Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13251  Wstecz  Dalej

08-12-2018, Od: Michał Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. Odezwę się zatem za kilka tygodni.

06-12-2018, Od: Maria Odpowiedz
Witam.
Kiedy planowana dostawa Antyk Plus? Czy dostępny Antyk 1 Plus?
Jaki inny model 4/4 jest godny uwagi w cenie do 2000zł?
Dziękuję

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, w tym roku jest dobre zaopatrzenie w tańszych skrzypcach, ale za to wyjątkowa posucha w zakresie 1200-2000 zł. To chyba efekt 500+, że popyt tak wzrósł na wyższe modele. Wszystko co było sensownego już klienci wykupili na święta. Nie ma u dystrybutorów, a dostawy grudniowe z Azji są opóźnione i przyjadą pewnie w styczniu. Pojawiły się natomiast nieliczne egzemplarze czeskiego Strunala w wersji Antyk i Antyk I. Cenowo identyczne, ale oddzielnie dokupuje się futerał i smyczek, czyli trzeba dodać 200-300 zł zależnie od wersji. Niestety nie mam czasu zrobić zdjęć i ofert, ale wyglądają bardzo podobnie - ciemne z wyraźnie zaznaczonymi słojami drewna. Czeskie skrzypce są solidne i mają dobre, mocne brzmienie, ale wymagają trochę czasu do pełnego rozegrania.

06-12-2018, Od: Tomasz Odpowiedz
Witam,
Zawsze kierowałem się Pana opinią z gitara.org.pl, że "Z gitar klasycznych można za te pieniądze (400-600) trafić już modele z litą płytą przednią, ale niestety jest to zwykle drewno odpadowe, które nie przeszło testów do zastosowania w dobrych gitarach. Dlatego brzmią zwykle dziwnie, wysokie tony nienaturalnie szkliste, brak głębokiego basu. Ogólnie wrażenie przy grze akordowej często gorsze niż w tańszych gitarach z dobrej sklejki."
A ostatni oglądałem na Pana Youtubie prezentację gitary Everplaya ArsNova1 z litym przodem. Bardzo ciekawa alternatywa za rozsądne pieniądze. Czy może Pan coś więcej o niej powiedzieć? Zalety, wady? Czy warto?

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mam je od ręki w wersji świerkowej (jasne czyste brzmienie) i cedrowej (cieplejsze brzmienie). Brzmią dobrze. Robię w nich trochę poprawek, ale ogólnie są OK. Brzmieje i jakość do ceny bardzo dobre. Nie mam jeszcze większej statystyki, bo dopiero dwie sprzedałem. Nie mam też czasu żeby je w sklepie umieścić, bo jest masa pilnych zamówień świątecznych.
O dziwnym brzmieniu pisałem wiele lat temu w kontekście przecenionych gitar hiszpańskich, natomiast obecne chińskie za tą samą cenę brzmią lepiej i bardziej typowo.

06-12-2018, Od: Tomasz Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź. To czekam na możliwość zakupu na Pana stronie.

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Puki co można je zamawiać mailem. ArsNova Cedrowa 549 zł, Świerkowa (jaśniejsza) 599 zł. Pokrowiec piankowy +50 zł. Przesyłka +20 zł. Korekty i regulacje już w cenie.

06-12-2018, Od: Tomasz Odpowiedz
Poczekam na zdjęcia a w szczególności opis, który zawsze jest trafny i bardzo pomocny (nie jak na innych portalach).

06-12-2018, Od: Paweł Odpowiedz
Dzień dobry,
Od dłuższego czasu mam zamiar kupić skrzypce. Nie umiem grać na instrumencie ale gram na kilku innych (gitara, klawisze). Szukam czegoś na początek. Czy jest sens według Pana kupić skrzypce do 500zł? Wchodząc na fora czytałem, że tylko od lutnika i tylko powyżej 4000... Ale szukam czegoś tylko dla siebie, żeby pograć dla przyjemności/ złapać podstawy.

Co najlepiej kupić w takiej cenie? Ew, czy byłaby możliwość przyjechania, porozmawiania i wybrania instrumentu osobiście?

Pozdrawiam,
Paweł

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od możliwości budżetowych. Zupełnie inna rada będzie dla szejka naftowego, bo jednak na skrzypcach za 10 tys zł gra się nieco łatwiej i przyjemniej, a zupełnie inna rada dla osoby która musi liczyć się z budżetem domowym. Skrzypce za 500 zł po korektach też nadają się do nauki początkowej i gry amatorskiej.
Częstym błędem jest wyobrażenie, że jeżeli kupię bardzo drogie skrzypce do nauki, to będą pięknie brzmiały. Tak jest gitarą, pianinem itp. Natomiast drogie skrzypce mają pewien potencjał brzmienia, który dopiero muzyk musi umieć wydobyć swoją techniką. W rękach osoby początkującej będą one zawodziły i jęczały podobnie jak tańsze modele.
Im większe umiejętności, tym większego znaczenia nabiera dobór dobrego instrumentu. Na samym początku nauki ważniejsza od brzmienia jest geometria, żeby instrument nie utrudniał nauki. Z tego powodu nie nadają się skrzypce najtańsze sklejkowe, z drewna niesezonowanego, niestabilnego, wypaczającego się, wykonane w zbytnim pośpiechu, krzywo i niedokładnie. Pod tym względem dołożenie kilkuset złotych wiele zmienia na korzyść. Jeżeli tylko są możliwości, z pewnością ułatwi to nieco naukę. Do tańszych skrzypiec trzeba więcej zapału, ale też nie chcę nikogo zniechęcić. Lepiej grać na kiju od szczotki niż wcale.
Przed świętami trudno się umawiać na dłuższe wizyty, bo mamy setki paczek do przygotowania, a nie jesteśmy typowym salonem. Ale oczywiście sprawny zakup na miejscu jest możliwy. Jeśli sprawa nie pilna, to lepiej w nowym roku.

06-12-2018, Od: Paweł Odpowiedz
W takim razie chyba Nowy Rok, bo chciałem przy okazji poprosić o radę w dobraniu skrzypiec.

Czy nie będzie wtedy jednak dużo mniej towaru?

Dziękuję za tak szybką odpowiedź:) bardzo się ciszę ze udało mi się znaleźć tę stonę

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Rada jest prosta: Na początek wybiera się zwykle skrzypce podstawowe, ale już z litego drewna i ożyłkowane, czyli Everplay 6xx, a przy dłuższej szyi Stentor. Jeśli budżet pozwala na osprzęt hebanowy, to Sandner SV-300. Jeśli wolimy połysk to Beginner lub Salvatini serii 7, albo wyższy model Stentora. Jeśli zapał jest pewny i chcemy skrzypce bardziej docelowe, to można wybrać coś bliżej 2 tys zł jak Antyk lub Modena.

06-12-2018, Od: Beata Odpowiedz
Dzień Dobry,
Chciałabym zamówić skrzypce dla swojej córki ale kompletnie nie wiem jaki rozmiar mam wybrać,gdyż ma wkrótce kończy 6 lat.Proszę o poradę w tej kwestii :)

Pozdrawiam serdecznie,
Beata

06-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
6 lat to będzie 1/8 https://skrzypce.pl/rozmiary.html

06-12-2018, Od: Beata Odpowiedz
Dziękuję :)

05-12-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Witam,
Próbuję znaleźć odpowiedź w komentarzach ale dużo ich ostatnio było i ciężko się doszukać. Szukam Gitary akustycznej do 1000 pln. Który model obecnie ma Pan na stanie i mógłby Pan polecić ?? Mogę odebrać nawet jutro wieczorem.

05-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Najlepiej Cort Earth za 750 zł. Mają dobre długie wybrzmiewanie, przód z litego drewna, wygodny gryf. Są stabilne i równe mechanicznie, co pozwala na wygodne ustawienia. Można jutro odebrać.

06-12-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Okej super. Zadzwonię w ciągu dnia i odbiorę gitarę po pracy. Rozumiem że wszystko jest już nastrojone??

05-12-2018, Od: Paulina Odpowiedz
Witam jestem aktualnie w posiadaniu skrzypiec elektrycznych w bardzo dobrym stanie. Sama nie będę jednak na nich grać więc jeśli ktoś jest zainteresowany to poproszę o wiadomość pod nr 515795987 . Rozmiar skrzypiec to 4/4 . Do instrumentu są dołączone kalafonia oczywiście smyczek i poręczny futerał . Cena która mogę zaproponować to 550 z możliwością opuszczenia do 500 zł . Po więcej informacji zapraszam po numer telefonu podany wyżej . Okolice Warszawy Warszawa . Kolor skrzypiec bordowy

03-12-2018, Od: Konrad Odpowiedz
Witam
Czy znają Państwo godną polecenia książkę do nauki gry na ukulele? Chciałbym zrobić siostrze prezent, znalazłem w internecie książkę pt. "Nauka gry na ukulele dla kazdego", ale być moze istnieje jakas lepsza ksiazka? Dodam również że ukulele dla siostry zakupione zostały w Państwa sklepie.Pozdrawiam

03-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Obecnie jest tak dużo darmowych materiałów filmowych do nauki w internecie, że prawie nikt już nie pyta o książki. Niestety nie pomogę. Z książkami jest też taki problem techniczny, że ceny hurtowe nie różnią się od detalicznych. Trudno by mi było zaproponować atrakcyjną cenę.

02-12-2018, Od: Tomek Odpowiedz
wybieram pomiędzy Gitara elektroakustyczna 4/4 Oscar Schmidt by Washburn a Gitara elektroakustyczna 4/4 HB Custom cutaway z szerokim gryfem. W Washburn podoba mi sie "mercedes wśród gitar" sama marka tez mi się podoba no i kolor, w tej drugiej szeroki gryf i lite drewno. Potrzebuję chyba pomocy w wyborze. Istnieje możliwość przyjazdu do biura, porozmawianie i pomocanie?

02-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak zapraszam, ale najlepiej już w nowym roku. Koncentrujemy się teraz na wysyłkach ogromnej ilości paczek świątecznych, więc robi się problem z czasem i miejscem do testowania. Przed testami trzeba te gitary poprawić i wyregulować, żeby porównywać wersje docelowe, a nie fabryczne, bo to znaczna różnica.
Jeśli natomiast sprawa jest pilna, to proszę napisać na e-mail z działu Info. Jeśli zrobi się jakiś okienko czasowe, czy chwilowe zmniejszenie ilości napływających zamówień, to moglibyśmy taki test zorganizować jeszcze w tym roku. Druga opcja, to przejść się po sklepach typowo stacjonarnych i popróbować wąskie gryfy. Jeśli okażą się zbyt wąskie, to wybór stanie się bardzo prosty, bo tylko jeden model elektroakustyka jest szerszy w tym zakresie cenowym.

02-12-2018, Od: Małgorzata Odpowiedz
Witam. Jak zamówię skrzypce np w poniedziałek Srebrne 1/2 to czy dojdą do piątku? Czy wystawianie fakturę bo potrzebujemy?

02-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Srebrne 1/2? Chodzi o Stentora? Wszystkie podstawowe skrzypce są obecnie dostępne od ręki we wszystkich rozmiarach. Fakturę można wystawić. Wysyłki wychodzą od nas w jeden dzień, bo pracujemy nawet do trzeciej w nocy, aby całą kolejkę zamówień świątecznych z danego dnia rozładować.
Natomiast co się będzie działo w przewozie przy tylu milionach paczek, to sam św. Krzysztof nie zgadnie. Poczta ma w kilku rejonach zatory. Głównie rejon Krakowa stoi i czasem centralna sortownia. DHL jest zwykle szybszy, może z wyjątkiem rejonu Gorzowa i słynnego terminala Deszczno. Warszawska sortowania ma zaledwie jeden dzień zatoru, więc tyle co nic. Pewnie w weekend rozładują. Jednak sytuacja jest dynamiczna jak z korkami na drogach. DHL raczej dojdzie do czwartku, a Poczta raczej nie dojdzie. Nie zależy to od sklepu. Po prostu wojna cenowa na rynku przesyłek doprowadziła do ucieczki ludzi z pracy. Nikt za takie grosze nie chce tego robić, więc jakość usług pocztowych w tym roku znacznie spadła.

01-12-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Uwaga: W Stentorze 4/4 za 470 zł, jest aktualnie możliwość zamiany brązowego futerału, na typowy czarny z szarym wnętrzem, firmy Everplay. Identyczna konstrukcja. Jeśli ktoś woli czarny w Stentorze 4/4, a nie brązowy, to proszę wpisać w uwagach.

30-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dziś jest dobry dzień na zakupy. Pierwsza fala powodziowa z milionami paczek już przeszła, zatory na sortowniach rozładowane. Za tydzień jak co roku nadejdzie kolejny kataklizm dla przewoźników i powrócą opóźnienia transportowe.
Przypominam też o trzymaniu instrumentów w pokrowcach, nisko, w chłodnym miejscu, bo dziś jest ekstremalnie suche powietrze.

28-11-2018, Od: Bartosz Odpowiedz
Witam, wysłałem zamówienie na HB48 czy jest opcja, żeby wysłać ją dzisiaj? Oczywiście przelew wykonam jak tylko otrzymam potwierdzenie wpłynięcia zamówienia.

28-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, jest już w drodze przesyłka. Warto obserwować śledzenie, bo mogą być kolejki świąteczne na sortowniach. Poczta niedawno miała zator kilkudniowy na centralnej sortowni, teraz jest zator w Krakowie, a DHL ma problemy na zachodzie, bo ludzie pouciekali z pracy do Niemiec i nie ma kto wozić. Słynny już terminal Deszczno każdy zna, kto zamawia paczki w okolicy.

29-11-2018, Od: Bartosz Odpowiedz
Gitara dotarła, ograna już :)
Miękka jest, więc nie trzeba wysiłku wkładać.
Świetne brzmienie, gryf jak pod moją dłoń (+5 mm robi różnice :))
Pozdrawiam serdecznie

28-11-2018, Od: Michał Odpowiedz
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie co Pan sądzi o STRUNAL SCHÖNBACH Talent Vln 155 4/4 EB,czy to będzie dobry wybór na pierwsze skrzypce? I czy u was dałoby by radę je zamówić żebyscie je odpowiednio przygotowali, no chyba że poleca Pan cos innego, pozdrawiam

29-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Strunale są dobre, trwałe, solidne, masywne, ale jednocześnie ciężkie i toporne. Szczególnie najniższe modele jak ten. Jakby ktoś z grubsza siekierką wyciosał. To naturalne, bo pracownik europejski przy tym samym budżecie popracuje 7 razy krócej, niż azjatycki. Nie ma siły żeby dopracował w jeden dzień, to co się normalnie robi 7 dni. Na takich skrzypcach gra się mniej wygodnie, wymagają długiego rozgrywania i nieco twardszych strun, żeby pobudzić je do grania. Znacznie więcej subtelności i finezji przy tej samej cenie mają instrumenty z Azji.
Jeśli Strunal, to owszem, ale wyższy model i do tego dodatki, bo ta firma sprzedaje zwykle gołe skrzypce. Mam teraz bardzo ciekawe Strualne w wykonaniu antycznym za 1600 zł i za 1780 zł. Zdecydowanie wyższa klasa niż modele 150, 155, czy 200. Piękny wygląd, z podkreślonym rysunkiem drewna i dobrze grają. Nie mam kiedy zdjęć zrobić, ale bardzo podobne do Antyka ze sklepu.

28-11-2018, Od: Konrad Odpowiedz
Witam
Czy ktos z Państwa zna aktywne fora internetowe zrzeszajace skrzypków i może mi podać linki do nich?

25-11-2018, Od: Lucyna Odpowiedz
w czwartek Pan wysyłał a w piątek dotarła do celu.
Tak nawiasem to też expresowo odpisuje Pan na posty... :)

25-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Przed świętami tylko niektóre przesyłki w niektórych rejonach dochodzą tak szybko. Dość często tworzą się kilkudniowe zatory, bo przewoźnikom brakuje ludzi do pracy. Sortownie Poczty Polskiej mają tygodniowe zatory.

25-11-2018, Od: Lucyna Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanko : jakich akustyków spodziewa się Pan jeszcze przed świętami i ewentualnie kiedy?
Czy lepiej się wstrzymać i rozważyć zakup po świętach?
Powoli dojrzewam do zakupu elektroakustyka.
Może gdyby się pojawiła jakaś gitara dobrze brzmiąca w II gatunku to proszę o kontakt

25-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Z niedrogich elektroakustyków te są całkiem niezłe: https://skrzypce.pl/products/OG2CE3.html Ibanezy też są od ręki. Craftery całkiem w porządku: https://allegro.pl/gitara-elektroakustyczna-crafter-top-lity-cedr-i7001426498.html

25-11-2018, Od: Lucyna Odpowiedz
Dobry wieczór panie Jarku :)
Chciałam podziękować za szybką wysyłkę gitary Ibanez PF15ECE-NT.
Agata zadowolona, nawet jej nauczyciel stwierdził, że teraz ma lepszą gitarę od niego :)
Nie napisał Pan w opisie gitary, że dołączony jest całkiem przyzwoity pokrowiec:)
Pozdrawiam serdecznie
Lucyna Rezmer

25-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Przed świętami niektóre przesyłki podróżują dłużej niż zwykle, ale na szczęście nie giną i nie są uszkodzone.

20-11-2018, Od: ? Odpowiedz
Witam czy jest możliwe żeby zrobił Pan kurtki filmik na temat HB custom Line interesuje mnie ta gitara a. Chciałbym zobaczyć filmik z Pana seri?

20-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Chętnie, ale niestety nie prędko. Czekają ogromne ilości wysyłek świątecznych i praca po 20 godzin na dobę, jak co roku o tej porze. Może wiosną będzie trochę mniej pracy i znajdzie się wolny czas na zabawę.
Ogólnie gitara jest całkiem dobra pod wieloma względami. Jeśli ktoś lubi szerszy gryf i matowe wykończenie, to polecam. Na szerszym gryfie lepiej mieszczą się palce, gitara wybacza błędy, lepiej wychodzą techniki klasyczne i fingerstyle. Natomiast potrzeba odrobinę więcej siły do akordów barowych, bo jest większa dźwignia przy dłuższym ramieniu. Ciut trudniej jest operować kciukiem na E6, o ile ktoś z tego korzysta, bo ja akurat nie.

20-11-2018, Od: Rafał Odpowiedz
Ja też nie używam kciuka. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

19-11-2018, Od: Maria Odpowiedz
Mam dziecko w 3/6 klasie PSM. Chcemy kupić skrzypce 4/4. Proszę o pomoc w wybraniu instrumentu. Nasz typ to Antyk plus albo Strunal 150. Może coś jeszcze jest interesujące w tym przedziale cenowym - do 1500zł.
Czy wystarczy taki instrument do końca PSM I st?
Dziękuję

20-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli Strunal, to nie 150, bo to najniższy model, dość toporny. Lepiej 920. Antyki powinny pojawić się w grudniu. Czy wystarczy, to zależy od postępów w nauce i wymagań nauczyciela. Zwykle wystarcza. Jest teraz taki moment, że trochę brakuje ciekawych instrumentów. Szkoły wszystko wykupiły, a nowe dostawy jeszcze nie weszły.

16-11-2018, Od: Gosia Odpowiedz
Witam, rok temu kupiliśmy u Państwa skrzypce 3/4 Pengano Antyk plus. Niestety, córka wyrosła musimy kupić 4/4.
Szukamy instrumentu do ok. 4 tys. Czy mógłby Pan coś polecić ?

19-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepszy byłby podstawowy model Hefflera, lub Butterfly. Z tym, że te drugie są stylizowane na stare, zniszczone i obdrapane, więc pod specyficzny gust. Ja raczej byłbym za Hefflerem, bo tu więcej środków poszło na ładne wykonanie, a nie na prace związane z postarzeniem i niszczeniem lakieru. Ale to tylko moja opinia.

18-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Przejrzę czy są jakieś interesujące instrumenty i dam znać.

19-11-2018, Od: Maria Odpowiedz
Witam.
Chciałaby kupić skrzypce Antyk plus 4/4 . Czy są dostępne i w jakie cenię? Dziękuję

19-11-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Od dłuższego czasu nie ma Antyków, ale dostawy są w drodze, więc w grudniu powinny się pojawić.

13-11-2018, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam chciałbym zacząć grać na skrzypcach jestem osobą początkująca od zawsze interesowal mnie ten instrument ale nigdy niebylo czasu na naukę, czy moglibyście mi państwo polecić którys model najlepiej po tuningu, korekcie i z lepszym smyczkiem, ewentualnie jakiś swój dobrany zestaw do 1300 zł. Skrzypce będą do nauki w skali góralskiej.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13251  Wstecz  Dalej