Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12481  Dalej

25-09-2018, Od: Łukasz Odpowiedz
Dzień dobry,
trafiłem na Pański sklep szukając skrzypiec dla początkującego. Widzę w ofercie instrument Everplay z serii 6xx, który mnie interesuje. Czy rozmiar 4/4 "Stok B", oznacza że to produkt wcześniej uszkodzony po naprawie?

Z pozdrowieniami
Łukasz

25-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
To są normalne skrzypce z gwarancją. W zwykłych sklepach muzycznych byłyby sprzedawane w normach pierwszego gatunku. Wiadomo, że tanie instrumenty poniżej tysiąca złotych, absolutnie wszystkie mają drobne niedoskonałości produkcyjne i materiałowe, które w tym zakresie cenowym są normą.
Ponieważ naszym zadaniem jest dostarczanie klientom produktów nieco lepszych niż przeciętne sklepowe, to oprócz przeglądu i stwierdzenia że są w normie, robimy dodatkowo selekcję, korekty i regulacje. Ponieważ sporo sprzedajemy na odległość, do staramy się dobierać do wysyłek takie egzemplarze jakby klient sam wybierał je na żywo, albo jakbym ja wybierał je dla siebie. Biorę ze trzy i wysyłam co ładniejsze, choć jak wspomniałem, idealne nie będą przy tak niskiej cenie. W wyniku takiej selekcji czasem pojawia się instrument odłożony na bok, który dystrybutor, czy inny sklep uznaje za pierwszy gatunek, ale u nas jest on sprzedawany jako Stok B. To wynika z podwyższonych kryteriów oceny. Nie możemy ich odesłać do producenta, bo powiedzą, że jak na tą cenę są normalne, więc robimy takie przeceny we własnym zakresie, po prostu rezygnując z marży.
Dodam, że wiele sklepów robi dokładnie odwrotnie: Co nie pójdzie na salonie i klienci odrzucą, to wypychają do wysyłek na internet. U nas staramy się wysyłać możliwie najlepsze wersje, a inne oznaczać i przeceniać.

21-09-2018, Od: Natalia Odpowiedz
Witam. Poszukuję gitary elektroakustycznej dla średniozaawansowanej osiemnastolatki. Interesowałaby mnie jakaś Pana propozycja w cenie około 1000 zł. Czy miałby Pan coś w zanadrzu? Proszę o info. Pozdrawiam.

21-09-2018, Od: Natalia Odpowiedz
Podobał mi się Ibanez AEW40CD-NT ale okazał się być dla mnie trochę za mały. Gdyby coś wizualnie podobnego, ale delikatnie większego znalazłoby się to proszę o informacje.

21-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Ten Ibanez kosztuje znacznie więcej niż 1000 zł i już chyba nie jest produkowany. Klon czy mahoń jest ładny, ale raczej lepiej brzmi świerk, ewentualnie cedr. Warto wybrać model z pełną pojemnością pudła, chyba że gramy tylko na wzmacniaczu. Jeśli akustycznie to warto wybrać pudło Dreadnought: http://www.ibanez.com/products/ag_shape18.php?ag_shape_id=1&area_id=3&year=2018&cat_id=3
Najlepiej świerk (Spruce). Ma jasne ładne brzmienie i długie wybrzmiewanie.

23-09-2018, Od: ? Odpowiedz
Interesowała mnie ta http://www.ibanez.com/products/ag_detail18.php?year=2018&area_id=3&cat_id=3&series_id=99&data_id=20&color=CL01, pytanie, jaką jest cena i czy miałby Pan ją na stanie ?

23-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, mogę zamówić. One są po 2100 zł. Można zamówić mailem (dział Info).

19-09-2018, Od: Roman Odpowiedz
Witam. Mam pytanko, w kupionych u Pana skrzypcach Pengano S Light, kilka lat temu, pękła struna G. Pytanie jest jaką najlepiej dokupić by była podobnie grała jak te co zostały oryginalne, żeby nie wymieniać całego kompletu...

19-09-2018, Od: Ben Odpowiedz
Zwykle co roku wymienia się cały komplet, bo struny zużywają się. Niektórzy wymieniają co trzy miesiące, a niektórzy co trzy lata. Wymieniając jedną można spróbować ją odpowiednio zabrudzić żeby brzmiała jak stare, ale raczej się tego nie praktykuje.

19-09-2018, Od: Roman Odpowiedz
dopowiem że mowa o skrzypcach rozmiar 1/2

19-09-2018, Od: Violin Odpowiedz
Można dokupić jedną strunę, nie trzeba wymieniać całego kompletu, a jaka to będzie struna G to zależy od gustu.

20-09-2018, Od: Roman Odpowiedz
Napisałem model skrzypiec, chciałem żeby pasowała do tych konkretnie

20-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Każda struna w rozmiarze 1/2 pasuje do tych skrzypiec. Standardowo są tam struny fabryczne z rdzeniem metalowym. Nie występują one w sprzedaży detalicznej. Ale nie ma to znaczenia, dlatego że struna nowa i tak będzie brzmiała inaczej niż stara. Każdy egzemplarz skrzypiec jest inny i niektórzy dobierają każdą strunę oddzielnie. Może być tak, że najlepszy efekt uzyska się dobierając każdą strunę od innego producenta. Jednak na poziomie amatorskim nie ma to wielkiego znaczenia. Wystarczy że kupi Pan dowolną strunę średniej klasy z rdzeniem metalowym i będzie pasować. Jednak prawidłowym działaniem po kilku latach jest zmiana wszystkich strun, najlepiej na lepsze niż fabryczne, czyli za około 120 zł komplet. Można przy okazji spróbować nylonów np. Tonica.

20-09-2018, Od: Marcin Odpowiedz
Mam gitarę akustyczną którą chętnie bym odsprzedał w zamian za to kupując klasyczną. Czy pośredniczy Pan w tego typu transakcjach czy raczej trzeba samodzielnie szukać chętnego nabywcy?

20-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Znacznie więcej można uzyskać sprzedając prywatnie np. na OLX. Jeśli taki instrument przechodzi przez firmę czy komis, to trzeba zatrudnić pracowników do zrobienia przeglądu, regulacji, zdjęć, opisów, zamieścić oferty, zająć się sprzedażą, prezentować, odpowiadać na pytania. To wszystko zabiera czas. Trzeba też naliczyć marże, podatki i dać rękojmię.
Jeśli ktoś chce sprzedać przez sklep i nie zawracać sobie głowy, to jest to możliwe, jednak o znacznie wyższą cenę uzyska się sprzedając samodzielnie. Tyle że trzeba przy tym popracować.

20-09-2018, Od: Marcin Odpowiedz
dziękuję - tylko nie mam pojęcia za ile mógłbym sprzedać tą gitarę - i to nie jest kwestia 100 zł w tą czy w tamtą stronę, nie wiem czy sprzedawać ją za 100 zł, 300, czy za tysiąc, nie mam pojęcia jaka jest jej wartość. Była kupiona 20 lat temu za 3000 zł ale to chyba tak się prosto nie liczy.

20-09-2018, Od: Ben Odpowiedz
Jest sposób, żeby wrzucić na Allegro z licytacją od złotówki. Tylko trzeba koniecznie wykupić wyróżnienie, bo inaczej pies z kulawą nogą nie zajrzy. Albo wyszukać podobne oferty żeby orientacyjnie wycenić.

20-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystko zależy w jakim jest stanie i co trzeba przy niej porobić. Prostym sposobem oceny wartości jest wystawienie za tysiąc złotych i stopniowe obniżanie ceny, aż ustali się wartość, przy której znajdzie się kupiec. Można też zrobić wycenę w stowarzyszeniu lutników i na tej podstawie sprzedawać. Oczywiście żeby szybko znaleźć nabywcę trzeba dać niższą cenę.

20-09-2018, Od: Marcin Odpowiedz
Dziękuję bardzo za pomocne odpowiedzi

19-09-2018, Od: Lucyna Odpowiedz
Witam panie Jarku :0
Mam pytanie: jakie struny by Pan polecił do gitary klasycznej Esteve 1 st ( z założonym przetwornikiem G-tone). Mam założone savarezy, ale powoli myślę o ich wymianie. Nie pamiętam jaki to był konkretnie typ, ale od samego początku wydawały mi się za miękkie. Czy założenie twardszych strun poprawi również brzmienie gitary i precyzję strojenia?
Pozdrawiam
Lucyna Rezmer

19-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Mam Savarezy 510AJ wersja High Tension po 60 zł. Pobudzają gitarę znacznie lepiej do grania i mniej fałszują. Jest to raptem 42,6 kg, podczas gdy typowe mają 40 kg. Nie odczuwa się więc szczególnej twardości. Z resztą można je ciut niżej ustawić, bo drgają stabilniej i przy mniejszych odchyleniach. Przypominam że typowe struny akustyczne mają 70 kg naciągu.

09-09-2018, Od: Mistrzu Odpowiedz
Czy jakiś skrzypek zna utwór na tym nagraniu w tle? Nie mogę nigdzie znaleźć co to jest: https://www.youtube.com/watch?v=Lm1hakmdA_U&t=1s

19-09-2018, Od: Beata Odpowiedz
To Salut d'amour :)

09-09-2018, Od: Ben Odpowiedz
Może wrzucić w translator to co tam napisali?

19-09-2018, Od: Marcin Odpowiedz
Czy kupię podbródek i żeberko do skrzypiec 3/4 dla dziecka rozpoczynającego naukę?

19-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są dostępne.

19-09-2018, Od: Marcin Odpowiedz
Jeszcze będę potrzebował struny mam nadzieję że też coś się znajdzie. Dziękuję

16-09-2018, Od: Dobromir Odpowiedz
Witam!

Interesują mnie skrzypce 3/4. Czy bardzioej by Pan polecił model Sandner SV-300 czy Antonio Salvatini Seria 7? Czy w skrzypcach Salvatini ciemne/jasne różnica jest tylko w kolorze (i futerale?) Z góry dziękuję za odpowiedź!

16-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Salvatini serii 7 to ten sam model. Wyróżniają się odcieniem i futerałem, ale obydwa modele bazują na lakierze spirytusowym jak tradycyjne skrzypce (choć pewnie jest mniej warstw). Są trochę lepsze od SV-300, tylko warto w nich po rozegraniu dać nieco lepsze struny.

16-09-2018, Od: Dobromir Odpowiedz
Dziekuję bardzo za odpowiedź, faktycznie zdecyduję się na ten model.
Będę wdzięczny za odpowiedź, które struny na później by Pan polecił?

16-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Standardem dla wszystkich są Dominanty, ale podrożały ostatnio. Można rozważyć struny Tonica.

15-09-2018, Od: Tobiasz Odpowiedz
Witam Panie Jarku czy jest możliwość skontaktowania się z Panem drogą mailową? Pojawiła się wada techniczna w gitarze którą u Pana kupiłem. Mianowicie jedna ze strun za mostkiem się postrzępiła, owijka się odwinęła? Nie wiem nawet jak to nazwać proszę podać maila wyślę zdjęcia. To nie przeszkadza w grze ale nie wiem co z tym zrobić uciąć ten kawałek owijki czy jak.

15-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
To nie wada. Struny to raczej materiał eksploatacyjny. Jeśli się czymś zaczepi, to końcówka struny może się rozwinąć. Wystarczy obciąć końcówkę, bo i tak nie bierze ona udziału w graniu. Można przycinać i skracać nadmiar strun zarówno przy kluczach jak i za mostkiem.
Natomiast jeśli struna zużyje się i przetrze owijka w obszarze aktywnym nad gryfem, tu gdzie struna drga, albo na samym prożku, to należy taką strunę wymienić, bo będzie fałszować. Kontakt jest podany w dziale Info.

15-09-2018, Od: Tobiasz Odpowiedz
Taka odpowiedź mi wystarczy dziękuję :)

13-09-2018, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam Panie Jarku.
Chcę kupić pierwsze skrzypce.Jestem ciekawa Pańskiej opinii na temat skrzypiec Hora V100. Do tej pory nie znalazłam wystarczających informacji.Nie wiem czy warto je kupić czy lepiej odłożyć na inne.
Pozdrawiam Sylwia

13-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
To najniższy model rumuński, raczej na męską rękę. Dość ciężkie i toporne, zwykle z grubą szyjką. Długo się rozgrywają. Skrzypce trwałe i masywne, ale niedopracowane, bo wiadomo że pracownik w Europie ma 10 mniej czasu na wykonanie, niż pracownik w Azji (przy tym samym budżecie). Jeśli Hora, to mam wyższy model V200, nieco subtelniejszy. Filozofia wykonania podobna do czeskiego Strunala. Czyli można polecić, ale raczej nie najniższe modele i trzeba trochę przy nich popracować. Nawet te wyższe modele co miałem po 4 tys. miały krzywo i zbyt wysoko rozmieszczone struny.

14-09-2018, Od: Sylwia Odpowiedz
Panie Jarku serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Przeglądałam skrzypce na Pańskiej stronie i moją uwagę przyciągnęły między innymi takie modele, jak:

-Sonata
-Pengano Antyk Plus
-Pengano V200
-Sandner CV4.

Zdając się na Pańską wiedzę, które by Pan polecił, a może inne? Z góry dziękuję za odpowiedź i opinię. Pozdrawiam

14-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Mnie najbardziej podoba się Antyk, ale to kwestia gustu i oczekiwań.

13-09-2018, Od: Tobiasz Odpowiedz
Witam. Ostatnio zakupiłem u Pana gitarę Fender ESC105. Z gitary jestem bardzo zadowolony, mój egzemplarz jest świetnie wykonany, może nie perfekcyjnie ale wiadomo to gitara za 500zł więc cudów nie oczekiwałem, ale do nauki jest świetna. Co prawda uczę się dopiero od dwóch dni, ale już "My Hearts will go on" grane fingerstyle'm zaczyna brzmieć tak, że jak ktoś mnie odwiedzi od razu rozpoznaje melodię :) a i na akordach próbuję coś zagrać. Jest tylko jeden "problem", mianowicie mimo Pańskich korekt instrumentu struny bardzo piją w palce. Staram się nie ćwiczyć do granic wytrzymałości, ale każdy wie jak jest na początku, kiedy słyszymy że coś wychodzi nie zwracamy uwagi na ból i gramy dalej a później palce mało nie eksplodują. I tu mam pytanie: ćwiczyć dalej regularnie ale nie za długo czy zmienić struny? Jakie struny do tej gitary może Pan polecić? Najlepiej miękkie, odpowiednie do nauki. Myślałem o jakichś D'addario do 100 złotych, co Pan myśli? Pozdrawiam

14-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Gitara jest po regulacjach ekstremalnie miękka. Palce po prostu przyzwyczają się po pewnym czasie. Dalsze obniżanie i zmiękczanie skończyło by się problemami z dźwiękiem. Zbyt miękkie sflaczałe struny słabo stroją i pobrzękują, a gitara traci brzmienie.
Dlatego proponuję obniżyć strojenie o jeden lub dwa półtony na pewien czas. Można też stosować kapodaster na I lub II próg, co przywróci normalny strój, ale już przy strunach nie tak mocno napiętych.
Gdy ja się uczyłem wiele lat temu nie było tak miękkich gitar. Krew z gryfu wycierałem czystą szmatką i grałem dalej. Oczywiście nie radzę tej metody, ale generalnie po miesiącu ćwiczeń, nawet niezbyt forsownych, opuszki utwardzą się. Klasyk i tak jest łagodny, bo struny mają większą średnicę i tylko 40 kg naciągu. W akustyku 70 kg i cieńsze wrzynające się struny.

13-09-2018, Od: Grzegorz Odpowiedz
Witam
Od piątku do niedzieli będę w Warszawie. Czy jest możliwość odwiedzenia (sklepu), być może dokonania zakupu elektroakustyka lub uzgodnienia ew. korekt zaproponowanej do zakupu gitary

13-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
W piątek jestem do 17:30, to zapraszam.

12-09-2018, Od: Patryk Odpowiedz
Witam.
Poszukuje Gitary elektroakustycznej. Potrzeba na ego typu gitara aby nie przykładać mikrofonu tylko podłączyć ją pod wzmacniacz lub głośnik aktywny.przedział cenowy 500-800 zł. Proszę bardzo o Pomoc.

12-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Te będą najlepsze: https://skrzypce.pl/products/OG2CE3.html Ma ona lepszy typ przetwornika w oplocie, co daje naturalny dźwięk i silny sygnał, a do tego elektronika ma więcej niż zwykle regulacji i pozwala ukręcić fajniejsze brzmienia. Jest tam trójpasmowy, a nie tylko dwupasmowy korektor, pokrętło Presence do rozjaśniania barwy, jest regulowany filtr do niwelacji sprzężeń, jest tuner z shiftem więc można się dograć nawet do instrumentów niestrojących, a do tego wyjście nie tylko jack, ale także XLR do profesjonalnego podłączenia różnicowego pod wzmacniacze i konsole np. na koncertach. Można bez szumów stosować dłuższe kable.

09-09-2018, Od: Zahariasz Odpowiedz
Witam. Po wielu godzinach przemyśleń zdecydowałem się na gitarę Fender ESC 105. I oto moje pytanie: czy ten instrument również przed wysyłką pan poprawia? Jest to dla mnie ważne ponieważ będzie to gitara do nauki gry. Wcześniej trzymałem w rękach pewien wyrób gitaropodobny za stówkę kupiony we wszystkim dobrze znanym markecie, nie za bardzo więc mam punkt odniesienia. Na tej "gitarze" struny były tak twarde, że już po kilkunastu sekundach palce bolały jakbym ćwiczył conajmniej godzinę bez przerwy. Proszę o odpowiedź i zaraz po niej przechodzę do procedury zakupu, pozdrawiam.

09-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Żaden instrument nie wychodzi od nas bez użycia pilnika i bez regulacji. Zawsze robimy korekty. Będzie znacznie lepiej niż w marketach. Tyle tylko, że dziś spora kolejka jak to we wrześniu i grudniu. Pewnie przez noc uda się ją rozładować.

09-09-2018, Od: Zahariasz Odpowiedz
Jeszcze dwa pytanka: jak się ma sprawa z gwarancją oraz czy ma pan w swojej ofercie kostki gitarowe?

11-09-2018, Od: Ben Odpowiedz
To gitara klasyczna - ładniej brzmi palcami. Kostki raczej do akustyków i elektryków pasują. Choć z drugiej strony jak ktoś ma słabe paznokcie albo lubi ostrzejszy ton, to czemu nie.

11-09-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Gwarancja krajowa 2 lata. To bardzo ważne, bo jest na rynku dużo firm zagranicznych udających polskie. Wtedy odsyłanie za granicę może przekroczyć wartość instrumentu. Kostki zawsze dodaję gratis.

10-09-2018, Od: Krystian Odpowiedz
Witam, mam 30 lat, czy nie jest dla mnie za późno, aby rozpocząć naukę na gitarze?
Kilka chwytów znam...

Jaką gitarę polecacie jeśli jeszcze jest dla mnie szansa na naukę gry?


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12481  Dalej