Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 103888  Wstecz  Dalej

29-01-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Dobry wieczór! Przesyłka ze skrzypcami (Antyk1 +) dotarła!! Dziękuję.Tyle radości i naprawdę jak na tę cenę skrzypce brzmią pięknie. Pozdrawiam.

07-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dziękuję i cieszę się, że instrument spodobał się. Przy wysyłkach to nie jest łatwa decyzja co wybrać.

31-01-2019, Od: Jerzy Odpowiedz
Czy gitary 4/4 różnią się szerokością gryfu ?

07-02-2019, Od: Ben Odpowiedz
Nie tylko szerokością gryfu, ale mogą różnić się znacznie wielkością pudła, a nawet w pewnym stopniu menzurą. Warto wybierać gitary z głębokim pudłem, czyli grubość 10 cm w klasycznych, a 12 cm w akustycznych. Płytkie pudła sprawdzą się w jedynie w elektroakustycznych, jeśli gramy głównie z podłączeniem.

31-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, Wszystkie klasyczne mają 53 mm, a akustyczne 43 mm. Są tylko dwa wyjątki o szerokości pośredniej 48 mm: Z klasycznych Fender, a z akustycznych Pengano.

06-02-2019, Od: Bartek Odpowiedz
Witam zastanawiam się nad kupnem gitary ale nie wiem jakiej. Nadmieniam że jeszcze nie umiem grać ale miedzy klasykiem a akustykiem brzmienie wole z akustyku.Dlatego po obejrzeniu kilku Pana filmów zdecydowanie zakupie u Pana ponieważ podoba mi się przygotowanie gitary. Proszę o jakąś radę jaką gitare i zeby była miękka.

07-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
A z tanich gitar całkiem porządne są Harleye po 360 zł, tyle że sklejkowe, jak wszystkie poniżej 750 zł.

06-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepsze i najwygodniejsze ustawienia można zrobić w gitarach, które maja stabilne i dobrze sezonowane drewno na gryfy. Jeśli gryf jest bardzo równy, nie wygina się, nie wypacza, nie dostaje garbów i skręceń, to można gitarę świetnie wyregulować. W gitarach do tysiąca zł to wielka rzadkość, żeby gryf nie miał wypaczeń. Najlepiej pod tym względem prezentują się w ostatnim czasie gitary Corta serii Earth. Na naszej stronie jest model 70 za 750 zł, ale polecam także wersję Grand w tej samej cenie, bo dodatkowo ma bardzo dobry firmowy pokrowiec. To nowość, więc dopiero robię zdjęcia i opisy.

07-02-2019, Od: Pawel Odpowiedz
Witam chciałbym zapytać czy miał ktoś styczność ze skrzypcami Thomann konkretnie ten model https://m.thomann.de/pl/thomann_student_violinset_4_4.htm?o=0&search=1549530242 Zaznaczę tylko że mają to być skrzypce dla początkującego więc nie mam zamiaru inwestować dużych pieniędzy. Zależy mi tylko czy na tym można się szkolić i później zagrać coś kotleta dla rodziny. Dziękuję za odpowiedź.

07-02-2019, Od: Ela Odpowiedz
Zawodowiec poradzi sobie ze zbyt tanimi, niedopracowanymi i powypaczanymi instrumentami. Natomiast początkujący często zniechęcają się, gdy instrument utrudnia naukę. Im tańszy sprzęt, tym gra się trudniej i mniej przyjemnie. Trzeba mieć wtedy więcej zapału i przeznaczyć więcej pieniędzy na koszty eksploatacyjne - wymiany wycierających się i zużywających elementów, korekty geometrii niestabilnego drewna, prostowanie smyczka, wymiany strun, włosia, folgi, podbródka, podstrunnicy, kołków itp.

07-02-2019, Od: Ben Odpowiedz
Sama wymiana i dorobienie podstawka, to może być połowa ceny takich skrzypiec. Gdy płyta zapada się (niesezonowane tanie drewno), to podstawek robi się za niski i trzeba dorobić nowy. A jak jeszcze odstrzelą boczki na dole, to klejenie dochodzi. To się zwykle dzieje w suchym powietrzu zimą. Serwis zbada drewno i wyjdzie że z winy użytkownika, bo przesuszył.

07-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jak ktoś chce koniecznie, to mogę ściągnąć, ale z przesyłką wyjdzie cena jak za zestaw Everplaya, czy Stentora, które są w mojej opinii lepsze i trwalsze. Zwracam też uwagę na zapisy zagranicznych sklepów pisane drobnym druczkiem: "W ramach prawa do zwrotu (30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy) niestety nie możemy pokryć kosztów przesyłki zwrotnej klienta spoza Niemiec.". Ostatnio ktoś się bardzo zdziwił, bo gdy zagraniczny sklep wysyła sprzęt do Polski, to płacimy około 20 Euro, ale gdy my chcemy wezwać takiego kuriera, to koszt może osiągnąć 200 zł. To samo może nas czekać w przypadku nieuznanych reklamacji gwarancyjnych, a przecież większość usterek przedmiotów drewnianych ma związek z warunkami przechowywania (zalecana wilgotność 40-65%).

07-02-2019, Od: Ben Odpowiedz
Skrzypce klasie Hesslera za 300 zł, ale smyczek nie drewniany i bardzo wytaniony futerał (płytki, bez kieszeni, bez twardej rączki). Ważne elementy jak kołki, podstrunnica, podbródek, są z drewna barwionego. Silniej reagują na zmiany wilgotności i nie są tak trwałe jak heban. Kołki mogą nie trzymać dobrze stroju, a podstrunnica szybciej wyciera się niż hebanowa.
Skrzypce niby mają jakiś setup, ale wskazane jest zrobienie dalszych poprawek po zakupie. Struny też warto wymienić.
Ponadto wybierając sklep zagraniczny narażamy się na kłopoty związane z przesyłkami (zwroty, reklamacje). Jeśli wszystko uznają, to OK, ale jeśli ustalą, że wina jakiejś awarii leży po stronie kupującego, np. zbyt suche powietrze, to koszty przesyłek mogą przekroczyć wartość. Warto wybierać sklepy w Polsce, choćby z uwagi na to, że polski VAT zasila nasze szkoły, szpitale, drogi, czyli wraca do nas. Tak samo inne podatki. Gdyby produkt był lepszy, to oczywiście można wesprzeć zachodni biznes, ale jeśli to samo kupimy w Polsce, to lepiej wspierać naszych i dawać pracę polskim firmom. Przepraszam za górnolotny wykład, ale chyba coś w tym jest.

03-02-2019, Od: ???? Odpowiedz
Dzień dobry
czy wypożyczenie coś kosztuje?

03-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Wypożyczenie na jednodniowy test skrzypiec dostępnych na miejscu nic nie kosztuje. Natomiast kosztuje sprowadzenie na testy modeli z odległych magazynów, z innych miast, lub innych krajów, ale tylko w przypadku rezygnacji z zakupu. Oczywiście test zupełnie nowego egzemplarza nie odpowie na wiele pytań przed jego rozegraniem i wymianą strun na docelowe.

01-02-2019, Od: ???? Odpowiedz
Dzień dobry
czy jest możliwość wypożyczenia skrzypiec, w celu skonsultowania z nauczycielem?

03-02-2019, Od: Ben Odpowiedz
Trzeba brać pod uwagę, że docelowe brzmienie uzyska się dopiero po kilku miesiącach grania i po wymianie strun.

02-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak

01-02-2019, Od: Julia Odpowiedz
Witam!
Czy dźwięk skrzypiec Pengano Sl Dark bardzo różni się od dźwięku Pengano S Light?

02-02-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jest zauważalna różnica proporcjonalnie do ceny.

25-01-2019, Od: konrad Odpowiedz
Witam
Czy może Pan polecic skrzypce do 3-4 tys zł dla kogoś kto początki ma już za sobą, a może znajdzie się coś tańszego. Czy skrzypce manufakturowe są w porządku?

27-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Dobre są ostatnio Hefflery za 3500 zł, oraz M.Butterfly za 3250 zł (cena samych skrzypiec).

27-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
A mozna takie u Panstwa dostac?

27-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mogę takie zamówić.

27-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
A istnieje możliwośc kupna na raty?

28-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, poprzez raty Allegro, ale dochodzi 10% prowizji.

29-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
A czy model antyk 1 plus jest porownywalny brzmieniowo do wyzej wymienionych przez Pana skrzypiec? Czy jakosc, brzmienie znaczaco sie rozni?

29-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmienie trzeba ze skrzypiec wydobyć, więc zależy jak kto gra i jakie ma wymagania. Dla nauczycieli i muzyków dobrze grających jest to rozróżnialne i znaczące. Dla uczniów i amatorów jest to uchwytne w bezpośrednim porównaniu modeli, ale nieco mniej istotne niż dla zawodowców. A dla początkujących to bez większego znaczenia, bo ich pierwsze próby będą brzmieć podobnie, niezależnie od instrumentu.
Na pewno do 2 tys. zł różnice między tańszymi a droższymi skrzypcami są ogromne. Powyżej tej kwoty rolę odgrywają bardziej subtelne detale, dochodzi kwestia gustu, wyrobienia słuchu itd.
Ale przytoczę też dwie inne opinie:
Na Wieniawskim można było usłyszeć opinie nauczycielki, że poniżej 20 tys. zł nie ma czego szukać dla licealisty.
Z drugiej strony znam muzyka zawodowego, który na scenie gra sobie czasem na skrzypcach za 400 zł (jako drugi instrument) i jemu to wystarcza.
Są to więc sprawy indywidualne, zależne od wrażliwości danej osoby i możliwości budżetowych. Wraz z rosnącą ceną rośnie jakość instrumentów pod wieloma względami - brzmienie, wygląd, precyzja, materiały, trwałość. Jednak żeby uniknąć rozczarowania, to przestrzegam przed myśleniem typu "kupię droższy instrument, to sam z siebie będzie lepiej grał". To tylko potencjalna możliwość zależna od muzyka i jego pracy. Ktoś ćwiczący więcej uzyska ładniejsze brzmienie na tanim instrumencie, niż osoba mało ćwicząca na drogim.

29-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
Dziekuje za jak zwykle blyskawiczna odpowiedz. Mozliwe że w niedalekiej przyszlosci zakupie u Państwa antyk 1 plus ze smyczkiem, futeralem w zestawie o ile jest dostępny. Jesli nie jest dostepny to kiedy mozna sie ich spodziewać?

29-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Będzie dostawa w tym tygodniu, a potem w lato.

31-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
A te Antyki to manufaktura czy fabryczne i gdzie są robione?

31-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jest to manufaktura, choć w nazewnictwie granica jest płynna. W przypadku produkcji skrzypiec także fabryka jest rodzajem manufaktury, bo wszystko robi się ręcznie.
Mam Antyki zarówno azjatyckie jak i europejskie. Azjatyckie są wykonane dokładniej i od razu grają lepiej, bo pracownik przy tym samym budżecie ma tam 7 razy więcej czasu na dopracowanie. Europejskie są bardziej toporne, wykonane zgrubnie bez dopieszczania szczegółów i dłużej się rozgrywają. Też mają swoich zwolenników, bo na przykład w szkołach masywna budowa i odporność jest pożądana. Jednak domyślnie wysyłam wersje azjatyckie, które są znacznie bardziej subtelne i lepiej dopracowane lutniczo.

29-01-2019, Od: Asia Odpowiedz
Dzień dobry, chciałabym zakupić u Pana skrzypce 1/8 o dobrym brzmieniu. Jakie Pan poleca?

29-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
O dobrym brzmieniu, to można rozważyć Antyk I+. Jednak na etapie pierwszych kroków ze skrzypcami i nauki początkowej, dzieci rzadko kiedy potrafią wydobyć te piękne brzmienia z droższych instrumentów. Dlatego znacznie częściej nauczyciele i rodzice wybierają bardziej podstawowe modele jak Everplay, Stentor, Franz Sandner, Beginner, Pengano SI. Zwykle to się bardzo dobrze sprawdza na początek.

27-01-2019, Od: Agata Odpowiedz
Dzień dobry
czy Pan ma u siebie tylko te skrzypce które są na stronie, czy ma Pan u siebie ( w Warszawie) więcej modeli skrzypiec?

27-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry. Mam więcej modeli, ale nie jest to typowy salon. W przeciwieństwie do większości sklepów, każdy instrument selekcjonuję, poprawiam i reguluję przed sprzedażą. Dzięki temu można śmiało zamawiać wysyłkowo bez przykrych niespodzianek, a poziom będzie lepszy niż przeciętny sklepowy.

20-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
Cześć wszystkim!
Szukam ksiazki z nutami utworów klasycznych na skrzypce, moga mi Panstwo jakas polecic? Zalezy mi na tym aby bylo tam dużo utworow. Pozdrawiam!

22-01-2019, Od: Ben Odpowiedz
Jeszcze tu można popytać: http://www.mwe.pl/sklep.php?kategoria=SKRZYPCE&table=nuty

22-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
Pomocy, potrzebuję jakiejs książki z nutami do nauki.

27-01-2019, Od: Eunika Odpowiedz
można znaleźć na allegro

27-01-2019, Od: Eunika Odpowiedz
Dzień dobry
jeśli chodzi o książkę do nauki gry to polecam
szkołę gry na skrzypcach
Z.Feliński , E.Górski , J.Powroźniak
jest kilka części, sama się z niej uczyłam w szkole muzycznej
polecam!

22-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
http://ksiegarnia.sawart.com.pl/ksiegarnia-muzyczna/wydawnictwa/nuty/instrumenty-smyczkowe/skrzypce.html?Treeid=35

22-01-2019, Od: Konrad Odpowiedz
Dziękuję

23-01-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam, czy można u pana kupić czarną gitare Fender Redondo Special, a jak tak to w jakiej cenie? Pozdrawiam

23-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Z polskiej dystrybucji 3 tys. zł, a z zagranicy 2650 zł. Swoją drogą ciekawe dlaczego tak w niej brzęczą struny na progach: https://www.youtube.com/watch?v=xgYvbH7oA4s

26-01-2019, Od: Mariusz Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedz, jakie gitary polecałby pan w budżecie ok. 2500zł?

27-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli musi być z elektryką, to niestety niższy model MR740FX.

27-01-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nie mam dużego doświadczenie na tym poziomie, ale skoro na Martina to za mało, to celowałbym w Corta. Nawet te poniżej tysiąca są niezłe, więc flagowy model byłby tym bardziej dobry: https://www.infomusic.pl/test/49857,test-cort-gold-series-d6

25-01-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień dobry z opisu wynika, że Antyk+ od Antyku1+ różni się tylko smyczkiem? Warto kupić droższy zestaw czy raczej tańszy i smyczek osobno?

25-01-2019, Od: Joanna Odpowiedz
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 103888  Wstecz  Dalej