Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12866  Wstecz  Dalej     Sklep

06-02-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, W wieku 7-12 lat stosuje zwykle rozmiar 3/4. Ta będzie najlepsza: https://skrzypce.pl/products/zebrano.html Ma sezonowane drewno, dobre klucze z domkniętym łożyskowaniem, regulowany gryf i dobre struny, więc gra się łatwo i przyjemnie.

29-01-2021, Od: Olga Odpowiedz
Dzień dobry!
Lepiej wziąć stentora graduate czy salvatini seria 7? Rozmiar 4/4

29-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Są podobnej jakości, ale Salvatini na ten moment szybciej dostępne.

29-01-2021, Od: Łukasz Odpowiedz
Dzień dobry. Zamierzam zamówić u państwa akustyka wraz ze sztywnym futerałem - spodziewać się jednej, czy dwóch paczek? I czy powinienem się wstrzymać z zamówieniem do np. marca - chodzi o plusowe temperatury.

29-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Gitara może jechać w futerale i jest to jedna przesyłka. Ujemna temperatura nie przeszkadza. Trzeba tylko uniknąć gwałtownego nagrzania w bardzo ciepłym pomieszczeniu. Temperatura powinna być wyrównywana powoli w zapakowanym kartonie. Jeśli trzeba otworzyć przy kurierze, bo jest dziura lub rozerwanie, to najlepiej w zimnym pomieszczeniu.
Jeśli zapowiadają się potężne mrozy, a towar uznamy za wrażliwy, to stosujemy ogrzewane przesyłki. Nie ma więc żadnych problemów z wysyłkami zimą.

28-01-2021, Od: Michał Odpowiedz
Witam znalazłem na państwa stronie skrzypce z progami, niestety teraz nie dostępne w ofercie, Czy mogli by mi państwo napisać jaka była ich cena oraz czy będą jeszcze dostępne

28-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Był taki eksperyment, ale nie miało to sensu. Bardziej utrudniało niż ułatwiało grę. Wystarczy sobie nakleić ze trzy paseczki pomocnicze na początek nauki. https://www.youtube.com/results?search_query=violin+taping

27-01-2021, Od: Artur Odpowiedz
Syn początkujący na gitarze , obecnie uczy się na 3/4 . Którą by pan polecił z 4/4 w budżecie do 620zł ,Chodzi o to, żeby była maksymalnie miękka a przy tym precyzyjnie stroiła na progach.

27-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To ma być klasyczna czy akustyczna? Precyzyjne strojenie zależy głównie od strun, a w mniejszym stopniu od gitary. Z klasycznych Everplaye od 450 zł mają założone dobrze strojące Savarezy. Do gry klasycznej można rozważyć wyższy model za 650 zł. Natomiast z akustycznych Cort Earth stroi, brzmi i daje się dobrze wyregulować, bo drewno jest równe i stabilne.

27-01-2021, Od: Artur Odpowiedz
Raczej gitara klasyczna , który mmodel u pana dla raczej początkującego

27-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Do gry na akordach polecam sklejkowe, bo dają bardzo dobry akompaniament, czyli Everplay za 450 zł lub orzechowa za 550 zł. Natomiast do gry klasycznej palcami tą za 650 zł z litym przodem, bo ma większe bogactwo dźwięku.

27-01-2021, Od: Paweł Odpowiedz
Którą gitarę na początek by Pan polecił? Cort earth 70 czy Pengano PF30?Jakoś bardziej jestem skłonny do Corta bo niby sprawdzona marka ale może i Pengano warto dać szansę?

27-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Cort to bardzo dobra gitara i ma typowy gryf jak na akustyka. Pengano to również solidna konstrukcja z litym przodem, jednak polecam ją wtedy, gdy ktoś ma grubsze palce, duże dłonie i nie może pomieścić się na typowym wąskim akustyku.

26-01-2021, Od: Jadwiga Odpowiedz
Jakie skrzypce dla osoby dorosłej na początek?

26-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od budżetu. Takie typowe do nauki i gry amatorskiej to Antyk+, Padva+. Ale jeśli ktoś nie jest pewien zapału to wystarczy na początek Everplay za 450 zł. Jak będzie dobrze szło, to można za kilka lat wymienić na lepsze.

22-01-2021, Od: Urszula Odpowiedz
Dzień dobry. Chcę zakupić skrzypce, waham się pomiędzy Pengano Antyk Plus, Pengano Antyk I Plus a Padvą Plus. Czy mógłby Pan któreś szczególnie polecić?

22-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystkie trzy mają bardzo dobry stosunek jakości i brzmienia do ceny, więc można w zasadzie wybierać wizualnie. Jest to bardziej kwestia gustu i nawet nauczyciele przy takim wyborze nie są jednomyślni. Modeli mniej udanych w tym przedziale cenowym po prostu nie zamieszczamy na stronie.

22-01-2021, Od: Kazimierz Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest możliwe dostosowanie gitary Ibanez Jampack dla osoby początkującej. Chodzi o to, żeby była maksymalnie miękka a przy tym precyzyjnie stroiła na progach.

22-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Korektami i regulacją można spowodować, że będzie znacznie bardziej miękka i komfortowa, niż przeciętna wersja fabryczna sprzedawana w zwykłych sklepach. I to robimy już w cenie z każdym instrumentem. Zwykle oznacza to także poprawę strojenia, bo dociąganie strun do progów z prawidłowej wysokości, będzie bardziej zgodne z założeniami projektowymi rozmieszczenia progów.
Jeśli szukamy gitary miękkiej i łatwej do grania, a przy tym precyzyjnie strojącej, to należy rozprawić się z powszechnym mitem, że tańsze gitary są lepsze dla początkujących. Jest dokładnie odwrotnie. Im tańsza gitara, tym drewno jest gorszego gatunku, łatwo wypacza się, jest mniej roboczogodzin na precyzyjne wykończenie, a więc taka gitara słabiej stroi i ma geometrię nie pozwalającą na bardzo wygodne ustawienia. Część wad można poprawić, co właśnie robimy, ale mimo wszystko podstawowe modele trzeba ustawiać trochę wyżej, bo gryfy nie są równe i nie mają równomiernego reliefu na całej długości. Trzeba szukać kompromisów dla poszczególnych sekcji gryfu i pozostawić zapas wysokości strun na nieuchronne zniekształcenia taniego drewna. Na precyzję samego strojenia duży wpływ mają też struny. Minimalne nierówności tanich strun, zwłaszcza tych miękkich, powodują nieczyste brzmienie, nakładanie się fal (wymuszające większą wysokość) i problemy ze strojeniem.
Podsumowując - Podstawowe modele instrumentów możemy znacznie poprawić i to robimy, jednak jeszcze lepsze efekty pod względem wygody gry i strojenia można uzyskać na nieco wyższych modelach gitar, zbudowanych precyzyjniej i z lepszego, dobrze sezonowanego drewna. Jeśli Kupującemu zależy za strojeniu i miękkości, a budżet na to pozwala, to warto rozważyć nieco wyższy model gitary niż podstawowy.

22-01-2021, Od: Kazimierz Odpowiedz
Czyli powiedzmy Cort Earth 70?

22-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Z pewnością lepsza pod każdym względem: klucze, struny, jakość i sezonowanie drewna, klejenie mostków, liniowość gryfu, możliwości regulacji, brzmienie, strojenie, wybrzmiewanie, wygoda grania. Wszystko zauważalnie na plus.

22-01-2021, Od: Beata Odpowiedz
Dzień dobry. Chciałam zapytać o gitarę klasyczną Alejandro Startone. Córka chce zacząć się uczyć tylko nie wiem na ile wystarczy jej zapału. Na ile taka gitara wystarczy czasu? I czy do tej gitary jest pokrowiec i narzędzie do strojenia gitary?

22-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Bardzo nie lubię tych gitar, bo drewno bardzo mocno wypacza się i połowa z nich jest praktycznie do wyrzucenia, albo wymaga ekstremalnie wysokich ustawień. To zniechęca do gry zwłaszcza początkujących i osłabia zapał. Trwałość jest bardzo niska i mocno zależy od warunków. Gdy trzymałem je na magazynie, to mimo nawilżania wypaczały się przed sprzedażą. Dlatego obecnie ściągam je z Niemiec pod konkretne zamówienie, żeby nie zdążyła się popsuć przed sprzedażą.
Polecam je do celów dekoracyjnych, zabawowych, jako rekwizyty, do wydawania dźwięków przy rehabilitacji itp. Albo gdy chcemy mieć w domu spokój i ciszę.
Natomiast jeśli ktoś chce grać, to świetne są Zebrano po 450 zł. Jak na gitarę to nadal bardzo tani instrument, a jakość, precyzja, trwałość, brzmienie, strojenie i wygląd jest na doskonałym poziomie i na pewno wzmocni zapał do gry.

18-01-2021, Od: Magdalena Odpowiedz
Dzień dobry,
Czy mogę prosić o pomoc w wyborze pierwszej gitary do nauki?
Wybrałam trzy modele
Cort 810OpenPore
Cort AD810E OP
Cort Earth 70
Który będzie najlepszym wyborem? Czy proponuję Pan coś innego?
Z góry bardzo dziękuję za radę.
Pozdrawiam serdecznie

19-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Earth 70 będzie najlepszy, bo pięknie wybrzmiewa nawet przy powolnym graniu, ma bardzo wygodny smukły gryf, a dzięki lepszemu sezonowaniu i gatunkowi drewna, daje się dobrze wyregulować. Gra się lekko i przyjemnie. Gitara jest dźwięczna i dobrze stroi. Pod względem mechanicznym także 810 można polecić, ale lepszy dźwięk uzyskamy na Earth 70.

21-01-2021, Od: Tomek Odpowiedz
Dzień dobry, zaczynam dopiero zabawę z gitarą i męczę się na "gitarze" mniej więcej takiej, której pan użył do odbicia piłki do tenisa. Chciałbym kupić raz i mieć na długie lata, ale bez przesady cenowo bo wirtuozem raczej nie będę. Zastanawiam się nad Cort Earth 70 i moją uwagę zwrócił opis - podstrunnica palisandrowa. Na stronie producent podaje Ovangkol, czy to coś zmienia w kwestii trwałości? Jeszcze jedna kwestia regulacji, z jednej strony można wymienić wkładkę natomiast z drugiej ingerencja jest nieodwracalna? Mam na myśli piłowanie przy 1 progu. Czy ktoś kiedyś po takim zabiegu stwierdził, że chce wrócić do wyższego stanu strun? Może niepotrzebnie rozmyślam na ten temat ale jednak to nie jest mało pieniędzy i chcę mieć pewność.
Pozdrawiam

21-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Palisander wszedł pod ochronę, więc producenci stosują obecnie dziesiątki innych gatunków, o takich samych lub lepszych właściwościach. Stare dostawy miały jeszcze palisander, a najnowsze ovangkol. Zmieniłem już opisy, bo większość jest z nowych dostaw. Chyba nawet bym ich nie odróżnił. Ważne, że jest to twarde drewno. Gdy ovangkol trafi na listę chronioną to pojawią się inne gatunki. W Afryce i Ameryce są setki twardych gatunków, więc nie zabraknie.
Obydwa prożki można wymieniać. Prożek na mostku jest luźno włożony, a prożek górny (siodełko) jest leciutko wklejony, ale też można go wymienić. Raczej nie będzie takiej potrzeby, bo wyższe ustawienie nic nie daje poza niewygodą i gorszym strojeniem. Co innego na mostku, bo tu sporo się zmienia sezonowo, zależnie od upodobań, użytych strun itd. Natomiast próg zerowy jest stabilny i dopiero degradacja tworzywa po kilkunastu latach może zmusić do wymiany.

21-01-2021, Od: Tomek Odpowiedz
Dziękuję za szybką odpowiedź, gitara zamówiona.

15-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Powietrze jest obecnie ekstremalnie suche, co powoduje kurczenie drewna i uszkodzenia instrumentów. Pamiętajcie o trzymaniu ich niżej, w chłodniejszym miejscu w futerałach i o stosowaniu nawilżaczy powietrza. Warto też grać, bo palce nawilżą podstrunnicę.

13-01-2021, Od: Sławomir Odpowiedz
Witam.
Parę miesięcy temu ustawiał mi pan moją starą gitarę. Dziś już dojrzałem do zakupu nowej. i tu stąd moje pytania.
Czy posiada pan film na youtube film z zaprezentowanym brzmieniem gitary - Gitara akustyczna 4/4 Samick GD-100SC N. Czy ta gitara ma wbudowaną elektronikę.
Proszę o podanie wielkości gitary oraz szerokości gryfu.
Pozdrawiam Sławomir

13-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To jest gitara bez elektroniki. Nowa nie brzmi zbyt dobrze, bo ma nieco grubszą płytę wierzchnią, wymagającą rozegrania i założenia trochę grubszych strun niż fabryczne. Za to można oczekiwać, że z wiekiem sporo zyska i że będzie stabilna mechanicznie. Jest bardzo solidna. To gitara pełnowymiarowa 4/4 Dreadnought z typowym gryfem 43mm.
Nagraniami lepiej się nie kierować, bo 99% efektu nie zależy od gitary, tylko od danego muzyka, pomieszczenia, mikrofonów i ich rozmieszczenia, realizacji dźwięku, przetwarzania studyjnego itd. Można kiepską gitarę tak nagrać, że zabrzmi przyzwoicie, a dobrą tak sknocić nagraniem, że nie będzie co zbierać. Do tego nowe gitary na fabrycznych strunach brzmią gorzej niż rozegrane na przyzwoitych strunach. Jest jeszcze kwestia na czym słuchamy. Dźwięk odtwarza krążek gumowo-kartonowy głośnika w prostokątnym pudełku, a nie drgająca płyta drewniana obudowana kształtem instrumentu. Zmienia to zupełnie brzmienie. Jeśli człowiek słyszy różnice między dwoma gitarami zbudowanymi identycznie, to co dopiero gdy dźwięk generuje przedmiot zbudowany kompletnie inaczej.

06-01-2021, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam Was,
Chciałabym zacząc grę na skrzypcach. Marzenia od lat. Nigdy nie grałam. Chciałam zapytac o ewentualne pierwsze skrzypce aby umiliły mi naukę, abym nie musiała ich specjalistycznie ustawiac, aby były gotowe do gry. Nic komletnie nie wiem o tym instrumencie. Jak wiadomo w tych czasach ciężko z nauką z instruktorem. Poza tym w moich okolicach takowego nie ma . Może polecicie jakieś strony dla samouków badz inne porady jakie byście mieli dla mnie . Pozdrawiam

10-01-2021, Od: Tomek Odpowiedz
Do samo nauki polecam lekcje:
https://www.youtube.com/watch?v=iPbCdOsrDK4&list=PL6urkeK7KgD6z9rImgxwiqBYZVwq31zlg

Sam z tego korzystam :)

06-01-2021, Od: Ben Odpowiedz
Można kupić Skrzypcowe ABC. To książka dla dzieci, ale przez to bardzo czytelna i zrozumiała. A do tego na YT masa filmików instruktażowych.
Natomiast skrzypce, to zależy od możliwości budżetowych. Przeciętna półka do nauki to 1500 zł, ale jak ktoś jest niepewny zapału, lub musi oszczędzić, to Everplay za 450 zł z korektami i przygotowaniem też będzie dobry. Przy tańszych to już dramatycznie spada jakość i nauka na nich byłaby bardzo trudna i uciążliwa.

10-01-2021, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam,
Interesuje mnie gitara akustyczna Cort Earth 70. Rozumiem, że gitara + pokrowiec piankowy trójwarstwowy to dopłata 30zł (zamiast pokrowca w zestawie) plus koszty wysyłki? I drugie pytanie czy jest możliwość dokupienia dodatków takich jak kapodaster, tuner i dodatkowy komplet strun i jaki byłby ich koszt?

10-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można dopłacić do piankowego pokrowca +30 zł, Kapodaster +30 zł, Tuner +30 zł. Dodatkowy komplet strun i kostki dajemy zawsze za darmo. Struny wyższej klasy +60 zł. Można to wszystko wpisać w uwagach do zamówienia. Wysyłka tak jak widać w koszyku - 12 zł lub 18 zł pobranie.

09-01-2021, Od: Michał Odpowiedz
Dzień dobry, czy miałby Pan gitarę Cort Earth 70 machoniową (oznaczenie na stronie producenta ...70MH lub w kolorze brązowym. Ewentualnie jaką inną przyzwoitą do max 900-1000zł ale jednolicie cimniejszą (nie podpalaną) niż kolor naturalny.

09-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Płyta mahoniowa ma raczej mniej żywe brzmienie, niż jasna świerkowa. Świerk zamalowany też może brzmieć nieco gorzej. Przy litym świerku rzadko się przyciemnia, ponieważ jasny odcień naturalnego drewna świadczy o wysokim gatunku. W przypadku wersji ciemniejszych, można przypuszczać, że fabryka pozbędzie się przy okazji słabszego ciemniejszego gatunku drewna. Lekkie zasinienie, oraz zaciemnienie słoi drewna, nie będzie przecież widoczne po pomalowaniu na ciemniejszy kolor.
Nieco inaczej jest w skrzypcach, bo tu podbarwiony świerk na bursztynowo powoduje, że mniej widoczne są nieuchronne zabrudzenia od pyłu z kalafonii i jest to łatwiejsze w estetycznym utrzymaniu.
Oczywiście mogę zamówić coś z ciemniejszych gitar, jeśli tylko będą dostępne u dystrybutorów.

06-01-2021, Od: Paweł Odpowiedz
Dzień dobry, chciałbym rozpocząć naukę gry na skrzypcach. Nigdy nie grałem. Wiem, że wirtuozem nie zostanę, jednak chciałbym nauczyć się grać (choć odrobinę). Będę ćwiczył głównie w bloku. Czy powinienem zakupić również tłumik (skrzypce Everplay)? Czy będzie on tylko utrudniał naukę? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

07-01-2021, Od: Tomasz Odpowiedz
do bloku polecam skrzypce elektryczne, i grać bez użycia elektroniki, brak pudła załatwia sprawę, a dźwięk no cóż... coś tam brzęczy

07-01-2021, Od: Ben Odpowiedz
Z elektrycznymi jest tylko taki problem, że ich stosunek jakości do ceny jest znacznie gorszy niż w akustycznych. Żeby otrzymać przyzwoite kołki, podstrunnicę, osprzęt, trzeba wydać sporo więcej. No i brak brzmienia. Trzeba zainwestować też w elektronikę towarzyszącą.

07-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tłumik w bloku przydaje się. Mocne wytłumienie np. tłumikiem hotelowym, także mocno zmienia brzmienie, więc to jest dobre w porach nocnych, albo przy wrażliwych sąsiadach. W dzień wystarczy tłumik drewniany, albo bez tłumika.

06-01-2021, Od: Michał Odpowiedz
Cześć!
Kupiłem nowe skrzypce i zauważyłem, że mostek jest przesunięty o ok. 0.5-0.7 cm w prawą stronę od osi skrzypiec: https://m.imgur.com/a/ZtY99ZG
Czy może to zaburzyć grę instrumentu?

06-01-2021, Od: Michał Odpowiedz
Jestem cymbałem... Myślałem, że podstawek jest przyklejony do skrzypiec, a można go przesunąć po poluzowaniu strun.
Pozdrawiam :D

06-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, on stoi ogólnie w złym miejscu. Trzeba ustawić między nacięciami efów. Pod tym względem warto zamawiać w sklepach specjalistycznych skrzypcowych, a nie ogólno-muzycznych. Wtedy jest to ustawione i lepiej zabezpieczone do transportu, a same skrzypce będą miały też kilka innych elementów poprawionych. Trudno ocenić pod tym kątem, bo być może warto odpowiednio podpiłować prożek i podstawek dla wygodniejszej gry i przesmarować kołki.

05-01-2021, Od: Łukasz Odpowiedz
Dzień dobry, w jakich godzinach można do Pana podjechać i zostawić gitarę do regulacji? Ile zazwyczaj kosztuje taka usługa? Być może w grę wchodzi również szlifowanie progów, bo pojawiły się nieprzyjemne brzęczenia zwłaszcza na wyższych progach.
Pozdrawiam.

05-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Zwykle jest to ze dwie godziny pracy i 100 zł. Korekty obydwu prożków, wyrównanie progów i regulacja gryfu. Brzęczenie na dalekich progach może być oznaką zbyt suchego powietrza w sezonie grzewczym. Gitarę +karteczka z telefonem, zostawia się na jeden dzień roboczy. Adres i godziny pracy podaję w Info.

03-01-2021, Od: Piotr Odpowiedz
Witam. W ofercie sklepu pojawiła się gitara Samick, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda w Pana ocenie brzmieniowo i wygodzie grania w porównaniu z Ibanezem ( ta sama cena). I drugie pytanie czy dokłada Pan elektronikę i jaka do gitary np. do Corta 70 (ew. cena)

03-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Mam też fajne elektroakustyki Corta po 1100 zł zestaw: https://www.cortguitars.com/product/item.php?ca_id=102030&it_id=150

03-01-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Trudno ocenić brzmieniowo, bo Samick ma grubszą płytę, więc dłużej się rozgrywa. Na starcie będzie brzmiał trochę słabiej, zwłaszcza na cienkich strunach, ale po roku to się może zmienić na korzyść. Gryfy są dobre, więc obydwie można wyregulować pod wygodną grę.
Nie montuję elektroniki, bo nigdy nie wiadomo jak zmieni to brzmienie akustyczne. Czasem trafia się egzemplarz trudny do przerobienia, gdy mostek ma płytkie frezowanie pod prożek, a trzeba zmieścić przetwornik. Zależy to także od ogólnej geometrii danego egzemplarza. Ogólnie lepiej jest kupić przystosowaną fabrycznie niż przerabiać. Chyba że zapiąć po prostu zwykły przetwornik elektromagnetyczny w otwór, ale to nie to samo brzmienie co piezo z preampem.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12866  Wstecz  Dalej