Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12207  Wstecz  Dalej

07-01-2020, Od: Paweł Odpowiedz
Dziękuję za informację. Może Pan coś więcej napisać o dodatkach?

07-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Dajemy kostki, struny, kabel, przejściówkę, pokrowiec.

07-01-2020, Od: Paweł Odpowiedz
Właśnie złożyłem zamówienie. Zależy mi na odbiorze w punkcie DHL i trochę z premedytacją wybrałem przesyłkę za pobraniem aby jeśli jednak się okaało, że kurier ją będzie chciał dostarczyć do domu to żeby nie zostawił paczki gdzieś w sklepie obok albo u sąsiada.
Pozdrawiam!

04-01-2020, Od: Alicja Odpowiedz
Do kiedy promocja na skrzypce EP 3/4?

06-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Na ten moment nie jest przewidziana data zakończenia promocji na małe rozmiary. Na pewno nie w tym miesiącu.

05-01-2020, Od: Adam Odpowiedz
Dzień dobry. Z jakimi strunami w zestawie jest sprzedawana gitara Pengano i w jakiej cenie są same struny gdybym chciał je dodatkowo zamówić wraz z gitarą?

06-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
To są struny zamawiane przez fabrykę w dużych ilościach specjalnie do produkcji i nie jest to model konfekcjonowany do sprzedaży detalicznej. Zwykle fabryki potrzebują trochę innych właściwości strun niż użytkownicy, ponieważ po produkcji gitary dość długi czas są nieużywane, tylko magazynowane. Inne wymagania mogą być wobec strun, które po założeniu od razu będą w użyciu. Potrzeba nieco innych właściwości powłok. Można stosować dowolne struny 11-52 lub 12-54. Np. Elixir lub D'Addario.

03-01-2020, Od: Jerzy Odpowiedz
Czy mogę kupić u WAS gitarę akustyczną 3/4 dla dziecka 9-cio letniego?Pozdrawiam serdecznie Jerzy.

02-01-2020, Od: Beata Odpowiedz
Będą podwyżki instrumentów w tym roku?

02-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Nagłe nie będą. Jak co roku wchodzą systematycznie nowe dostawy, a ponieważ jest inflacja, zmiany kursów walut, wzrost cen drewna, transportu i kosztów pracy, to stopniowo ceny rosną. Można ewentualnie utrzymywać ceny obniżając jakość i niektóre firmy to stosują. Jeśli przykładowo od 6 lat nie rośnie cena, to znaczy, że spada jakość. Więc niewielki wzrost cen o inflację nie jest taki zły, jeśli oznacza utrzymanie rozsądnego poziomu jakości. Na ceny i inflację może też wpłynąć w tym roku wzrost płacy minimalnej. Słabsza złotówka zawsze oznacza droższe instrumenty, nawet jeśli w dolarach ceny będą te same. Ale to się dzieje oczywiście stopniowo.

01-01-2020, Od: Ben Odpowiedz
Ciekawostka: Ile pracy wymaga samo dopasowanie podstawka do skrzypiec na poziomie lutniczym: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/
Tak staranne przygotowanie podstawka przekracza wartość większości dostępnych tu skrzypiec.

08-12-2019, Od: Artur Odpowiedz
Dzień dobry,
z racji że nie mam żadnego doświadczenia z grą na instrumentach temat może być dla mnie ciężki, dlatego też z góry dziękuję za wyrozumiałość. Poszukuję skrzypiec do nauki jednak jestem leworęczny. Wydaje mi się że wybór skrzypiec dla leworęcznych będzie właściwszy niż nauka na zwykłym instrumencie, ponieważ mając już okazję wziąć do ręki różne instrumenty (gitara, kontrabas czy nawet akordeon) mimowolnie robiłem to na odwrót niż pozostali, gdyż było to dla mnie wygodniejsze. W związku z czym czy Pańska oferta https://www.skrzypce.pl/products/PenganoLH.html byłaby dobrym pomysłem na początek nauki? Jeżeli zdecydowałbym się na ich zakup, czy byłaby również możliwość dobrania do nich futerału oraz smyczka za rozsądną i adekwatną do instrumentu cenę?
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

30-12-2019, Od: Ela Odpowiedz
Pengano są całkiem dobrze wykonane i przede wszystkim prawidłowo, łącznie z budową wewnętrzną i układem kołków.

09-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to będą dobre skrzypce. Wersja FS jest z futerałem i smyczkiem za 999 zł.

29-12-2019, Od: Slawek G Odpowiedz
Witam,
Potrzebuję kupić gitarę dla początkującego nastolatka, nie mam rozpoznania jaka to ma być gitara: klasyczna czy akustyczna wymiar to 4/4,
Proszę o poradę, zakupu chcę dokonać w waszym sklepie,
Z wyrazami szacunku,
Slawek

29-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od zainteresowań. Klasyczna to typowa gitara szkolna na strunach nylonowych. Gra się zwykle palcami. Ma ciepłe brzmienie i krótszy dźwięk. Szczególnie zalecana do klasyki jak Bach, Tarrega, ale też Paco de Lucia, flamenco, Kaczmarski.
Gitara akustyczna jest projektowana pod struny metalowe, więc dźwięk jest bardziej metaliczny i dłuższy, można grać kostką, pasuje do zastosowań Rock, Blues, Folk, do gry akordowej. Młodzież dość często wybiera akustyczne, bo wydają się dźwięczniejsze przy prostej grze. Natomiast do szkoły muzycznej, to tylko klasyczna z litym przodem.

29-12-2019, Od: Slawek G Odpowiedz
Witam,
Dziękuję za odpowiedź,
Po konsultacji wybieram gitarę akustyczną,
Pozdrawiam serdecznie,
Slawek G

30-12-2019, Od: Ben Odpowiedz
Na początek może wystarczyć model sklejkowy. Są one całkiem dobre do prostej gry akordowej.

29-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli ma się zmieścić w niskim budżecie, to może być sklejkowy Harley za 360 zł. Natomiast od 750 zł zaczynają się już modele z przodem z litego drewna. Im wyższy model tym bardziej stabilne drewno i dokładniejsze wykonanie, dzięki czemu gra się łatwiej i przyjemniej.

07-12-2019, Od: Marcin Odpowiedz
Witam. Które Pana zdaniem skrzypce są lepsze dla początkującej dorosłej osoby. SENTOR 1400, czy podstawowy Strunal. Czy Strunale z niskich modeli np. 150 są również w Chinach robione?

07-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Strunal, jeśli jest robiony w Czechach, będzie bardziej toporny, bo przy tym samym budżecie oznacza to wielokrotnie mniej roboczogodzin. Prawidłowe wykonanie skrzypiec to blisko 200 godzin pracy. Jeśli mamy przykładowo budżet produkcyjny 60$ na drewno i 30$ na pracę, to lutnik europejski popracuje pół dnia i powie że ma dość. Nie zdąży dobrze zrobić skrzypiec w 4 godziny, zamiast 200 godzin. Lutnik chiński popracuje za te same pieniądze kilka dni, więc może wykonać skrzypce znacznie dokładniej.
Dlatego dla zwiększenia jakości podupadające zakłady europejskie poprzenosiły do Chin najpierw produkcję pewnych pracochłonnych elementów, a potem niemal całości. Gdy zapytałem pewną manufakturę niemiecką jak to możliwe, że dają napis Made in Germany na skrzypcach za 3 tys zł, a wiadomo że Niemiec za tyle nie wykona, bo to by była kwota dla niego na waciki, to dostałem taką odpowiedź: 99% pracochłonnych rzeczy wykonuje fabryka chińska, ale ponieważ w Niemczech maszyna wycina główny element i niemiecki pracownik wykonuje finalną kontrolę, to przysługuje napis Made in Germany. Sądzę że w Czechach czy Rumunii trochę większa część prac może być robiona lokalnie. Ich skrzypce są dość dobre w wyższych modelach. Podstawowe modele z powyższych powodów są masywne, ale niezbyt dokładnie zrobione. Przy obecnych płacach ewidentnie brakuje im roboczogodzin, szczególnie w tanich modelach jak 150. Brakuje też pieniędzy na dodatki, bo Strunal jest goły. Oddzielnie trzeba kupić smyczek i futerał, na co trzeba przeznaczyć dodatkowo kilkaset złotych. Już nam się robi budżet ponad tysiąc złotych, a jeśli tak, to można kupić za 1500 znacznie lepszy Antyk+. Natomiast poniżej tysiąca Stentor będzie całkiem w porządku.

11-12-2019, Od: Marcin Odpowiedz
Zastanawiam się jeszcze nad tym Antykiem, ale niemogę znaleźć nic o tej firmie Pengano. Czy to jakaś malutka firma?, bo strony internetowej też raczej nie mają?

30-12-2019, Od: Ben Odpowiedz
Pengano to polska marka zapewniająca dobrą selekcję, wykończenie, regulację i ustawienie do gry. Podstawę stanowią surowe instrumenty wytwarzane przez bardzo różne manufaktury z całego świata. Chodzi generalnie o to, żeby uzyskać jak najlepszy stosunek jakości do ceny i jak najlepsze walory użytkowe.

11-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nazwy skrzypiec to nie są żadne firmy (może z wyjątkiem Yamahy). W dawnych czasach tak było, że fabryka, producent, marka i logo, to było jedno i to samo. Obecnie niemal całą światową produkcję wykonują fabryki azjatyckie, bo tam uzyskuje się najlepszą jakość pracy, przy danym budżecie. Producent europejski, czyli w zasadzie importer, zamawia sobie w fabryce kontener instrumentów i jakoś je nazywa, żeby fajnie brzmiało w stylu włoskim, albo kojarzyło się z jakimś ciekawym nazwiskiem. Bywają też nazwy starych niemieckich manufaktur, ale pochodzenie w sensie fabryk wszyscy mają w zasadzie jednakowe. Jakość bardziej zależy od ceny i wykończenia już w Polsce, niż od konkretnej marki. Większy budżet produkcyjny daje możliwość stosowania lepszych materiałów i większej ilości roboczogodzin u lepszych specjalistów.

07-12-2019, Od: Marcin Odpowiedz
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zamawiałem u Pana Skrzypce 1/16 sv-300 sandner dla syna i jakość była naprawdę bardzo dobra. Syn wyrósł przez rok i będę zamawiał 1/8 Senatora 1400. Ale tak mi się spodobało słuchanie skrzypiec że sam zaczynam i z pewnością jeszcze w tym roku zamówię u Pana skrzypce dla syna i sobie.
Pozdrawiam

20-01-2017, Od: Ryszard Odpowiedz
Witam,
Otrzymalem dzisiaj zamowione wczoraj skrzypce Sandner SV 300, dzieki a blyskawiczna przesylke. Niepokoi mnie jedynie to, ze smyczek znajdujacy sie w komplecie, rozni sie od tego ze zdjec ze sklepu oraz od wszystkich innych znalezionych w internecie a przynaleznych do tych skrzypiec. Jest okragly (mam nadzieje, ze drewniany)nie ma tej owijki z tworzywa, oczko ma podwojne i nie ma napisu Sandner. Nie jest identyczny z zadnym wystawionych u Was na sprzedaz. Nie wiem czy ktos wlozyl omylkowo taki czy fabryka zmienila "szate graficzna" smyczka zachojac podobne jego walory. Z samych skrzypiec jestem b. zadowolony.

20-01-2017, Od: SPIN Odpowiedz
Jeśli chodzi o te zmiany, to trzeba pochwalić dystrybutora, bo zrobili wszystko aby nie podnosić znacząco cen i jednocześnie nie obniżać jakości. Niemal wszystkie instrumenty muzyczne, elektronika, odzież, paliwa i ogólnie masa produktów pochodzi ze strefy dolarowej. W ostatnich dwóch latach złotówka straciła znacząco na wartości. Wraz z nią nasze pensje i oszczędności są teraz mniej warte. Na każdych skrzypcach widać to idealnie. Za instrumenty o wartości 600 zł trzeba płacić prawie 800 zł tylko dlatego, że jest słaby kurs naszej waluty. Wielu dystrybutorów chcąc utrzymać ceny obniżyło jakość produktów. Dystrybucja Sandnera postąpiła bardzo słusznie rezygnując z napisów na smyczkach i futerałach, a pozostawiając jakość na tym samym wysokim poziomie. Logo kosztuje, a nic nie wnosi do samego grania. Być może da się wrócić do ładnych haftowanych i wypalanych napisów, gdy gospodarka trochę odżyje, a złotówka dzięki temu się umocni, czego wszystkim życzymy.

20-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Każda dostawa jest trochę inna. Pozmieniały się smyczki i futerały. Od ponad roku nie ma już napisów na nich. Jak będzie chwila to porobię nowe zdjęcia. I tak u nas są lepsze futerały niż standard i lepsze wyposażenie niż to co dają inne sklepy :-)

29-01-2017, Od: iwona Odpowiedz
tu się nie zgodzę -kupiłam u was Sandnera SV300 i futerał totalna lipa a po miesiącu sypał się smyczek Iwona

29-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Na kilkaset sztuk nie było reklamacji. Oczywiście futerały i smyczki dodawane do zestawów nie mogą być z górnej półki, bo porządny futerał kosztuje ponad tysiąc złotych i smyczek tak samo. A tu cały zestaw z futerałem, smyczkiem i skrzypcami kosztuje 600 zł. Cudów nie ma. Powtarzam: i tak dajemy do tych skrzypiec lepsze futerały niż w innych sklepach. Proszę sobie kupić w innym sklepie i sprawdzić. Tylko malutkie rozmiary mają zwykłe futerały, ale też nie są one najgorsze.
O smyczki w okresie zimowym trzeba zadbać, bo w zbyt suchym powietrzu kurczą się włosy i drewniane kliny mocujące. Ważne jest luzowanie po każdej grze. Kto o tym pamięta, zwykle nie ma problemów. Pamiętajmy też o właściwej wilgotności przechowywania skrzypiec.
Natomiast co do lakierów: Prawidłowe lakierowanie 36 warstwowe kosztuje ponad tysiąc złotych i trwa 3 tygodnie, a tu mamy lakierowanie w dwóch warstwach w godzinę, bo tyle mieści się w budżecie. Wartość skrzypiec to tylko 400 zł +smyczek +futerał. I to jest cena już z korektami. Dla osób oczekujących poziomu powyżej przeciętnego polecam instrumenty powyżej 1500 zł, choć też nie są idealne. Pani profesor na Wieniawskim jasno powiedziała że poniżej 20 tysięcy dla licealisty nie ma czego szukać. To są najtańsze na świecie skrzypce z pełnym osprzętem hebanowym. Ważne, że akceptują je nauczyciele, ważne że nie utrudniają gry i że podobają się niemal każdemu. Zwykle przewyższają konkurencję z tej półki cenowej. Dostajemy masę podziękowań i uznania, że są lepsze niż odbiorca się spodziewał. A jeśli jednej osobie na tysiąc nie pasują, to jest prawo zwrotu 14 dni i jest 2 letnia gwarancja. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

30-12-2019, Od: ? Odpowiedz
Ludzie za skrzypce na których można jakkolwiek grać czy też uczyć się grać trzeba zapłacić co najmniej 1000 zł. (oczywiście używane) Nie wspierające Chin. Skrzypce za 300 zł mogą co najwyższej zniechęcić do nauki.

30-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nie jest to całkiem prawda. 99% uczniów zaczyna z powodzeniem właśnie od takich skrzypiec za 400-500 zł. Oczywiście nie mogą być z supermarketu, tylko już po korektach i regulacjach. Specjalistyczne sklepy skrzypcowe potrafią je na tyle uzdatnić, żeby nauka nie sprawiała większych trudności. Oczywiście, że lepiej wspierać Europę niż Chiny, ale w przypadku tak pracochłonnych produktów Chińczycy niestety robią je znacznie lepiej. W ramach danego budżetu pracują 7 razy dłużej, wydajniej i dokładniej.
Natomiast z produkcji europejskich, jeśli ktoś woli, to mogę zaproponować bardzo dobre skrzypce uczniowskie już za 1000 zł nowe z gwarancją. W przypadku używanych nie wiemy jaka była ich historia, warunki przechowywania, usterki i naprawy. Jest duże ryzyko z tym związane, bo czasem naprawa, czy remont przekracza wartość. Jeśli używane, to konicznie z wcześniejszym przeglądem np. w ZPAL.

29-01-2017, Od: iwona Odpowiedz
a i lakier też wadliwy niestety,pierwsze zakupione były super a te porażka..........

29-01-2017, Od: Karol Odpowiedz
Przestancieq placic I plakac bedzie lepiej jak za gracile na pile

29-01-2017, Od: Ben Odpowiedz
Chińczycy też chcą jeść mięso i jeździć samochodami. A to oznacza że w ciągu kilku lat znacząco rośnie cena i spada jakość. 3 lata temu można było za 300 zł kupić super skrzypce, a dziś instrument o podobnej jakości kosztuje ponad 600 zł. Ale i tak nie ma co narzekać. Normalnie powinno się wydać minimum średnią pensję na taką przyjemność. To ma być instrument, a nie zabawka. Zobaczcie ile to jest roboty oprócz samego materiału, który trzeba przecież wiele lat sezonować: https://youtu.be/0SvfNhMlnBE?t=50s

29-01-2017, Od: Ela Odpowiedz
Ja pier... Te biedne ludzie zasuwają po 10 godzin dziennie na ręcznej pile lub jakimś skrobaku, a potem ktoś narzeka, że coś tam odrobinę nierówno wyszło. Oni powinni brać za tak ciężką robotę po kilka tysięcy. Nie powinno się mieć do nich pretensji o drobiazgi przy tak niskiej cenie. Jak odliczyć marże, podatki, transport, materiał itp, to oni mają pewnie z tego po kilka dolarów. A jaka to mozolna robota. Pełen szacun ludzie.

29-01-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Pierwszy zakup był pewnie za czasów gdy dolary kosztowały 3 złote. Wszystkie instrumenty muzyczne są ze strefy dolarowej. To oznacza że nasze pensje złotówkowe i oszczędności są teraz mniej warte. Jeśli chcemy uzyskać poprzednią jakość, to trzeba wydać o połowę więcej niż dawniej, ze względu na różnice kursowe i wzrost kosztów produkcji.

30-12-2019, Od: Michał Odpowiedz
Witam,
W przypadku regulacji nowej gitary nie kupionej u panstwa, czy taka regulacje (wysokość strun, ustawienie mostka itp.) wykonują państwo od ręki czy trzeba zostawić instrument na jakiś czas?

30-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej zostawić na jeden dzień, ale jeśli nie ma dużej kolejki, to można spróbować zrobić w dwie godziny. Np. przejść się do Arkadii przez ten czas. Zwykle mniej obciążona jest druga połowa tygodnia, tylko nie przed świętami, czy długimi weekendami. Czasem trafia się gitara nie wymagająca wiele pracy, ale to są rzadkie przypadki.

28-12-2019, Od: Maciek Odpowiedz
Która z gitar jest lepsza, Pengano czy Harley Benton obie z gryfami 48 mm na siodełku ? Chodzi mi o "twardość" gitary i jej brzmienie.

29-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Twardość można ustawić w zasadzie dowolnie w obydwu gitarach. Domyślnie robię raczej miękkie ustawiania dla amatorów, ale jeśli ktoś łupie z całej siły na akordach, to można ustawić wyżej i na twardszych strunach. Twarde struny i ustawienia dają zwykle trochę lepsze brzmienie, strojenie i głośność. Miękkie struny są nieco sflaczałe, cichsze, a wysokość dźwięku szczególnie na basach mocno zależy od siły docisku, co na akordach powoduje lekkie fałszowanie jeśli ciśniemy zbyt mocno.
Pengano jest nieco sztywniejszą i masywniejszą konstrukcją, dobrze się rozgrywa i do niej polecałbym struny 12 lub 11. Elektroakustyk ma delikatniejszą budowę, bardziej pasującą pod struny 11 lub 10. Jest mniejsza pojemność pudła z wycięciem. Zwykle ustawia się je trochę niżej, prawie jak elektryki, dopuszczając lekkie dotknięcia strun o dalsze progi. Na piecyku nie będzie to mocno słyszalne. Gitary czysto akustyczne ustawia się trochę wyżej. Brzmienie w obu jest dobre, ale ostateczna ocena to kwestia gustu, więc nie ma prostej odpowiedzi która lepsza. Nawet nauczyciele potrafią się o to spierać, bo każdy trochę inaczej słyszy i czego innego oczekuje. Pengano raczej brzmi nieco jaśniej i ma więcej środka, ale to wychodzi tylko w bezpośrednim porównaniu na żywo.

28-12-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Dzień dobry, na allegro jest kilka cen 200, 220zł, za Ukulele Sopranowe Pengano +liczne dodatki.
Czy jest jakaś różnica?
Czy do nauki na początek wystarczy ten instrument? czy może jakiś inny?
Pozdrawiam

29-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jest to wyjaśnione na aukcji. Droższa wersja ma opłacone wyróżniania, co znacznie podnosi cenę. Oprócz tego Allegro pobiera dodatkową prowizję za sprzedaż z oferty wyróżnionej. Tańsza wersja nie ma tych dwóch dodatkowych kosztów, lecz jest znacznie trudniejsza do wyszukania, bo znajduje się na dalekich podstronach (przy sortowaniu popularnością, lub trafnością).
Do nauki i gry amatorskiej jak najbardziej wystarczy. Do poważniejszych zastosowań można polecić Kanilea.

28-12-2019, Od: Piotr Odpowiedz
Czy w poniedziałek/wtorek 30/31 jest czynne?

28-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Poniedziałek normalnie 10:00-17:30, wtorek 12:00-13:00.

27-12-2019, Od: Anna Odpowiedz
Dziękuję bardzo.

27-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli potrzeba, to mogę ściągnąć dowolny model takiej altówki i zrobić od razu w cenie korekty i regulacje, żeby grało się łatwiej i przyjemniej.

26-12-2019, Od: Anna Odpowiedz
Witam. Jestem przed kupnem altówki 16 do nauki od podstaw i zastanawiam się czy ściągać z Chin czy kupić w Polsce Stentor. Co Pan poradzi?

26-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Ściąganie z Chin jest ekscytujące, bo łączy zakup instrumentu z pewną formą gry na loterii. Można wygrać, można przegrać. Odbierałem już połamane skrzypce, ale nawet jeśli przeżyją transport, to nie zdarzyło mi się kupić instrumentu gotowego do użytku. Bardzo dużo rzeczy jest do poprawienia, często wypada dusza, a są to dodatkowe koszty i kłopoty. Nie ma też faktycznej gwarancji, tylko teoretyczna. Koszt odesłania jest zbyt duży. Trzeba też brać pod uwagę loteryjność, uciążliwość i koszty ewentualnej procedury celnej. Te wszystkie problemy odpadają przy zakupie w Polsce.

25-12-2019, Od: Wojciech Odpowiedz
Czy macie w ofercie gitary LAG?
Interesował by mnie jakiś elektroakustyk do 1000-1200zł najlepiej z litym topem.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12207  Wstecz  Dalej