Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 201-250 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

21-05-2023, Od: Agnieszka Odpowiedz
Poproszę również o informację ile ważny smyczek Fiber 3/4.

21-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
56 g.

18-05-2023, Od: Dominik Odpowiedz
Szukasz nauczyciela skrzypiec w Warszawie? Pisz do mnie, dojazd do ucznia w cenie (Ursynów i Wilanów). Skrzypce klasyczne oraz elektryczne, korepetycje, nauka od zera, pomoc przy zakupie instrumentu

dominikchmurski@gmail.com

06-05-2023, Od: Krzysztof Odpowiedz
Dzień dobry.
Futerał akustyk F110. W opisie jest, że mieszczą się wszystkie gitary akustyczne. Mimo to się zapytam. Czy nie będzie problemu z gitarą Martin D-X2E-03?

07-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to najbardziej typowe pudło Dreadnought.

28-04-2023, Od: Paweł Odpowiedz
Dzień dobry! Czy jest możliwość zamówienia za Państwa pośrednictwem gitary Cort Earth100? Ewentualnie jakaś alternatywa w tej klasie lub lepszej?

30-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję Earth 70. Miałem kiedyś modele 100 i muzycznie nie wydawały się wcale lepsze niż 70, a jedynie droższe. W promocji są teraz Cort Gold Edge, ale to już dużo wyższa cena na poziomie 7500.

10-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry. Szukam gitary elektroakustycznej, z szerszym gryfem, głębokim dźwiękiem, która będzie grała akompaniament (osoby raczej początkującej grającej chwytami) do wokalu. Fajnie jakby wierzch był wykonany z litego drewna. Poprzednia gitara Oskar Schmidt by washburn elektroakustyk (nie pamietam modelu, ale niska półka cenowa sprzed 10lat). Czy mogą państwo coś doradzić, na co zwrócić uwagę, zaproponować jakiś model. Kupowałem u państwa skrzypce dla córki i byłem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

11-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Dzień dobry, Bardzo trudno jest dostać na rynku fabryczne elektroakustyki z szerszym gryfem. Wszystkie mają wąskie gryfy. Mogę zamówić wykonanie takich nietypowych gitar z gryfem 48mm, oraz zrobić wykończenie i regulacje pod marką Pengano. Najgłębszy dźwięk da wersja symetryczna z pudłem dreadnought, aczkolwiek przy nagłośnieniu raczej wytłumia się głębokość zatykając otwór rezonansowy, żeby uniknąć sprzężeń i dudnień. Powinno zmieścić się w budżecie 1500 zł.

11-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Ten model pengano wzorowany jest na jakiej marce? Co jeśli rozszerzymy kryteria o gitary z gryfem standardowym w tym budżecie?

11-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Gitary z pudłami dreadnought są wzorowane na firmie Martin. To ich wynalazek z 1916 roku. Podobnie ożebraowanie typu X z 1850 roku, czy łączenie gryfu z pudłem na 14 progu. Do tej pory są to najlepsze rozwiązania. Z typowym wąskim gryfem dobrze sprawdzi się Cort: https://skrzypce.pl/products/MR600F.html
A! I jeszcze jeden fajny model z szerokim gryfem: https://skrzypce.pl/products/HB48.html

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Czy gitary, o których mowa są do ogrania i obejrzenia w państwa siedzibie w Warszawie?

12-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Są na miejscu, jednak w przeciwieństwie do zwykłych salonów i sklepów internetowych unikam sprzedawania w surowej wersji fabrycznej. Fabryki mają szeroki margines tolerancji i wiele rzeczy warto jeszcze poprawić. Zwłaszcza ostatnio gdy ceny rosną, a jakość wyraźnie spada. Większość idzie wysyłkowo, więc gdy przychodzi zamówienie, to na każdym instrumencie wykonuję dość głębokie korekty i regulacje, żeby grało się łatwiej i przyjemniej. Podpiłowanie siodełka, dobór prożka dolnego, wyrównanie i wygładzanie progów, regulacja gryfu itd. Klient dostaje instrument poprawiony, wyregulowany, ale nie dotykany przez setki osób jak to czasem bywa u dużych sprzedawców. Można więc zamówić z odbiorem osobistym i wtedy w ciągu kilku godzin przygotuję co potrzeba. Wersji fabrycznej raczej nie ma sensu oglądać, bo korekty wiele zmieniają w odczuciach z gry. Niekiedy siła działająca na palce jest mniejsza o połowę. Poprawia się też brzmienie i strojenie.

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jaki przetwornik zamontowałby pan w gitarze Pengano? jeśli dobrze widzę w Cort jest firmowy, w HB Fismann.
Która gitara wg Pana z wymienionych wygrywa w kategorii jakość wykonania/dźwięk.
Czy miał pan do czynienia z gitarą Takamine GD15CE NAT? Czy jest to podobna klasa jakości/dźwięku?

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jest możliwość zamówienia układów Artec lub Fishman. Problemem jest ilość, bo trzeba zamawiać od razu minimum 30 gitar, żeby uruchomić linię produkcyjną. Nie wiem czy aż tylu chętnych będzie w ciągu roku, zwłaszcza że jest dostępny Harley w tej klasie. Cort też ma Fishmana, bo to wersja "F".

Za Takamine nie przepadam, bo dystrybucja selektywna ma swoje wady i koszty, a same gitary jak na mój gust mają mało żywy bas, szczególnie po zabrudzeniu strun. Jakby nieco mniej harmonicznych. Ale to zawsze kwestia gustu, bo innej osobie może to się akurat podobać. Odbiór brzmienia jest zawsze subiektywny, bo każdy inaczej słyszy.

Pułapką może być testowanie na nowych strunach, bo trzeba sobie dobrze wyobrazić jak zmieni się brzmienie po kilku tygodniach ogrania. W praktyce nie każdy zmienia struny co kwartał i na świeżych strunach gra stosunkowo krótko. W Cortach mamy brzmienie takie bardziej fortepianowe, gdzie struny basowe grają, a nie tylko buczą i o ile na całkiem świeżo wydają się lekko metaliczne, to na używanych strunach tworzy się ładna równowaga. Charakter brzmienia można sobie doregulować doborem strun. Struny z grubą powłoką ocieplą brzmienie, fosforowe wzbogacą, a brązowe wyklarują.

Jakość w ramach podobnej klasy cenowej jest zbliżona, zwłaszcza, że Harleya pewnie też robią fabryki Corta. Wyjątkowa zbieżność szczegółów konstrukcyjnych i zmian jak np. ostatnia nowość - głęboko osadzona śruba regulacji gryfu. Więc główna różnica jest w szerokości gryfu nie w jakości.

10-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Zapomniałem napisać. Mogę przeznaczyć na gitarę ok1500zl

11-04-2023, Od: Witold Odpowiedz
Dzień dobry. Pamiętam, że dawniej bardzo cenione były gitary klasyczne Musima z NRD, lata 80 i 90te. Można dzisiaj kupić używki w bardzo dobrym stanie i dobrej cenie. Czy Pana zdaniem warto?

11-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Sam mam taką gitarę i o ile brzmienie jest fajne do akompaniamentu, to jednak po tylu latach widzę, że drewno degraduje się, zmienia kształty i wymiary, zmienia się geometria. Niektóre elementy rozklejają się lub pękają. Pogarsza się wygoda gry, pogarsza się strojenie na progach. Trudno jest je doregulować, bo nierówności powodują brzęczenie w niektórych miejscach, a gryfy nie mają prętów regulacyjnych. Egzemplarze, które leżały zimą nieużywane są często rozeschnięte, a te dużo używane wymagają wymiany progów, posklejania, wyrównania gryfu. Trzeba wiec wziąć pod lupę konkretny egzemplarz, żeby stwierdzić czy warto.

04-04-2023, Od: Piotr Odpowiedz
Szukam gitary dla córki, lat 10 (145cm wzrostu). Pierwsza gitara, do nauki. Nie znam się, ale moim zdaniem 3/4 i by była "miękka", co by się dziecko nie zniechęciło. Średnia półka cenowa będzie ok. Co polecicie?

04-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Rozmiar 3/4 tak, ale trzeba zdecydować czy to ma być gitara klasyczna czy akustyczna. Raczej bym proponował klasyczną na start (struny nylonowe) i zależnie od możliwości budżetowych w okolicach 400-600 zł. Polecam modele z regulowanym gryfem, bo można je lepiej dostosować pod wygodną grę. Np. Everplay, Ambra. Jeśli natomiast wybór padnie na akustyczne (struny metalowe), to można rozważyć Ars Nova, lub nawet 4/4 OM body Bentona z uwagi na wąski gryf i mocniej taliowane kształty. Ta ostatnia będzie ciut za duża, ale dzieci w tym wieku szybko rosną.

29-12-2022, Od: Maciej Odpowiedz
Chciałbym kupić skrzypce do nauki gry dla siebie. Budżet to około 1000 zł - jakie miałbym wybrać?

05-03-2023, Od: Ben Odpowiedz
Jeszcze Pengano BDark można rozważyć. Mają świetnie dopracowane podstawki, które są ważnym elementem, aby drgania strun bez wytłumienia przenieść na pudło rezonansowe. Jak pracochłonna jest obróbka podstawka widać w poradniku: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/

29-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Może być Sandner SV-6 albo Stentor 1500. To modele często wybierane przez nauczycieli.

29-12-2022, Od: Maciej Odpowiedz
A który z tych dwóch modeli poleciłby Pan?

30-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
To ten sam poziom jakościowy i taka sama budowa. SV-6 wybierają osoby preferujące lakier półmatowy. Stentor ma trochę więcej połysku i ciut jaśniejsze brzmienie. Różnią się też kolorem futerału.

30-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Weszła dostawa wyczekiwanych gitar akustycznych z szerszym gryfem. Dla początkujących i dla osób z grubszymi palcami, wąskie gryfy 43mm są nie lada utrudnieniem, bo zaczepia się niechcący o sąsiednie struny. Gitara z nieco szerszym gryfem wybacza błędy i gra się łatwiej.

23-02-2023, Od: Ben Odpowiedz
Świetna sprawa!

08-01-2023, Od: Bogdan Odpowiedz
Dzień dobry.
Chciałbym, by wyregulowali mi Państwo gitarę Fender (jest bardzo twarda).
Czy jest możliwa wysyłka kurierem do Państwa? Jak to powinno wyglądać techniczne? Jaki jest koszt regulacji?

09-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można przysłać, koniecznie w podwójnym kartonie. Koszt 120 zł.

06-01-2023, Od: Maciej Odpowiedz
Czy smyczek w razie uszkodzenia wymienia się cały czy tylko włosie? Zastanawiam się nad zakupem dodatkowego kompletu strun - jakie by Pan polecił? Chciałbym też mieć dodatkowy smyczek - który jest wart uwagi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

08-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Włosie wyciera się i zużywa się podczas eksploatacji. Podobnie jak struny trzeba czasem wymienić. Jeśli jest to smyczek za kilka tysięcy złotych, to z pewnością warto wymienić samo włosie, co kosztuje około 150 zł. Jeśli to tani smyczek z zestawu lub typowo uczniowski, to można kupić drugi smyczek. Smyczki do zabawy kosztują 60 zł, najtańsze do grania 120 zł, nieco lepsze 240 zł, średnie 600 zł, dobre uczniowskie 1200 zł itd. Zawodowe smyczki mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Jeśli dopiero rozpoczynamy naukę to wystarczy za 120-140 zł.
Struny najczęściej kupowane to Pirastro Tonica. W tanich skrzypcach do 1200 zł są montowane fabrycznie struny metalowe kilka razy tańsze.

08-12-2022, Od: Krystian Odpowiedz
Dzień dobry.
Chciałbym kupić gitarę dla córki 14 lat. Chce uczyć się grać na gitarze akustycznej. Jaki instrument poleca Pan dla takiej osoby?
Pozdrawiam serdecznie

08-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Cort jest bardzo przyjazny dla palców, co podoba się początkującym: https://skrzypce.pl/products/AD810SSB.html
A z tańszych to te Harleye: https://skrzypce.pl/products/HBD120BK.html

04-12-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Chciałbym kupić żonie pod choinkę skrzypce elektryczne, niestety nie bardzo się w tym orientuje. W związku z tym mam pytanie czy jest sens kupować skrzypce elektryczne w budżecie 1000 zł? czy stagg to jest dobra firma i czy na takich skrzypcach da się grać? Żoną jest początkująca ma skrzypce klasyczne ale chciała by mieć też elektryczne. Czy skrzypce elektryczne można podłączyć do wzmacniacza gitarowego? czy potrzebny jest wzmacniacz dedykowany pod skrzypce? proszę o poradę.

05-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce elektryczne są zwykle nieco gorszej jakości niż akustyczne za tą samą cenę. Ważne więc, żeby zrobić korekty i regulacje jak w modelach Pengano. Jeśli chodzi o Staggi, to typowa chińska produkcja jak wszystko obecnie. Odradzałbym jednak modele z otwartą ramą w kształcie dolara. Jeśli wyobrazimy sobie jak działa siła naprężenia strun na taką konstrukcję, to będzie jasne, że musi się to skręcać wraz z upływem czasu. To potwierdzają obserwacje praktyczne i zdjęcia internetowe zwłaszcza używanych egzemplarzy. Patrząc z przodu widać, że kształt zacieśnia się, a podstrunnica przymocowana do górnego fragmentu przekręca względem osi symetrii jak wskazówka zegara w prawo. W efekcie struna e wychodzi czasami nawet poza podstrunnicę. Tej przypadłości nie mają konstrukcje symetryczne domknięte.
Oczywiście tanie modele nie są tak dobre jak Yamaha, która wyznacza standardy w skrzypcach elektrycznych, ale dla początkujących takie modele tańsze z wykonanymi korektami też będą zdatne do użytku. Można podłączyć do wzmacniacza gitarowego. Szczególnie wzmacniacze akustyczne będą dobre, czyli takie dedykowane do gitar elektroakustycznych/elektroklasycznych. Ale z piecykiem od elektryka też jakoś zadziała. Oczywiście brzmienie będzie surowe jak przy gitarze elektrycznej. Dopiero dodanie pogłosu i innych efektów daje brzmienia podobne do nagrań z youtube. Czyli albo wzmacniacz powinien mieć jakieś efekty, albo warto dokupić kostkę multiefektu (też dedykowanego do instrumentów elektroakustycznych), żeby pobawić się dźwiękiem. Można to zrobić w kolejnym etapie, czyli prezent na kolejną okazję ;-) Można też popróbować dodawania efektów na komputerze.

02-12-2022, Od: ? Odpowiedz
Witam mój syn kończy szkołę muzyczns ,I stopnia gra na skrzypcach. Chciałwbym mu kupić skrzypce ale zupełnie nie wiem jakie ktoś coś doradzi.

02-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy od budżetu, ale polecam Modena+

23-11-2022, Od: Jul Odpowiedz
Dzień dobry, czy transport gitary w obecnych temperaturach zimowych przez firmę kurierską jest obarczony jakimś ryzykiem ? Czy lepiej byłoby odebrać osobiście ?

23-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma żadnego problemu. Można transportować nawet przy silnych mrozach, tylko wtedy nie zaleca się gwałtownego otwierania w bardzo nagrzanym pomieszczeniu. Musi powoli dochodzić przed otwarciem, żeby temperatura stopniowo się wyrównała.

19-11-2022, Od: Karolina Odpowiedz
Witam, chciałabym zapytać się czy istnieje może możliwość odsłuchania dźwięku Państwa ukulele (koncertowe, Pengano UK2430)? Na YouTube mogę znaleźć jedynie model sopranowy, a niestety nie mam jak udać się osobiście do Warszawy. Z góry dziękuję za odzew!

19-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W tym filmie jest i sopran i koncert: https://www.youtube.com/watch?v=YD8IxxW2rEM Od 013 gra koncertowe. Łatwo poznać, bo sopran ma łączenie gryfu z pudłem na 12 progu (dwie kropki), a koncert na 14 progu. Oczywiście brzmienia wszelkich instrumentów z filmów YT są zupełnie inne, bo w nagraniu dźwięk zależy głównie od mikrofonów i ich rozmieszczenia, od akustyki pomieszczenia, od samego muzyka, od obróbki dźwięku przy montażu i także od odsłuchu, bo finalnie źródłem dźwięku są nasze głośniki lub słuchawki zbudowane kompletnie inaczej niż dane ukulele.

19-11-2022, Od: Karolina Odpowiedz
Dobra, nieważne, odsłuchałam już i na pewno będę kupować. Teraz chciałabym jedynie wiedzieć czy mógłby Pan wystawić UK2430 (ponieważ wszystkie tam są sopranowe) z zestawem na olx i będę szczęśliwą osobą. :D

19-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
OK, odświeżyłem ogłoszenie.

18-11-2022, Od: Marzena Odpowiedz
Witam, jaką gitarę elektroakustyczną poleca Pan? Dla kogoś kto gra juz trochę...

19-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Gitary Cort są dobre, trwałe, równe i pozwalają na komfortowe ustawienia, żeby grało się łatwo i przyjemnie. Podstawowe modele sklejkowe 900 zł, a z litym drewnem 1300 zł.

18-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jak co roku przypominam, że nadeszła pora na zadbanie o prawidłową wilgotność powietrza 50% przy przechowywaniu instrumentów. Podczas mrozów, wilgotność nagrzanych pomieszczeń spada dramatycznie, nawet do 20%, a wtedy drewno bardzo się kurczy. Elementy przestają pasować, mogą się rozkleić, powstają naprężenia i wypaczenia. Jest to szczególnie groźne dla instrumentów mało używanych. Stosujmy więc nawilżacze, grajmy częściej i trzymajmy instrumenty w pokrowcach przez cały sezon grzewczy.

27-10-2022, Od: Radek Odpowiedz
Dzień dobry.

Czy jest może jakiś domowy sposób na "zablokowany" pręt regulujący w gryfie ?

Chodzi o sytuację gdy (prawdopodobnie) gwint śruby od pęta regulacynego się zatarł i nie da się jej (śruby) przekręcić ani w lewo ani w prawo bez wkłądanie w to bardzo dużej siły - czego nie zamierzam robić.

27-10-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Można spróbować po zluzowaniu strun, może będzie łatwiej. Czasem trzeba użyć większej siły, jeśli drewno wypaczyło się lub zmieniło wymiary przy zmianach wilgotności i pręt jest ekstremalnie naprężony. Można dać lutnikowi, który ma większe wyczucie jakiej siły można użyć. Może problem w ogóle nie istnieje.

27-10-2022, Od: Ben Odpowiedz
Może odrobina WD40. Dobrze penetruje rdzę.

27-10-2022, Od: Radek Odpowiedz
Gitara jest nowa. Co prawda data produkcji jest 2020 ale przez ten czas cały czas siedziała w magazynie w pudełku. Rdza nie jest tutaj problemem bo nie występuje.
WD40 nie ośmieliłbym się stosować na drewno. Nie wiem jaki mógłby mieć wpływ. WD ("Water Displacement") nie jest smarem a środkiem do usuwania wilgoci.


Wyświetlono wiadomości 201-250 z 13484  Wstecz  Dalej