Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12937  Dalej     Sklep

29-04-2021, Od: SPIN Odpowiedz
W tym roku można spodziewać się bardzo dużych podwyżek cen. Wzrosły koszty pracy, ceny materiałów, transport morski podrożał o 100%, a do tego złotówka nie jest zbyt mocna. Każda nowa dostawa będzie droższa niż poprzednia. Alternatywą jest obniżenie jakości, co wiele firm zastosuje. Także płynność dostaw i dostępność może być słabsza niż zwykle. Warto więc kupić instrumenty już teraz na zapas. Jesienią będą więcej warte :-)

30-04-2021, Od: Beata Odpowiedz
Czy w lato będą jeszcze skrzypce po starej cenie, czy lepiej kupić teraz?

30-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od wyczerpania zapasów danego produktu i przypłynięcia kontenerów z nowymi dostawami. Przykładowo niedawno podrożały RV1, potem podrożały pokrowce, a w maju wchodzą nowe dostawy EV-122 już po nowych cenach. Stare zapasy niekiedy są jeszcze na magazynach, ale sukcesywnie będą wchodziły nowe. Najwięcej podwyżek będzie więc od września, bo wtedy jest największy popyt i będą znikać tańsze towary ze starszych dostaw. Inflację obserwujemy w zasadzie we wszystkich branżach większą niż zwykle, co wynika też z masowego drukowania pustego pieniądza. Rośnie zadłużenie, a oszczędności i pensje dość szybko tracą na wartości.

29-04-2021, Od: Konrad Odpowiedz
Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat lutnika Tadeusz Szyld z Barlinka? Czy jego skrzypce są dobrej jakości mają dobre brzmienie itd.

29-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Najlepiej wysłać zapytanie do Związku Artystów Lutników. Dobrzy lutnicy są tam stowarzyszeni, to będą wiedzieć. Można też poszukać informacji w Google. Dobry lutnik ma kilkadziesiąt wpisów z poleceniami klientów. Czy konkretne skrzypce danego lutnika są dobrej jakości, można zorientować się też po cenie. Dobre będą kosztowały kilkadziesiąt tysięcy, średnie kilkanaście, a jeśli wyszły słabo, to kilka tysięcy zł. Wyceny można dokonać w zpal w Warszawie, albo u innego lutnika z certyfikatem Związku. Jeśli chodzi o tańsze instrumenty, to są skrzypce chińskie, czasem podrasowywane. Tam wytwarza się dużo instrumentów postarzanych i udających lutnicze. Tylko ekspert może je sprawdzić i ocenić wartość. Jeśli nie mamy swojego zaufanego lutnika z polecenia, to koniecznie trzeba skrzypce zanieść innemu lutnikowi do sprawdzenia.

29-04-2021, Od: Konrad Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, właśnie problem w tym że w Google nie ma żadnych informacji o tym lutniku kompletnie się na tym nie znam i nie ma kto mi doradzić, skrzypce u tego lutnika można kupić juz za 2500 zł chociaż twierdzi że są warte więcej. Nie wpadł bym na to że to mogą być jakieś chińskie. Chociaż lutnik daje możliwość sprawdzenia i zwrotu i twierdzi że sprzedaje skrzypce na cały świat tylko dziwi mnie że nie ma o nim żadnych informacji. Spróbuję zapytać o niego w związku. Dzięki za podpowiedź.

29-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Jeśli nowe za 2500 to chińskie i pewnie całkiem dobre, z gwarancją. Jeśli używane, to trzeba wiedzieć, że nie każde stare skrzypce są coś warte. Czasem robił lutnik, a czasem strugał stolarz. Wiele zależy też od stanu, stopnia zużycia, przechowywania i fachowości przeprowadzonych napraw. To trochę jak z używanym autem. Jeśli jest możliwość sprawdzenia, to dajemy na warsztat i wszystko wiadomo. Taki przegląd zrobi ZPAL i wyceni pod względem technicznym, muzycznym i historycznym. Będzie wiadomo czy są warte więcej, czy mniej. Zdalnie nie da rady wycenić.

29-04-2021, Od: Beata Odpowiedz
Mqm dwa pytania. Pierwsze dotyczy skrzypiec klasycznych z włoskiej manufaktury Pietro Paolo Corrado. Czy skrzypcectej manufaktury są dobrej jakości?
Pytanie drugie dotyczy skrzypiec elektrycznych. Czy firma Stagg to dobra jakość brzmienia?

29-04-2021, Od: Ela Odpowiedz
Nie da się odpowiedzieć zdalnie. Trzeba wysłać je do wyceny. http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/
Wstępnie można zorientować się po cenie. Jeśli kosztują ponad 10 tys zł, to mogą być włoskie, a jeśli są 10 razy tańsze, to na 100% są chińskie, po prostu z włoską nazwą, bo to fajnie brzmi.
Stagg to też jest chińska produkcja, choć importer z Belgii. Skrzypce elektryczne amatorskie w zasadzie nie mają swojego brzmienia, Brzmienie nadaje elektronika, wzmacniacz i głośnik. Sporo zależy od przetwornika piezoelektrycznego w mostku i przedwzmacniacza. W tanich Staggach to najtańsza chińska elektronika. Żeby była podstawowa firmowa elektronika, to już 1500 zł należy wydać. Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne też nie jest dobrze. Skrzypce w kształcie otwartego dolara mają tendencję do skręcania osi, pod ciągłym naprężeniem strun. Lepiej kupić konstrukcję domkniętą i najlepiej w sklepach specjalizujących się w skrzypcach. Przy przypadkowych zakupach łatwo trafić na minę i spore koszty.

23-04-2021, Od: Aleksandra Odpowiedz
Córka lat 7 rozpoczęła grę na skrzypcach 2 miesiące temu. Na razie mamy pożyczony instrument, chcę jednak kupić jej własne skrzypce. Jak na pierwszy instrument, budżet jest ograniczony- jeśli będzie się rozwijać, to wtedy dopiero zainwestuję. Jakie poleca Pan skrzypce w takim wypadku?

24-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Zwykle zaczyna się od Everplaya za 420 zł. To dobre instrumenty na początek nauki.

21-04-2021, Od: Marzena Odpowiedz
Nie wiem czy nie będzie to słomiany zapał poza tym gitara klasyczna może będzie bardziej"miękka" na początek. Rozmiar rozumiem 3/4? I jeszcze mam pytanie wszystkie gitary są przez Pana regulowane przed wysyłką?

21-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Jest pewne sprzężenie zwrotne między jakością instrumentu, a słomianym zapałem. Słabe instrumenty utrudniają naukę i przez to zniechęcają, a lepsze podtrzymują zapał, bo wszystko wychodzi łatwiej i ładniej brzmi. Gdy dziecko ma ogromne motywacje, to nauczy się i na kiju od szczotki, ale to dziś rzadkość.

21-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Klasyczne nie są tak wielkie jak akustyczne. W każdym kierunku 2-3 cm jest mniej. Na 7 lat, to oczywiście byłaby obowiązkowo każda 3/4, ale na 10 lat, to już sugerowałbym klasyczną 4/4, lub akustyczną 3/4. Chyba, że dziecko niskie jak na swój wiek, to wtedy i klasyczna 3/4. Tyle że za dwa lata będzie do wymiany. Każdą gitarę reguluję i akustyczna też po regulacji będzie miękka. W akustycznej jest większe naprężenie, ale za to można ustawiać struny niżej niż w klasycznej.

21-04-2021, Od: Marzena Odpowiedz
Witam, jaką gitarę poleca Pan dla 10 latki? To będzie jej pierwsza gitara...taki prezent sobie na komunię zażyczyła :)

21-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Zależy od budżetu. Z niedrogich, a dobrych klasycznych, taką proponuję: https://skrzypce.pl/products/AC-06.html
A z akustycznych Cort będzie doskonały: https://skrzypce.pl/products/earthmini.html

19-04-2021, Od: Amadeusz Odpowiedz
Dostałem info ze posiadacie państwo gitary dla osób bez rąk, proszę o link. Dziękuję

19-04-2021, Od: Mela Odpowiedz
Kluczowe może być dobranie odpowiedniego strojenia, tak żeby już na pustych strunach tworzył się akord. Jeśli nie masz rąk, to strojąc np. w stroju Open G, dokładasz nogą tylko poprzeczkę, aby zagrać inny akord, bez skomplikowanych układów palców. Dasz radę, powodzenia! https://www.youtube.com/watch?v=BzMUhBRz888

19-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Dla osób bez rąk są standardowe gitary. Po prostu gra się nogami. https://www.youtube.com/watch?v=M1vuzhPlBUY

16-04-2021, Od: Anna Odpowiedz
Które skrzypce wybrac 4/4 Ever play 6xx czy Stentor- dla poczatkującej?

16-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej Everplay, a przy długiej szyi Stentor, bo ma wyższy podbródek. Skrzypce są te same.

11-04-2021, Od: Wiktoria Odpowiedz
Hej :) Jaki polecacie produkt do czyszczenia strun w skrzypcach, a jaki do czyszczenia samych skrzypiec ?

12-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej delikatnie sucha, czysta szmatka po każdej grze. Środki chemiczne tylko sporadycznie, bo przyspieszą zużycie lakieru. Do strun spirytus lub Petz string, a do lakieru Joha. Każdy producent zaleca zrobienie testu w mało widocznym miejscu. Przy pewnych typach lakierów i niekorzystnych warunkach chemia może zniszczyć lakier przy zaledwie jednym użyciu. Lakiery wrażliwe są na docisk. Doszorowywanie z dociskiem, żeby coś zeskrobać może uszkodzić lakier. Jeśli drewno rozszerzało się i kurczyło przy zmianach wilgotności, to lakier może być mocno naprężony. Polanie go środkiem i szorowanie może spowodować całkowite spękanie. Dlatego płyny stosujemy w małej ilości na czystą szmatkę i po użyciu od razu ścieramy do sucha bez dużego docisku. Duże zabrudzenia może usuwać tylko lutnik. Czasem jest konieczność zdjęcia lakieru i nałożenia od nowa.

09-04-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dzień dobry,
czy orientują się Państwo, jakie żeberko do skrzypiec 4/4 byłoby odpowiednie dla osoby niskiej (jeśli to ma znaczenie), ale z dość wysoką szyją i węższymi ramionami?
Pozdrawiam :)

09-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Większości osób pasuje typowe żeberko za 30 zł.

09-04-2021, Od: Joanna Odpowiedz
Które skrzypce będą lepsze (rozmiar 4/4) Strunal 157w kobcertowe, strunal Florence 193wA czy Hora V200 Elite? Potrzebne do użytku przez ucznia szkoły muzycznej I stopnia.

09-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Wymienione skrzypce europejskie mają dość toporną charakterystykę, wykonane są raczej zgrubnie, szyjki przeważnie mało smukłe, długo się rozgrywają, zwykle potrzebują nieco twardszych strun. Wymagają poprawek lutniczych po zakupie, ale potem są stabilne i mało kapryśne. Masywna budowa dobrze wpływa na trwałość, są ładnie lakierowane, mają dobre drewno. Niektóre szkoły lubią skrzypce solidnie zbudowane, zwłaszcza na męską rękę, do gry dynamicznej i zdecydowanej.

Za tą samą cenę dostaniemy skrzypce azjatyckie, zdecydowanie bardziej subtelne, wrażliwe muzycznie i dopracowane lutniczo. Jest 5 razy więcej roboczogodzin w tej samej cenie cenie, co pozwala na dokładniejsze wyżłobienie i dopracowanie. Są lekkie i bardziej przypominają skrzypce typowo lutnicze. Nawet delikatna gra na strunach miękkich daje dobrą odzywalność instrumentu. Brzmienia są zwykle bardziej szlachetne, a szyjki wygodniejsze do gry. Do tej grupy należy Modena+, Padva+, Antyk I+. Nauczyciele częściej wybierają takie instrumenty. Są one też ładniejsze wizualnie, łatwiejsze do grania i nie wymagają poprawek, ani długiego rozgrywania. Jeśli jednak nauczyciel preferuje styl europejski, to trzeba się tego trzymać, żeby potem nie narzekał.

04-04-2021, Od: Ola Odpowiedz
Które skrzypce lepiej wybrać Stentor 1500 czy Sandner sv-6?

04-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To skrzypce podobnej klasy. Stentor jest akurat w promocji, ma fajny futerał, a lakier w połysku jest nieco łatwiejszy w utrzymaniu, więc może właśnie takie.

03-04-2021, Od: Artur Odpowiedz
Witam gdzies na YT znalazlem info ze posiadacie Państwo w ofercie giatary dla leworecznych. Czy to prawda ? Poniewaz w dziale "sklep" nie znalazlem takowych.

03-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Jest leworęczna: https://skrzypce.pl/products/HBD120BK.html

01-04-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź gitarę już zamówiłam proszę wysłać po świętach. A skrzypce proszę mi doradzić z 3 tych modeli czy Sandner SV-300, czy Sandner SV2 lub Sandner SV6. Dziękuję

01-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dla dziecka można wybrać SV-300, a dorosłe lepiej SV6.

31-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dobrze dziękuję za odpowiedź to z gitar wybierzemy albo model Cort Grand lub Earth dla syna. A proszę jeszcze o doradzenie skrzypiec. Ponieważ mąż gra na pianinie, a chciałby się nauczyć jeszcze, ale sam na podstawie książki gry na skrzypcach i przy okazji uczyć córkę skończone ma 9 lat. Czy jest możliwa taka nauka na jednym wspólnym instrumencie. Proszę o podanie proponowanego modelu skrzypiec do 1000zl. Dziękuję

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Na 9 lat trzeba kupić rozmiar 1/2, a dla osoby dorosłej 4/4. Prędzej dorosły zagra na małych, niż odwrotnie. W zasadzie każde będą dobre do nauki. Takie mniej udane wywalam od razu z oferty. W okolicach tysiąca można rozważyć Sandner, Stentor, Salvatini, Beginner.

31-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Czym różni się gitara model Cort Grand od Earth dwa modele są w tej samej cenie. Nie wiem którą zamówić. I proszę o informację jeszcze który model skrzypiec. Dziękuję

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Różnią się estetyką. Niektórzy wolą surowy wystrój, a inni więcej zdobień.

30-03-2021, Od: Piotr Odpowiedz
Proszę o doradzenie jaką kupić gitarę konkretny model dla syna 13 latka zaczyna dopiero naukę do kwoty 1000zl. Dziękuję za informację

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba podjąć decyzję czy klasyczna, czy akustyczna. Gitara klasyczna ma cieplejszy dźwięk i jest stosowana w szkołach muzycznych do gry klasycznej palcami z nut - Bach, Tarrega, flamenco, ale też Jacek Kaczmarski.
Gitara akustyczna ma metalowe struny, dłuższe wybrzmiewanie, pasuje do gatunków rock, folk, blues. Na początkujących robi duże wrażenie, bo nawet proste akordy grane powoli ładnie wybrzmiewają.
Z akustycznych polecam modele Cort Grand lub Earth, bo są to gitary z litym przodem, z dobrego drewna i z prawidłową geometrią. Gra się łatwo i przyjemnie. A z klasycznych Ever Play Zebra de Luxe z uwagi na dobry stosunek jakości i brzmienia do ceny.

30-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dzień dobry, planuje kupić pierwsze skrzypce do nauki dla córki ma 9 lat. Proszę o doradzenie do kwoty 1000zl. Córka nigdy nie miała kontaktu ze skrzypcami czy może łatwiejsza będzie nauka na gitarze. Dziękuję za pomoc.

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce są trochę trudniejsze do nauki niż gitara. Na początku dobrze mieć wsparcie jakiegoś studenta, lub nauczyciela.

29-03-2021, Od: Klaudia Odpowiedz
Dzień dobry, planuje kupić pierwsze skrzypce do nauki. Czy mogłabym się dowiedzieć jaką jest różnica między Carlo Gprdiano vs-1 a vs-0?

29-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Z tego co widzę różnią się głównie drewnem podstrunnicy, podbródkiem, futerałem i zapewne ogólną selekcją materiałów i pracy, tak jak we wszystkich markach oferujących gamę modeli w różnych cenach. Często różnice tkwią w szczegółach nie wyrażalnych typowymi parametrami technicznymi. Nie da się łatwo opisać w parametrach, że na wyższy model selekcjonuje się drewno, dobiera lepszych pracowników, lub przeznacza fabrycznie więcej roboczogodzin na podniesienie precycji.
Zapraszam po zakupie na korekty i regulacje. Pokażę co warto poprawić, aby grało się łatwiej i przyjemniej. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na dokładność wykonania i geometrię, bo trafiają się różne egzemplarze. Dotyczy to w zasadzie wszystkich niedrogich modeli instrumentów. Przy taniej produkcji nie wszystko wychodzi idealnie, a do tego geometria zmienia się samoczynnie w transporcie morskim i magazynowaniu, ponieważ drewno budżetowe nie jest jednorodne, ani idealnie wysezonowane. Dlatego ja każdy egzemplarz poprawiam i godzinę zawsze popracuję nad regulacją i korektami, ale wiem że nie jest to powszechna praktyka w handlu. Zwykle sprzedaje się tak jak przyszło z dystrybucji, a jeśli salon nie specjalizuje się w skrzypcach, to handlowcy i marketingowcy często nie mają dużego pojęcia o technicznych sprawach skrzypcowych. Szczególnie przy masowej sprzedaży tolerancja poprawności jest bardzo szeroka. Liczą się niekiedy inne kwestie niż wiedza i staranność sprzedawcy. Dlatego też ja osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem akurat takich marek.

24-03-2021, Od: Marzena Odpowiedz
Witam,
poszukuję skrzypiec 4/4 dla córki kl. 5 SM. W tej chwili córka gra na skrzypcach szkolnych 3/4.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze skrzypiec. Zależy nam na ładnym brzmieniu. Budżet jakim dysponujemy to 2.000,0 zł.

26-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Gdyby wolała Pani Skrzypce NR 13 Georg Krywalski 1916, to mogę ściągnąć takie, dobrze przygotowane i sprawdzone, z dobrym brzmieniem, ale kosztują niestety 8 tys zł. Przy takich skrzypcach dużo zależy od konkretnego modelu, egzemplarza i jego stanu.

26-03-2021, Od: ZPAL Odpowiedz
Zakup skrzypiec używanych jest podobny do zakupu używanego auta. W obu przypadkach gorąco polecam umówienie się przed zakupem na przegląd, ekspertyzę i wycenę: http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/
Nie jest to drogie, a niekiedy można sporo zaoszczędzić. Nie każde stare auto jest dobre i nie każdy stary instrument jest dobry. Nie mają przecież pełnej gwarancji i są częściowo zużyte. Koniecznie trzeba ocenić jak bardzo, jakie mają walory, czy to wyrób stolarza czy lutnika, czy nie podróbka, czy nie ma śladów złego przechowywania i wypaczeń, czy naprawy były wykonywane właściwie, kiedy spodziewać się kolejnego remontu, żeby po prostu nie trafić na minę.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
A sorry na olx nie ma tych skrzypiec są podobne niemieckie z tego okresu za 1800zł. a te o których pisałem wcześniej na platformie sprzedajemy.pl Georg Krywalski skrzypce 1903.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
Posiadam odpowiednie skrzypce dla pani córki.proszę o kontakt tel 698685046.skrzypce są litnicze mają 117lat w świetnym stanie bez pęknięć i piękny ton.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
lutnicze miało być. Austriacki lutnik majacy swój warsztat w Teschen Georg Krywalski.Likwiduje część kolekcji skrzypiec więc jest okazja do nabycia dobrego instrumentu.Na olx są promowane skrzypce Mathias Heinicke,które wystawiłem na sprzedaż i kliknąć inne przedmioty sprzedajacego.Pozdrawiem miłośników skrzypiec.

26-03-2021, Od: Milok Odpowiedz
To w zasadzie fabryka Jerzy Krywalski Fabrykacja Instrumentów Cieszyn. Specjalizowali się raczej w dęciakach.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12937  Dalej