Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12192  Dalej

16-01-2020, Od: Grażyna Odpowiedz
Dzień dobry. Czy jest możliwość zamówienia skrzypiec elektrycznych 4/4 Pengano?

Pozdrawiam

16-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Obawiam się, że zniknęły z rynku sensowne skrzypce elektryczne do tysiąca złotych. Wszystkie jakie testujemy obecnie są fatalnej jakości zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektronicznym. Cały czas szukamy rozsądnych rozwiązań, takich jak były te Pengano, z firmową elektroniką. Obecnie z dobrym przetwornikiem i ogólnie bardzo sensowne, a tańsze od Yamahy, są Leonardo. Mam je od ręki za 1499 zł.

14-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Apropo ciemnych Antonio Salvatini Seria 7, czy futerał w zestawie jest prostokątny jak na zdjęciu z higrometrem? Jaki jest w zestawie smyczek? Oraz, jakie są założone struny? Wyglądają na równie dokładnie wykonane jak Conservatoire i z tych samych materiałów? Przepraszam że dopytuje ale nie znalazłem opisu.

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Materiały są te same niemal we wszystkich skrzypcach od 600 zł w górę: świerk, klon, heban. Jednak im droższy model, tym drewno dłużej sezonowane, lepsze gatunkowo, stabilniejsze, precyzyjniej wydrążone i obrobione. Z wyglądu trudno to ocenić. Ciemne Salvatini mają prostokątny futerał z higrometrem. Struny fabryczne podstawowe o wartości około 20 złotych. Do nowych skrzypiec nie zakłada się fabrycznie super drogich strun, bo zniszczyły by się na etapie transportu i magazynowania. Bezpłatne smyczki w zestawach to podstawowe modele o wartości około 80 zł. Z oczywistych powodów nie może to być przeciętny smyczek za tysiąc złotych, tylko podstawowy, żeby nie podwoić ceny zestawu, ani nie wytanić samych skrzypiec.

14-01-2020, Od: anna Odpowiedz
otrzymałam właśnie altówkę STENTOR. Mam dziwne wrażenie że to podróbka. Czy to możliwe

14-01-2020, Od: Ben Odpowiedz
Altówki lub skrzypce kupione w jakimś przypadkowym sklepie, markecie, czy salonie, raczej nie przechodzą zaawansowanych korekt i regulacji dostępnych jedynie w specjalistycznych sklepach skrzypcowych. Co innego przegląd lutniczy, stwierdzający że jest to w normie jak na tą cenę, a co innego faktyczne poprawki i regulacje. Stąd może być takie dziwne wrażenie. Z ceneo świetnie kupuje się pralki i telewizory, bo są identyczne. Instrument każdy jest inny i podlega losowym odkształceniom już po produkcji. W zasadzie nowe instrumenty powinno się zanieść do lutnika po zakupie, albo wybierać sklepy z lutnikiem na pokładzie, który każdy instrument usprawnia przed sprzedażą i w cenie jest od razu godzina dodatkowej pracy.

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Gdzie to było kupione i skąd takie wrażenie? Raczej nie podrabia się produktów z dolnej półki, a to pewnie chodzi o dość podstawowy model...

14-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Na Video prezentacji (youtube)
Salvatini brzmią lepiej niż Conservatoire..tak myslę.

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Jest tylko taki problem, ze w nagraniach nie słyszymy skrzypiec, tylko własne głośniki lub słuchawki o kompletnie innej budowie niż skrzypce, a to wszystko po przetworzeniu przez akustykę pomieszczenia nagraniowego, technikę gry, mikrofony, które słyszą inaczej niż nasze uszy i są w innych miejscach, tor realizacji dźwięku z różnymi kompresjami, bramkami, filtrami i efektami.

14-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Jeszcze myślę o Antonio Salvatini Seria 7. Czy są dostępne?
Czy jest zauważalna różnica w stosunku do Conservatoire?

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Dla początkującego ucznia lub amatora różnice będą trudne do zauważenia. Natomiast nauczyciel lub muzyk zawodowy pewnie da radę wychwycić jakieś niuanse.

14-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
A kiedy bedzie dostepny Conservatoire po przeglądzie?

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Przegląd jest robiony przed wysyłką.

14-01-2020, Od: Tomasz Odpowiedz
Witam, da się skleić pęknięte skrzypce? Jeśli tak to ile to mniej więcej kosztuje

14-01-2020, Od: Ben Odpowiedz
Pęknięcie zwykle jest spowodowane rozeschnięciem i skurczeniem drewna, albo przygnieceniem przez podstawek. Jeśli skrzypce są rozeschnięte, to mogą też inne elementy szwankować i wymagąć naprawy. Najtrudniejsze do naprawy są pęknięcia w rejonie duszy. W tych przypadkach często nie powraca dawne brzmienie. Naprawa może wymagać otworzenia skrzypiec, przywrócenia prawidłowej wilgotności, podklejenia elementów wzmacniających od spodu. Rzadko daje się to dobrze zrobić metodą laparoskopową. Dlatego trzeba liczyć się z kosztem kilkuset złotych, a niekiedy nawet do tysiąca. Trzeba pokazać lutnikowi, to wyceni.

14-01-2020, Od: Jakub Odpowiedz
Szykuję się do zakupu moich pierwszych skrzypiec, przeszukując aukcje natknąłem się na wiele starych replik skrzypiec Antonio Stradivari, mam pytanie czy takie skrzypce będą brzmiały lepiej niż skrzypce produkowane masowo do 600zł? Wiem, że dość trudno to ocenić nie mając żadnych konkretnych danych, przykładowy model

https://m.olx.pl/oferta/stare-skrzypce-4-4-sygnowane-smyczek-futeral-CID751-IDD36nB.html?isPreviewActive=1

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma innej możliwości sprawdzenia, jak wysłanie do przeglądu np. do ZPAL. Brzmienie może być lepsze, a może być też gorsze niż w nowych. Jednak dla początkujących wcale nie brzmienie jest najważniejsze, tylko mechanika i geometria. To dlatego, że muzyk musi umieć to brzmienie wydobyć techniką gry. W pierwszym roku nauki zarówno tanie skrzypce jak i Stradivari za milion, zabrzmią w rękach ucznia dość podobnie i raczej słabo.
Stare skrzypce są często zużyte i rozklekotane jak stare auto, co utrudnia naukę. Podobnie jak auto mogą być zewnętrznie odpicowane, a pod spodem rdza. Nie wiadomo jak były przechowywane, jak były naprawiane pęknięcia i rozklejenia, na ile zużyte są kołki, skrzynka kołkowa, podstrunnica, włosie, struny, jak wygląda podstawek, prożek i dusza. Może się okazać, że doprowadzenie do przyzwoitego stanu będzie kosztować kilka razy więcej niż sam zakup.
Z drugiej strony w przypadku nowych mamy wszystko na gwarancji, nie zużyte i gotowe do gry. Wytrzymają dłużej do pierwszego remontu niż takie w połowie zużyte i poprzecierane. Nie chcę przez to całkiem zniechęcać do używanych, ale dobre używane kosztują kilka tysięcy, natomiast takie okazyjnie tanie to duże ryzyko trafienia na minę. Bez solidnego przeglądu i wyceny nie kupowałbym. W ZPAL mogą sprawdzić i wycenić wartość historyczną, jakość brzmienia, stan techniczny, stopień zużycia i wycenę potrzebnych napraw. http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/

14-01-2020, Od: Jakub Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedź

14-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Apropo Conservatorie jesli jest dostepny, czy futeral jest jak na zdjeciu 1 i dwa czarny czy (niebiesko/szary?) jasny jak na zdjeciu 3. Chodzi o to że dla starego konia czarny bardziej pasuje :-)

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Stentor w każdej partii ma nieco inne odcienie futerału. Aktualnie bardzo ładny ciemno szary. Lepszy niż czarny. Także skrzypce mogą nieco różnić się odcieniami, bo to ręczne malowanie.

13-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Czyli Stentor 1550 Conservatoire jest dostępny? Czy jest aż taka różnica między tym Stentorem a Antykiem? Antyki są teraz dostępne?

14-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
W tym momencie Stentor jest dostępny (jeszcze przed przeglądem). Antyk też jest dostępny. Antyk ma lżejszą budowę i wykończenie na staro.

13-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedź.

13-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Apropo Stentora Conservatoire, jest to model I czy II (nowszy)?

13-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
To nie są nowsze i starsze, tylko dwa różne modele, czyli 1550 i znacznie droższy 1560. II to już jest cena 1800 zł z dodatkami i przygotowaniem.

13-01-2020, Od: Sebastian Odpowiedz
Witam, czy dla początkującej dorosłej osoby, poleci Pan Stentor Conservatoire czy Salvatini 7. Chodzi o ciepły, łagodny dzwięk do 1200PLN. Oraz czy są dostępne? Pozdrawiam.

13-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Cieplejsze dźwięki przychodzą wraz z zastosowaniem strun nylonowych, jednak mają one mniejsze naprężenie, więc wymagają trochę cieńszej i delikatniejszej konstrukcji skrzypiec, aby je pobudzić do grania, a to zaś wymusza stosowanie droższych i stabilnych materiałów sezonowanych, żeby nie ucierpiała trwałość, oraz większej ilości roboczogodzin, żeby precyzyjnie wydrążyć na mniejszą grubość. Jednym słowem Antyk I+ lub Modena+.
Natomiast z tańszych Sandner SV-6 lub właśnie Salvatini. Conservatoire też są dobre, zwłaszcza, że struny są na rdzeniu nylonowym, a E złagodzona tulejką. Dodam jeszcze, że ciepły, łagodny i subtelny dźwięk trzeba nauczyć się wydobywać, zaś na etapie nauki często lepiej sprawdza się czyste, jasne, bezpośrednie i ostrzejsze brzmienie, bo lepiej słychać błędy i łatwiej je korygować. Zaczynanie od brzmień złożonych i ciemnych może trochę znieczulić i utrwalić błędy.

13-01-2020, Od: Maciej Odpowiedz
Dzień dobry, chciałbym zacząć grać na gitarze, interesuje mnie Yamaha F310 po Pańskim sprawdzeniu i drobnej modyfikacji dla początkującego gracza. Ma Pan taka gitarę w swojej ofercie? Mogę prosić o ofertę?

13-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Ten model jest dość specyficzny. Nie ma pełnych wymiarów i nie ma kluczy olejowych. Czasem trzeba w nich wymienić od razu struny. Co gorsze nie występuje w hurcie, a sklepy często oferują ją praktycznie bez marży. Nie ma więc miejsca żeby zmieścić dodatkowy czas pracy w cenie. Trzeba by doliczyć 80 zł. Albo lepiej wziąć bardzo podobnego Corta, gdzie korekty i regulacje są już wliczone w cenę. Ewentualnie z tańszych Harleya.

08-01-2020, Od: Shymecki Odpowiedz
Dzień dobry
Zgodnie z umową powracam z pytaniem,chciałbym zakupić u was gitarę akustyczną Samic GD-100 SC N plus futerał. Proszę o informacje czy jest taka możłiwosć, jaka cena i ewentualnie w jaki sposób mogę dokonać zamówienia.
pozdrawiam Shymecki

10-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, można ze strony zamówić: https://skrzypce.pl/products/GD100SCN.html
Jeśli potrzebny jest piankowy pokrowiec zamiast zwykłego, to można dopłacić +30 zł, a jeżeli futerał to +150 zł.

08-01-2020, Od: Maciej Odpowiedz
Witam , zakupiłem gitarę HB z przedwzmacniaczem , podłączając instrument do wzmacniacza kina domowego ( nie posiadam jeszcze piecyka gitarowego ) dzwięk z głośników jest ledwo słyszalny , jedynie mocne rozkręcenie głośności pzrynosi efekty . Czy jest to spowodowane podłączeniem innym niżeli do wzmacniacza dedykowanego czy jest jakaś usterka w elektronice gitary ? Dodam jeszcze że gitara była również podłączana do mikro wierzy stereo gdzie również gra ale bardzo cicho.

09-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Zgadza się. Elektronika była testowana, więc na 100% jest dobrze. Mała głośność wynika z niedopasowania sygnałów i impedancji wejść w domowej wieży. Na wejściu liniowym będzie dość cicho. Trzeba rozkręcać prawie pełną głośność. Głośniej będzie na wejściu mikrofonowym, jeżeli takie jest. A najlepiej na wzmacniaczu akustycznym, przeznaczonym typowo do gitary elektroakustycznej.

06-01-2020, Od: Paweł Odpowiedz
Dzień dobry. Artykuły będące w promocji mają podaną cenę regularną jako skreśloną oraz na czerwono cenę promocyjną. W przypadku Ibaneza PF15ECE jest informacja, że jest ona w promocji jednakże nie ma ceny regularnej. To jest cena promocyjna czy regularna?

06-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Jest to zaledwie 4 zł taniej od regularnej ceny ogłoszonej przez dystrybutora, więc nie ma czym się chwalić. Jednak promocja to nie tylko cena. Jest dokładana godzina pracy na korekty i regulacje, są też promocyjne dodatki, których producent nie daje, więc z pewnością zakup korzystny.

07-01-2020, Od: Paweł Odpowiedz
Dziękuję za informację. Może Pan coś więcej napisać o dodatkach?

07-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Dajemy kostki, struny, kabel, przejściówkę, pokrowiec.

07-01-2020, Od: Paweł Odpowiedz
Właśnie złożyłem zamówienie. Zależy mi na odbiorze w punkcie DHL i trochę z premedytacją wybrałem przesyłkę za pobraniem aby jeśli jednak się okaało, że kurier ją będzie chciał dostarczyć do domu to żeby nie zostawił paczki gdzieś w sklepie obok albo u sąsiada.
Pozdrawiam!

04-01-2020, Od: Alicja Odpowiedz
Do kiedy promocja na skrzypce EP 3/4?

06-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Na ten moment nie jest przewidziana data zakończenia promocji na małe rozmiary. Na pewno nie w tym miesiącu.

05-01-2020, Od: Adam Odpowiedz
Dzień dobry. Z jakimi strunami w zestawie jest sprzedawana gitara Pengano i w jakiej cenie są same struny gdybym chciał je dodatkowo zamówić wraz z gitarą?

06-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
To są struny zamawiane przez fabrykę w dużych ilościach specjalnie do produkcji i nie jest to model konfekcjonowany do sprzedaży detalicznej. Zwykle fabryki potrzebują trochę innych właściwości strun niż użytkownicy, ponieważ po produkcji gitary dość długi czas są nieużywane, tylko magazynowane. Inne wymagania mogą być wobec strun, które po założeniu od razu będą w użyciu. Potrzeba nieco innych właściwości powłok. Można stosować dowolne struny 11-52 lub 12-54. Np. Elixir lub D'Addario.

03-01-2020, Od: Jerzy Odpowiedz
Czy mogę kupić u WAS gitarę akustyczną 3/4 dla dziecka 9-cio letniego?Pozdrawiam serdecznie Jerzy.

02-01-2020, Od: Beata Odpowiedz
Będą podwyżki instrumentów w tym roku?

02-01-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Nagłe nie będą. Jak co roku wchodzą systematycznie nowe dostawy, a ponieważ jest inflacja, zmiany kursów walut, wzrost cen drewna, transportu i kosztów pracy, to stopniowo ceny rosną. Można ewentualnie utrzymywać ceny obniżając jakość i niektóre firmy to stosują. Jeśli przykładowo od 6 lat nie rośnie cena, to znaczy, że spada jakość. Więc niewielki wzrost cen o inflację nie jest taki zły, jeśli oznacza utrzymanie rozsądnego poziomu jakości. Na ceny i inflację może też wpłynąć w tym roku wzrost płacy minimalnej. Słabsza złotówka zawsze oznacza droższe instrumenty, nawet jeśli w dolarach ceny będą te same. Ale to się dzieje oczywiście stopniowo.

01-01-2020, Od: Ben Odpowiedz
Ciekawostka: Ile pracy wymaga samo dopasowanie podstawka do skrzypiec na poziomie lutniczym: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/
Tak staranne przygotowanie podstawka przekracza wartość większości dostępnych tu skrzypiec.

08-12-2019, Od: Artur Odpowiedz
Dzień dobry,
z racji że nie mam żadnego doświadczenia z grą na instrumentach temat może być dla mnie ciężki, dlatego też z góry dziękuję za wyrozumiałość. Poszukuję skrzypiec do nauki jednak jestem leworęczny. Wydaje mi się że wybór skrzypiec dla leworęcznych będzie właściwszy niż nauka na zwykłym instrumencie, ponieważ mając już okazję wziąć do ręki różne instrumenty (gitara, kontrabas czy nawet akordeon) mimowolnie robiłem to na odwrót niż pozostali, gdyż było to dla mnie wygodniejsze. W związku z czym czy Pańska oferta https://www.skrzypce.pl/products/PenganoLH.html byłaby dobrym pomysłem na początek nauki? Jeżeli zdecydowałbym się na ich zakup, czy byłaby również możliwość dobrania do nich futerału oraz smyczka za rozsądną i adekwatną do instrumentu cenę?
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

30-12-2019, Od: Ela Odpowiedz
Pengano są całkiem dobrze wykonane i przede wszystkim prawidłowo, łącznie z budową wewnętrzną i układem kołków.

09-12-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to będą dobre skrzypce. Wersja FS jest z futerałem i smyczkiem za 999 zł.

29-12-2019, Od: Slawek G Odpowiedz
Witam,
Potrzebuję kupić gitarę dla początkującego nastolatka, nie mam rozpoznania jaka to ma być gitara: klasyczna czy akustyczna wymiar to 4/4,
Proszę o poradę, zakupu chcę dokonać w waszym sklepie,
Z wyrazami szacunku,
Slawek


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12192  Dalej