Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13294  Wstecz  Dalej     Sklep

18-09-2022, Od: Ela Odpowiedz
Stentor też jest dobrą propozycją, podobnie jak Everplay 61x, bo drewno dają sezonowane i stabilne, dobre wykonanie tradycyjnymi metodami, a także jakość osprzętu i dodatków jest na tyle dobra, że nie trzeba od razu wszystkiego wymieniać, co zdarza się w innych tanich zestawach. A jeszcze do tego jak kupimy je w sklepie specjalizującym się w skrzypcach, gdzie zrobią od razu dobre przygotowanie, korekty i regulacje, to nauka będzie przyjemna i nie sprawi większych trudności.

22-08-2022, Od: Ben Odpowiedz
Pod wieloma względami najlepszy będzie Everplay EV-61x. A dla bogatszych początkujących Antyk+, który może już pozostać instrumentem docelowym. Jednak na samym początku nauki efekt zawodzenia i fałszowania będzie dość podobny niezależnie od skrzypiec. Dopiero jak już coś nam zacznie sensownie wychodzić, zauważymy różnice w skrzypcach i ich brzmieniu.

05-09-2022, Od: Tobiasz Odpowiedz
Dzień dobry, mam pytanie czy na zamówienie sprowadzają Państwo do swojej pracowni gitary których nie ma w ofercie waszego sklepu?
Chodzi mi konkretnie o Takamine GN71CE-NAT, posiadam Fendera ESC-105 kupionego od was na którym nauczyłem się grać i z którego jestem bardzo zadowolony.
Drugie pytanie brzmi, czy gitara LAG T70DCE nadaje się dla osoby początkującej? Niestety nie mam możliwości ogrania tego modelu osobiście i nie chcę doradzać nie mając doświadczenia.
Pozdrawiam.

13-09-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że samo ogranie nowej gitary nie daje jeszcze wszystkich odpowiedzi. Trzeba mieć z tyłu głowy, że nawet po lekkim zabrudzeniu strun, brzmienie stanie się mniej żywe, bo przygasną nieco wyższe harmoniczne na basach. I tu dochodzi kwestia gustu, czy lubimy bogate i grające basy, czy bardziej takie buczące niemal wyłącznie niskim tonem podstawowym. Gdy Klienci przynoszą używane gitary do regulacji, to zauważam, że modele o sztywniejszej konstrukcji wymagają częstszych zmian strun dla odświeżenia i wzbogacenia dźwięku. Zdarzają się Takamine czy Fendery brzmiące sucho na strunach używanych. Z kolei gitary z nadmiarem brzmienia na nowych strunach, brzmiące fortepianowo i nieco metalicznie, bardzo ładnie wyrównują brzmienie po lekkim zabrudzeniu i użyciu strun, czyli tak jak zwykle je słyszymy. Nie robią się głuche z sucho buczącym basem. Do takich zaliczyłbym Laga i Corta. Lag bardzo ładny, ale konstrukcja wydaje się trochę delikatniejsza. Cort ma chyba lepszy balans brzmienia i solidności, oraz dobrze sezonowane i stabilne drewno.
Tu dochodzimy do kwestii mechaniki i geometrii. Gitary leciutkie, z cieńszego drewna, z delikatnym ożebrowaniem brzmią bardzo efektownie i głośno, ale szybko zgrywają się i wypaczają. Gitary ciężkie i masywne wymagają dłuższego rozegrania, ale są trwalsze i zyskują z czasem na brzmieniu. Tu też można popełnić błąd ogrywając nowy instrument. Miałem kiedyś Klienta, który zachwycał się brzmieniem gitary, w której zwyczajnie brakowało jednego żebra w środku. Pudło bardzo szybko zapadło się. Podobne zachwyty spotyka się, gdy ktoś założy metalowe struny do delikatnego klasyka, tyle że życie takiej gitary kończy się po kilku tygodniach lub miesiącach.
Podobnie z grubością i masywnością gryfów. Czasem ktoś ogrywając zachwyca się niezwykłą smukłością gryfu i wygodą. Takie gryfy często wyginają się w "S", wypaczają i mają nierówny relief, co utrudnia prawidłową regulację w całym zakresie. Powstają różne garby i nierówności. Gryfy, które w ogrywaniu wydają się grube i toporne, jak w niektórych Crafterach, są często bardzo równe i bardzo trwałe. Pozwalają ustawić niską akcję.
Warto więc poszukiwać złotego środka i przy ogrywaniu brać te rzeczy pod uwagę, a nie tylko to co słyszymy. Warto mieć kontakt z wieloma aktualnymi egzemplarzami, bo fabryki zmieniają się, i partie gitar są różne. Świetny przykład ten Fender ESC-105, który po spaleniu starej fabryki jest współcześnie całkiem inną gitarą, niż ta sprzed kilku lat, mimo tej samej nazwy. Ogrywając w innym pomieszczeniu pamiętajmy też, że akustyka naszego domu będzie inna, a to bardzo wiele zmienia.
Wspomnianego LAGa mogę zamówić normalnie z oficjalnej polskiej dystrybucji, natomiast jeśli jest decyzja akurat na Takamine, to mogę ją ściągnąć z jednego z autoryzowanych salonów, przygotować, wyregulować i odsprzedać. Są po prostu niektórzy dystrybutorzy i producenci, dla których ważniejsza wydaje się być powierzchowność, obroty, marketing i blichtr, niż realna staranność w przygotowaniu i regulacji instrumentów do sprzedaży. Nawet nie chce im się odpisać, gdy pyta o gitarę mały rodzinny zakład lutniczy, nie deklarując wielkich obrotów i pięknej wystawy w galerii. Ale tak jak piszę, da się to obejść, zamawiając przez jeden z dużych sklepów. Gitara może przyjść słabo ustawiona, ale ja już robię resztę, poprawiam, reguluję i będzie przyjemna do grania. Bywają egzemplarze, gdzie po dobrym ustawieniu siła działająca na palce zmniejsza się nawet o połowę.

06-09-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Z gitarą LAG nie ma problemu. W zasadzie po korektach i regulacjach każda gitara w tym zakresie cenowym nadaje się dla początkujących. Trzeba unikać tylko bardzo tanich, bo są krzywe, niewygodne, nietrwałe, słabo brzmią i nie stroją. Oczywiście zaraz ktoś zaprotestuje "a ja nauczyłem się na gitarze za 100 zł". Tak, ja też, ale jest potrzebna wtedy większa porcja zapału, gdy gitara utrudnia i zniechęca.
Wracając do gitar, na których nauka będzie przyjemnością, a nie walką, proponuję przemyśleć czy elektronika będzie faktycznie potrzebna i używana. Przetwornik w mostku delikatnie utrudnia przenoszenie drgań na pudło rezonansowe, a różne elementy jak przedwzmacniacz, pojemnik baterii, kable, niekiedy wpadają w rezonans z niektórymi dźwiękami i irytująco pobzykują, psując brzmienie akustyczne. Czasem pomaga wyjęcie baterii, aby nie brzęczały sprężynki dociskowe. LAG ma miłego dystrybutora w Polsce, więc mogę ściągnąć, jeśli mają na magazynie.
Natomiast Takamine, ma bardzo hermetyczną i selektywną dystrybucję. Trzeba by zorganizować piękne salony, wystawy, podpisać umowy uzależniające. Wolę jednak polecać to co uważam za dobre, niż to na co naciskają różne kontrakty. Lepszy slow business, niż wyścig szczurów konieczny do spełniania wymogów obrotowych. Widzę, że sklepy uzależnione od pewnych marek, nie są do końca szczere w kontaktach z Klientami. Do tego sporo pieniędzy Klienta idzie wtedy na blichtr, marketing, marże, a mniej na przeglądy, korekty i regulacje. Czasem zamawiam różne "szacowne" marki w zwykłych sklepach i dziwię się jak oni to puścili do Klienta w takim stanie. W wielkich firmach z dużymi obrotami handlowiec, serwisant i magazynier mają różne cele. Jeśli ja polecę coś kiepskiego, to sam będę się z tym męczył, a tam handlowiec sprzedaje i zapomina. Nawet nie wie czy były kłopoty z tym co sprzedał, czy nie. Przegląd przy masowej sprzedaży też wygląda zupełnie inaczej. Aby mieściło się w szerokich normach, bo nikt nie ma czasu na dopieszczanie. Ja wolę zrobić dwa-trzy instrumenty dziennie, ale tak jakbym robił je dla siebie. To do modelu współpracy pewnych marek nie pasuje. Na szczęście jest masa innych producentów otwartych jak choćby Cort, które nie stosują żadnych nacisków, a mają bardzo dobre produkty.

29-10-2005, Od: Ellena Odpowiedz
Ludu, narodu słuchajcie!! Mam dosyć waszego bazgrolenia: "mam 15 lat, jestem za stara..." bla bla bla, gadka szmatka! Po co pytacie się amatorów i kompletnych laików tej dziedzinie o to czy możecie grać? Każdy jest inwidualną istotą i to nie wiek, a miłość i predyspozycje pomogą osiągnąć sukces. Każda z was chciałaby grać jak Vanessa Mae, co? Uświadomcie sobie - ona jest "cudownym dzieckiem" takich takie jak ona pojawiają się raz na dziesięciolecia. Ja mam 14 lat, gram od roku, byłam już na dwóch konkursach i na pierwszym zajęłam 6 miesjce, na drugim 3. Myśle że to nie tak źle jeżeli ma się przed sobą muzyków którzy grają już po kilka lat. Moja pani mówiła że jestem zdolna itp, itd, ale ja grałam tylko dlatego żeby zadowolić mojego tatę, dla którcy skrzypce są niespełnionym marzeniem, a wiecie gdzie skończyłam w wieku 14 lat? W szkole baletowej...w Szkole w której karierę rozpoczynają 4-letnie dzieci, moja pani od skrzypiec mnie tam zaciągnęła i moja pani pedagog, stwierdziła :"dobry materiał na tancerkę", teraz jestem w obcym mieście (musiałam się przeprowadzić) i teraz już wiem, ze balet jest dla mnie wszystkim, na skrzypcach gram czasami - od tak dla przyjemności. Widziecie, młody wiek, nie ma zadnego znaczenia jezeli nie kocha sie tego co sie robi. A jezeli jestecie starsze to co? Przeciez są szkoly muzyczne pierwszego stopnia które zapraszają na skrzypce osoby w wieku 10 - 17 lat. Jest to czteroletni cykl nauczania, jednak potem spokojnie można iść do II stopnia. Droda do karaiery dla osób które nie zaczęły w odpowiednim czasie nie jest zamknięta! Trzeba tylko walczyć o to co się kocha, bo to co piękne nigdy nie jest proste.... :)

18-09-2006, Od: joa Odpowiedz
czesc.nie mam w domu kompa ale piszę na informatyce.mam ochotę powiedzieć kocham Cię bo dodałaś mi tyle otuchy i wzbogaciłaś mnie o tak wiele nadziei!od lat marzę o skrzypcach, na ich widok mięknę i rozpływam się, słuchając vanessy m. udaję że gram,kocham skrzypce nad życie!!!żeby tego było mało od zawsze marzę żeby zostać baletnicą.to moje drugie gigantycznie największe marzenie.dzięki, wielkie dzięki za nadzieję!!!kocham Cię!!!;)
mam 16 lat i niestety rodzice mówią mi że jest już za póżno.czytałam w gazecie że są szkoły dla wcale nie najchudszych(nie żebym była gruba :)) i nie najmłodszych.grać na skrzypcach z nogami w baletkach to moje największe marzenie.trzymaj kciuki za jego spełnienie.dzięki dzięki dzięki:D joa.

11-09-2022, Od: Klara Odpowiedz
Muszę wybrać balet czy skrzypce. Mam okazję grać na skrzypcach i się uczyć , ale sama muszę je kupić. Ale zajęcia będą mi opłacać rodzice. Balet kocham najbardziej na świecie, ale rodzice go nie pochwalają. Musiałabym sama ćwiczyć w domu i sama kupić sobie pointy (takie baletki z czubkami). Nie mam doświadczenia i nawet nie wiem czy z tego coś by wyszło. I teraz muszę wybierać balet czy skrzypce. Podsumujmy. Balet kocham bardziej niż skrzypce, ale rodzina go nie popiera i nie mam możliwości uczenia się go. Skrzypce kocham mniej niż balet, ale za to rodzina go popiera i mam możliwości uczenia się. Muszę tylko dołożyć wszystkie moje oszczędności. Dlaczego nie mogę uczyć się obu rzeczy? Nie mam tylu pieniędzy na obie rzeczy. Mam 12 lat i jeżeli teraz dokonam złej decyzji to już nigdy nie będę mogła wrócić i tego powtórzyć. Ja nie wiem co robić!!!

11-09-2022, Od: Ben Odpowiedz
Jeśli chce się wejść na najwyższy poziom profesjonalny, występy w Teatrze Wielkim, to raczej trzeba poświecić wszystko jednemu zajęciu, ćwiczyć od wieku 3-5 lat i mieć świadomość, że będzie trochę bolało. Ale można też rozwijać wiele talentów równocześnie, na tyle aby mieć przyjemność z tych umiejętności na poziomie amatorskim. Dobrze jest dać sobie czas np. rok, żeby spróbować wielu rzeczy i potem coś wybrać i na tym się skupić. Czasem udaje się pogodzić dwie pasje na wysokim poziomie. Dyrygent filharmoników berlińskich jest pilotem Air France.

Rodzina prawdopodobnie myśli o balecie, jako zajęciu katorżniczym, wyniszczającym, rujnującym fizycznie i psychicznie, więc chcą Cię uchronić. Były takie filmy o rosyjskich tancerkach. Spróbuj pokazać to od innej strony: Balet w ćwiczeniach amatorskich doskonale kształci wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodyscypliny, koncentracji, uwagi, ćwiczy pamięć i jest również korzystny dla zdrowia. Może zgodzą się na taniec z elementami baletu lub ballet-fitness, ballet-dance, ballet-body. Takie rzeczy można zacząć ćwiczyć nawet w podeszłym wieku, po prostu dla własnej przyjemności.

Co do pieniędzy, to można szukać bezpłatnych zajęć w domach kultury, domach młodzieży, fundacjach, albo opowiedzieć o swoich marzeniach także dalszej rodzinie. Jeśli ktoś ma fajnych dziadków, rodziców chrzestnych, to często zdarza się, że pomagają zakupić potrzebny sprzęt. Można też poszukać pracy dla młodzieży. Pomoc sąsiedzka, wyprowadzanie psów, rozdawanie ulotek, pomoc w sklepie czy restauracji, o ile rodzice się zgodzą.

11-09-2022, Od: Weronika Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie wiem co powiedzieć. Balet w zeszłym roku stał się moim priorytetem, chociaż mam już 12 lat i wcale nie chodzę do szkoły baletowej. Mama mówi że jestem już zbyt stara żeby zacząć tak na poważnie. Odeszłam z zajęć ale nie pozucilam marzeń o balecie. Potem pojawiły się skrzypce. Nigdy nie grałam ale pokochałam je od razu. Całymi dniami słuchałam muzyki klasycznej. Dzisiaj miałam zajęcia próbne i nic! Nic nie czułam! Żadnej radości wzruszenia że szczęścia

01-09-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli ktoś potrzebuje, to do instrumentów Stentor możemy dodać duży plakat dydaktyczny na ścianę: https://biuro.siedziba.pl/stentor/

22-08-2022, Od: Linda Odpowiedz
Dzień dobry. Jakiś czas temu na stronie była dostępna gitara o bardzo oryginalnym wyglądzie, taka postarzona, szarobrązowa, a otwór rezonansowy był zdobiony masą perłową. Pamiętam, że oglądałam test jej brzmienia na yt (chyba w sklepie był podany link). Nie zapamiętałam marki tej gitary. Czy jest szansa, żeby mi Pan przypomniał? Czy będą jeszcze w sprzedaży? Pozdrawiam.

22-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, były takie odmiany Batona, ale ceny poszły w górę dwukrotnie, a dostępność w dystrybucji znikoma. Wiele miesięcy czekania. Trzeba było zrezygnować. Z resztą 1000 zł to za drogo za taką gitarę.

05-08-2022, Od: Maciej Odpowiedz
Witam , czy będą w sprzedaży wzmacniacze joyo ac 20 ?

21-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Nie były zamawiane, bo bardzo ceny skoczyły, ale mogę popytać dystrybutora.

22-08-2022, Od: Maciej Odpowiedz
Proszę spytać ,interesuje mnie cena

22-08-2022, Od: Ben Odpowiedz
Chyba najnowsze partie ma MusicStore po 954 zł. A te sprzed roku nawet po 500 zł były. Masakra. I tak ze wszystkim.

22-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Cena z nowych dostaw byłaby 850 zł, a w promocji 744 zł. Jeśli ktoś ma zleżałe stare dostawy, to może być na poziomie 590 zł. Mamy więc zabawną sytuację, z resztą przy wielu produktach, że jakiś sklep może nie zorientować się w porę i sprzedać w detalu taniej, niż to co będzie musiał zapłacić w hurcie przy ponownym zakupie na swój magazyn. Taki sklep poniesie straty zamiast zysków, ale oczywiście można na to polować. Przy wzmacniaczu zakup starej partii jest niegroźny. Co najwyżej kondensatory elektrolityczne mogą szybciej wyschnąć. Natomiast przy instrumentach odradzam polowanie na starsze tanie dostawy, ponieważ instrumenty zleżałe ponad rok mogą być powypaczane i rozeschnięte, albo mogą to być nieudane egzemplarze, których nikt nie chciał kupić stacjonarnie. Mogą to być jakieś zwroty lub serwisy. Instrument jest jednak każdy inny i jest wrażliwy na warunki przechowywania. Wzmacniacze raczej będą jednakowe. Niemieckie i czeskie sklepy mogą mieć pewne stare zapasy, aczkolwiek zakup zagraniczny ma szereg wad np. w przypadku konieczności serwisowania. Dla niektórych ważny jest też aspekt patriotyczny, aby przy zbliżonych cenach, jednak wybrać wspieranie podatkami naszych szpitali, szkół i dróg, niż zagranicznych. Podatki są bardzo dużą częścią ceny i miło jest wspierać naszych, nawet jeśli Niemcy mają kilka procent niższy VAT.

18-08-2022, Od: Blazej Odpowiedz
Dzień dobry, interesuje mnie gitara akustyczna, budżet około 600-700 złotych, do nauki. Którą by Pan polecił?

21-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Cort jest bardzo przyjemny do grania i trwały. Daje się dobrze wyregulować, co dla początkujących jest szczególnie ważne. Ma pełne wymiary, co daje dobre brzmienie (duża pojemność akustyczna i optymalna praca strun).

10-08-2022, Od: Cet Odpowiedz
Witam czy prowadzicie sprzedaż na allegro ? Da się u was kupić yamaha cx40 elektro klasyczna?

21-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, Allegro konta nikl i Pengano. Yamahy raczej unikam. Są setki innych marek, które można polecać nie z przymusu, lecz z przekonania. Wolę niezależność wyboru asortymentu, a pewne marki mają takie umowy, że mogą wpędzać w uzależnienie i pewien rodzaj wyścigu szczurów. Nie chcę polecać określonych produktów, dlatego że muszę zrobić obrót potrzeby do umowy, czy spełnić wymogi gamy produktowej. Sprzedawca ma wtedy dylemat moralny: czy polecić to co uważam za świetny produkt, czy to czego oczekuje umowa. Czasem to bywa zbieżne, ale jednak traci się niezależność. A w cenie Yamahy można trafić gitary posiadające domknięte łożyskowanie na kluczach, pełne lakierowanie, pręt regulacyjny w gryfie, fabrycznie założone struny Savarezy, aktywną elektronikę, a niekiedy nawet lity top. Nie to żebym coś miał do Yamahy, to poprawne gitary szkolne, ale pewne wytanienia aż bolą. Pasywna elektronika? To jak powiedzieć, OK, kupuję Merca, ale szyby będą na korbkę. Dla niektórych piecyków ten sygnał może być zwyczajnie za słaby. Struny raczej trzeba od razu zmienić. Jeśli gryf trafi się zbyt płaski, to pierwsze progi czasem brzęczą, a nie ma regulacji. Jedyny ratunek wtedy to wysoki mostek.

26-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień dobry, czy istnieje możliwość zakupu skrzypiec Antyk plus 1/4 bez smyczka? I czy w przypadku tak małych skrzypiec warto dołożyć do Antyk 1?

03-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Przejrzeliśmy kilka egzemplarzy 1/4 i w tak małym rozmiarze jest na tą chwilę małe wskazanie bardziej na Padvę niż Antyka. Jednak pod koniec sierpnia może być nieco większy wybór i sytuacja może się zmienić. Smyczek też ma pewne znaczenie, chyba że ma Pani już dość dobry i nie zużyty.

27-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można kupić zestaw bez smyczka o 150 zł taniej. Skrzypce 1/4 mają małe pudło rezonansowe, więc wielu nauczycieli decyduje się na tańsze modele do typowej nauki amatorskiej w tym wieku, bo i tak potężnego brzmienia nie będzie w tak małym instrumencie. Zdarzają się jednak dzieci o szczególnej wrażliwości muzycznej i talencie, które już nieźle grają na mniejszych skrzypcach, są sygnały że może to być kariera muzyczna, a nie tylko zabawa i wtedy tańsze modele faktycznie mogą ograniczać ucznia. W takim przypadku warto rozważyć Antyk I lub Modena+.

25-07-2022, Od: Jacek Odpowiedz
WItam.

Czy zamierza Pan wprowadzić do sprzedaży jakiś wolumen gitar elektrycznych. Praktycznie większość tych nazwijmy to tańszych nadaje się do poprawki u lutnika, wiec trzeba tracić czas na kupno a potem szukanie kogoś kto je porządnie ustawi ( menzura, akcja strun , szlif progów, ekranowanie itp) Kupując u Pana miałbym pewność że wszystko jest tak jak ma być. Pozdrawiam

26-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Kiedyś miałem gitary elektryczne, ale nie było dostatecznego zainteresowania. To mniej popularny produkt, a przez mnogość typów, rodzajów i kolorów, trzeba by trzymać bardzo szeroki asortyment i gitar i wzmacniaczy. Z wieloma dostawcami elektryków jest też kłopot tego typu, że wymagają w umowach pewnych wolumenów sprzedaży i określonego asortymentu, co wymuszałoby polecanie Klientom nie tego co uważam za dobre, lecz tego, czego wymaga marka. Jednak wolę mieć w tym względzie pełną swobodę. Druga sprawa, że działanie na większą skalę pogorszyłoby jakość. Żeby sprzedawać dużo, aby spełnić wymagania umów, trzeba włączać się w typowy wyścig szczurów i walkę cenową. Nie byłoby czasu, żeby zająć się każdym instrumentem. Mnie bardziej pasuje spokojny rodzinny slow business i mała sprzedaż. Kilka instrumentów dziennie wystarczy. To ma być przyjemność.

16-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Mamy ostatnio sporo pytań o produkty europejskie, aby zakupami nie wspierać przyjaciół agresora. W związku z tym dodaliśmy kilka modeli gitar klasycznych produkowanych całkowicie w Europie. Z akustyków są dostępne europejskie gitary Pengano. W skrzypcach na razie tylko leworęczne Pengano made in UE. Niestety na rynku 99,9% instrumentów to wyroby azjatyckie. Nawet jak firma niemiecka, angielska czy włoska, to wszystko produkcja chińska. Robimy testy, aby wprowadzić przynajmniej trochę instrumentów wykonanych w krajach UE.

16-07-2022, Od: Ela Odpowiedz
Chodzi też o ekologię, żeby to nie była zabawka, która się wypaczy i trafi na śmietnik, żeby drewno było z upraw odnawialnych, żeby nie było toksycznych lakierów, żeby ograniczyć CO2. To zapewnia produkcja według norm europejskich. Fakt, że trochę drożej, ale te różnice, po uwzględnieniu jakości i trwałości, nie są już aż tak wielkie jak dawniej. Przy produkcji w Hiszpanii, Czechach czy Rumunii, zaletą jest też to, że kontenery nie płyną przez pół świata. Upał tropikalny i wilgoć wypaczają drewno. Warto więc kupować blisko miejsca wytworzenia. Europejskie manufaktury instrumentów były już bardzo blisko całkowitego wyginięcia, a teraz dzięki świadomym wyborom Konsumentów mogą przetrwać.

30-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Jeśli byłaby to Modena +1/4 to jaka byłaby to cena?

01-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Ceny dużych i małych są jednakowe. W małych jest niby mniej materiału, ale potrzebna jest większa precyzja wykonania i wykończenia, co wpływa na pracochłonność. Małe rozmiary w droższych skrzypcach są rzadko wybierane. Zdecydowana większość dzieci ćwiczy na instrumentach do tysiąca zł. W związku z tym te droższe nie są produkowane tak masowo i jest gorsza dostępność.
Zwykle robimy tak, że jeśli ktoś potrzebuje małych skrzypiec z nieco wyższej półki, dla utalentowanego dziecka, to zgłaszam dystrybutorom i proszę, aby przejrzeli co mają w danym rozmiarze i wybrali możliwie dobrze brzmiący model i egzemplarz. Panie są na tyle uprzejme, że ściągną z magazynów, pograją na różnych i porównają co można polecić na dany moment. Lipiec to akurat dobry czas, bo w szczycie sezonu wrzesień-grudzień jest szturm klientów i nie da się na spokojnie przejrzeć i powybierać.

27-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.

22-06-2022, Od: Arek Odpowiedz
Dzień dobry Panu
Jestem już dojrzałym człowiekiem który wrócił do gry na instrumencie po latach. Ostatni rok, może trochę dłużej grałem jak to się mówi "na tym co miałem" (zwykł gitara akustyczna siodełko 43mm).
Aktualnie szukam dla siebie gitary akustycznej do domowego muzykowania.
Gram palcami akompaniament akorowy i jakieś melodie z basem ( nie ośmielam się nazywać tego fingerstyle'm ale zmierzam powiedzmy w tym kierunku). Analizują informacje z internetu szukałem gitary z gryfem 45 mmm ale bardzo spodobałam mi się Pana gitara Pengano PF30 . Moje wątpliwości budzi tylko gryf o szerokości 48 mm - czy sobie z nim poradzę - palce mam raczej normalne (nie dlugie, nie krótkie, nie grube - obrazowo mówiąc mam 184 i jestem "normalnej" budowy ciała). Nie mam doświadczenia z innymi gitarami niż ta którą miałem. Proszę o radę czy taka szerokość gryfu to dobry wybór czy może powinienem szukać jednak czegoś węższego.
Ponadto chciałbym zapytać
- jakiej grubości zestaw strun ma gitara oferowana przez Pana,
- z czego jest siodełko i mostek, myśę sobie, że plastik i stąd moje następne pytanie czy w tego typu gitarze warto zmienić (za jakiś czas) te części na jakościowo lepsze ( w zakładce ogłoszenia czytałem, że można u Pana serwisować gitary przesyłając je kurierem )

22-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Szerokość gryfu to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli grał Pan na klasyku 53mm, to mniej więcej może Pan ocenić, czy szerszy gryf pasuje. Faktem jest, że muzycy fingerstyle, grający kciukiem linie basu, dość często wybierają szersze gryfy. Struny są typowe 12-53. Przy wymianach można rozważyć wypróbowanie 11-52. Prożki są z tworzywa. Można kiedyś zrobić kościane, ale dużej różnicy w dźwięku nie będzie.

21-06-2022, Od: Maksym Odpowiedz
Dzień dobry. Szukam skrzypiec dla córki na 9 urodziny. Zastanawiam się nad zakupem Modena+ w rozmiarze 1/2. Czy tłumiki hebanowy i hotelowy będą pasowali do tych skrzypiec?

21-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Nie będzie idealnego spasowania, zwłaszcza hotelowy może wystawać za podstawek, ale tłumienie będzie dobre.

10-06-2022, Od: Darek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pomogła mi podjąć decyzję. Pozdrawiam.

10-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Ja generalnie preferuję pudła typu drednought, właśnie jak w tych gitarach. To wynalazek Martina o możliwie dużej pojemności akustycznej, co daje dobrą głośność, brzmienie, sporo basu. Pudła małe, slim, parlor, grają ciszej i jaśniej, bardziej folkowo, mniej głębi i basu. Szczegóły brzmienia można doregulować doborem strun pod swój gust. Przykładowo powłoka polyweb ociepli brzmienie, struny z fosforem dają bogatsze i pełne brzmienie, a 80/20 jasne i klarowne. Co kto lubi. Do akordów lepiej grubsze 12-53, bo grają głośniej i lepiej stroją, do solówek, blues, folk, mogą być cieńsze 10-48, albo uniwersalne 11-52.

09-06-2022, Od: Darek Odpowiedz
Dzień dobry. Mam już swoje lata a i palce nie za smukłe i chciałbym wrócić do gry na gitarze co czyniłem w młodości. Chcę się podszkolić w różnych stylach- akordy, fingerstyle. Wpadły mi w ucho 3 gitary akustyczne w kolejności od najlepszej.Pengano PF30 - dobre brzmienie, niezłe basy i długie wybrzmiewanie, L1LSD - ciepły dżwięk, świetne basy i dobre brzmienie, Cort Earth 70 - dobre soczyste brzmienie. Czy można rozwinąć temat oceny instrumentów, czy w realu brzmią podobnie jak na video.
W jaki sposób realizujecie Państwo wysyłkę? Kurier, inPost? Pozdrawiam.

10-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry,
Na filach w Youtube instrumenty nie mogą brzmieć jak w realu z wielu powodów. Budowa i rozmieszczenie mikrofonów jest zupełnie inna niż budowa i rozmieszczenie ludzkich uszów. Jeśli każdy człowiek słyszy inaczej z powodu drobnych różnic w budowie ucha, to słuchanie mikrofonem kompletnie zmienia odbiór. Pomieszczenie nagrywania ma zupełnie inną charakterystykę akustyczną niż nasze pomieszczenie. Inna jest technika gry muzyka, który testuje gitarę. Potem jest cały tor przetwarzania dźwięku podczas realizacji i produkcji nagrania. I na końcu słyszymy dźwięk z głośników, które ani trochę nie przypominają budową testowanej gitary. Źródłem dźwięku przy odsłuchu nagrania jest krążek gumowo kartonowy w sześcianie, a nie płyta drewniana obudowana kształtem gitary. Jeśli trzy gitary, zbudowane w zasadzie identycznie i słuchane w takich samych warunkach są dla nas rozróżnialne, to proszę sobie wyobrazić jak wielka to jest różnica po tym całym przetworzeniu. 90% efektu zależy wtedy od realizacji nagrania i odsłuchu, a nie od samej gitary. Można tandetny instrument nagrać tak, że zabrzmi cudownie, ale też bardzo łatwo jest spaprać nagranie i odsłuch tak, że doskonały instrument lutniczy zabrzmi jak szmelc.

Pengano ma najszerszy gryf, Cort najwęższy i są to gitary z litym przodem. L1 to sklejka z cieńszą płytą. Pengano ma zrównoważone brzmienie, gra także środek pasma i tony harmoniczne na basach. Cort to trochę delikatniejsza budowa i dźwięk bardziej eksponujący dół i górę. Lite drewno daje długie wybrzmiewanie, ale potrzeba kilku miesięcy rozegrania. Testując nową gitarę z litym przodem nawet na żywo, nie usłyszymy jej docelowego brzmienia. Zwłaszcza na całkiem nowych strunach będzie nieco metaliczna. Trzeba sobie wyobrazić, że dźwięk złagodnieje i zrobi się ciemniejszy. Gitary, które w stanie nowym wydają się dobrze brzmieć, po zabrudzeniu strun robią się nieco głuche na basach. Zawsze trzeba brać poprawkę gdy mamy zupełnie nowe struny. Gitary wysyłamy kurierem DHL.

27-05-2022, Od: Kasia Odpowiedz
Budżetowe skrzypce: lepsze everplay seria 6xx za 520 czy Richard Sandner 301/RV1 za 549? Które lepiej wybrać? Jest jakaś roznica w tych 29zl na korzyść sandnera? Dziękuje za odpowiedź. 1/8.

30-05-2022, Od: Ben Odpowiedz
Najważniejsze jest przygotowanie instrumentu przez sklep. Szczególnie w tanich skrzypcach, wprowadzenie poprawek i regulacji bardzo ułatwia dziecku naukę. Jest mniej przypadków zniechęcenia lub słomianego zapału. Lżej naciska się struny, mniej bolą palce, łatwiej operować smyczkiem. Większość sklepów przesyła co fabryka dała, lub robią tylko zwykły przegląd, sprawdzający czy jest w normie jak na tą cenę. Ale te normy i dopuszczalne błędy są bardzo szerokie. Sklepy specjalistyczne skrzypcowe, jak ten, robią przy każdym instrumencie dodatkowe prace, aby nawet tanie skrzypce nie sprawiały dzieciom kłopotów i nie utrudniały gry. I to już w cenie, bez dopłat. Dlatego po takich korektach, nie będzie wielkiej różnicy między tymi modelami, czy egzemplarzami.

29-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Przy podobnej cenie będzie podobna jakość. Sandner ma cieńsze podstawki i drewno, co dobrze wpływa na wrażliwość muzyczną i przenoszenie dźwięku ze strun na pudło rezonansowe. Everplay jest bardzo solidny, stabilny i trwały, jak na tą cenę. Drewno dobrze sezonowane, odporne na różne warunki, lepsza jakość dodatków jak futerał, smyczek, struny i kalafonia.

13-05-2022, Od: Czesław Odpowiedz
Witam. Czy skrzypce sandner sv-2 mają ożyłkowanie, czy tylko namalowane kreski?

14-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Wszystkie nasze skrzypce od 450 zł mają lite drewno i prawdziwe inkrustowane ożyłkowanie obustronne.

03-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Witam, czy można do Pana wysłać nowo zakupiona gitarę do regulacji?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, tak, można. Koszt 120 zł wraz z odesłaniem

04-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, czy mogę prosić o adres do wysyłki i nr kontaktowy?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W dziale "Info" jest wszystko podane.

27-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dla chętnych mogę podać kontakt do Pani Marty z Ukrainy, która uczy gry na skrzypcach w okolicach Woli w Warszawie. Mówi po polsku. https://www.youtube.com/watch?v=9PTzMqH-QqA


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13294  Wstecz  Dalej