Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 101-150 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

04-11-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Pod względem brzmienia najlepsza będzie Modena+ i Antyk I+

29-10-2023, Od: Andrzej Odpowiedz
Jestem zainteresowany Gitara elektroakustyczna Cort MR600F. Jaki ma ona rozmiar? 4/4 ?

30-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to typowe duże pudło dreadnought. Trzeba pamiętać, że w akustykach rozmiar 4/4 odnosi się raczej do menzury około 650mm, a nie do wielkości gitary jako takiej. Czyli może być mała gitarka z pudłem parlor, traveler, ale jak ma menzurę 630-650 to będzie nazywana rozmiarem 4/4, czyli dla dorosłych. Nieco większe pudła niż parlor mają kształty concert i auditorium, ale największą pojemność akustyczną będą miały dreadnought i jumbo. Takie gitary są głośne, mają sporo basu i głębi brzmienia. Przy czym dreadnought jest zdecydowanie najbardziej popularnym pudłem. Modele małe i płaskie bardziej pasują do muzyki folkowej, ewentualnie jako elektroakustyki, gdzie bas podbijemy na wzmacniaczu.

25-10-2023, Od: Mateusz Odpowiedz
Dziękuję za gitarę HB 48,produkt zgodny z opisem ładne ciepłe brzmienie ,przyjemnie się gra.
Gitara świetnie przygotowana do grania po wyjęciu z opakowania nadal była nastrojona (nawet po dwudniowej podróży i przejechaniu ponad 300 km ) .
Za dodatki dziękuję.
Pierwszym zakupem parę lat temu było ukulele PENGANO dla syna i równie dobrze się sprawdza.
Może "mój" HB nie jest z najwyższej półki ale za to jest świetnie przygotowany i nic mu nie brakuje (wiem bo kolega ma Ibanez prosto z "Salonu",on też już to wie)
Dziękuję pozdrawiam

26-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jest niezwykle prawdopodobne, że te gitary HB były wykonane w fabrykach Corta, podobnie jak wiele Ibanezów. Tyle że podstawowy elektroakustyczny Ibanez to sklejka, a HB z szerszym gryfem ma lity top, który ładnie rozgrywa się z czasem. Też elektronika raczej lepsza niż to co ma podstawowy Ibanez. Natomiast wersja Artwood jest bardziej zbliżona do HB, tyle że ma wąski gryf.

20-10-2023, Od: Zosia Odpowiedz
Witam, poszukuje skrzypiec 1/2 dla dziecka rozpoczynającego przygodę ze skrzypcami. Czy jest duża różnica między skrzypcami Ever Play 6xx, a Standard sv300? Czy Ever Play 6xx będę nadawały się dla dziecka grającego ok 2 lat? (Pytam przyszłościowo, bo druga młodsza córka rownież zaczęła naukę gry na skrzypcach i jeżeli będzie chciała grać, to pewnie przejmie 2/2 po siostrze). Czy lepiej zainwestować. W coś lepszego? A może poleci Pan jakieś inne?

20-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Wystarczy Everplay 6xx. SV300 ma osprzęt hebanowy, co wpływa na trwałość, ale Everplay i tak wytrzyma z 10 lat do pierwszego remontu, więc jest zapas nawet dla dwójki dzieci. Lepiej trochę odłożyć i zainwestować w docelowe 4/4.

14-10-2023, Od: Rachela Odpowiedz
Dzień dobry,
Jestem początkującą gitarzystką, ale zależy mi już na bardzo dobrej również pod względem brzmienia gitarze. Rozważam gitary klasyczne hiszpańskie, model albo Alhambra Z nature albo Alhambra 1CHTWB...
Tu mam pytanie, czy ta pierwsza podobnie jak ta druga ma przystosowany wygodny gryf przystosowany dla początkujących, czy też nie...którą gitarę by Pan polecił? A może jakąś inną? Czym się różnią, jakie ma każda z nich wartości...
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź (:

15-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Gitary z litego drewna jak Alhambra są szczególnie dobre do gry klasycznej palcami, czyli tak jak uczą w szkołach muzycznych. Im wyższy model tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, co wpływa też na brzmienie.
Każdy instrument regulujemy i poprawiamy przed wysyłką, żeby nie sprawiał trudności początkującym.
Jeśli to będzie prosta gra typowo do akompaniamentu na akordach, do ogniska, to można rozważyć też tańsze modele sklejkowe jak Pengano Z1. A jeżeli gra klasyczna z nut jak Bach, Tarrega, Paco de Lucia, to lepiej Alhambra.

13-10-2023, Od: Maga Odpowiedz
Dzień dobry,
córka (7lat) zaczyna naukę gry na skrzypcach, jest leworęczna. Poszukujemy dla niej instrumentu w rozmiarze 1/2, w rozsądnej cenie. Czy miałby Pan coś dla niej w swojej ofercie? bez szaleństw cenowych, nie wiadomo czy to będzie dłuższa przygoda.
Pozdrawiam

15-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
90% osób leworęcznych gra na praworęcznych skrzypcach, bo i tak pracują obie ręce. Wówczas wystarczy Everplay 6xx lub Stentor. Jeśli jednak potrzebne byłyby prawdziwe skrzypce leworęczne, to koszt znacząco wzrośnie, bo takie instrumenty nie są produkowane masowo.

10-10-2023, Od: Marta Odpowiedz
Dzień dobry, czy akcesoria do skrzypiec: smyczki, kalafonie czy struny wystawia Pan również na allegro lub Olx?

11-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jest możliwość wystawienia na Allegro, jednak z uwagi na liczne opłaty, prowizje, dopłaty do przesyłek i różne inne koszty, byłoby około 10% drożej.
Natomiast na OLX w tej samej cenie, bo żadnych kosztów nie ma, ale ten serwis ma problem logistyczny. Mianowicie gdy jedna osoba skorzysta z zakupu, to znika przesyłka OLX i płatność OLX. Nie da się tego przywrócić, ani nawet wystawić drugi raz oferty z przesyłką. Każda nowa oferta musi różnić się od poprzedniej przynajmniej nieznacznie tytułem, opisem i ceną, aby mogła zadziałać przesyłka OLX i płatność przez ten serwis. Te dziwne zasady utrudniają normalną pracę. Przy OLX jest też problem z przedmiotami nie wchodzącymi w paczkomat. Czyli nie da się zaoferować choćby smyczka czy większych skrzypiec, bo nie ma dostępu do normalnego kuriera.

28-09-2023, Od: Agata Odpowiedz
Panie Jarosławie bardzo dziękuję za odpowiedź co do skrzypiec lutniczych. Jakiś czas temu kupiłam u pana skrzypce Antyk I+ i jestem bardzo zadowolona. Polecam pana sklep swoim znajomym. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

05-10-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Miło słyszeć, że instrument sprawdza się w praktyce. Bardzo dziękuję za wpis i również pozdrawiam :-)

26-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Co oznacza daszek nad nutą ^? Mam w utworze dużo ósemek z takim daszkiem i nie wiem jak to zagrać

27-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Daszek nad nutą ciężko będzie zagrać na skrzypcach, bo oznacza palce prawej nogi. Pod nutą lewa noga. A znaczki u lub o to pięty.

27-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To takie szpiczaste daszki nad pojedynczymi nutami, czy duży łuk łączący wiele nut? I czy są w tym zapisie też znaki u lub o nad i pod nutami? To w zapisie organowym jest do pracy nóg.

27-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Spiczaste daszki. To nie jest legato. Mam w utworze duzo osemek i nad kazda z nich jest taki daszek. Nigdzie nie znalazlam takiego

27-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Daszek kwadratowy nad nutą oznacza pociągnięcie smyczka w dół https://en.wikipedia.org/wiki/Down_bow
V to pociągnięcie smyczka w górę.
Z kolei daszek między dwoma nutami (łączący dwie nuty) często oznacza po prostu odstęp półtonu. Takie ułatwienie czytelności. Wiemy, że to mały odstęp na chwytni.
W zapisie gitarowym daszek łączący dwie nuty może oznaczać bending czyli płynną zmianę wysokości dźwięku poprzez podciąganie struny.
Natomiast szpiczasty daszek nad nutą może oznaczać też Marcato:
https://en.wikipedia.org/wiki/Marcato
Coś jak akcent tylko dynamiczny z mocniejszym atakiem i rozdzieleniem: https://www.youtube.com/watch?v=l2_Wm0XNDYE

27-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Oooo tak! Wlasnie o to mi chodzilo,dziekuje!:D

02-10-2023, Od: Nadia Odpowiedz
Mam problem w etiudzie nad szesnastka mi pojawia się taki znaczek jak to: <> tylko że ten dziubek jest skierowany w górę taki jak by rąb

10-05-2020, Od: Valeria Odpowiedz
Jak zrbic akcent pod nuta w pdf na piosenke witaj majowa jutrzenko?

26-09-2023, Od: Maciej M Odpowiedz
Dzień dobry.

Mam pytanie czy do mikrofonu do skrzypiec jest do kupienia jakiś system bezprzewodowy? Zakupiłem ten ze strony z efektami i gra bardzo ładnie po kablu. Można dokupić do niego coś bezprzewodowego?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

27-09-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Niestety nie mam takich zestawów bezprzewodowych. Takie do domowych zastosowań mogą szumieć i stwarzać problemy, a profesjonalne sceniczne są jednak bardzo drogie.

26-09-2023, Od: Agata Odpowiedz
Dzień dobry. Czy u pana są w sprzedaży skrzypce lutnicze?

27-09-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Skrzypce lutnicze, w rozumieniu wykonane całości u lutnika w Europie, to koszt od 10 tys zł w górę. Nie jest to nasza specjalizacja. Oczywiście można poszukać nieco taniej w stanie częściowo zużytym lub do remontu, ale to zawsze ryzyko natrafienia na minę i dodatkowe koszty. Trzeba też uważać na starsze produkty, gdzie lutnik był bardziej stolarzem niż artystą, oraz na siermiężne okazy z PRLu w klasie meblościanki, a nie instrumentu.

Jeśli ktoś nie zna się, to może trafić na kompletnych oszustów wpisując wyszukiwanie "skrzypce lutnicze": https://allegro.pl/kategoria/instrumenty?string=skrzypce%20lutnicze&price_to=2000
Takie skrzypce nawet nie leżały obok lutniczych, ani nie są niemieckie. Firma "Universe of music" nie istnieje, bo to jest hasło reklamowe belgijskiej marki Stagg, sprowadzającej tanią chińszczyznę.

Można natomiast rozważyć skrzypce lepszej jakości niż seryjne fabryczne, takie które są wykańczane i dopracowywane przez lutników w Polsce. Też niektórzy nazywają je lutniczymi, jednak korpus i 90% pracochłonnych prac wykonują dobre pracownie azjatyckie. Dzięki selekcji wyższej klasy materiałów i wykonania, dzięki dobremu wykończeniu, faktycznie są one bardzo bliskie lutniczym i znacząco lepsze od seryjnych fabrycznych. Można śmiało polecić jeśli to gra amatorska, a nie studia szykujące do występów solowych w Carnegie Hall. Jest to seria Antyk I+, Modena+, Ars Nova w wersji manufakturowej, Padva+ itp. Są to skrzypce lekkie, z drewna sezonowanego, ładnie wyprofilowane, dobrze wydrążone, stabilne, z dobrze dopracowanymi podstawkami, bardzo ładnym, soczystym, szlachetnym brzmieniem i w rozsądnej cenie 2-3 tys zł za cały zestaw z przyzwoitym smyczkiem i futerałem. W tej klasie cenowej to najlepszy wybór. Przykładowo ktoś kończy szkołę podstawową i przechodzi na docelowe skrzypce pełnowymiarowe z myślą o grze amatorskiej, nie o dalszej karierze scenicznej. To będzie dobry wybór. Natomiast do gry profesjonalnej trzeba pomyśleć o budżecie powyżej 10 tys zł.

15-09-2023, Od: Kasia Odpowiedz
Dzień dobry. Ja mam pytanie, ponieważ są dwie strony skrzypce.pl oraz gitara.org i nie za bardzo wiem czym się różnią poza wyglądałem? Bo z tego co rozumiem to są dwie strony pana, tak? Czy czymś konkretnie się różnią? Proszę o odpowiedź.

17-09-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Sklep www ładny i nowoczesny, na szybkich serwerach, dobrze reklamowany w sieci jest niestety drogi w obsłudze i to wpływa na ceny. Podobnie jak na Allegro dodatkowy koszt może sięgać kilkunastu procent ceny towaru. Natomiast skrzypce.pl to bardzo stara 20-letnia strona, ale też bardzo prosta, praktycznie bez kosztowa, bezobsługowa i to pozwala na oferowanie niższych cen akurat w tym sklepie. Niestety operowanie ze smartfona jest niezbyt wygodne. Łatwiej z komputera stacjonarnego lub laptopa.
Czyli generalnie działa to jak w świecie rzeczywistym, gdzie piękne świetliste salony w galeriach z marmurami są droższe, bo dzienny koszt prezentacji towarów może tam dochodzić do tysiąca złotych. Natomiast jakiś mały nieatrakcyjny sklepik na przedmieściach może proponować lepsze ceny, bo nie ma takich kosztów.
W niektórych miejscach na ceny wpływają też nowe przepisy dotyczące promocji. Klienci lubią promocje, ale żeby promocja była atrakcyjna, żeby dać zniżki czy kupony, to trzeba wyświetlać przez dłuższy czas wysoką cenę regularną. Żaden sklep nie może przecież sprzedawać na marżach ujemnych poniżej swoich cen zakupu. U nas jeszcze dochodzi praca, bo każdy instrument poprawiamy po fabryce i regulujemy, a nie tylko zwykły przegląd stwierdzający że jest w normie jak na daną cenę.
Na gitara.org.pl będziemy chcieli powłączać niebawem trochę promocji sezonowych na gitary. Natomiast na skrzypce.pl ceny skrzypiec są stabilne mimo zawirowań rynkowych, stale niskie i atrakcyjne praktycznie od kilkunastu lat. Ta strona nie ma sprytnych mechanizmów, sztucznej inteligencji, ani tricków marketingowych do zarządzania ciągłymi podwyżkami i promocyjnymi obniżkami. Tu nie trzeba na nic polować, czy czekać na jakieś czarne piątki. Większość towarów jest tańsza niż sugerowane ceny dystrybucyjne, z lepszymi dodatkami i wartością dodaną w postaci ulepszeń lutniczych.

18-09-2023, Od: Kasia Odpowiedz
Dobrze dziękuję za odpowiedź.

15-09-2023, Od: Kasia Odpowiedz
Zauważyłam że na stronie gitara.org.pl są inne ceny mianowicie droższe.

01-09-2023, Od: Maciej M. Odpowiedz
Dzień dobry. Zamówiłem mikrofon do skrzypiec i efekt, a na mejla nie przyszło żadne potwierdzenie i nie wiem jak zapłacić. Co mam zrobić?

01-09-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry. Potwierdzenia mailowe robimy ręcznie, po upewnieniu się co do terminu i dostępności, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji znanych z innych sklepów internetowych, gdzie automat wysyła potwierdzenia niepewne, nie zawsze zgodne ze stanem faktycznym.
Jeśli zamówienie jest robione w nocy lub poza godzinami pracy, to wystarczy poczekać do godziny 10:00 na potwierdzenie.

01-09-2023, Od: ? Odpowiedz
Ok. Dzięki już mam.

29-08-2023, Od: Maciej Odpowiedz
Dzień dobry, czy zajmują się Państwo renowacją skrzypiec? Znalazłem na strychu skrzypce produkcji rosyjskiej z Комбинат музинструментов и мебели (Kombinat muzinstrumentów i mebli - może jakiś wielki państwowy moloch ZSSR robiący wszystko?), więc nie wiem, czy w ogóle warto to robić, czy raczej tylko jako element wystroju. Pozdrawiam

31-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, To raczej dla pasjonatów, coś jak renowacja meblościanki PRL. Wartości użytkowe raczej będą słabe, ale można popytać w pracowniach co sądzą o danym egzemplarzu: http://www.zpal.pl/adresy-pracowni-lutniczych-2/

19-08-2023, Od: Edward Odpowiedz
Dzień dobry
Chciałbym zakupić gitarę myślałem o Cord AD810 EOP elektroakustyczną i ukulele orzechowe, ale się spóźniłem, bo sprzedaż zaczynacie we wrześniu/
Czy można telefonicznie dopytać o szczegóły ewentualnie może będzie jakaś inna propozycja odnośnie instrumentów jakie chciałyby zakupić.

30-08-2023, Od: Edward Odpowiedz
Dzień Dobry
Rozmawialiśmy telefonicznie, zamówienie (gitara i ukulele) wyślę tak jak uzgodniliśmy. Jedno pytanie czy w Cord AD810 EOP elektroakustycznej jest możliwość zamontowania uchwytu do paska na pudle pod gryfem ?
Jeżeli tak to prosiłbym o montaż.
W zamówieni jeżeli jest opcja wstawiania uwag to również zaznaczę

31-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Można wkręcić dodatkowy uchwyt na stopie gryfu, uprzednio wiercąc otworek 2mm, jednak radziłbym po gwarancji, żeby w razie czego producent nie miał zastrzeżeń co do przeróbek.

20-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Są dostępne te instrumenty i można zamawiać od 4 września. Cort to dobry wybór - gitary solidnie wykonane z sezonowanego drewna, dają się dobrze wyregulować. Ukulele orzechowe to taki bardzo podstawowy model. Można rozważyć też mahoniowe Pengano z lepszymi kluczami. Można dopytać telefonicznie, ale podczas urlopu jestem często poza zasięgiem.

26-08-2023, Od: Maksymilian Odpowiedz
dzień Dobry, kiedy paczka byłaby wysłana?

31-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, zależy od wybranego produktu. 99% asortymentu wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych.

28-08-2023, Od: Robert Odpowiedz
Witam poszukuję nazwy dla zespołu dzieciaków grajacych na skrzypcach .dzieciaki są w wieku od 4 do 14 lat . Pochodzą z Podhala.wiec chodzi mi żeby się z Podhalem kojazył z góry dziekuje

29-08-2023, Od: baca Odpowiedz
Goralenvolk?

15-08-2023, Od: Beata Odpowiedz
Dzień dobry.
Chciałam zapytać czy macie w ofercie altówki? Jeśli tak to jaki model mógłby być do 2000 zł? I czy wiadomo jaki rozmiar by był dla osoby o wzroście 161 cm? Żebym nie musiała jechać do sklepu i mierzyć.

16-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Od ręki nie mamy, bo bardzo rzadko ktoś pyta. Na tysiąc skrzypiec może jedna czy dwie altówki. Typowe rozmiary są od 14" do 16.5", więc na wzrost 161 cm można wybrać 15". Sporo modeli skrzypiec posiada swoje odpowiedniki altówkowe, zwykle o połowę drożej niż dane skrzypce. W tym budżecie można rozważyć Franz Sandner Concert CA-2, albo Antyk+ za 2200 zł cały zestaw.

18-08-2023, Od: Beata Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Może zdecyduję sie na Antyk+

07-08-2023, Od: Maciej M Odpowiedz
Witam.

Mam pytanie odnośnie strun i smyczka - posiadam podstawową wersję smyczka za około 250 zł - od jakiego pułapu cenowego i jakościowego smyczka poczuję różnicę w graniu?

To samo pytanie odnośnie strun - jakie struny dadzą mi słyszalną różnicę w graniu? - obecnie mam zwykłe struny, które dostałem razem z instrumentem przy zakupie czyli pewnie za jakieś 30-40 złotych.

Z góry dziekuje za pomoc.

16-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od poziomu gry. Na samym początku nauki nie zauważy się różnicy w smyczkach, natomiast gdy ktoś dobrze gra, koncertuje, to nawet smyczek za kilka tysięcy złotych może być za słaby i niektórzy wypożyczają droższe na ważniejsze koncerty. Natomiast różnicę w strunach niemal każdy zauważa, bo zwykle na poziomie 150 zł przechodzi się z podstawowych metalowych na nylony np. Tonica.

16-07-2017, Od: Ola Odpowiedz
Dzień dobry :) od dłuższego czasu podobają mi się skrzypce, w tym roku postanowiłam rozpocząć naukę na nich. Zastanawiam się nad kupnem elektrycznych, ale sprawy techniczne to dla mnie zupełnie czarna magia, dlatego mam kilka pytań. Z tego co przeczytałam, takie skrzypce działają ze słuchawkami, które są w zestawie. Jednak żebym nie tylko ja słyszała dźwięki potrzebny jest wzmacniacz, tak? Czy oprócz wzmacniacza dodatkowo głośniki? Czy podłączenie tylko do głośników nie wystarczy i czy w ogóle możliwe jest podłączenie do samych głośników? Czy w zestawie są wszystkie potrzebne kabelki do podłączania? Wiem, że to dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź ;)


Wyświetlono wiadomości 101-150 z 13484  Wstecz  Dalej