Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13014  Dalej     Sklep

16-09-2021, Od: Rafał Odpowiedz
Witam, czy byłaby możliwość sprowadzenia skrzypiec 4/4 Pengano Ruzeng? Były kiedyś dostępne do zakupu na tej stronie i wyglądały naprawde niesamowicie.

Jeżeli jest to możliwe, to prosiłbym o oszacowanie wyceny.

16-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To skrzypce z 2014 roku. W realu były bardziej czerwone. Można zlecić ponowne wykonanie, ale obecna cena to około 3200 zł. Podobnie wygląda Pengano SI Dark z osprzętem bukszpanowym i są dostępne za 1350 zł.

17-09-2021, Od: Rafał Odpowiedz
Jestem jak najbardziej zainteresowany wykonaniem Ruzenga! Chciałbym się tylko upewnić, że specyfikacja tych skrzypiec będzie taka sama jak na stronie https://skrzypce.pl/products/ruzeng.html (m.in. ten sam gatunek i okres sezonowania drewna, tylna płyta bez łączeń)

17-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tylna płyta bez łączeń nie zawsze jest lepsza. Trzeba ściąć duże drzewo i jest to kosztowne. Dlatego zwykle w ramach danego budżetu, płyta łączona może być gatunkowo lepsza, niż jednolita. Te modele aktualnie są wykonywane z płytą łączoną. Może to się zmienić w przyszłym roku, bo zależy od zapasów drewna w danym gatunku. Aktualnie mam od ręki z tyłem jednolitym Antik I+ za 1850 zł i Modena+ za 2250 zł.

10-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Można online zakupić ukulele z regulacją z poza oferty sklepu? Chodzi mi o Casha Carbon Fibre z włokna węglowego w zestawie ale z obniżeniem ewentualnym strun. Jaka bylaby cena?

12-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Często jest to możliwe, ale akurat z tym ukulele bym nie ryzykował. Instrumenty z tworzyw brzmią specyficznie i raczej słabo w porównaniu z drewnianymi. Chyba, że było to osłuchane dokałdnie na żywo, nie z nagrania i jest pewność, że nie będzie zwracane.

13-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Mam zakupione od Pana przed laty ukulele EverPlay i jestem z niego zadowolony. Obecnie zależy mi właśnie na takim z włókna szklanego, żeby nie groźne były mu warunki atmosferyczne a i trwałość była większa. Pasuje mi większy rozmiar niż sopranowy i podoba mi się "rockowy" wygląd Cashy. Dźwięk jest faktycznie specyficzny, mniej niskich tonów nawet w porównaniu z moim UK21-30 ale w przeciągu miesiąca na pewno będę chciał nabyć ten instrument? Najbardziej zależy mi na Pańskim przygotowaniu ukulele a kupując online od Pana można by ominąć procedurę zakupu gdzie indziej, wysyłania do "obróbki" itd.

14-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
A może na początek kupić tanią wersję kompozytowego ukulele, żeby przekonać się czy takie pudełkowe brzmienie plastiku jest w ogóle akceptowalne. https://skrzypce.pl/products/UK20C21.html

13-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To nie włókno szklane tylko poliwęglan. Nie wiadomo czy będzie bardziej trwałe. Też są pewnie jakieś klejenia, kwestia odporności mechanicznej, termicznej i na promienie UV, jakość kluczy. Nawet jeśli jest mocniejszy materiał, to fabryka zrobi przecież cieńsze elementy i wyjdzie na jedno. Czy takie progi z plastiku będą mocniejsze od tradycyjnych metalowych?
Najważniejsze jednak to posłuchać brzmienia na żywo. Jak dotąd widziałem masę plastikowych instrumentów i żadne nie zachwycało dźwiękiem. Może to jest inne, albo pasuje pod gust, ale to trzeba sprawdzić samemu. Nagraniami nie można się sugerować. Jeśli spodoba się dźwięk po testach na żywo, to mogę spróbować zamówić takie u dystrybutora. Tylko jaki kolor?

14-09-2021, Od: Graveozz Odpowiedz
Ja jestem zdecydowany.
Małżonka mówi, że ma być czerwone, jeśli jest w zasięgu to proszę takie ściągnąć, jeśli nie ma to proszę o czarne.
Włókno węglowe, z tym szklanym to przejęzyczenie. Teoretycznie jest to jeden kawałek materiału więc powinno być solidnie.
Proszę o wycenę i ewentualne dane do przelewu, tudzież e-mail by kontynuować naszą współpracę.
Przy okazji oceni Pan ten instrument i proszę o szczerą opinię, zakupię tak czy siak ale chętnie przeczytam co pan sądzi o instrumencie przed i po adaptacji Pengano - bo bardzo mi zależy na przygotowaniu instrumentu u Pana.

15-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Czerwonych nie ma w polskiej dystrybucji, więc zamówiłem czarne.

15-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
To nawet lepiej.
Przelewać Panu jakieś pieniądze?
Wiadomo ile już wyjdzie w sumie za instrument, ewentualne korekty oraz regulację oraz wysyłkę?

16-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Cena przeciętna z polskich sklepów to 430 zł i to będzie OK, już z regulacją. Wysyłka Inpost lub DHL +12 zł. Nr konta widać w koszyku. Adres i telefon poproszę na e-mail (dział Info).

16-09-2021, Od: GraveOzz Odpowiedz
Dziękuję serdecznie, że zechciał Pan zamówić i wyregulować instrument.
Puściłem przelew i wiadomość mailową na skrzynkę SPIN. To już mój trzeci zakup u Pana w przeciągu około 5 - 6 lat.
Jak już będzie Pan miał instrument i zechce się podzielić uwagami o nim chętnie przeczytam.

16-09-2021, Od: Aneta Odpowiedz
Dzien dobry czy za 4 tys kupie juz dobre skrzypce 4/4 dla dziecka ktore uczy sie w szkole muzycznej chodzi mi o to by bylo ladne brzmienie.

03-09-2021, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam. Wasza oferta obejmuje interfejsy audio i mikrofony? Chodzi o amatorskie nagrywanie gitary akustycznej.

03-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Mamy tylko akustyczne instrumenty strunowe jak skrzypce, gitary, ukulele i to też nie standardowe jak w sklepach, tylko z korektami i regulacją. To jest pewna wartość dodana i specjalizacja. Elektroniką zajmuje się masa innych sklepów i trudno tu konkurować. Ci co mają tego sprzętu dużo z pewnością będą mieli dobre ceny.

03-09-2021, Od: Michał Odpowiedz
Witam, Czy będzie możliwość kupienia przerabianych skrzypiec leworęcznych LH w rozmiarze 4/4 ?

03-09-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Przy 4/4 to nie ma sensu. Trzeba zamówić prawdziwe leworęczne. Pełny rozmiar to skrzypce docelowe, nie na dwa lata. Sama zmiana kolejności strun, podstawka i podbródka nie rozwiązuje problemu. Pozostają kołki, gdzie ten przysunięty bliżej od struny E znajduje się przy prożku i przeszkadza. Powinien być oddalony w odbiciu lustrzanym w wersji leworęcznej. Drugi problem to budowa wewnętrzna. Dusza powinna być pod struną E, a belka basowa pod struną G. W przerabianych zewnętrznie będzie odwrotnie, co przy pełnym pudle rezonansowym daje złe brzmienie. Od biedy można do stosować w małych skrzypcach na pierwszy rok nauki. Przy docelowych 4/4 polecam prawdziwe leworęczne, z lustrzanym odbiciem kołków i właściwą budową wewnętrzną.

30-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
A uda się jeszcze ten stroik EP-10 EVRY PLAY?

30-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tak

28-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Ok. W takim razie przyjade z klasykiem i odbiorę Pengano ustawione i sprawdzone. A jakiś rabacik na zakup? Przed przyjazdem zadzwonię. Pozdrawiam. Adam J.

30-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
OK, dorzucę jeszcze pokrowiec, kostki i komplet strun.

27-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Panie Jarku ale którą Pan wyregulował, tę podpalaną z szerokim gryfem? Najwczesniej mogę odebrać ją w poniedziałek po 15:00. A jeszcze mam pytanie gdybym przywiózł gitarę klasyczną, to czy zerknął by Pan i ewentualnie poprawił?

27-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Czarne i podpalane to były stare wersje sklejkowe chińskie sprzed wielu lat. Obecnie są wyłącznie dostępne lepsze wersje nie zamalowane, z litym przodem. Kolor przodu jasny naturalny, lakier transparentny w połysku. Tamte dawniejsze nie są dostępne od wielu lat i nie będą już produkowane. Klasyka można zostawić na przegląd i korekty na dzień lub dwa.

26-08-2021, Od: julia Odpowiedz
Czy jeśli jedno włosie od smyczka zostanie zerwane i je oddetne to będzie to jakoś wieś wpływało na grę

26-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma to wpływu. Proszę zerknąć ile włosia stracił ten muzyk i dalej gra: https://youtu.be/WXwgZL4zx9o?t=136
Najlepiej właśnie przycinać urwane włosy. Niektórzy wyrywają drugi koniec, ale wtedy jest ryzyko, że zamiast wyrwania włos wyciągnie się z oprawy tworząc luz w uchwycie. Kolejne włosy mogą wtedy łatwiej wysuwać się z oprawy.

23-08-2021, Od: Adam. Odpowiedz
Panie Jarku faktycznie film był zamieszczony 8 lat temu. Ale pudło było z litego drewna w kolorze czarnym z podstrunicą palisadowa, szerokim gryfem 49mm i fantastycznym brzmieniem. Nie mógł się Pan nadxiwić i szczerze polecał ten instrument.Teraz Pengano jest na Pana stronie jasny przód i w cenie 900zl (na poczatku sierpnia 850).
A czy jest w kolorze podpalanym z szerokim gryfem, bo jakos nie zauważyłem. Czy trzeba złożyć u Pana zamowienie na dany model?

24-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
OK, już przygotowałem i wyregulowałem tą gitarę, zapraszam do 17:30.

23-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Czarne były ze sklejki. Z litym przodem nie stosujemy zamalowywania, bo gruba farba może nieco wytłumiać, a też z lutniczego punktu widzenia to trochę profanacja pięknego drewna, żeby je ukrywać pod farbą. Na czarne fabryki dają zwykle gorzej wyglądające materiały, bo i tak nie widać. Czarne i ciemne są także trudniejsze w utrzymaniu, bo widać każdy ślad i łatwo się rysują. Dlatego pozostajemy aktualnie przy naturalnych kolorach. Ceny wszystkich instrumentów idą w górę, bo jest kryzys na rynku drewna i transportu, podrożała praca i materiały, a do tego inflacja i covid, ze skutkami długofalowymi przesuniętymi w czasie.

22-08-2021, Od: SPIN Odpowiedz
W sierpniu jest dobre zaopatrzenie i jeszcze stare ceny. Większość dystrybutorów zapowiada jednak podwyżki w ostatnim kwartale i możliwe problemy z dostępnością niektórych modeli instrumentów. Warto pomyśleć wcześniej o zakupach, zanim na dobre ruszą szkoły muzyczne.

24-08-2021, Od: Ben Odpowiedz
Transport kontenerowy podrożał 5-krotnie, co będzie miało wpływ na ceny wszystkich produktów importowanych, zwłaszcza takich z dużym współczynnikiem objętości do ceny.

20-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Witam Pana i mam pytanie, czy jest możliwe jeszcze aby zakupić tę gitarę PENGANO z szerokim gryfem 49mm, którą Pan testował na You Tube? Mówił Pan, że jej cena jest bardzo atrakcyjna, a brzmienie faktycznie zadziwiająco dobre. Czy cena mocno poszybowała w górę, od tej, którą Pan podawał w granicach 400-500 zł?

20-08-2021, Od: Ben Odpowiedz
I kwestia wartości złotówki. W 2011 dolar spadł poniżej 3 zł. Wszystko co z importu powiedzmy za 600 zł, dziś wyniesie 800 zł, nawet bez inflacji i zmian cen. To się też nakłada. Każda "dobroczynność" rządów i dodruk sprawia, że nasze złotówkowe pensje i oszczędności stają się mniej warte i tracą moc nabywczą.

20-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie Pan znalazł jakieś nagranie sprzed 10 lat, gdzie były to jeszcze wersje sklejkowe z fabryk chińskich. Cena nie poszybowała, tylko raczej pełza inflacyjnie co roku, bo rosną koszty pracy, drewna, transportu. Do tego zmiana przodu ze sklejki na drewno. Ale mamy też tańsze wersje z gryfami 46mm po 666 zł. Może taka wystarczy.
W dzisiejszych czasach 400 zł to już półka bardzo słabej jakości, a trzeba brać pod uwagę, że nietypowe poszerzenie gryfu też podnosi koszty fabryczne i na czymś innym musieliby oszczędzić.

18-08-2021, Od: Adam Odpowiedz
Dzień dobry. Mam pytanie, czy mma Pan jeszcze te gitary akustyczne Pengano z tym szerokim gryfem 48mm? Byłbym zainteresowany takim pudłem, jak również tunerem EP-10 Evry Play, a i jeszcze kapodasterem. Pozdrawiam Adam.

18-08-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tak, są dostępne: https://skrzypce.pl/products/PF30.html Kapodaster +30 zł.

17-08-2021, Od: Kamila Odpowiedz
Dzień dobry,
chciałabym podziękować za sprawną wysyłkę i gratisy :) instrument cało do mnie dotarł, był dobrze zapakowany.
Pozdrawiam

16-07-2021, Od: Renata Odpowiedz
Witam. Czytałam opinie o skrzypcach Modena, że są ciekawe. Czy takie też są u pana?

19-07-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Modena to same skrzypce i futerał. Ja mam wersje Modena+ już z dobranym smyczkiem, kalafonią, dodatkami i dodatkowymi korektami.

19-07-2021, Od: ? Odpowiedz
Bardzo dziękuję za informację.

15-07-2021, Od: Renata Odpowiedz
Dzień dobry. Czy jest możliwość, aby przygotował pan do przetestowania skrzypce 4/4 (kwota do 2000 zł). W przyszłym tygodniu wybieram się do Warszawy. Pozdrawiam.

19-07-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mam nawet kilka gotowych.

09-07-2021, Od: Renata Odpowiedz
Dzień dobry. Interesuje mnie kupno skrzypiec 4/4 o głębokim i ciepłym brzmieniu i niezbyt grubą szyjką skrzypiec. Czy jest coś godnego uwagi. Pozdrawiam. Renata.

10-07-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tak, proponuję Antyk I+ lub Modena+. Zgrabnie wykonane i ładnie brzmiące.

07-07-2021, Od: ? Odpowiedz
Jak wygląda procedura wypożyczenia gitar do przetestowania? Jestem z Warszawy i mogę osobiście odebrać/zwrócić.

08-07-2021, Od: Jarek Odpowiedz
W drugiej połowie lipca i w drugiej połowie sierpnia będzie też możliwość umówienia testu wybranego instrumentu u nas w biurze. Wykonam wcześniej korekty i regulacje, bo to daje zupełnie inne odczucia z gry, niż na egzemplarzach surowych fabrycznych, które można oglądać w typowych salonach w Warszawie.

08-07-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Najprościej zrobić normalny zakup. Jeśli nie ogląda się przy odbiorze, to jest to traktowane jako zakup na odległość, czyli z prawem zwrotu, bez żadnych potrąceń. Oczywiście nie można używać takiego instrumentu przez wiele dni, tylko przez kilkanaście minut sprawdzić sobie w domu, tak jakby sprawdzało się w sklepie stacjonarnie. Chodzi o to, żeby instrument nie nosił żadnych śladów użytkowania, uszkodzeń i nie miał zużytych strun po takim teście. Dłuższe granie będzie widoczne na owijkach strun, progach i innych elementach.
Sprawdzenie w domu ma tą zaletę, że testujemy w akustyce własnego pomieszczenia, co bardzo wpływa na brzmienie jakie słyszymy. Jeśli ktoś potrzebuje dłuższych testów wielodniowych, to trzeba już uwzględnić koszty wymiany strun i wypożyczenia instrumentu, co jest związane z utratą części jego wartości.

15-06-2021, Od: Roman Odpowiedz
Jakie skrzypce 4/4 mogą Państwo polecić dla ucznia rozpoczynającego naukę na II stopniu Szkoły Muzycznej ?

20-06-2021, Od: Adam Odpowiedz
Lutnicze!!!


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13014  Dalej