. Kwestia gustu. Tak na szybko mam tylko tą wersję. Z Corta mam kilka: Earth, Grand i wersja Mahoniowa.

13-10-2021,Od: Monika
Jeśli podobna jakość + elegancja to jednak zamówię Laga. Mam nadzieję, że przed wysyłką ustawi mi pan gitarę, żebym nie grała jak na harfie bo muszę od nowa przyzwyczaić palce do strun :) Pozdrawiam.

13-10-2021,Od: Jarek
Jakość podobna, ale Cort Earth 70 ma zwykle ciut równiejsze gryfy i optymalne kształty reliefu, co pozwala na trochę wygodniejsze ustawienia. Jest także bardziej odporny, bo ma binding na krawędziach. Lag ma takie linie sugerujące ożyłkowanie, ale to tylko namalowana atrapa. Przy mocnym uderzeniu w krawędź może pęknąć cała płyta, więc trzeba z nią ostrożniej postępować.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):