Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13253  Wstecz  Dalej     Sklep

14-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Wszystkie nasze skrzypce od 450 zł mają lite drewno i prawdziwe inkrustowane ożyłkowanie obustronne.

03-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Witam, czy można do Pana wysłać nowo zakupiona gitarę do regulacji?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, tak, można. Koszt 120 zł wraz z odesłaniem

04-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, czy mogę prosić o adres do wysyłki i nr kontaktowy?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W dziale "Info" jest wszystko podane.

27-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dla chętnych mogę podać kontakt do Pani Marty z Ukrainy, która uczy gry na skrzypcach w okolicach Woli w Warszawie. Mówi po polsku. https://www.youtube.com/watch?v=9PTzMqH-QqA

27-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze jedna Pani z Ukrainy może udzielić lekcji na Białołęce, gdyby ktoś potrzebował w tym rejonie.

21-04-2022, Od: Arkadiusz Odpowiedz
Dzień dobry!
Widzę że ma Pan w ofercie ukulele "z odsłuchem dla muzyka". Testowaliśmy już różne modele z tym udogodnieniem i najbardziej podoba nam się wersja turkusowa, konkretnie model Kai KCI-100G-BL. Czy byłby Pan w stanie je zamówić? Jeśli tak, to kiedy byłoby dostępne? Ile by kosztowało wraz z godziną Pana pracy na poprawę?

26-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Rzadko mam w ręku ukulele powyżej 500 zł, więc miło mi było zapoznać się wyższą techniką. Sądziłem, że przy tej cenie niewiele będzie do roboty, ale nie. O ile estetyka i precyzja jest na wyższym poziomie niż w tańszych, aż miło wziąć do ręki, o tyle w szczegółach było co poprawiać i produktywnie spędziłem tą dodatkową godzinę.
Siodełko można było sporo obniżyć dla wygody gry i poprawy strojenia. Na mostku dałem małą kompensację menzury dla struny e, co poprawiło strojenie na dalekich progach. Ale najbardziej zaskoczył mnie brak wykończenia progów. Były fabrycznie przeszlifowane na grubo dla wyrównania, ale pozostawili je szorstkie jak pilnik. Wygładziłem je, co ułatwi granie, bo struny nie będą odskakiwać na nierównościach. Można teraz mniej starannie ustawiać palce i gra nadal czysto. Druga zaleta wygładzenia jest taka, że oszczędzi Pan masę pieniędzy na wymianach strun. Na gładkich progach struny żyją trzy razy dłużej.

Jeśli ktoś interesuje się tym ukulele, to one są ustawione pod jasne, czyste i dzwoneczkowe brzmienie. Świetny efekt szczególnie przy delikatnej grze. Czysto i długo wybrzmiewa. Jeśli potrzebujemy jako akompaniament do łomotania na akordach, to można w przyszłości zastosować grubsze i twardsze struny, to da więcej poweru i głośności, pewnie kosztem selektywności dźwięku.

21-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Z dystrybucji niemieckiej niestety nie opłaca się zamawiać jednej sztuki, bo koszt przesyłki to 20 EUR (niezależnie od ilości). Trzeba by podłączyć się pod większą dostawę, wtedy zmieszczę w cenie regulacje, ale to raczej będzie po wakacjach. Mogę też zamówić na szybko w jakimś zwykłym sklepie, jednak wtedy muszę doliczyć prace i wyjdzie 650 zł.

24-04-2022, Od: Krzysztof Odpowiedz
Dzień dobry.Czy jest możliwość zakupu u was gitary na raty?

24-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tak, ale tylko przez Allegro, co wyjdzie 10% drożej.

14-04-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Dzień dobry,
Jestem zainteresowany zakupem gitary akustycznej (dla początkującego) i paru akcesoriów do niej (łezka ochronna, pokrowiec, higrometr, metalowy nawilżacz). Początkowo myślałem o modelu HBD120BK za 440 zł. Przemawiała za tym m.in. informacja, że jest to gitara bardzo miękka (źle wspominam sprzed wielu lat mój pierwszy kontakt z gitarą i krwawiące opuszki palców – teraz bardzo chciałbym tego uniknąć). Ale podoba mi się też bardzo gitara z wcięciem cutaway niewiele droższa bo za 550 zł – elektroakustyczna Bentona 4/4 (bardzo podobają mi się gitary w kolorze czarnym i taką chciałbym mieć). Czy ta gitara Bentona jest twardsza od tej tańszej HBD120BK ? Czy w cenie gitary jest również jej indywidualne przygotowanie przez Pana -prożka, mostka gryfu itp? Widziałem na youtube jak Pan przygotowuje i poprawia gitary i też zależy mi na takim jej przegotowaniu przez Pana.
Pozdrawiam
Konrad

14-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Gitary same w sobie nie są twarde czy miękkie w sensie modeli. Wszystko zależy od poprawienia geometrii, wyregulowania i przygotowania. Gitary tanie są z zasady twarde, ponieważ fabrycznie jest zbyt mało roboczogodzin na dokładne wykonanie, szeroka skala tolerancji, oraz niskiej jakości drewno, nie sezonowane, który wypacza się i psuje całą geometrię. W tanich gitarach jest więc najwięcej do poprawy i można uzyskać spektakularny efekt, w porównaniu do wersji fabrycznej. Gitara która była twarda, staje się miękka.

Jednak ustawiania wyjątkowo komfortowe da się uzyskać wyłącznie na droższych modelach, które mają równe i stabilne gryfy. W tanich gitarach nigdy gryf nie ma idealnego kształtu (reliefu), a podczas regulacji trzeba stosować kompromisy między wygodą gry w poszczególnych sekcjach, bo wklęsłość gryfu nie jest jednorodna. Dodatkowo trzeba zostawić margines wysokości strun na dalsze wypaczenia gryfu, które na pewno nastąpią, bo tanie drewno nie jest stabilne, ani odporne na zmienne warunki. Pewnym rozwiązaniem jest stosowanie cieńszych strun, ale takie struny gorzej brzmią i gorzej stroją.

Co do Harleya, to takie same efekty geometrii uzyskamy na wersji elektro jak i na zwykłej. Każdy instrument poprawiam i reguluję. Zawsze jest w cenie godzina dodatkowej pracy i faktycznie uzyskuję doskonały efekt miękkości, jak na ten poziom cenowy. Tu jest klucz do właściwego zrozumienia i czytania opisów. Wszystkie zalety odnoszą się do danej klasy cenowej i do porównywalnych cenowo produktów na rynku. Jeśli weźmiemy droższą gitarę Cort Earth70, to będzie ona lepsza pod każdym względem od Harleya. Brzmienie, geometria, możliwości regulacji i miękkiego ustawienia będę lepsze z uwagi na wyższą jakość, stabilność i jednorodność drewna.

14-04-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Dzień dobry,
Dziękuje za szybką odpowiedź. Czy gitara Cort Earth70 to ta na stronie Pana sklepu za 699 zł (po przecenie z 750 zł)?

15-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Nie, za 699 zł to niższy model sklejkowy. Też dobry. Earth70 z litym przodem w zestawie z dodatkami i regulacją jest tu: https://skrzypce.pl/products/earth70.html

09-04-2022, Od: Marta Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest duża różnica między skrzypcami Antonio Salvatini Seria 1x0 a Antonio Salvatini Seria 7? Czy są to dobre skrzypce?
Pozdrawiam

11-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce do 1000 zł są w zasadzie dedykowane dla początkujących i po kilku latach nauki zaczynają już trochę ograniczać muzyka. Jeśli ktoś zna postawy i budżet pozwala, to docelowo powinno się wybierać zestawy bliżej 2 tys zł. Wyższe modele są wykonane dokładniej i z lepszych materiałów, co wpływa na brzmienie i ogólną przyjemność z grania, oraz podnosi motywację do dalszego doskonalenia. Wszystko wychodzi łatwiej i ładniej. O ile osoba stawiająca pierwsze kroki nie zauważy wielkiej różnicy, to osoba grająca już tak, i z pewnością doceni zalety lepszych instrumentów.

10-04-2022, Od: Marta Odpowiedz
Czy może lepiej dołożyć do skrzypiec Padva? Dodam, ze jestem osobą dorosłą, która wraca do grania po kilkuletniej przerwie. Wcześniej grałam na skrzypcach Stentor Student II

11-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Padva to bardziej wrażliwy muzycznie instrument, nie tak masywny, bliżej skrzypiec lutniczych. Płyta jest drążona na mniejszą grubość i cieńszy jest też podstawek, który przenosi drgania ze strun na pudło rezonansowe. Drewno musi być więc w wyższym gatunku, dłużej sezonowane, aby mogło pracować w lżejszej konstrukcji, a wykonanie musi być dokładniejsze (więcej roboczogodzin). Stąd też różnice w cenie, mimo katalogowo podobnych materiałów. Przekłada się to szlachetniejszy dźwięk, łatwość i przyjemność z gry.

28-02-2022, Od: Beata Odpowiedz
Czy są już dostępne skrzypce Stentor Verona?

28-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Najnowsze informacje z dystrybucji wskazują, że dostawa ma nastąpić w 15 tygodniu, czyli w kwietniu. Wcześniej planowano na luty, ale kontenerowce mają spore opóźnienia.

01-03-2022, Od: Beata Odpowiedz
Jeszcze mam pytanie czy wiadomo jaka będzie cena tych skrzypiec? Pozdrawiam.

02-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy mocno od przebiegu wojny, bo nie wiadomo nawet jaka będzie wartość złotówki w kwietniu. Wiadomo, że wpisana w system dystrybutora cena sugerowana to 754,00 EUR, ale z pewnością można będzie zastosować jakieś promocje. Jest szansa na około 2500 zł, jednak na razie jest jeszcze dużo niewiadomych.

28-02-2022, Od: ? Odpowiedz
Dziękuję.

29-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Trzymać dla Pani rezerwację?

30-03-2022, Od: Beata Odpowiedz
Napisałam maila, dziękuję.

23-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Już dotarły Verony.

22-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Robię zbiórkę na przyzwoite polary dla uchodźców. Jeśli ktoś może wrzucić 20 zł to zapraszam: pomagam.pl/y3wawp

12-03-2022, Od: Kamil Odpowiedz
Witam, czy te skrzypce na początek do nauki sie nadają? Skrzypce CARLO GIORDANO VS-1.

12-03-2022, Od: Ela Odpowiedz
Akurat Carlo, czy Yamaha, to dystrybucja selektywna. W takim systemie marże pośredników są zwykle większe, a co za tym idzie można spodziewać się słabszych parametrów jakość/cena. Przy swobodnej konkurencji i dystrybucji intensywnej, każdy sklep muzyczny może oferować dany towar bez specjalnych umów dystrybucyjnych i ograniczeń. Marże są wtedy zwykle nieco niższe. To logiczne, że ceny spadają, gdy jest liczna konkurencja. Jak spojrzymy w porównywarki to widać dysproporcje w porównaniu do innych marek w liczbie ofert. Tu tylko trzy sklepy w jednej z porównywarek i wszędzie ta sama cena. Przypadek?

12-03-2022, Od: Ben Odpowiedz
Nadają się. To podobna klasa jak Everplay, Stentor, Sandner, Salvatini, Beginner. Widać jednak na zdjęciach, że podobnie jak w innych za tą cenę, można zrobić im dodatkowe korekty i regulacje ułatwiające grę. Jest to bardzo wskazane, zwłaszcza dla początkujących. Dlatego kluczowe jest wybranie odpowiedniego sklepu specjalizującego się w skrzypcach, gdzie nam przygotują instrument już w cenie, albo odwiedzenie lutnika po zakupie. Co innego jest przegląd lutniczy, stwierdzający w minutę, że skrzypce są w normie dla tej klasy cenowej, a co innego jest poprawienie tej normy i poświęcenie godziny na lepsze przygotowanie. To robią specjalistyczne sklepy. Wielobranżowe salony muzyczne mają zwykle tylko ogólne pojęcie. Tymczasem w skrzypcach poniżej 3 tys. zł, z uwagi na małą ilość roboczogodzin w budżecie i tanie mało stabilne drewno, z natury występuje szeroka tolerancja dokładności wykonania, kształtów i wymiarów. Każdy egzemplarz jest trochę inny i nigdy idealny.
Aby nie utrudniać dodatkowo nauki gry, warto poprawić prożek, podpiłować tak, żeby nie był zbyt wysoki, żeby struny były równo i nie za gęsto rozmieszczone, warto poprawić podstawek, podpiłować na odpowiednią wysokość, dostosować kształt, żeby nie sprawiało trudności wybranie smyczkiem struny a lub d, bez zaczepiania o inne struny, warto przesmarować elementy, kołki, włosie, poprawić liniowość smyczka itd. W tej klasie instrumentów ważniejszy jest więc wybór sklepu, niż wybór modelu. I tak pochodzą one często z tych samych fabryk, tylko mają różne nazwy handlowe. Od przygotowania zależy, czy nauka będzie łatwa i miła, czy raczej będziemy się męczyć i zniechęcać.

12-03-2022, Od: Kamil Odpowiedz
Czyli reasumując nawet jak znajdę tańsze to w tym przedziale cenowym nie robi to w zasadzie różnicy?
Np te to jest ta sama klasa sprzętu?
https://allegro.pl/oferta/skrzypce-4-4-m-tunes-no-100-drewniane-uczniowski-6713336548

13-03-2022, Od: Ben Odpowiedz
Bliższym odpowiednikiem VS1 będzie No.140. Natomiast No.100 raczej jak VS0.

13-03-2022, Od: Ela Odpowiedz
Lepiej, żeby skrzypce wewnątrz futerału nie opierały się na ślimaku, tylko na podparciu gryfu. Bardzo jasne kalafonie w małych pudełeczkach lepiej sobie odpuścić i kupić Hilla, Bernardela lub Pirastro. Z fabrycznych kalafonii Stentor i Everplay są dobre i całkiem spore. Na długo starczą. Też smyczki są przyzwoite w tych zestawach. Nie trzeba od razu wymieniać.

13-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Widziałem kilka razy u użytkowników i nie było rewelacji jeśli chodzi o przygotowanie. Kalafonia w zestawach raczej marna, futerały bardziej płaskie niż w Everplayach. Trudniej pomieścić żeberko i łatwiej zgnieść skrzypce od góry, bo są na styk. Na zdjęciach widać dość dziwną strukturę podstrunnicy. Powinna być gładka. Szyjka na zdjęciu wygląda na dość grubą. Często użytkownicy wolą smuklejsze, lepiej obrobione. Guzik wygląda na plastik, nie drewno. Prożki nie są hebanowe i widać na zdjęciu jakby było zbyt wysokie ustawienie. Wykończenie chyba nie jest na staro, jak podaje opis. To typowe lakierowanie, nie postarzane.
Przy tej cenie można rozważyć sprawdzonego Everplaya lub Stentora. Ta fabryka ma jedne z najlepszych magazynów do sezonowania drewna, więc jest ono dość stabilne i trwałe jak na ta cenę. Zyskamy też lepszą kalafonię, lepszy futerał, prożek hebanowy, gładką podstrunnicę, zapasową cienką strunę, dobre przygotowanie. Ale oczywiście wybranie tamtych na początek nauki też nie jest jakimś błędem. Spełnią swoje zadanie. Sensowną kalafonię można dokupić oddzielnie. Po opanowaniu podstaw, za rok czy dwa, można kupić skrzypce ze średniej półki, gdy te zaczną już ograniczać dalsze postępy. Tanie skrzypce dość łatwo jest potem odsprzedać.

14-03-2022, Od: Kamil Odpowiedz
Wyszło na to że zamówiłem Skrzypce Ever Play EV-611 r. 4/4

15-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
To całkiem rozsądny wybór. Można je podesłać do nas na korekty i regulacje. Wprawdzie jest tam karteczka z przeglądu dystrybucyjnego, ale z doświadczenia wiem, że w każdych można jeszcze sporo rzeczy poprawić, żeby grało się łatwiej i przyjemniej. Jak Pan przyniesie do nas, to pokażę jakie prace można jeszcze wykonać, głównie przy rozmieszczeniu i wysokości strun, oraz przy dopasowaniu podstawka. Takie surowe modele jak na Allegro mamy po 400 zł, a takie poprawione i poustawiane po 499 zł. Jest spora różnica w wygodzie grania, brzmieniu i strojeniu. Wiadomo, że gra na skrzypcach nie jest bardzo łatwa i dobrze jeśli instrument pomaga, a nie utrudnia. Dlatego zawsze warto poprawić różne elementy i odpowiednio przygotować. Jako ciekawostka można obejrzeć przygotowania tylko jednego elementu, jakim jest podstawek: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/ Oczywiście w klasie amatorskiej to nie będzie aż tak dokładne, ale można uzyskać sporą poprawę w stosunku do wersji fabrycznej, wykonywanej na szybko.

10-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Alert! Jest obecnie bardzo suche powietrze, które może zniszczyć nasze instrumenty. Trzymajmy je w pokrowcach z nawilżaczami. Można użyć karotki lub limonki jako nawilżacz, albo mydelniczki z dziurkami i wilgotną gąbką w środku.

02-03-2022, Od: SPIN Odpowiedz
Każdy Państwa zakup umożliwia nam ufundowanie instrumentu dla dzieci z Ukrainy. Dziękujemy :-)

20-02-2022, Od: Krzysztof Odpowiedz
Nie jestem skrzypkiem ale zróbcie coś z tym człowiekiem, jak tak można:
https://www.youtube.com/watch?v=wO_YLdjxK2g&t=629s

21-02-2022, Od: Ben Odpowiedz
Zabawne podejście, ale widać też jaka jest różnica, gdy kupuje się skrzypce nieprzygotowane gdzieś z Allegro i jak można zostać nabranym, że to niby niemieckie lutnicze. Pewnie są znacznie mniej warte, jeśli to zwykłe chińskie Staggi. To już lepiej Everplaya kupić za 500 zł, bo są lepsze kalafonie, smyczki i przygotowanie. Na filmiku jakaś masakra z całodziennym smarowaniem i zapyleniem. Lepiej nie używać tych bardzo jasnych kalafonii z najtańszych zestawów.

19-02-2022, Od: Mirosław Odpowiedz
Dzień dobry,
Czy pomiędzy gitarami Ever Play Zebrano i Zebrano dr Luxe jest jakaś istotna różnica, którą zidentyfikować byłaby w stanie osoba bez doświadczenia muzycznego? Być może coś więcej przemawia za wersją de Luxe? Różnica w cenie nie jest dla.mnie jakoś bardzo istotna, jednak nie chcę niepotrzebnie przepłacać. Pozdrawiam serdecznie.
Mirosław Machowski

20-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Pierwsza sklejkowa, druga z litym przodem. Do prostych akordów i akompaniamentu może być sklejka. Do gry klasycznej palcami lepiej z litym przodem.

19-02-2022, Od: Leszek Odpowiedz
Witam.
Chcialby zamowic u Panstwa gitare akustyczna D120CEVS z multiefektem
Cherub GT-6 preamp. Czy jest taka mozliwosc i jaka bylaby cena?

20-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Niestety nie da się łatwo wymienić elektroniki, bo są zupełnie inne kształty dziur i od góry i od dołu. Prościej i taniej jest dokupić efekt FX600 w kostce.

14-02-2022, Od: Tomasz Odpowiedz
Dzień dobry. Czy posiadacie Państwo jeszcze w swojej ofercie gitary ArsNova dla osoby początkującej w budżecie ok 600 zł?

14-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można zamówić. Potrzebna jest klasyczna, czy akustyczna?

15-02-2022, Od: ? Odpowiedz
I tutaj pojawia się zawahanie jaka będzie odpowiedniejsza do nauki gry?

15-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Taka, która odpowiada zainteresowaniom muzycznym. Gitara klasyczna ma struny nylonowe i ciepłe brzmienie. Szkoły muzyczne uznają niemal wyłącznie gitary klasyczne i uczą gry palcami z nut w repertuarze klasycznym jak Bach, Tarrega. Pasuje także do Flamenco, Paco de Lucia, czy choćby z innej beczki Jacek Kaczmarski.
Odrobinę częściej są wybierane do nauki i gry amatorskiej gitary akustyczne. Pasują bardziej do stylu rock, folk, blues, bo mają struny metalowe, sprawiające wrażenie bardziej dźwięcznych. Poprzez dłuższe wybrzmiewanie, grają efektowne, nawet podczas powolnej gry na prostych akordach.
Struny metalowe mają większe naprężenie niż nylony, ale przy prawidłowej regulacji gitary, nie będą bardziej uciążliwe dla palców niż nylony, bo metalowe ustawia się nieco niżej nad gryfem. Nie wolno zmieniać strun z nylonów na metalowe, ani odwrotnie, bo są różne konstrukcje gitar. Do klasycznej zawsze nylony, do akustycznej zawsze metalowe.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 13253  Wstecz  Dalej