Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 151-200 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

16-07-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, żeby inni słyszeli potrzebny jest wzmacniacz z głośnikiem. Dla zawodowców są to czasem oddzielne konstrukcje, ale dla amatorów buduje się zwykle wzmacniacze akustyczne combo (zintegrowane z głośnikiem). Dobrze jak głośnik ma wielkość minimum 8", bo mniejsze to są charczące kołchoźniki, jak radyjka tranzystorowe zupełnie bez dolnego pasma. Dobrze jak taki wzmacniacz ma wbudowane podstawowe efekty typu pogłos, flanger czy chorus, bo wtedy można wykręcić jakieś ciekawe brzmienie. Sam dźwięk skrzypiec elektrycznych jest dość surowy, tak jak dźwięk gitary elektrycznej pozbawionej efektu.
Kabel zwykle jest w zestawie skrzypiec. Ma on wtyk duży jack mono na obu końcach.
Dobre skrzypce elektryczne pojawią się u nas po wakacjach. Są też wzmacniacze. Taki najbardziej podstawowy ekonomiczny kosztuje około 400 zł.

12-08-2023, Od: ? Odpowiedz
Czy ktoś produkuje skrzypce elektryczne z możliwością zasilania sieciowego? Używanie baterii jest dla mnie irytujaco nieatrakcyjne. jacekrogowski@o2.pl

19-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
Dobry wieczór. Zastanawiam się, czy ten multiefekt będzie pasował do tych skrzypiec.
Multiefekt: https://allegro.pl/oferta/zoom-a1x-four-multiefekt-12848536380?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_krk_media_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17998676545&gclid=CjwKCAiAmuKbBhA2EiwAxQnt71SBvqHAcd8DMOoXF8xU1p94JFiUcLg_GmC503znN0ZliCBMF5GsZBoC6owQAvD_BwE.
Skrzypce: https://www.henglewscy.com.pl/sklep?func=productPage&wid=21246&pid=12581&cid=477&prid=

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W segmencie amatorskim nie widuje się wzmacniaczy i multiefektów budowanych typowo pod skrzypce. W takim razie trzeba dobierać urządzenia współpracujące z takim samym typem przetwornika, czyli piezoelektryczny pasek w mostku i przedwzmacniacz z własną baterią na instrumencie. Tak zbudowane są gitary elektroakustyczne, elektroklasyczne i skrzypce elektryczne. Czyli wzmacniacze oznaczone jako akustyczne i inne urządzenia do instrumentów akustycznych będą współpracowały ze skrzypcami, choć nie będą optymalizowane pod skrzypce, a raczej pod popularne gitary. Tym nie mniej da się pewnie wykręcić fajne brzmienia.
Co do podanego modelu skrzypiec, to nie widać jaką mają elektronikę. Kolor futerału, kształt słuchawek, napis Carmen na podstawku, plastikowe boczki sugeruje, że może to być Gewa. Jeśli tak, to na innych zdjęciach w internecie można zobaczyć że mają one zwykłą elektronikę noname. W takim razie lepszym wyborem w podobnej cenie może być Leonardo np. z naszej strony, bo mają one firmową elektronikę wyższej klasy i cały korpus drewniany, łącznie z zewnętrznymi ramkami, bez takich plastików. To może korzystnie wpływać na jakość dźwięku, wybrzmiewanie, trwałość. Natomiast modele ze zwykłą chińską elektroniką mamy o połowę taniej. Też całe drewniane bez plastików. Poza brzmieniem, to także zaleta środowiskowa.

20-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
I mam pytanie czym różnią się Państwa skrzypce Pengano od tych, które ja zaproponowałem. W sensie chodzi mi o jakość państwa. Czy jakość skrzypiec na Państwa stronie różni się od tych, które ja zaproponowałem

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jakość jest proporcjonalna do ceny, ponieważ droższe drewno jest stabilniejsze, bardziej jednorodne, dłużej sezonowane, równe i trwałe, natomiast więcej roboczogodzin w budżecie zapewnia większą dokładność wykonania. Mamy zarówno tańsze jak i droższe modele. Od tamtych różnią się głównie całą konstrukcją drewnianą. W tych proponowanych są jak sądzę spore elementy z plastiku, a tylko środek z drewna. Dla początkujących nie zrobi to wielkiej różnicy.

20-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
Czy mógłby mi Pan doradzić, jaki multiefekt pasuje do skrzypiec z Państwa strony, czyli Pengano 4/4.

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma na rynku multiefektów amatorskich dedykowanych wyłącznie do skrzypiec. Ponieważ skrzypce aktywne posiadają analogiczny zestaw elektroniki jak w gitarach elektroakustycznych, to można stosować dowolny multiefekt dedykowany gitarom akustycznym, zarówno do gitar, skrzypiec jak i ukulele. Wszystkie te instrumenty, które mają przetwornik piezo w mostku i wbudowany przedwzmacniacz z własną baterią, będą działały. To samo dotyczy wykorzystania wzmacniaczy akustycznych.

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze dodam, że akurat ten Zoom posiada kilka presetów nie tylko do gitar, ale też pomyślanych pod skrzypce. Nie wiadomo czy się spodobają, czy będzie trzeba samemu sobie poustawiać, ale jest to jakaś propozycja producenta dla skrzypków. Te presety są oznaczone EVn.

17-07-2017, Od: Ola Odpowiedz
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi, naprawdę są one bardzo pomocne :D

03-02-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Zainspirowani tym pytaniem zrobiliśmy różne testy, przegląd rynku i tak Zoom trafił do naszej oferty :-) To faktycznie świetne urządzenie amatorskie do ubarwienia brzmień różnych instrumentów, głosu, a przy tym posiada kilka efektów projektowanych specjalnie pod skrzypce. Można używać ze skrzypcami elektrycznymi, a dokupując mikrofon także z akustycznymi. Sprzęt zaprojektowany w Japonii, ładnie wykonany, bardzo uniwersalny, łatwy w obsłudze i z pewnością wart zakupu. Polecam!

03-02-2023, Od: Ben Odpowiedz
Mała uwaga: Urządzenie nie zastępuje umiejętności gry na skrzypcach, ale bardzo urozmaica zabawę. Wystarczy obejrzeć na YouTube przykładowe nagrania: https://www.youtube.com/results?search_query=Zoom+A1+four+violin
Chyba nikt nie może być rozczarowany efektami za taką niską cenę w porównaniu np. do Yamahy. Wiele rzeczy można dostosować i wykręcić własne brzmienia. Oczywiście zalecane są skrzypce elektryczne aktywne, czyli z własnym przedwzmacniaczem (poznacie po baterii w skrzypcach).

03-08-2023, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam wszystkich. Prośba o wycenę ,posiadam skrzypki- w środku znajduje się karteczka z nazwiskiem i rokiem Ladislav.F.Prokop rok 1921. Mankamentem jest ich lekkie pęknięcie i posiadają widoczne ślaczy użytkowania, bez renowacji. Chętnym zdjęcia podeślę na e-maila. mariusz.kulecki@gmail.com

04-08-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Można dać do wyceny: http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/ Posiadanie pisemnej wyceny/ekspertyzy podnosi wartość instrumentu. Zdalnie nie da się tego zrobić, bo trzeba ocenić stan, koszty napraw, walory historyczne, artystyczne i brzmieniowe.

31-07-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Sierpień to sezon ogórkowy w naszej branży, niewiele się dzieje, więc jak co roku robimy przerwę wakacyjną. Serdecznie zapraszamy ponownie od 4 września. Kto zaczeka z kupnem instrumentu do tego czasu, otrzyma od nas dodatkowy prezent związany z zakupem i jeszcze starą cenę. Promocja powakacyjna będzie aktualna do połowy września :-)

26-07-2023, Od: Marcin D. Odpowiedz
Dzień dobry.
Jakiś czas temu kupiłem u Pana skrzypce Everplay 3/4. Chciałbym kupić nowe struny. Czy można je u Was dostać? Nie widzę na stronie sklepu. Jeśli nie, to proszę o informację, jakie Pan poleca.

Pozdrawiam

26-07-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Podobnej klasy struny jak fabryczne to Sandner i Pyramid. Natomiast lepsze, które często zalecają nauczyciele to Tonica.

07-07-2023, Od: Marta Odpowiedz
Czy może Pan wskazać różnice między skrzypcami Antyk oraz Antyk l plus? Szukam skrzypiec do około 2000zł

07-07-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Antyk I+ to nieco wyższy model z lepszymi strunami Pirastro Tonica. Mają trochę inny strunociąg, jednak ogólnie nie ma między nimi dużych różnic. Wyższe modele są selekcjonowane, z lepszego drewna, więcej roboczogodzin na dopracowanie, ale oczywiście jest to proporcjonalne do ceny, a te skrzypce nie różnią się mocno ceną.

07-07-2023, Od: Marta Odpowiedz
A jakby Pan miał dla siebie brać skrzypce do powiedzmy 2200zl to które i dlaczego?

08-07-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Mam skrzypce Modena+ w futerale bordowym jak w Antykach za 2400 zł, a jest to jeszcze lepszy poziom instrumentu, więc może takie?

12-07-2023, Od: Marta Odpowiedz
A czy da się może posłuchać gdzieś próbki dźwiękowej Modeny+?

13-07-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Niestety nie da się, dlatego że dźwięki w nagraniach są kompletnie inne niż na żywo. Zależy to głównie od mikrofonów i ich rozmieszczenia (mikrofon ma inną budowę niż głowa z uszami, więc inaczej słyszy), od akustyki pomieszczenia która bardzo wpływa na słyszalne brzmienie, od osoby grającej która może wydobyć brzmienie lub nie, od toru przetwarzania dźwięku, zastosowanych kompresji i charakterystyk.
Także urządzenia finalnego odsłuchu deformują nagrany dźwięk. Na głośnikach nie słyszymy już drgającej płyty drewnianej obudowanej charakterystycznym kształtem skrzypiec, tylko słyszymy brzmienie krążków gumowo kartonowych wmontowanych w sześcian. To kompletnie coś innego. Wystarczy posłuchać niektórych nagrań YT żeby się przekonać. Często Stradivariusy za milion brzmią w nagraniu znacznie gorzej niż tandetna chińszczyzna nagrana sprytnie np. w kościele. W rzeczywistości na żywo będzie odwrotnie. Dlatego nie można opierać się na nagraniach.

26-02-2005, Od: Morinaes Odpowiedz
no cóż skrzypce które są robione fabrycznie są raczej słabe - nie wyrobią się w vivaldim - aczkolwiek ktoś może potrzebować do np gamek lub piosenek. dla mnie skrzypce robione fabrycznie są złe. i dla mnie to skandal

03-07-2023, Od: Ela Odpowiedz
Do nauki i gry amatorskiej spokojnie wystarczą fabryczne. Nie trzeba wydawać od razu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdy uczeń dopiera zaczyna przygodę ze skrzypcami, to na Stradivarim za milion wydobędzie równie nieładny dźwięk jak na tanich skrzypcach. Dopiero jak nauczy się perfekcyjnie znajdować dźwięki, prowadzić smyczek, robić vibrato, to może się okazać, że tani model lekko go ogranicza. Na początku nie ma to wielkiego znaczenia. Aby nie kupować zupełnie najtańszych, które są po prostu krzywe, toporne i poważnie utrudnią naukę.

03-07-2023, Od: Ben Odpowiedz
Nie koniecznie fabryczne są słabe. Nie wolno uogólniać. Wszystko bowiem zależy od zastosowania, oraz poziomu cenowego, bo im wyższa cena tym lepsze drewno i więcej roboczogodzin, czyli dokładniejsze wykonanie.

Na czym polega pewna przewaga skrzypiec fabrycznych nad podstawowymi lutniczymi? Otóż lutnik samodzielny, który robi skrzypce od początku do końca, poświęca około 100 godzin pracy na jedne skrzypce. Każdą czynność wykonuje więc tylko kilka razy w ciągu roku. Natomiast w fabryce te same czynności są rozdzielone na 20 etapów i na 20 lutników, z których każdy specjalizuje się w konkretnym elemencie. Jeden drąży płytę, inny wycina, inny rzeźbi ślimak, kolejny lakieruje. A więc ci ludzie wykonują swoją czynność, w której się specjalizują, kilkadziesiąt razy częściej w ciągu roku niż lutnik samodzielny. Dochodzą więc do większej wprawy, to logiczne. Mogą to robić i szybciej i dokładniej i efektywniej. Wystarczy spojrzeć jak sprawnie to przebiega w fabryce Stentora: https://youtu.be/0SvfNhMlnBE?t=108

I teraz wracamy do kwestii budżetu. Jeśli w fabryce zamówimy skrzypce z tandetnego drewna 10 razy tańszego i ograniczymy budżet roboczogodzin ze 100 do 10, to wyjdzie tandeta za 300 zł. Ale jeśli zamówimy w fabryce skrzypce droższe, na które przeznaczy się drewno za 800 zł i zamówi ponad 50 godzin pracy, to efekt końcowy może być równie dobry jak przypadku skrzypiec lutniczych. Takie skrzypce wyjdą o połowę taniej niż lutnicze, na poziomie 5 tys zł, ale dzięki wspomnianej wprawie i efektywności pracy mogą być równie dobre, zwłaszcza do celów gdy amatorskiej.

Natomiast jeśli ktoś chce grać w przyszłości zawodowo i występować, to poniżej 10 tys zł nie ma czego szukać na etapie nauki, a przy wykonywaniu zawodu musi to być instrument jeszcze wielokrotnie droższy i zapewne lutniczy, jednak już nie od byle jakiego lutnika, tylko od lutnika artysty wysokiej klasy. Pamiętajmy że lutnicy są bardzo różni. Wybitni pokroju Stradivariego, ale też zdarzają się solarze strugający toporne skrzypce bez specjalnej wartości artystycznej. Fabryka czy manufaktura jednak gwarantuje pewien poziom, aby tylko nie wybierać najtańszych modeli zabawkowych czy dekoracyjnych.

02-07-2023, Od: ? Odpowiedz
fakty

29-06-2023, Od: Marek Odpowiedz
Szanowni Państwo.
Szukam dla córki skrzypiec 4/4.
Właśnie ukończyła SM pierwszego stopnia kier. Skrzypce i chce sobie takowe kupić. Czy mogą państwo polecić firmę, model. Cenowo do kwoty ok 1600 zł.
Dziękuję z góry za pomoc.

29-06-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Zdecydowanie Antyk+. Skrzypce znacznie bliższe lutniczym niż jakakolwiek wielkoseryjna produkcja fabryczna. Lekkie, dobrze wyprofilowane, z dobrym brzmieniem. Idealnie w tym budżecie. Cały zestaw z futerałem, smyczkiem i kalafonią mieści się w 2 tys zł. https://skrzypce.pl/products/antyk.html

29-06-2023, Od: Marek Odpowiedz
marekdeweyher241@gmail.com

24-06-2023, Od: Darek Odpowiedz
Witam.
Czy jest możliwość wysłania Panu gitary akustycznej wysyłką w celu regulacji, poprawy i korekty instrumentu? Jeżeli tak to poproszę kilka dodatkowych informacji na jaki adres itp. itd. ponieważ mam daleko do stacjonarnegu sklepu. Pozdrawiam

27-06-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można przysłać na adres z działu Info. Zalecam podwójny karton żeby kurier nie uszkodził. Koszt 120 zł +20 zł odesłanie, plus ewentualnie koszt wymiany strun jeżeli potrzeba.

24-06-2023, Od: Darek Odpowiedz
Oraz poproszę ile by to kosztowało.

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
A co można powiedzieć o skrzypcach Vienna? Potrzebuję kupić córkom do nauki :).

23-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli potrzeba bardzo oszczędnościowo, to proponuję Richard Sandner w promocji: http://skrzypce.pl/products/r301.html a jeśli musi być ekstremalna oszczędność to Hessler V5 za 299 zł. To najtańsze na rynku skrzypce z litego drewna z prawdziwym ożyłkowaniem i duszą, a do tego przygotowane do gry.

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
A może lepiej Ever Play HDV-11 ?? Proszę o w miarę pilną informację :)

23-10-2017, Od: Ela Odpowiedz
Wymaga bardzo dużo korekt, co wieża się z kosztami, a i tak nie doprowadzi się do przyzwoitego stanu. Nie można na siłę schodzić poniżej 350-450 zł, bo w takiej cenie robi się jedynie zabawki, a nie instrumenty. Sama nauka jest dość trudna, więc lepiej nie rzucać dziecku kłód pod nogi w postaci krzywego i fałszującego instrumentu.

23-10-2017, Od: Dron Odpowiedz
Dokładnie - jeśli planujemy zestaw za 300 zł, to ile są warte skrzypce po odjęciu futerału i smyczka? 150 zł? Przecież tyle kosztuje samo drewno i osprzęt, a gdzie robocizna? Chyba żeby zrobić z dykty i wykorzystać pracę niewolniczą dzieci lub więźniów. Kilkanaście godzin pracy za dolara? A przecież w tym są marże detaliczne, hurtowe, podatki, cła, transport kontenerowcem. Przy takich cenach robimy krzywdę i ludziom i lasom, bo to szybko trafi na śmietnik.

23-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Niewiele można powiedzieć bez zrobienia przeglądu danego egzemplarza, a nawet bez porządnych opisów i dokładnych zdjęć. Nie chcę przesądzać, jednak nie wróży to nic dobrego jeśli instrument jest tak prezentowany jakby miał coś do ukrycia. Występuje w zasadzie w jednym sklepie, co też jest dziwne. Nazwą nie należy się sugerować, bo to są wymyślone nazwy które nanosi chińska fabryka, gdy zamawia się cały kontener. Na stronach austriackich nie widać tych skrzypiec, więc nie mają nic wspólnego z Filharmonią Wiedeńską. Cena też na to wskazuje. Jest tak wiele skrzypiec dobrych, sprawdzonych i lubianych przez nauczycieli, że nie ma co eksperymentować. Mamy Everplay, Sandner, Stentor, gdzie są to mocne marki o bardzo dobrej i długiej tradycji. Wiadomo że nie będzie zawodu, ani problemów z jakością jak na tą cenę.

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
Tu znalazłam Everplay.


http://allegro.pl/ever-play-hdv-11-skrzypce-1-2-futeral-smyczek-i6966912898.html?fromVariant=6995175514

Właśnie niepokoi mnie ich kompletna nieobecność na forach.....

23-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Niech Pani spojrzy jak fatalnie wygląda choćby prożek w tych skrzypcach. Jak to biedne dziecko ma grać? A nie widzimy tu profilu chwytni, kształtu podstawka, duszy i całej geometrii.

23-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Bo nie te Pani wybrała. To nie może być byle jaki model Everplay. Modele HDV, Soloist, Primy robi kompletnie inna fabryka i od razu to widać na zdjęciach jak fatalnie jest to wykonane. Chyba, że chcemy umęczyć dziecko i udowodnić mu słomiany zapał. Wtedy skrzypce zabawkowo dekoracyjne skutecznie zniechęcą i mamy w domu ciszę i święty spokój.
Natomiast jeżeli ma to zachęcić i nie utrudniać nauki, to Everplay EV-6xx, ale nie z dowolnego sklepu wielobranżowego, tylko koniecznie z korektami od specjalistów. Skrzypce to nie telewizor żeby szukać najtańszego, bo różnice są ogromne. Nadaje się też Stentor, Sandner, Salvatini, Pengano, Antyk, Sonata, Modena. Są to modele sprawdzone i nie ma co eksperymentować na dziecku, denerwować się, potem odsyłać, słuchać marudzenia nauczyciela co za szmelc się kupiło itp.

13-06-2023, Od: Ola Odpowiedz
Z jakiego sklepu internetowego najlepiej zamówić skrzypce? będą to moje pierwsze

13-06-2023, Od: Ela Odpowiedz
Najlepszym wyborem jest sklep specjalizujący się w skrzypcach, a nie ogólny market. Zwłaszcza na początku nauki ważne są poprawki, regulacje przeprowadzane przez sklep, żeby instrument nie zniechęcił do grania. W sklepach typowo skrzypcowych najlepiej się na tym znają.
Zależnie od budżetu dobrze jest wybrać zestaw w zakresie 600-1200 zł, a unikać sklejkowych poniżej 500 zł, bo to bardzo utrudni naukę i będzie generować koszty. Jeśli ktoś nie ma limitu wydatku i jest przekonany że będzie się wytrwale uczył, to przyjemnie będzie ćwiczyć na skrzypcach za około 3 tys zł. To taki średni poziom instrumentu amatorskiego do nauki.
Jeśli nie mamy takich środków, a chcemy popróbować, to przez pierwsze lata można spokojnie zacząć od tańszych, aby tylko nie przesadzić z oszczędzaniem, bo jakość najtańszych zestawów jest dramatycznie zła. Przypominają one bardziej zabawki, dekoracje, niż instrumenty dla ucznia.

31-05-2023, Od: Darek Odpowiedz
Dzień dobry. Potrzebuję ukulele dla czterolatki. Będzie to jej pierwszy instrument. Który model Państwo polecacie? Pozdrawiam

03-06-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Dobre będzie sopranowe, czyli dość małe, przykładowo Tanglewood, albo Segovia, bo są dość lekkie i nie mają dużego naprężenia strun. W porównaniu do tańszych dają się lepiej wyregulować, co ułatwi granie.

27-05-2023, Od: Mariola Odpowiedz
Witam. Czy wszystkie gitary zakupione w pańskim sklepie są regulowane i poprawiane (korekta) ?

28-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Tak, wszystkie instrumenty są poprawiane i regulowane.

19-05-2023, Od: Agnieszka Odpowiedz
Dzień dobry. Czy poleca Pan smyczek Fiber 3/4? Obecnie gram smyczkiem z zestawu i poszukuje czegoś lepszego.

21-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to całkiem niezłe smyczki jak na tą cenę do gry amatorskiej. Dobra sprężystość, wyważenie i stabilność. Niektórzy nauczyciele wolą te niż drewniane po 300 zł i dlatego daliśmy je do oferty. Smyczki z zestawów zwykle warte są około 100 zł. Na prawdę dobry smyczek może kosztować nawet kilka tysięcy.


Wyświetlono wiadomości 151-200 z 13484  Wstecz  Dalej