Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13320  Dalej     Sklep

27-05-2023, Od: Mariola Odpowiedz
Witam. Czy wszystkie gitary zakupione w pańskim sklepie są regulowane i poprawiane (korekta) ?

28-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Tak, wszystkie instrumenty są poprawiane i regulowane.

19-05-2023, Od: Agnieszka Odpowiedz
Dzień dobry. Czy poleca Pan smyczek Fiber 3/4? Obecnie gram smyczkiem z zestawu i poszukuje czegoś lepszego.

21-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to całkiem niezłe smyczki jak na tą cenę do gry amatorskiej. Dobra sprężystość, wyważenie i stabilność. Niektórzy nauczyciele wolą te niż drewniane po 300 zł i dlatego daliśmy je do oferty. Smyczki z zestawów zwykle warte są około 100 zł. Na prawdę dobry smyczek może kosztować nawet kilka tysięcy.

21-05-2023, Od: Agnieszka Odpowiedz
Poproszę również o informację ile ważny smyczek Fiber 3/4.

21-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
56 g.

18-05-2023, Od: Dominik Odpowiedz
Szukasz nauczyciela skrzypiec w Warszawie? Pisz do mnie, dojazd do ucznia w cenie (Ursynów i Wilanów). Skrzypce klasyczne oraz elektryczne, korepetycje, nauka od zera, pomoc przy zakupie instrumentu

dominikchmurski@gmail.com

06-05-2023, Od: Krzysztof Odpowiedz
Dzień dobry.
Futerał akustyk F110. W opisie jest, że mieszczą się wszystkie gitary akustyczne. Mimo to się zapytam. Czy nie będzie problemu z gitarą Martin D-X2E-03?

07-05-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to najbardziej typowe pudło Dreadnought.

28-04-2023, Od: Paweł Odpowiedz
Dzień dobry! Czy jest możliwość zamówienia za Państwa pośrednictwem gitary Cort Earth100? Ewentualnie jakaś alternatywa w tej klasie lub lepszej?

30-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję Earth 70. Miałem kiedyś modele 100 i muzycznie nie wydawały się wcale lepsze niż 70, a jedynie droższe. W promocji są teraz Cort Gold Edge, ale to już dużo wyższa cena na poziomie 7500.

10-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry. Szukam gitary elektroakustycznej, z szerszym gryfem, głębokim dźwiękiem, która będzie grała akompaniament (osoby raczej początkującej grającej chwytami) do wokalu. Fajnie jakby wierzch był wykonany z litego drewna. Poprzednia gitara Oskar Schmidt by washburn elektroakustyk (nie pamietam modelu, ale niska półka cenowa sprzed 10lat). Czy mogą państwo coś doradzić, na co zwrócić uwagę, zaproponować jakiś model. Kupowałem u państwa skrzypce dla córki i byłem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

11-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Dzień dobry, Bardzo trudno jest dostać na rynku fabryczne elektroakustyki z szerszym gryfem. Wszystkie mają wąskie gryfy. Mogę zamówić wykonanie takich nietypowych gitar z gryfem 48mm, oraz zrobić wykończenie i regulacje pod marką Pengano. Najgłębszy dźwięk da wersja symetryczna z pudłem dreadnought, aczkolwiek przy nagłośnieniu raczej wytłumia się głębokość zatykając otwór rezonansowy, żeby uniknąć sprzężeń i dudnień. Powinno zmieścić się w budżecie 1500 zł.

11-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Ten model pengano wzorowany jest na jakiej marce? Co jeśli rozszerzymy kryteria o gitary z gryfem standardowym w tym budżecie?

11-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Gitary z pudłami dreadnought są wzorowane na firmie Martin. To ich wynalazek z 1916 roku. Podobnie ożebraowanie typu X z 1850 roku, czy łączenie gryfu z pudłem na 14 progu. Do tej pory są to najlepsze rozwiązania. Z typowym wąskim gryfem dobrze sprawdzi się Cort: https://skrzypce.pl/products/MR600F.html
A! I jeszcze jeden fajny model z szerokim gryfem: https://skrzypce.pl/products/HB48.html

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Czy gitary, o których mowa są do ogrania i obejrzenia w państwa siedzibie w Warszawie?

12-04-2023, Od: SPIN Odpowiedz
Są na miejscu, jednak w przeciwieństwie do zwykłych salonów i sklepów internetowych unikam sprzedawania w surowej wersji fabrycznej. Fabryki mają szeroki margines tolerancji i wiele rzeczy warto jeszcze poprawić. Zwłaszcza ostatnio gdy ceny rosną, a jakość wyraźnie spada. Większość idzie wysyłkowo, więc gdy przychodzi zamówienie, to na każdym instrumencie wykonuję dość głębokie korekty i regulacje, żeby grało się łatwiej i przyjemniej. Podpiłowanie siodełka, dobór prożka dolnego, wyrównanie i wygładzanie progów, regulacja gryfu itd. Klient dostaje instrument poprawiony, wyregulowany, ale nie dotykany przez setki osób jak to czasem bywa u dużych sprzedawców. Można więc zamówić z odbiorem osobistym i wtedy w ciągu kilku godzin przygotuję co potrzeba. Wersji fabrycznej raczej nie ma sensu oglądać, bo korekty wiele zmieniają w odczuciach z gry. Niekiedy siła działająca na palce jest mniejsza o połowę. Poprawia się też brzmienie i strojenie.

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jaki przetwornik zamontowałby pan w gitarze Pengano? jeśli dobrze widzę w Cort jest firmowy, w HB Fismann.
Która gitara wg Pana z wymienionych wygrywa w kategorii jakość wykonania/dźwięk.
Czy miał pan do czynienia z gitarą Takamine GD15CE NAT? Czy jest to podobna klasa jakości/dźwięku?

12-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Jest możliwość zamówienia układów Artec lub Fishman. Problemem jest ilość, bo trzeba zamawiać od razu minimum 30 gitar, żeby uruchomić linię produkcyjną. Nie wiem czy aż tylu chętnych będzie w ciągu roku, zwłaszcza że jest dostępny Harley w tej klasie. Cort też ma Fishmana, bo to wersja "F".

Za Takamine nie przepadam, bo dystrybucja selektywna ma swoje wady i koszty, a same gitary jak na mój gust mają mało żywy bas, szczególnie po zabrudzeniu strun. Jakby nieco mniej harmonicznych. Ale to zawsze kwestia gustu, bo innej osobie może to się akurat podobać. Odbiór brzmienia jest zawsze subiektywny, bo każdy inaczej słyszy.

Pułapką może być testowanie na nowych strunach, bo trzeba sobie dobrze wyobrazić jak zmieni się brzmienie po kilku tygodniach ogrania. W praktyce nie każdy zmienia struny co kwartał i na świeżych strunach gra stosunkowo krótko. W Cortach mamy brzmienie takie bardziej fortepianowe, gdzie struny basowe grają, a nie tylko buczą i o ile na całkiem świeżo wydają się lekko metaliczne, to na używanych strunach tworzy się ładna równowaga. Charakter brzmienia można sobie doregulować doborem strun. Struny z grubą powłoką ocieplą brzmienie, fosforowe wzbogacą, a brązowe wyklarują.

Jakość w ramach podobnej klasy cenowej jest zbliżona, zwłaszcza, że Harleya pewnie też robią fabryki Corta. Wyjątkowa zbieżność szczegółów konstrukcyjnych i zmian jak np. ostatnia nowość - głęboko osadzona śruba regulacji gryfu. Więc główna różnica jest w szerokości gryfu nie w jakości.

10-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Zapomniałem napisać. Mogę przeznaczyć na gitarę ok1500zl

11-04-2023, Od: Witold Odpowiedz
Dzień dobry. Pamiętam, że dawniej bardzo cenione były gitary klasyczne Musima z NRD, lata 80 i 90te. Można dzisiaj kupić używki w bardzo dobrym stanie i dobrej cenie. Czy Pana zdaniem warto?

11-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Sam mam taką gitarę i o ile brzmienie jest fajne do akompaniamentu, to jednak po tylu latach widzę, że drewno degraduje się, zmienia kształty i wymiary, zmienia się geometria. Niektóre elementy rozklejają się lub pękają. Pogarsza się wygoda gry, pogarsza się strojenie na progach. Trudno jest je doregulować, bo nierówności powodują brzęczenie w niektórych miejscach, a gryfy nie mają prętów regulacyjnych. Egzemplarze, które leżały zimą nieużywane są często rozeschnięte, a te dużo używane wymagają wymiany progów, posklejania, wyrównania gryfu. Trzeba wiec wziąć pod lupę konkretny egzemplarz, żeby stwierdzić czy warto.

04-04-2023, Od: Piotr Odpowiedz
Szukam gitary dla córki, lat 10 (145cm wzrostu). Pierwsza gitara, do nauki. Nie znam się, ale moim zdaniem 3/4 i by była "miękka", co by się dziecko nie zniechęciło. Średnia półka cenowa będzie ok. Co polecicie?

04-04-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Rozmiar 3/4 tak, ale trzeba zdecydować czy to ma być gitara klasyczna czy akustyczna. Raczej bym proponował klasyczną na start (struny nylonowe) i zależnie od możliwości budżetowych w okolicach 400-600 zł. Polecam modele z regulowanym gryfem, bo można je lepiej dostosować pod wygodną grę. Np. Everplay, Ambra. Jeśli natomiast wybór padnie na akustyczne (struny metalowe), to można rozważyć Ars Nova, lub nawet 4/4 OM body Bentona z uwagi na wąski gryf i mocniej taliowane kształty. Ta ostatnia będzie ciut za duża, ale dzieci w tym wieku szybko rosną.

29-12-2022, Od: Maciej Odpowiedz
Chciałbym kupić skrzypce do nauki gry dla siebie. Budżet to około 1000 zł - jakie miałbym wybrać?

05-03-2023, Od: Ben Odpowiedz
Jeszcze Pengano BDark można rozważyć. Mają świetnie dopracowane podstawki, które są ważnym elementem, aby drgania strun bez wytłumienia przenieść na pudło rezonansowe. Jak pracochłonna jest obróbka podstawka widać w poradniku: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/

29-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Może być Sandner SV-6 albo Stentor 1500. To modele często wybierane przez nauczycieli.

29-12-2022, Od: Maciej Odpowiedz
A który z tych dwóch modeli poleciłby Pan?

30-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
To ten sam poziom jakościowy i taka sama budowa. SV-6 wybierają osoby preferujące lakier półmatowy. Stentor ma trochę więcej połysku i ciut jaśniejsze brzmienie. Różnią się też kolorem futerału.

30-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Weszła dostawa wyczekiwanych gitar akustycznych z szerszym gryfem. Dla początkujących i dla osób z grubszymi palcami, wąskie gryfy 43mm są nie lada utrudnieniem, bo zaczepia się niechcący o sąsiednie struny. Gitara z nieco szerszym gryfem wybacza błędy i gra się łatwiej.

23-02-2023, Od: Ben Odpowiedz
Świetna sprawa!

16-07-2017, Od: Ola Odpowiedz
Dzień dobry :) od dłuższego czasu podobają mi się skrzypce, w tym roku postanowiłam rozpocząć naukę na nich. Zastanawiam się nad kupnem elektrycznych, ale sprawy techniczne to dla mnie zupełnie czarna magia, dlatego mam kilka pytań. Z tego co przeczytałam, takie skrzypce działają ze słuchawkami, które są w zestawie. Jednak żebym nie tylko ja słyszała dźwięki potrzebny jest wzmacniacz, tak? Czy oprócz wzmacniacza dodatkowo głośniki? Czy podłączenie tylko do głośników nie wystarczy i czy w ogóle możliwe jest podłączenie do samych głośników? Czy w zestawie są wszystkie potrzebne kabelki do podłączania? Wiem, że to dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź ;)

16-07-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, żeby inni słyszeli potrzebny jest wzmacniacz z głośnikiem. Dla zawodowców są to czasem oddzielne konstrukcje, ale dla amatorów buduje się zwykle wzmacniacze akustyczne combo (zintegrowane z głośnikiem). Dobrze jak głośnik ma wielkość minimum 8", bo mniejsze to są charczące kołchoźniki, jak radyjka tranzystorowe zupełnie bez dolnego pasma. Dobrze jak taki wzmacniacz ma wbudowane podstawowe efekty typu pogłos, flanger czy chorus, bo wtedy można wykręcić jakieś ciekawe brzmienie. Sam dźwięk skrzypiec elektrycznych jest dość surowy, tak jak dźwięk gitary elektrycznej pozbawionej efektu.
Kabel zwykle jest w zestawie skrzypiec. Ma on wtyk duży jack mono na obu końcach.
Dobre skrzypce elektryczne pojawią się u nas po wakacjach. Są też wzmacniacze. Taki najbardziej podstawowy ekonomiczny kosztuje około 400 zł.

19-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
Dobry wieczór. Zastanawiam się, czy ten multiefekt będzie pasował do tych skrzypiec.
Multiefekt: https://allegro.pl/oferta/zoom-a1x-four-multiefekt-12848536380?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_krk_media_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17998676545&gclid=CjwKCAiAmuKbBhA2EiwAxQnt71SBvqHAcd8DMOoXF8xU1p94JFiUcLg_GmC503znN0ZliCBMF5GsZBoC6owQAvD_BwE.
Skrzypce: https://www.henglewscy.com.pl/sklep?func=productPage&wid=21246&pid=12581&cid=477&prid=

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W segmencie amatorskim nie widuje się wzmacniaczy i multiefektów budowanych typowo pod skrzypce. W takim razie trzeba dobierać urządzenia współpracujące z takim samym typem przetwornika, czyli piezoelektryczny pasek w mostku i przedwzmacniacz z własną baterią na instrumencie. Tak zbudowane są gitary elektroakustyczne, elektroklasyczne i skrzypce elektryczne. Czyli wzmacniacze oznaczone jako akustyczne i inne urządzenia do instrumentów akustycznych będą współpracowały ze skrzypcami, choć nie będą optymalizowane pod skrzypce, a raczej pod popularne gitary. Tym nie mniej da się pewnie wykręcić fajne brzmienia.
Co do podanego modelu skrzypiec, to nie widać jaką mają elektronikę. Kolor futerału, kształt słuchawek, napis Carmen na podstawku, plastikowe boczki sugeruje, że może to być Gewa. Jeśli tak, to na innych zdjęciach w internecie można zobaczyć że mają one zwykłą elektronikę noname. W takim razie lepszym wyborem w podobnej cenie może być Leonardo np. z naszej strony, bo mają one firmową elektronikę wyższej klasy i cały korpus drewniany, łącznie z zewnętrznymi ramkami, bez takich plastików. To może korzystnie wpływać na jakość dźwięku, wybrzmiewanie, trwałość. Natomiast modele ze zwykłą chińską elektroniką mamy o połowę taniej. Też całe drewniane bez plastików. Poza brzmieniem, to także zaleta środowiskowa.

20-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
I mam pytanie czym różnią się Państwa skrzypce Pengano od tych, które ja zaproponowałem. W sensie chodzi mi o jakość państwa. Czy jakość skrzypiec na Państwa stronie różni się od tych, które ja zaproponowałem

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jakość jest proporcjonalna do ceny, ponieważ droższe drewno jest stabilniejsze, bardziej jednorodne, dłużej sezonowane, równe i trwałe, natomiast więcej roboczogodzin w budżecie zapewnia większą dokładność wykonania. Mamy zarówno tańsze jak i droższe modele. Od tamtych różnią się głównie całą konstrukcją drewnianą. W tych proponowanych są jak sądzę spore elementy z plastiku, a tylko środek z drewna. Dla początkujących nie zrobi to wielkiej różnicy.

20-11-2022, Od: Adam Odpowiedz
Czy mógłby mi Pan doradzić, jaki multiefekt pasuje do skrzypiec z Państwa strony, czyli Pengano 4/4.

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma na rynku multiefektów amatorskich dedykowanych wyłącznie do skrzypiec. Ponieważ skrzypce aktywne posiadają analogiczny zestaw elektroniki jak w gitarach elektroakustycznych, to można stosować dowolny multiefekt dedykowany gitarom akustycznym, zarówno do gitar, skrzypiec jak i ukulele. Wszystkie te instrumenty, które mają przetwornik piezo w mostku i wbudowany przedwzmacniacz z własną baterią, będą działały. To samo dotyczy wykorzystania wzmacniaczy akustycznych.

20-11-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze dodam, że akurat ten Zoom posiada kilka presetów nie tylko do gitar, ale też pomyślanych pod skrzypce. Nie wiadomo czy się spodobają, czy będzie trzeba samemu sobie poustawiać, ale jest to jakaś propozycja producenta dla skrzypków. Te presety są oznaczone EVn.

17-07-2017, Od: Ola Odpowiedz
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi, naprawdę są one bardzo pomocne :D

03-02-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Zainspirowani tym pytaniem zrobiliśmy różne testy, przegląd rynku i tak Zoom trafił do naszej oferty :-) To faktycznie świetne urządzenie amatorskie do ubarwienia brzmień różnych instrumentów, głosu, a przy tym posiada kilka efektów projektowanych specjalnie pod skrzypce. Można używać ze skrzypcami elektrycznymi, a dokupując mikrofon także z akustycznymi. Sprzęt zaprojektowany w Japonii, ładnie wykonany, bardzo uniwersalny, łatwy w obsłudze i z pewnością wart zakupu. Polecam!

03-02-2023, Od: Ben Odpowiedz
Mała uwaga: Urządzenie nie zastępuje umiejętności gry na skrzypcach, ale bardzo urozmaica zabawę. Wystarczy obejrzeć na YouTube przykładowe nagrania: https://www.youtube.com/results?search_query=Zoom+A1+four+violin
Chyba nikt nie może być rozczarowany efektami za taką niską cenę w porównaniu np. do Yamahy. Wiele rzeczy można dostosować i wykręcić własne brzmienia. Oczywiście zalecane są skrzypce elektryczne aktywne, czyli z własnym przedwzmacniaczem (poznacie po baterii w skrzypcach).

08-01-2023, Od: Bogdan Odpowiedz
Dzień dobry.
Chciałbym, by wyregulowali mi Państwo gitarę Fender (jest bardzo twarda).
Czy jest możliwa wysyłka kurierem do Państwa? Jak to powinno wyglądać techniczne? Jaki jest koszt regulacji?

09-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można przysłać, koniecznie w podwójnym kartonie. Koszt 120 zł.

06-01-2023, Od: Maciej Odpowiedz
Czy smyczek w razie uszkodzenia wymienia się cały czy tylko włosie? Zastanawiam się nad zakupem dodatkowego kompletu strun - jakie by Pan polecił? Chciałbym też mieć dodatkowy smyczek - który jest wart uwagi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

08-01-2023, Od: Jarek Odpowiedz
Włosie wyciera się i zużywa się podczas eksploatacji. Podobnie jak struny trzeba czasem wymienić. Jeśli jest to smyczek za kilka tysięcy złotych, to z pewnością warto wymienić samo włosie, co kosztuje około 150 zł. Jeśli to tani smyczek z zestawu lub typowo uczniowski, to można kupić drugi smyczek. Smyczki do zabawy kosztują 60 zł, najtańsze do grania 120 zł, nieco lepsze 240 zł, średnie 600 zł, dobre uczniowskie 1200 zł itd. Zawodowe smyczki mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Jeśli dopiero rozpoczynamy naukę to wystarczy za 120-140 zł.
Struny najczęściej kupowane to Pirastro Tonica. W tanich skrzypcach do 1200 zł są montowane fabrycznie struny metalowe kilka razy tańsze.

08-12-2022, Od: Krystian Odpowiedz
Dzień dobry.
Chciałbym kupić gitarę dla córki 14 lat. Chce uczyć się grać na gitarze akustycznej. Jaki instrument poleca Pan dla takiej osoby?
Pozdrawiam serdecznie

08-12-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Cort jest bardzo przyjazny dla palców, co podoba się początkującym: https://skrzypce.pl/products/AD810SSB.html
A z tańszych to te Harleye: https://skrzypce.pl/products/HBD120BK.html

04-12-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Chciałbym kupić żonie pod choinkę skrzypce elektryczne, niestety nie bardzo się w tym orientuje. W związku z tym mam pytanie czy jest sens kupować skrzypce elektryczne w budżecie 1000 zł? czy stagg to jest dobra firma i czy na takich skrzypcach da się grać? Żoną jest początkująca ma skrzypce klasyczne ale chciała by mieć też elektryczne. Czy skrzypce elektryczne można podłączyć do wzmacniacza gitarowego? czy potrzebny jest wzmacniacz dedykowany pod skrzypce? proszę o poradę.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13320  Dalej