Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12977  Wstecz  Dalej

25-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypcowe ABC jest już dostępne od ręki. Mamy nowe tegoroczne wydanie poprawione i uzupełnione. https://skrzypce.pl/products/cofalik_abc.html

20-10-2018, Od: Magda Odpowiedz
Witam,poszukuje dla córki skrzypiec 4/4. Nauczyciel odrzuca każde po kolei że względu na zbyt szeroki gryf . Ma Pan jakieś dobre,ale z jak najwęższym gryfem (od strony ślimaka)? Chodzi o uczniowskie granie,więc jakieś niezbyt drogie,ale już przyzwoite.

20-10-2018, Od: Ben Odpowiedz
Wielu nauczycieli doradza szersze gryfy dla początkujących, bo to wybacza błędy w ustawieniu palców. Jeśli struny są zbyt gęsto, to łatwo zaczepia się niechcący o sąsiednie. Ale może córka jest już na wyższym poziomie i daje radę.

20-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
W 4/4 standardem w podstawowych skrzypcach jest szerokość prożka 24 mm. Przejrzałem kilkanaście instrumentów i wszystkie tak mają. Pengano SI ma 23,5 mm, ale to żadna różnica 2%. Nie zauważy. Pytanie czy nauczyciel ma też wymagania co do grubości w tym miejscu, bo bywają różnice 1 mm. Jednak trzeba z tym uważać, bo w takich skrzypcach zbyt cienkie i smukłe elementy potrafią się wypaczać z uwagi na niską jakość drewna i skrócone sezonowanie. Te które wydają się nauczycielowi nieco toporne w porównaniu z lutniczymi, nawet przy tanim drewnie zachowują większą trwałość i stabilność. W tanich skrzypcach to jest balansowanie na krawędzi. Samo drewno, które pozwala bezpiecznie zbudować lekki i smukły instrument kosztuje blisko tysiąc złotych, zanim przystąpi się do budowy. Czyli cały instrument kilka tysięcy. Jeśli zaś weźmiemy drewno za 100 zł (gotowe skrzypce do 1000 zł), to elementy powinny być grubsze, żeby wytrzymały bez większego wypaczania.

22-10-2018, Od: Magda Odpowiedz
Czyli nasze mieszczą się w tym rozmiarze. Chce kupić za około 1000 zł. Czyli nie m szans kupić węższego gryfu? Około 2 mam?

22-10-2018, Od: Ben Odpowiedz
Tu jest podana pełna rozmiarówka Stradivariusa:
http://www.makingtheviolin.com/Measurements
To jest wzorzec i dla 4/4 szerokość prożka (nut) wynosi 24 mm. Natomiast 20 mm podają w rozmiarze 1/4. To było by absurdalne gdyby tak zrobić w 4/4.

22-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Właśnie sprawdziłem poprzez dystrybutorów około 50 modeli skrzypiec i wszystkie trzymają standard. Jedynie te co wspomniałem są odrobinę węższe, ale to na prawdę mała różnica: https://skrzypce.pl/products/start1.html
Jeśli ma być nietypowa szerokość 2 cm, tak jak w dziecięcych skrzypcach 1/2, to trzeba by to dać do przeróbki. Nie wiem czy się ktoś podejmie. Nie bardzo można użyć podstrunnicy z rozmiaru 1/2, bo będzie za krótka. Trzeb by też wszystko zwęzić proporcjonalnie łącznie z gryfem, podstawkiem, strunociągiem. To by wyszło coś bardzo dziwnego.

19-10-2018, Od: Marek Odpowiedz
Dzień dobry czy u Pana można zamówić wzmacniacz Yamaha thr5A i w jakiej cenie dziękuję.

22-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Akurat ten sprzęt łatwo znaleźć w cenach dumpingowych, czyli bez marży, poniżej kosztów prowadzenia działalności. Wzmacniacze, podobnie jak pralki czy telewizory, mają wszystkie egzemplarze jednakowe, więc miejsce zakupu nie ma znaczenia. Można wyszukiwać sobie najtańsze.
Co innego instrumenty strunowe, gdzie każdy egzemplarz jest inny, z żywego materiału, wykonywany zwykle w pośpiechu - nieprecyzyjnie. Każdy dodatkowo trochę wypacza się w transporcie morskim, więc wszystko to wymaga przeglądu, selekcji, poprawek po producencie, korekt mechanicznych, oraz troski o właściwą regulację. Czyli ważne jest dołożenie pracy własnej po stronie sklepu. W tym przypadku firmy stosujące dumping przegrywają, bo nie mają w budżecie środków na prawidłową obsługę instrumentu. Lepiej wybierać sklepy nie najtańsze, tylko takie które dokładają tą godzinę pracy przy instrumencie, co diametralnie zmienia jego walory użytkowe i wygodę grania.
Natomiast taki wzmacniacz Yamahy można śmiało kupić wybierając najniższą cenę, nawet poniżej kosztów. Nie będzie to oznaczało straty dla kupującego. W przypadku Yamahy nie chcemy w tym pośredniczyć, bo cena hurtowa jest wyższa od rynkowych cen detalicznych w dumpingu. Musielibyśmy albo stosować ujemną marżę, albo niekorzystną dla klienta cenę. Lepiej więc się wycofać z oferowania takich produktów.
Ten przykład to także informacja dla producentów z wielu branż, którzy przez nierozsądną politykę cenową, złą dystrybucję, tracą szeroką sieć sprzedaży i tracą możliwość polecania swoich produktów w tysiącach małych sklepów. Ujemna marża odcina małe sklepy od zaopatrzenia. Spektakularne bankructwo setek księgarń, to dobry przykład wspomnianego mechanizmu. Ogólnie to szeroki temat wart pewnych regulacji na poziomie państwa.

17-10-2018, Od: Rafał Odpowiedz
Dzień dobry,
Czy skrzypce Richard Sandner 301/RV1 będą rozsądnym wyborem na początek dla osoby zbliżającej się do 40tki?

19-10-2018, Od: Ela Odpowiedz
Jeśli ktoś jest pewien że będzie grał, to najlepiej od razu wybrać do nauki takie bliżej 2 tys. zł. Jeśli natomiast nie ma pewności, to całkiem dobrym wyborem jest instrument tańszy np. za 400-800 zł kupiony z myślą o tym, żeby po opanowaniu podstaw, po 2-4 latach wymienić go na lepszy. Oczywiście jeśli będzie chęć dalszego rozwoju. Dla osoby sprawnie grającej zaczyna to robić różnicę. Natomiast na samym początku nawet super drogie skrzypie będą skrzypiały koszmarnie. Trzeba przez to przejść.
Na początku dość ważna jest geometria i mechanika, żeby nie utrudniać nauki i nie zniechęcić. Dlatego odpadają skrzypce ze zbyt taniego, wypaczającego się drewna, oraz wykonane zbyt szybko i niestarannie. Czyli raczej nie nadają się żadne zabawkowe poniżej 300 zł. Natomiast z takich na granicy rozsądku trzeba wybierać nie supermarketowe, tylko ze sklepów specjalistycznych, aby były już korygowane. Podpiłowanie kilku rzeczy i regulacja całkowicie zmienia komfort gry, w porównaniu do tanich instrumentów fabrycznych. Sandner, Everplay, Stentor, Salvatini, Pengano jak najbardziej nadają się i wiele szkół je stosuje do nauki początkowej. Nawet jak ktoś ma 70 lat, bo i tacy uczniowie się trafiają.

17-10-2018, Od: Ben Odpowiedz
W tym zakresie cenowym można je polecić, bo bardzo dobrze brzmią i są dopracowane na ile to możliwe od strony lutniczej. Niezłe brzmienie uzyskano poprzez drążenie i szlifowanie elementów na stosunkowo małą grubość. Drgania strun łatwo pobudzają taki lekki, nie toporny instrument. Siłą rzeczy przy tak tanim drewnie jest to okupione większą wrażliwością. W sezonie grzewczym trzeba pilnować wilgotności, żeby nie przesuszyć. Oczywiście dość małe środki pozostały na osprzęt i akcesoria. Nie ma co liczyć na dobry smyczek, czy idealne struny. Jest to jednak takie sensowne minimum aby zacząć grać i znacznie wyższy poziom w porównaniu do konkurencji za podobną cenę.

17-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystko zależy od budżetu domowego. Przy założeniu maksymalnej oszczędności, będzie to całkiem dobry wybór. Trudno o coś lepszego za tak niską cenę. Mamy tu cały komplet trzy razy taniej niż kosztuje przeciętny smyczek.
Jeśli można sobie pozwolić na średnią półkę skrzypiec amatorskich dla początkujących, to modele w okolicy 1500 zł będą dobre. Natomiast jeśli ktoś nie musi zupełnie ograniczać się finansowo, to może rozważyć modele po kilka tysięcy złotych. To już będą bardzo dobre sprzęty dla początkującego amatora.
Przy skrzypcach jest ogromna rozpiętość cenowa związana oczywiście z jakością. Porządne wykonanie instrumentu to sam materiał za około tysiąc złotych, oraz miesiąc precyzyjnej pracy specjalisty. Przy tanich skrzypcach są to materiały 10 razy tańsze od przeciętnych, oraz 10 razy mniej czasu niż potrzeba typowo do budowy instrumentu, czyli spory pośpiech. To oczywiście wpływa na dokładność, walory użytkowe, trwałość, wygodę grania, brzmienie, strojenie itp. Im więcej przeznaczy się środków, tym gra się łatwiej i przyjemniej. Im mniejszy budżet, tym więcej różnorodnych kłopotów. Potrzeba wtedy więcej wytrwałości i samozaparcia.

17-10-2018, Od: Ash Odpowiedz
Na początku roku zakupiłem gitarę klasyczną Luthier 1C - bardzo dziękuję za pomoc w wyborze bo czas pokazał, że to świetny instrument w tej klasie cenowej. A że muzykowanie jest zaraźliwe to teraz szukam dla córki sopranowego ukulele. Te EverPlaye za ok 200 PLN wystarczą na początek? Są dostępne dzisiaj?

17-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Całkiem w porządku jak na tą cenę. Są od ręki, bo to jest codziennie zamawiany produkt.

17-10-2018, Od: Ash Odpowiedz
Super. Jestem zainteresowany modelem UK2x30 (klucze olejowe wydają się korzystną opcją - chyba że coś jeszcze odróżnia ten model od UK2130M co wskazywałoby na inny wybór?). Proszę o przygotowanie instrumentu - chętnie odbiorę go osobiście jutro przed południem. Możliwe?

17-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Różnią się klucze olejowe, binding, oznaczenia progów i mostek. Zapraszam po odbiór.

17-10-2018, Od: Ash Odpowiedz
Dziękuję. Do zobaczenia.

08-10-2018, Od: Magdalena Odpowiedz
Witam
Czym instrument ze stoku B różni się od normalnego? Czy jest bardziej wadliwy?
Pozdrawiam

08-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Do wysyłek i sprzedaży wybieram możliwie najlepsze i najładniejsze. A z tych co zostaną odkładam i czasem robię taką przecenę. W pojęciu dystrybutora nie są to sztuki wadliwe. Po prostu w tanich instrumentach jest dość szeroki zakres tolerancji.

12-10-2018, Od: Magdalena Odpowiedz
Czyli że skrzypce Everplay 6xx ze stoku B na początek nauki powinny być wystarczające?

12-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Myślę że tak.

09-10-2018, Od: Sandra Odpowiedz
Witam. Jestem zainteresowana kupnem skrzypiec uczniowskich 4/4 w cenie do 1000 zł. Upatrzylam sobie już kilka modeli na Państwa stronie, ale chciałabym najpierw je przetestować, posłuchać brzmienia i zobaczyć je na żywo :) - czy jest taka możliwość?
Oraz czy można takie skrzypce kupić u Państwa na raty?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

09-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, jest możliwość obejrzenia. Z posłuchaniem nieco trudniej, bo żeby usłyszeć tak na prawdę pełen potencjał instrumentu, to trzeba go przygotować, rozegrać kilka tygodni, założyć lepsze struny, użyć lepszego smyczka, i najlepiej poprosić osobę bardzo dobrze grającą o pokaz na odpowiedniej sali. Słychać na nagraniach YT jak wiele zależy od pomieszczenia i samego muzyka.
Na raty można, ale tylko przez Allegro, które dolicza 8% prowizji do ceny.

09-10-2018, Od: Sandra Odpowiedz
Sprzedajecie Państwo również za pośrednictwem Allegro? Niestety nie mogę znaleźć żadnej z ofert pod nazwą Pańskiej firmy. Interesują mnie skrzypce Virtuoso Custom, Pengano Custom oraz Franz Sandner SV 6

09-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, użytkownik nikl. Virtuoso aktualnie słabo dostępne, ale Pengno i Sandnera SV6 mogę wystawić. Tyle że te 8% prowizji dochodzi.

08-10-2018, Od: Darek Odpowiedz
Dzień dobry. Czy sprzedaje Pan struny skrzypcowe Wondertone Solo Pirastro 4/4 z A stalową i ew. w jakiej cenie? Pozdrawiam

09-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, one są po 250 zł, ale trzeba wcześniej zamówić.

08-10-2018, Od: Rafał Odpowiedz
A Pan panie Jarku co by Pan polecił ma być to gitara do gry w kościelnej scholi i bardziej cutaway pasował by

08-10-2018, Od: ? Odpowiedz
Hyba że ten ever play z Pana strony jest fajny

08-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Był fajny, ale ostatnie partie są dość podatne na wypaczenia gryfu. Lepiej brzmią symetryczne, chyba ze ma być wersja z elektryką, to zwykle ma podcięcie cutaway. Washburn za 750 zł jest niezły. A z super tanich Harley za 480 zł ma w miarę stabilne drewno.

08-10-2018, Od: Rafał Odpowiedz
Witam chciał bym się dopytać co polecił by Pan za gitarę elektroklasyczna dla osoby średniozaawansowanej. Myślałem nad gitara admira sara EC. A Pan. Co myśli.

08-10-2018, Od: Ben Odpowiedz
Sara raczej dla początkujących. Przeciętna półka to Malaga E.

08-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Admira robi dość dobre wrażenie, aczkolwiek zwykle wymaga korekt i regulacji. Gorzej jeśli nie ma pręta regulacyjnego. Trafiłem dwa lata temu Admirę które miała zbyt płaski gryf i brzęczała przez to na pierwszych progach. Trzeba było bardzo wysoko ustawiać mostek. Przy próbie reklamacji dostałem informację, że gitara przesuszona, choć cały czas była w nawilżanym magazynie, gdzie żaden inny instrument nie wykazywał problemów z kurczeniem drewna. Wygląda więc, że bywają wrażliwe, a serwis mało przychylny. Oczywiście nie można uogólniać na podstawie jednego egzemplarza. Ogólnie to dość dobre gitary.

05-10-2018, Od: Małgorzata Odpowiedz
Dzień dobry, potrzebuję skrzypiec 1/16 dla 4-latki. Obawiam się tylko, czy jej zapał nie jest chwilowy. Które skrzypce się sprawdzą na początek, za rozsądną cenę i czy zakupione u Państwa są już nastrojone i gotowe do gry?

05-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Można wziąć Sandnera na początek za 360 zł komplet, albo Everplay za 420 zł. Są już poprawione i przygotowane. Stroi się przed każdą grą.

01-10-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Chciałbym wybrać skrzypce dla chłopca (gra II-gi rok), który dorósł właśnie do rozmiaru 4/4. Chodzi o to, że jest jeszcze młody (niecałe 9 lat) ale wysoki i ma długie ręce. Zależy mi zatem na uczniowskich, "niewymagających" i lekkich skrzypcach. Czy w takim przypadku Hoefner AS160v lub Salvatini 7 to dobry wybór? Ewentualnie które inne? Wrażenia wizualne dla syna nie są ważne - ważniejsza jest wygoda grania. Pozdrawiam

01-10-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej wziąć Antyk+, bo to jest zasadniczy przeskok pod wieloma względami. Skrzypce już nie tak toporne jak wielkoseryjne poniżej tysiąca, o szlachetniejszym brzmieniu. Jeśli 1399 zł przekracza budżet, to Pengano SI za 1050 zł można rozważyć. Natomiast z bardzo tanich Beginner za 690 zł. Wszystkie wymienione są lekkie, nieźle dopracowane, wygodne. Skrzypce delikatne, dopieszczone lutniczo, wydrążone na mniejszą grubość płyty, zwykle lepiej grają od startu i nie wymagają długiego rozgrywania. Z drugiej strony są bardziej kapryśne i wrażliwe na warunki. Trzeba pilnować wilgotności zimą. Za to brzmienie jest bardziej szlachetne, a struny łatwiej pobudzają instrument do grania.

29-09-2018, Od: Piotr Odpowiedz
Witam Panie Jarku. Chciałem się zapytać o gitarę w waszej ofercie, a konkretniej Yamahę C30M. Jeśli przymierzam się do jej zakupu, ale dopiero w okolicach Świąt to ile tak na oko trwałoby jej sprowadzenie oraz przygotowanie? Chciałbym tak poglądowo wiedzieć bo sam do końca jeszcze nie wiem kiedy będę zamawiał. Oprócz tego proszę też o Pańską opinię. Warto inwestować w ten instrument jeśli nie mam zawyżonych wymagań czy lepiej wziąć coś innego? Z góry dziękuję za wszystko!

30-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle mam pod ręką C30M. Fajna gitara, tyle że nie ma regulowanego gryfu. Jeśli się wypaczy, to nie ma jak skorygować. Klienci na miejscu częściej wybierają Washburna. Przed Świętami trzeba tylko pamiętać, że będą kolejki i problemy z transportem, jak co roku. Może się zdarzyć że wszystko zostanie wykupione.

27-09-2018, Od: Marta Odpowiedz
Witam, zastanawiam się między skrzypcamy EP 6xx i skrzypcami które na stronie sa po prostu opisane jako 'skrzypce stenor'. Z tego co zostało napisane sa bardzo podobne więc ciekawi mnie różnica, w życiu nie miałam skrzypiec w dłoniach więc jakby to jakoś prosto wytłumaczyć :)

27-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Nie są bardzo podobne, tylko to dokładnie te same skrzypce. Po prostu z innym napisem i innym kolorem futerału. Stentory mają wyższe podbródki, więc polecam osobom o dłuższej szyi.

27-09-2018, Od: ? Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Miłego wieczoru.

25-09-2018, Od: Łukasz Odpowiedz
Dzień dobry,
trafiłem na Pański sklep szukając skrzypiec dla początkującego. Widzę w ofercie instrument Everplay z serii 6xx, który mnie interesuje. Czy rozmiar 4/4 "Stok B", oznacza że to produkt wcześniej uszkodzony po naprawie?

Z pozdrowieniami
Łukasz

25-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
To są normalne skrzypce z gwarancją. W zwykłych sklepach muzycznych byłyby sprzedawane w normach pierwszego gatunku. Wiadomo, że tanie instrumenty poniżej tysiąca złotych, absolutnie wszystkie mają drobne niedoskonałości produkcyjne i materiałowe, które w tym zakresie cenowym są normą.
Ponieważ naszym zadaniem jest dostarczanie klientom produktów nieco lepszych niż przeciętne sklepowe, to oprócz przeglądu i stwierdzenia że są w normie, robimy dodatkowo selekcję, korekty i regulacje. Ponieważ sporo sprzedajemy na odległość, to staramy się dobierać do wysyłek takie egzemplarze, jakby klient sam wybierał je na żywo, albo jakbym ja wybierał je dla siebie. Biorę ze trzy i wysyłam co ładniejsze, choć jak wspomniałem, idealne nie będą przy tak niskiej cenie. W wyniku takiej selekcji czasem pojawia się instrument odłożony na bok, który dystrybutor, czy inny sklep uznaje za pierwszy gatunek, ale u nas jest on sprzedawany jako Stok B. To wynika z podwyższonych kryteriów oceny. Nie możemy ich odesłać do producenta, bo powiedzą, że jak na tą cenę są normalne, więc robimy takie przeceny we własnym zakresie, po prostu rezygnując z marży.
Dodam, że wiele sklepów robi dokładnie odwrotnie: Co nie pójdzie na salonie i klienci odrzucą, to wypychają do wysyłek na internet. U nas staramy się wysyłać możliwie najlepsze wersje, a inne oznaczać i przeceniać. Na początek będą całkiem dobre.

25-09-2018, Od: Łukasz Odpowiedz
Dziękuje za rozwianie wątpliwości. A gdyby miał Pan wybierać pomiędzy wspomnianym wyżej Everplay'em odłożonym na bok, a skrzypcami Richard Sandner 301/RV1 również z Waszej oferty?

25-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Grają podobnie, jednak Everplay ma zwykle bardziej stabilne drewno, nieco lepsze prożki, smyczki i futerały.

25-09-2018, Od: Łukasz Odpowiedz
Koniec końców zdecydowałem się na zwiększenie budżetu i zakup Sandnera SV-300, biorąc pod uwagę opinię znajomych i opis na stronie wydają się być bardzo sensownym wyborem.

25-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to najtańsze skrzypce z całym osprzętem na hebanie, a więc bardziej trwałe, brzmienie nie takie ostre jak w tańszych, z odrobiną szlachetności, lepszy futerał i smyczek. Tylko estetyka wykończenia pogorszyła się w ostatnim roku. To skutek uboczny zaniechania podwyżek, mimo znacznego wzrostu kosztów pracy i materiałów. Coś za coś.

21-09-2018, Od: Natalia Odpowiedz
Witam. Poszukuję gitary elektroakustycznej dla średniozaawansowanej osiemnastolatki. Interesowałaby mnie jakaś Pana propozycja w cenie około 1000 zł. Czy miałby Pan coś w zanadrzu? Proszę o info. Pozdrawiam.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12977  Wstecz  Dalej