Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12095  Wstecz  Dalej

28-10-2019, Od: ? Odpowiedz
A co oprócz tej HB z szerokim gryfem i czy będzie regulacja żeby była miękka , czy pokrowiec będzie dostępny

28-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nikt inny nie produkuje z szerokim gryfem do tysiąca złotych. Tylko HB i Pengano. Obie przechodzą regulacje i można dostać do nich pokrowiec.

27-10-2019, Od: Dariusz Odpowiedz
Interesuje mnie zakup gitary z szerokim gryfem mam dość duże palce i obecnie gram na starym Defilu 49 mm gryf - twarda niewygodna , czy ma Pan w ofercie inne modele.
Pengano chwilowo nie jest dostępna więc HB ,czy jest możliwe umieszczenie na YT na Pana kanale filmiku z jej grą i funkcjami elektroniki .
Pozdrawiam Dariusz

27-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Elektronika ma po prostu tuner, głośność i regulację tonów. Przetwornik daje silny sygnał z pełnym pasmem. Gitara brzmi dobrze także akustycznie, bo to lity przód i pełnowymiarowe pudło. Drewno dobrze sezonowane pozwala na dokładne regulacje i łatwą grę. O filmiki ciężko będzie przed nowym rokiem, bo teraz jest okres największej ilości zamówień i deficyt czasu.

23-10-2019, Od: Paweł Odpowiedz
Witam serdecznie
Interesuje mnie zakup gitary klasycznej 3/4 z pełną regulacją przed odesłaniem dla 10 latki do nauki gry. Czy są dostępne wraz pokrowcem takie gitary jak Fender np ESC105 lub Epiphone PRO-1 Classic 2.0 NA. Proszę o doradzenie która była by bardziej odpowiednia dla tej młodej uczennicy ? Dodatkowo konieczny będzie zestaw kostek, tuner chromatyczny i stojak. Możliwy jest zakup wszystkich w/w dodatków ? Czy obie gitary mają pręt regulacyjny ?

Pozdrawiam
Paweł

24-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Fendery raczej nie będą dostępne, natomiast Epiphone z dodatkami tak. Całość wyjdzie 600 zł. Jeśli uczennica jest wysoka, to być może 4/4 będzie już dobra.

21-10-2019, Od: Basia Odpowiedz
Czy gitara ever play ma pokrowiec?

21-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Fabrycznie nie ma, ale jeśli ktoś sobie życzy, to dołożę.

15-10-2019, Od: max Odpowiedz
W opisie skrzypiec Stentor polecacie model 1400, a nic poza suchą informacją o materiałach nie piszecie o modelu 1500. Czy wyższa cena nie przekłada się na jakość?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Zawsze tak jest, że wyższa cena przekłada się na lepszą jakość, zwłaszcza u tego samego producenta. Choćby ze względu na selekcję materiałów. Drewno w lepszym gatunku, dłużej sezonowane, producent przeznaczy na wyższe modele. Drewno które z selekcji i oceny jest gorsze idzie na tańszy sprzęt.
Tak samo jest z selekcją pracowników. Praktykanci i uczniowie ćwiczą na tańszych modelach, a jeśli ktoś wykazuje się dobrą pracą, to można go delegować do wyższych modeli. Na dokładność wykonania ma też wpływ ile roboczogodzin wykupimy. Modele z mniejszym budżetem trzeba robić w wielkim pośpiechu i uproszczeniu, a droższe można zrobić dokładniej, bo jest na to przewidziane więcej czasu.
Tu jest takie subiektywne porównanie tych dwóch modeli: https://youtu.be/8mVonuHWhTI

15-10-2019, Od: Ben Odpowiedz
Porównanie samego dźwięku to trochę mało, bo przecież liczy się też geometria, estetyka, stabilność, strojenie, łatwość gry i trwałość. Te rzeczy też w wyższych modelach są na wyższym poziomie.

15-10-2019, Od: max Odpowiedz
i tak jest w modelu 1500?

16-10-2019, Od: Ben Odpowiedz
Jest lepiej niż w 1400, proporcjonalnie do różnicy w cenach. Dotyczy to nie tylko samych skrzypiec, ale też osprzętu i wyposażenia. Natomiast na ile jest to odczuwalne i czy warto wydać więcej, to widać po filmiku. Wnioski są takie, że jeśli nie jest to dramatyczne szarpniecie dla budżetu domowego, to warto wydać więcej, bo instrument kupuje się na lata. Różnica w cenie to zaledwie miesięczny budżet palacza. Jeśli natomiast jest to duży wysiłek finansowy, to można z zadowoleniem kupić model 1400 i też na poziomie amatorskim, do nauki, będzie z tego pożytek.

14-10-2019, Od: Ewa Odpowiedz
Witam.
Nie sprzedają już Państwo poprawionych gitar
Ever Play?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W tanich gitarach trafiają się partie na tyle złe, że trzeba czasem je odradzać lub wycofywać, bo nawet korektami niewiele można zdziałać. Jeśli są odwrotnie wyfrezowane mostki, lub przymocowane w złym miejscu, jeśli drewno bardzo się wypacza, jeśli gryfy są pofalowane, niesymetryczne, albo progi wyłażą, to po prostu trzeba czekać na inne dostawy i próbować innych modeli. W tanim sprzęcie to jest ciągła walka i sytuacja bardzo dynamiczna. Ten sam model może być robiony w różnych fabrykach z różnych materiałów. Dlatego w internecie przeczytamy zarówno bardzo dobre jak i bardzo złe opinie, bo to się po prostu zmienia. Marki które uchodziły za wzór, mogą nagle wrzucić tysiąc wadliwych instrumentów. Może być też odwrotnie. Klasyki Everplay ostatnio mam bardzo udane. Akustyki też całkiem niezłe jak na swoją cenę. Weszły modele ArsNova, w których widać poprawę jakości i estetyki.

14-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Tak, są w ofercie. Potrzebna jest klasyczna, czy akustyczna?

15-10-2019, Od: Ewa Odpowiedz
Jeszcze chciałam zapytać czy nie lepiej kupić używaną gitarę Admira za 300zł (czasem się zdarzają w takiej cenie, a nawet taniej) niż w podobnej cenie nową z niższej półki?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To już trzeba by omówić na przykładzie konkretnego egzemplarza. Trzeba sprawdzić jaki jest stopień zużycia i czy gitara była prawidłowo przechowywana. Koszt wymiany strun to niewiele, ale już koszt wymiany przetartych progów może być wyższy niż cena takiej gitary. Jeśli zaś ktoś źle ją przechowywał zimą, albo długi czas nie używał, to może być jeszcze gorzej. Trzeba ocenić przed zakupem stan instrumentu. Te gitary nie mają regulacji gryfu, a trafiałem na egzemplarze, które miały gryfy zbyt płaskie, lub nawet wypaczone do tyłu. Można trafić na minę. W przypadku nowej gitary jest gwarancja i większa pewność.

08-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Witam, wiem,że zostały tutaj polecone skrzypce elektryczne yamahy,ale nie mogę na razie pozwolić sobie na taki koszt. Czy są w miarę przyzwoite skrzypce elektryczne do 1200 zł? Chcę zacząć grać na skrzypcach,ale nie wiem czy to będzie to,także nie chce wydawać na początek tak dużo.

08-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Mogę ściągnąć Leonardo za 1499 zł. Tańsze są na prawdę złej jakości. Zarówno mechanika jak i elektronika. Albo najlepiej zacząć od zwykłych skrzypiec za 400-500 zł. Można tłumik założyć, żeby było ciszej.

09-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Czy Leonardo będą w porządku czy może lepiej odczekać, dozbierać pieniędzy i kupić za min. 3 tysiące złotych?

09-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście robię w nich także pewne drobne korekty regulacyjne, ale nie ma tu już żadnych problemów mechanicznych. Elementy są równe, drewno stabilne, dobrze się stroi, nic nie odpada, są lekkie, ładnie wykończone i mają dobrą firmową elektronikę. Dobrze pasują wszystkie standardowe żeberka. Do gry amatorskiej na pewno wystarczą i nie będą utrudniać nauki. Gra się łatwo i przyjemnie. Kolejny egzemplarz będę miał na początku przyszłego tygodnia.

09-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Dziękuję serdecznie. Musze to przemyśleć i dam znać :)

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jutro skrzypce będą u nas, to od razu zrobię przegląd, korekty i regulacje.

10-10-2019, Od: Wesoły Odpowiedz
Dzień dobry, proszę o informację jaką gitarę powinienem kupić do nauki dla początkującego 6-cio letniego syna. w sklepie nie znalazłem małych gitar 1/2.

14-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Pojawiły się dziś lepsze partie gitar klasycznych w rozmiarach 1/2, 3/4 i 4/4, więc można zamówić.

11-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W poniedziałek wejdą nowe dostawy 1/2, to zobaczymy co się trafi.

11-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Mam na miejscu różne rodzaje gitar 1/2 po 200 zł, ale są ekstremalnie tandetne, bardzo toporne, łatwo się wypaczają, więc na pewno utrudnią naukę i zniechęcą. Idealne dla rodziców, którzy chcą udowodnić słomiany zapał i mieć ciszę w domu. Dlatego nawet ich nie wystawiam, bo nie chcę ani sobie, ani komuś robić kłopotu. To musi się trafić dobra partia. Aktualnie taka partia udanych gitar trafiła się w rozmiarze 3/4. Jeśli syn jest wysoki jak na swój wiek, to pewnie da radę. A jeśli konicznie 1/2, to mogę jeszcze poszukać czegoś sensownego. Niestety producenci traktują dzieci jak klientów, którzy nie zorientują się że dostają buble. Im mniejsza gitara tym gorzej wykonana, a tu akurat potrzeba większej precyzji i lepszych materiałów niż w dużych.

12-10-2019, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam
akustyk o dobrym brzmieniu?
dla średniego muzyka z sporymi dłoniami...

12-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Dobre brzmienie mają akustyki z pełnym pudłem i litym przodem, czyli trzy modele Cort Earth w zakresie 750-850 zł, oraz LAG za 750 zł. Wszystkie są dostępne od ręki. Jeśli natomiast ma Pan na myśli szerszy gryf niż typowy, to są na rynku tylko dwa modele do tysiąca złotych: Pengano za 850 zł i Harley za 950 zł. Wszystkie pozostałe jakie występują w handlu mają typowe wąskie gryfy 43 mm.

12-10-2019, Od: Anna Odpowiedz
Witam serdecznie,
czy moglibyście mi podpowiedzieć jakieś aplikacje w których są nuty i są one wygrywane w odpowiednim tempie? Widzę że to mnie motywuje i ułatwia grę na skrzypcach:)

06-10-2019, Od: Magdalena Odpowiedz
dzień dobry,
W maju kupiłam u Państwa skrzypce dla córki, która rozpoczęła przygodę z graniem. Chciałam serdecznie podziękować za fachową poradę i profesjonalne przygotowanie skrzypiec do gry. Nauczyciel zwrócił córce uwagę że ma świetne skrzypce. Tym bardziej się cieszę że miałam skromny budżet. Zgłoszę się do Państwa po gitarę dla syna .. no i po kolejne skrzypce gdy dziewczę wyrośnie. Dziękuję i pozdrawiam!

09-10-2016, Od: Marcin Odpowiedz
Witam,
mój syn rozpoczął naukę na skrzypcach (ma 7 lat). Nie wiemy dlaczego ciągle prostuje palec i ma problemy z trzymaniem smyczka.
W internecie znalazłem coć takiego. Czy warto to kupić?
http://mytune.pl/product-pol-4126-Things-4-Strings-BHB-BB-uchwyt-do-smyczka-do-skrzypiec.html

10-10-2016, Od: Ben Odpowiedz
Można pooklejać smyczek robiąc kieszonki na palce i trochę się pobawić jak tu np.: https://www.youtube.com/watch?v=w2xmaHouSto Szukajmy kreatywnych nauczycieli którzy sobie poradzą z niesfornymi palcami.

09-10-2016, Od: Jarek Odpowiedz
U nas na skrzypce.pl jest to trochę tańsze. Nie wyświetlamy, bo rzadko zamawiane.

Jak ze wszystkim są dwie szkoły - falenicka i otwocka. Jedni nauczyciele polecają wszelkie korektory chwytu, prowadnice, paseczki pomocnicze, usztywniacze nadgarstka, nakładki stopy gryfu, korektory postawy i masę innego szpeju. A inni uważają, że szybciej pójdzie nauka bez tego wszystkiego, gdy uczeń świadomie koryguje błędy. A może sam dojdzie do tego jak jest lepiej.

Dziś konkurs Wieniawskiego. 3 godziny temu właśnie mówiono w studio, że jedna z uczestniczek o zgrozo gra z prostym palcem (chyba o kciuk chodziło). I proszę. Daje radę na najwyższym poziomie. Z resztą samych technik uchwytu smyczka jest cała masa. Ja bym pozostawił wybór nauczycielowi. W końcu to on odpowiada za postępy. Jeśli uważa że z przyrządem będzie znacznie lepiej to może trzeba kupić.

04-10-2019, Od: Yury Odpowiedz
A ile kosztuję taki korektor?

05-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dobrej jakości amerykański kosztuje 112 zł.

03-10-2019, Od: Witold Odpowiedz
Dziękuję Panu za cierpliwość i bardzo wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi, to budzi zaufanie. Proszę jeszcze o Pana opinię na temat skrzypiec Sandner CV-6 oraz czy ewentualnie mogą być dostępne u Pana i w jakiej cenie.

03-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak nie ma problemu. Regularna cena 2290 zł, ale mogę dać 10% rabatu. Sandnery są generalnie dobrze przygotowane i mają dobry stosunek jakości do ceny. Są też dość często wybierane przez nauczycieli, a to jest chyba najlepsza rekomendacja.

03-10-2019, Od: Witold Odpowiedz
Dziękuję, i jeszcze jedno pytanie, czy Sandner CV-6 Ii Cremona SV-800 to podobna klasa?

04-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Poproszę jeszcze o kontakt na e-mail.

03-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak sądzę. Cremona 800 może być gdzieś pomiędzy CV6, a MV4. Natomiast Sandner, czy Stentor ma tą przewagę, że jest w Polsce oficjalny dystrybutor i serwis. W przypadku kłopotów z Cremoną może się okazać, że nie ma w Polsce egzemplarza na podmianę, a serwis fabryczny jest daleko za granicą, co wydłuża reakcję i w pewnych sytuacjach może generować koszty. Dlatego, choć awarie należą do rzadkości, to jednak zawsze lepiej opierać się na polskiej dystrybucji i w razie czego otrzymać pomoc na miejscu. Mamy tu wiele dobrych marek do wyboru, a ponadto finalne przygotowanie i korekty krajowe należą do najlepszych na świecie. W Niemczech czy USA koszt pracy jest tak wysoki, że tamte firmy nie mogą poświęcić tak wiele czasu na wykończenie i regulacje, co firmy polskie. Natomiast samo źródło produkcji jest w sumie to samo. Nie jest wykluczone, że i jedne i drugie skrzypce mogą pochodzić z tej samej fabryki, lub bazować na tych samych korpusach, tylko pod różnymi nazwami. Bezpośredni import też może być bardziej korzystny i efektywny niż transport morski do USA i potem do Polski. Ale to są oczywiście tylko ogólne stwierdzenia i wskazówki, bo nie mamy możliwości bezpośredniego porównania danych egzemplarzy.

02-10-2019, Od: Klaudia Odpowiedz
Dzień Dobry, Chciałabym zacząć przygodę z skrzypcami i zdecydowałam że zacznę na elektryczny . Teraz na chodzi mnie pytanie jakie bedą najlepsze na początek . Nie dysponuje ogromnymi sumami (1 tys-5tys) . Liczę na waszą pomoc. Z góry dziękuje

03-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepszym wyborem będzie Yamaha za około 3,5 tys zł. Są wersje tradycyjne i bardziej designerskie, co kto woli, a z tańszych Leonardo za 1500 zł.

03-10-2019, Od: Klaudia Odpowiedz
Chciałam coś tańszego A nie tysiące. To w nawiasie to za pieniądze które mni3 nie stać na skrzypce

03-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To źle zrozumiałem. Z tańszymi modelami jest taki kłopot, że są niezwykle tandetne, takie bardziej zabawkowe. W skrzypcach akustycznych nawet niektóre modele po 400 zł mogą być całkiem grywalne, natomiast elektryczne za tą cenę wszystkie są fatalne. To mnie z resztą dziwi, bo do wykonania elektrycznych nie potrzeba ani tyle pracy, ani zdolności. Może dlatego, że są znacznie mniej popularne, to ceny są sztucznie windowane i współczynnik jakość/cena wychodzi marnie? Mam aktualnie takie jedne białe z tańszych za 600 zł, mogę wiele elementów poprawić, ale nie wiem czy doprowadzę podstrunnicę do stanu używalności, taka jest krzywa. Zobaczymy.

30-09-2019, Od: Witold Odpowiedz
Witam, a co Pan sądzi o skrzypcach Sandner serii MV?

30-09-2019, Od: Jarek Odpowiedz
MV4 to współczesna replika Antonio Stradivariego 1718 w cenie 3500 zł za zestaw. Całkiem dobrze wyceniony instrument i najlepszy model z tej fabryki. Działa selekcja pozytywna zarówno doboru materiałów, jak i najlepszych pracowników. A do tego mają więcej roboczogodzin niż na podstawową produkcje masową, więc mogą lepiej dopracować instrument. Mocna klasa uczniowska, lub instrument docelowy dla grających amatorsko.

30-09-2019, Od: Witold Odpowiedz
A model MV2?

30-09-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Niższy model, ale wygląda że nie ma już go w ofercie.


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 12095  Wstecz  Dalej