Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12065  Dalej

08-11-2019, Od: Edward Odpowiedz
Witam. Chcę kupić skrzypce dla córki w rozmiarze 4/4. Z opisu wytypowałem skrzypce A,Salvatini ASV 710. Niestety sprzedawcy nie podają kto jest producentem tego instrumentu. Czy mógłby Pan oświecić mnie w tym temacie?

13-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce są świetne jak na swoją cenę i dobrze przygotowane. Ostatnio nauczyciele bardzo chwalili. Żeby coś lepszego było, to już trzeba na poziomie 1500 zł szukać, a tu mamy do tysiąca całkiem fajny sprzęt.

08-11-2019, Od: Ben Odpowiedz
Sprawa jest bardziej skomplikowana. Obecnie producentami nazywa się w zasadzie importerów, którzy korzystają z różnych fabryk. Nie chcą tego zdradzać, lub zwyczajnie nie wiedzą, bo towar z wielu fabryk miesza im się na magazynach.
W dawnych czasach owszem było tak, że marka, producent, logo i fabryka, to były tożsame rzeczy. Natomiast przy obecnej globalizacji w wielu dziedzinach, szczególnie tych pracochłonnych, firmy wybierają do produkcji ten rejon świata, który oferuje najwyższą jakość w danej klasie cenowej.
W 99,9% przypadków jest to Azja, czyli doskonale wyspecjalizowane Chiny, Indonezja gdzie postawiono na wycięcie lasów z połowy kraju pod produkcję oleju palmowego, czyli mają doskonałe materiały i w już w niewielkim stopniu Korea. Nie robi się tanich instrumentów w Europie, Japonii, USA ani Australii, bo to nie wychodzi z prostej przyczyny: Pracownicy nie są tak wydajni, a żądają 7 razy więcej pieniędzy. Co to oznacza? Ano to, że przy danym budżecie pracownik europejski miałby 7 razy mniej czasu, więc zrobiłby bubel.
Co innego takie instrumenty, gdzie koszty się nie liczą i jest budżet 20 tys zł, ale na pewno nie masowa produkcja. Są w prawdzie jeszcze nieupadłe fabryki w Czechach i Ruminii, ale z powyższych powodów wychodzi im to dość topornie. Przy najniższych cenach rzędu tysiąca złotych, instrumenty są zwykle nieco słabiej wykonane niż azjatyckie, bo prostu brakuje roboczogodzin.
Wracając do pytania kto jest producentem: Obecnie producentami nazywa się firmy europejskie, japońskie i amerykańskie, choć niczego one nie produkują, tylko mają swoje biura w krajach rozwiniętych. Są w zasadzie importerami. Importer zamawia w wybranej przez siebie fabryce kontener instrumentów i prosi żeby naniesiono jego logo, nazwę czy markę. Może jeden model zamawiać w wielu fabrykach, a nawet w różnych krajach. Gdzie dokładnie to jego tajemnica. Czasem nawet nie wie czy na magazynie ma towar z tej czy tamtej fabryki, bo to się miesza w dostawach. Musi jedynie podać kraj pochodzenia.
Przykładowo 10 milionów instrumentów rocznie robi Fengling, o którym mało kto u nas słyszał. Ale gdy w salonie bierzemy instrument do ręki, to duża szansa że tam go wykonano. Mogę więc oświecić tylko ogólnie, na zasadzie prawdopodobieństwa.
Często też jest tak, że dokładnie ten sam produkt, z tej samej fabryki, występuje u nas w handlu pod wieloma różnymi nazwami, bo np. jedną sztukę zamówił "producent" z Polski, a inną "producent" z Anglii. Wiem na 100%, bo fabryka czasem się myli i włoży do środka karteczkę tego drugiego producenta :-)
I na koniec jeszcze do przemyślenia taki aspekt: choć 90% pracochłonnych czynności produkcyjnych przeważnie wykonują Chińczycy, to jednak czynności projektowe, kontrolne, regulacyjne i wykończeniowe wykonywane już w Polsce, czy w Niemczech, mogą kosztować więcej niż ta cała praca wykonana w fabryce. Dlatego np. niektóre manufaktury niemieckie potrafią napisać na instrumencie "made in Germany", mimo że prawie całą pracę wykonano w Chinach. Ale jeśli laser wyciął główny element, a Pan Niemiec dokonał końcowego przeglądu, to kosztowo przeważające mogą być prace niemieckie uprawniające do takiego napisu.

03-11-2019, Od: Jarosław Odpowiedz
Witam.
Potrzebuję porady dotyczącej zakupu gitary.
Jaką gitarę polecilibyście do nauki gry(Myślałem o czymś z wycięciem w korpusie)-budżet to 600 zł.(Dodam, że sprzęt zakupię u was)
Z góry dziękuje za odpowiedź.

04-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Chciałem raczej zmieścić się w 600 zł. Ale widzę, ze lepiej dołożyć i kupić coś lepszego np. Gitara akustyczna 4/4 Cort Earth 70 lub Cort Earth Grand lub jeszcze coś innego-a coś jeszcze innego godnego uwagi?

04-11-2019, Od: SPIN Odpowiedz
Ja bym wybrał Earth, bo są najlepsze i brzmieniowo i mechanicznie.

04-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze taka uwaga, że na poziomie 600 zł to wszystkie będą sklejkowe, a 750 zł to już przód z litego drewna. Szlachetniej brzmi, dłużej wybrzmiewa, a przy okazji takie gitary mają już wyższej klasy gryfy, pozwalające na lepszą regulację i wygodną grę.

04-11-2019, Od: Ben Odpowiedz
A po co to wycięcie? Zabiera niepotrzebnie pojemność akustyczną, wycisza i osłabia basy. W klasycznych gitarach jest dostęp tylko do 12-go progu, ale w akustycznych przecież gryf jest wysunięty aż do 14-go progu, nawet w wersji symetrycznej. Tak daleko nikt nie gra, chyba że jakiś wirtuoz, ale to wtedy jest zupełnie inny sprzęt.
Ja bym brał symetryczne, bo lepiej brzmią i jest o wiele większy wybór modeli. No chyba, że to wycięcie wyjątkowo podoba się pod względem estetyki, bo praktycznego zastosowania to raczej nie ma w amatorskiej grze.

03-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Chyba tylko jeden model akustyka będzie spełniał te wymagania, bo wiekszość gitar bez elektryki jest symetryczna. Natomiast ta jest z wycięciem:
https://www.musicinfo.pl/washburn-wa-90-c--b-,3191401,p,1,8,8,0,0.html
Kosztuje 500 zł już z korektami i regulacją.

04-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W jakiej cenie (Razem z pzrygotowaniem do gry)nabył bym u Pana Yamahe F310 NT lub TBS? Dziękuje i pozdrawiam.

04-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Yamaha jest takim dziwnym produktem pod względem dystrybucji, bo w zasadzie dla małych sklepów nie występuje w hurcie. W detalu zaś są sklepy sprzedające na marży rzędu 10 zł. Godziny dodatkowej pracy nie zmieści się w tak małej marży, więc musiałbym zaproponować 570 zł.
Warto brać pod uwagę, że to nie jest takie typowe pełnowymiarowe pudło Dreanought, lecz nieco mniejsze, bardziej dla młodzieży, dla kobiet. Ma też nieco mniejszą menzurę niż 650mm. Nie ma nawet kluczy olejowych, czyli konstrukcja bardzo oszczędnościowa, cała ze sklejki.
Może warto rozważyć pełenowymiarowego Corta 70 Earth, z przodem z litego drewna, z kluczami olejowymi za 750 zł (cena z korektami, pokrowcem, kostkami i strunami)?
https://skrzypce.pl/products/earth70.html

03-11-2019, Od: Aleksandra Odpowiedz
Witam. Córka _7lat, zaczęła grać we wrześniu w PSM , obecnie posiada skrzypce wypożyczone eurostring 200. Nawet nieźle jej granie idzie, i ma w tym naprawdę wielka radość dlatego chcemy zainwestować we własny sprzęt, jednak stawiam że te skrzypce 1/2 jej starcza tylko na 2 lata dlatego nie chcemy za dużo pieniędzy wydawać. Co Pan poleci? Dodam że naprawdę robi szybko posetepy.

03-11-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Eurostring to bardzo nietypowy model na naszym rynku, ale z tego co widzę jest to klasa intermediate/graduate, czyli na poziomie 1000 zł. Oczko wyżej niż takie najtańsze dla stawiających pierwsze kroki. Jeśli jednak dziecko robi szybkie postępy, to żeby instrument nie utrudniał i nie ograniczał, to warto by wskoczyć na poziom 1500-2000 zł. Natomiast jeśli nauczyciel uważa, że na razie wystarczą podobnej klasy jak te wypożyczone, to można rozważyć Pengano SI za 1200 zł, Stentor Graduate za 1000 zł, lub Sandner SV6 za 950 zł. To są ceny już ze smyczkiem i futerałem, czyli same skrzypce o wartości około 200 zł niższej niż cały zestaw. Można też wybrać tańszy model niż te podane, ale wówczas wymienić struny na Evah 150 zł lub Tonica 120 zł, żeby trochę podciągnąć brzmienie i łatwość grania. Można rozważyć Beginnera za 690 zł, lub Stentor II za 799 zł.

31-10-2019, Od: MArek Odpowiedz
Co Państwo doradzicie na zakup pierwszych skrzypiec 1/8 dla pięciolatki.Zastanawiam się nad everplay 6xxx albo stentorem ale jeśli warto dopłacić 200 czy 300 zł to na co się decydować? Pozdrawiam.

31-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To będą wystarczające skrzypce na początek. Przy dłuższej szyi lepiej Stentor, bo ma wyższy podbródek.

31-10-2019, Od: ? Odpowiedz
Zamówiłem za pobraniem te skrzypce, czy to wszystko czego potrzeba czy nalezy cos od razu do nich dokupic?

31-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Niektórzy dla wygody używają żeberka lub gąbki na ramię pod skrzypcami, szczególnie jak jest długa szyja.

31-10-2019, Od: Marek Odpowiedz
To zamawiam w takim razie :D

31-10-2019, Od: Maciej Odpowiedz
Czy moge trzymac skrzypce w lini prostej ale w dół?

31-10-2019, Od: Ben Odpowiedz
Jak wygodniej. Górale trzymają niemal pod pachą i też grają. Prawidłowe podejście jest jednak takie, żeby skonsultować postawę z nauczycielem, lub przynajmniej z poradnikami YT. Na początku popełnia się wiele błędów, które spowalniają postępy. Może być tak, że to co wydaje się niewygodne w pierwszym podejściu, w przyszłości ułatwi grę. Na pewno warto zapoznać się z prawidłowym trzymaniem skrzypiec, smyczka, postawą i próbować zastosować. Ale z drugiej strony nic na siłę. Są przykłady nawet skrzypków zawodowych, którzy trzymają po swojemu, a nie książkowo i odnoszą sukcesy.

28-10-2019, Od: ? Odpowiedz
A co oprócz tej HB z szerokim gryfem i czy będzie regulacja żeby była miękka , czy pokrowiec będzie dostępny

28-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nikt inny nie produkuje z szerokim gryfem do tysiąca złotych. Tylko HB i Pengano. Obie przechodzą regulacje i można dostać do nich pokrowiec.

27-10-2019, Od: Dariusz Odpowiedz
Interesuje mnie zakup gitary z szerokim gryfem mam dość duże palce i obecnie gram na starym Defilu 49 mm gryf - twarda niewygodna , czy ma Pan w ofercie inne modele.
Pengano chwilowo nie jest dostępna więc HB ,czy jest możliwe umieszczenie na YT na Pana kanale filmiku z jej grą i funkcjami elektroniki .
Pozdrawiam Dariusz

27-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Elektronika ma po prostu tuner, głośność i regulację tonów. Przetwornik daje silny sygnał z pełnym pasmem. Gitara brzmi dobrze także akustycznie, bo to lity przód i pełnowymiarowe pudło. Drewno dobrze sezonowane pozwala na dokładne regulacje i łatwą grę. O filmiki ciężko będzie przed nowym rokiem, bo teraz jest okres największej ilości zamówień i deficyt czasu.

23-10-2019, Od: Paweł Odpowiedz
Witam serdecznie
Interesuje mnie zakup gitary klasycznej 3/4 z pełną regulacją przed odesłaniem dla 10 latki do nauki gry. Czy są dostępne wraz pokrowcem takie gitary jak Fender np ESC105 lub Epiphone PRO-1 Classic 2.0 NA. Proszę o doradzenie która była by bardziej odpowiednia dla tej młodej uczennicy ? Dodatkowo konieczny będzie zestaw kostek, tuner chromatyczny i stojak. Możliwy jest zakup wszystkich w/w dodatków ? Czy obie gitary mają pręt regulacyjny ?

Pozdrawiam
Paweł

24-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Fendery raczej nie będą dostępne, natomiast Epiphone z dodatkami tak. Całość wyjdzie 600 zł. Jeśli uczennica jest wysoka, to być może 4/4 będzie już dobra.

21-10-2019, Od: Basia Odpowiedz
Czy gitara ever play ma pokrowiec?

21-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Fabrycznie nie ma, ale jeśli ktoś sobie życzy, to dołożę.

15-10-2019, Od: max Odpowiedz
W opisie skrzypiec Stentor polecacie model 1400, a nic poza suchą informacją o materiałach nie piszecie o modelu 1500. Czy wyższa cena nie przekłada się na jakość?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Zawsze tak jest, że wyższa cena przekłada się na lepszą jakość, zwłaszcza u tego samego producenta. Choćby ze względu na selekcję materiałów. Drewno w lepszym gatunku, dłużej sezonowane, producent przeznaczy na wyższe modele. Drewno które z selekcji i oceny jest gorsze idzie na tańszy sprzęt.
Tak samo jest z selekcją pracowników. Praktykanci i uczniowie ćwiczą na tańszych modelach, a jeśli ktoś wykazuje się dobrą pracą, to można go delegować do wyższych modeli. Na dokładność wykonania ma też wpływ ile roboczogodzin wykupimy. Modele z mniejszym budżetem trzeba robić w wielkim pośpiechu i uproszczeniu, a droższe można zrobić dokładniej, bo jest na to przewidziane więcej czasu.
Tu jest takie subiektywne porównanie tych dwóch modeli: https://youtu.be/8mVonuHWhTI

15-10-2019, Od: Ben Odpowiedz
Porównanie samego dźwięku to trochę mało, bo przecież liczy się też geometria, estetyka, stabilność, strojenie, łatwość gry i trwałość. Te rzeczy też w wyższych modelach są na wyższym poziomie.

15-10-2019, Od: max Odpowiedz
i tak jest w modelu 1500?

16-10-2019, Od: Ben Odpowiedz
Jest lepiej niż w 1400, proporcjonalnie do różnicy w cenach. Dotyczy to nie tylko samych skrzypiec, ale też osprzętu i wyposażenia. Natomiast na ile jest to odczuwalne i czy warto wydać więcej, to widać po filmiku. Wnioski są takie, że jeśli nie jest to dramatyczne szarpniecie dla budżetu domowego, to warto wydać więcej, bo instrument kupuje się na lata. Różnica w cenie to zaledwie miesięczny budżet palacza. Jeśli natomiast jest to duży wysiłek finansowy, to można z zadowoleniem kupić model 1400 i też na poziomie amatorskim, do nauki, będzie z tego pożytek.

14-10-2019, Od: Ewa Odpowiedz
Witam.
Nie sprzedają już Państwo poprawionych gitar
Ever Play?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W tanich gitarach trafiają się partie na tyle złe, że trzeba czasem je odradzać lub wycofywać, bo nawet korektami niewiele można zdziałać. Jeśli są odwrotnie wyfrezowane mostki, lub przymocowane w złym miejscu, jeśli drewno bardzo się wypacza, jeśli gryfy są pofalowane, niesymetryczne, albo progi wyłażą, to po prostu trzeba czekać na inne dostawy i próbować innych modeli. W tanim sprzęcie to jest ciągła walka i sytuacja bardzo dynamiczna. Ten sam model może być robiony w różnych fabrykach z różnych materiałów. Dlatego w internecie przeczytamy zarówno bardzo dobre jak i bardzo złe opinie, bo to się po prostu zmienia. Marki które uchodziły za wzór, mogą nagle wrzucić tysiąc wadliwych instrumentów. Może być też odwrotnie. Klasyki Everplay ostatnio mam bardzo udane. Akustyki też całkiem niezłe jak na swoją cenę. Weszły modele ArsNova, w których widać poprawę jakości i estetyki.

14-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Tak, są w ofercie. Potrzebna jest klasyczna, czy akustyczna?

15-10-2019, Od: Ewa Odpowiedz
Jeszcze chciałam zapytać czy nie lepiej kupić używaną gitarę Admira za 300zł (czasem się zdarzają w takiej cenie, a nawet taniej) niż w podobnej cenie nową z niższej półki?

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To już trzeba by omówić na przykładzie konkretnego egzemplarza. Trzeba sprawdzić jaki jest stopień zużycia i czy gitara była prawidłowo przechowywana. Koszt wymiany strun to niewiele, ale już koszt wymiany przetartych progów może być wyższy niż cena takiej gitary. Jeśli zaś ktoś źle ją przechowywał zimą, albo długi czas nie używał, to może być jeszcze gorzej. Trzeba ocenić przed zakupem stan instrumentu. Te gitary nie mają regulacji gryfu, a trafiałem na egzemplarze, które miały gryfy zbyt płaskie, lub nawet wypaczone do tyłu. Można trafić na minę. W przypadku nowej gitary jest gwarancja i większa pewność.

08-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Witam, wiem,że zostały tutaj polecone skrzypce elektryczne yamahy,ale nie mogę na razie pozwolić sobie na taki koszt. Czy są w miarę przyzwoite skrzypce elektryczne do 1200 zł? Chcę zacząć grać na skrzypcach,ale nie wiem czy to będzie to,także nie chce wydawać na początek tak dużo.

08-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Mogę ściągnąć Leonardo za 1499 zł. Tańsze są na prawdę złej jakości. Zarówno mechanika jak i elektronika. Albo najlepiej zacząć od zwykłych skrzypiec za 400-500 zł. Można tłumik założyć, żeby było ciszej.

09-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Czy Leonardo będą w porządku czy może lepiej odczekać, dozbierać pieniędzy i kupić za min. 3 tysiące złotych?

09-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście robię w nich także pewne drobne korekty regulacyjne, ale nie ma tu już żadnych problemów mechanicznych. Elementy są równe, drewno stabilne, dobrze się stroi, nic nie odpada, są lekkie, ładnie wykończone i mają dobrą firmową elektronikę. Dobrze pasują wszystkie standardowe żeberka. Do gry amatorskiej na pewno wystarczą i nie będą utrudniać nauki. Gra się łatwo i przyjemnie. Kolejny egzemplarz będę miał na początku przyszłego tygodnia.

09-10-2019, Od: Paula Odpowiedz
Dziękuję serdecznie. Musze to przemyśleć i dam znać :)

15-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jutro skrzypce będą u nas, to od razu zrobię przegląd, korekty i regulacje.

10-10-2019, Od: Wesoły Odpowiedz
Dzień dobry, proszę o informację jaką gitarę powinienem kupić do nauki dla początkującego 6-cio letniego syna. w sklepie nie znalazłem małych gitar 1/2.

14-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Pojawiły się dziś lepsze partie gitar klasycznych w rozmiarach 1/2, 3/4 i 4/4, więc można zamówić.

11-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W poniedziałek wejdą nowe dostawy 1/2, to zobaczymy co się trafi.

11-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Mam na miejscu różne rodzaje gitar 1/2 po 200 zł, ale są ekstremalnie tandetne, bardzo toporne, łatwo się wypaczają, więc na pewno utrudnią naukę i zniechęcą. Idealne dla rodziców, którzy chcą udowodnić słomiany zapał i mieć ciszę w domu. Dlatego nawet ich nie wystawiam, bo nie chcę ani sobie, ani komuś robić kłopotu. To musi się trafić dobra partia. Aktualnie taka partia udanych gitar trafiła się w rozmiarze 3/4. Jeśli syn jest wysoki jak na swój wiek, to pewnie da radę. A jeśli konicznie 1/2, to mogę jeszcze poszukać czegoś sensownego. Niestety producenci traktują dzieci jak klientów, którzy nie zorientują się że dostają buble. Im mniejsza gitara tym gorzej wykonana, a tu akurat potrzeba większej precyzji i lepszych materiałów niż w dużych.

12-10-2019, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam
akustyk o dobrym brzmieniu?
dla średniego muzyka z sporymi dłoniami...

12-10-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Dobre brzmienie mają akustyki z pełnym pudłem i litym przodem, czyli trzy modele Cort Earth w zakresie 750-850 zł, oraz LAG za 750 zł. Wszystkie są dostępne od ręki. Jeśli natomiast ma Pan na myśli szerszy gryf niż typowy, to są na rynku tylko dwa modele do tysiąca złotych: Pengano za 850 zł i Harley za 950 zł. Wszystkie pozostałe jakie występują w handlu mają typowe wąskie gryfy 43 mm.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12065  Dalej