Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12921  Dalej     Sklep

19-04-2021, Od: Amadeusz Odpowiedz
Dostałem info ze posiadacie państwo gitary dla osób bez rąk, proszę o link. Dziękuję

19-04-2021, Od: Mela Odpowiedz
Kluczowe może być dobranie odpowiedniego strojenia, tak żeby już na pustych strunach tworzył się akord. Jeśli nie masz rąk, to strojąc np. w stroju Open G, dokładasz nogą tylko poprzeczkę, aby zagrać inny akord, bez skomplikowanych układów palców. Dasz radę, powodzenia! https://www.youtube.com/watch?v=BzMUhBRz888

19-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Dla osób bez rąk są standardowe gitary. Po prostu gra się nogami. https://www.youtube.com/watch?v=M1vuzhPlBUY

16-04-2021, Od: Anna Odpowiedz
Które skrzypce wybrac 4/4 Ever play 6xx czy Stentor- dla poczatkującej?

16-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej Everplay, a przy długiej szyi Stentor, bo ma wyższy podbródek. Skrzypce są te same.

11-04-2021, Od: Wiktoria Odpowiedz
Hej :) Jaki polecacie produkt do czyszczenia strun w skrzypcach, a jaki do czyszczenia samych skrzypiec ?

12-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej delikatnie sucha, czysta szmatka po każdej grze. Środki chemiczne tylko sporadycznie, bo przyspieszą zużycie lakieru. Do strun spirytus lub Petz string, a do lakieru Joha. Każdy producent zaleca zrobienie testu w mało widocznym miejscu. Przy pewnych typach lakierów i niekorzystnych warunkach chemia może zniszczyć lakier przy zaledwie jednym użyciu. Lakiery wrażliwe są na docisk. Doszorowywanie z dociskiem, żeby coś zeskrobać może uszkodzić lakier. Jeśli drewno rozszerzało się i kurczyło przy zmianach wilgotności, to lakier może być mocno naprężony. Polanie go środkiem i szorowanie może spowodować całkowite spękanie. Dlatego płyny stosujemy w małej ilości na czystą szmatkę i po użyciu od razu ścieramy do sucha bez dużego docisku. Duże zabrudzenia może usuwać tylko lutnik. Czasem jest konieczność zdjęcia lakieru i nałożenia od nowa.

09-04-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dzień dobry,
czy orientują się Państwo, jakie żeberko do skrzypiec 4/4 byłoby odpowiednie dla osoby niskiej (jeśli to ma znaczenie), ale z dość wysoką szyją i węższymi ramionami?
Pozdrawiam :)

09-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Większości osób pasuje typowe żeberko za 30 zł.

09-04-2021, Od: Joanna Odpowiedz
Które skrzypce będą lepsze (rozmiar 4/4) Strunal 157w kobcertowe, strunal Florence 193wA czy Hora V200 Elite? Potrzebne do użytku przez ucznia szkoły muzycznej I stopnia.

09-04-2021, Od: Ben Odpowiedz
Wymienione skrzypce europejskie mają dość toporną charakterystykę, wykonane są raczej zgrubnie, szyjki przeważnie mało smukłe, długo się rozgrywają, zwykle potrzebują nieco twardszych strun. Wymagają poprawek lutniczych po zakupie, ale potem są stabilne i mało kapryśne. Masywna budowa dobrze wpływa na trwałość, są ładnie lakierowane, mają dobre drewno. Niektóre szkoły lubią skrzypce solidnie zbudowane, zwłaszcza na męską rękę, do gry dynamicznej i zdecydowanej.

Za tą samą cenę dostaniemy skrzypce azjatyckie, zdecydowanie bardziej subtelne, wrażliwe muzycznie i dopracowane lutniczo. Jest 5 razy więcej roboczogodzin w tej samej cenie cenie, co pozwala na dokładniejsze wyżłobienie i dopracowanie. Są lekkie i bardziej przypominają skrzypce typowo lutnicze. Nawet delikatna gra na strunach miękkich daje dobrą odzywalność instrumentu. Brzmienia są zwykle bardziej szlachetne, a szyjki wygodniejsze do gry. Do tej grupy należy Modena+, Padva+, Antyk I+. Nauczyciele częściej wybierają takie instrumenty. Są one też ładniejsze wizualnie, łatwiejsze do grania i nie wymagają poprawek, ani długiego rozgrywania. Jeśli jednak nauczyciel preferuje styl europejski, to trzeba się tego trzymać, żeby potem nie narzekał.

04-04-2021, Od: Ola Odpowiedz
Które skrzypce lepiej wybrać Stentor 1500 czy Sandner sv-6?

04-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
To skrzypce podobnej klasy. Stentor jest akurat w promocji, ma fajny futerał, a lakier w połysku jest nieco łatwiejszy w utrzymaniu, więc może właśnie takie.

03-04-2021, Od: Artur Odpowiedz
Witam gdzies na YT znalazlem info ze posiadacie Państwo w ofercie giatary dla leworecznych. Czy to prawda ? Poniewaz w dziale "sklep" nie znalazlem takowych.

03-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Jest leworęczna: https://skrzypce.pl/products/HBD120BK.html

01-04-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź gitarę już zamówiłam proszę wysłać po świętach. A skrzypce proszę mi doradzić z 3 tych modeli czy Sandner SV-300, czy Sandner SV2 lub Sandner SV6. Dziękuję

01-04-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dla dziecka można wybrać SV-300, a dorosłe lepiej SV6.

31-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dobrze dziękuję za odpowiedź to z gitar wybierzemy albo model Cort Grand lub Earth dla syna. A proszę jeszcze o doradzenie skrzypiec. Ponieważ mąż gra na pianinie, a chciałby się nauczyć jeszcze, ale sam na podstawie książki gry na skrzypcach i przy okazji uczyć córkę skończone ma 9 lat. Czy jest możliwa taka nauka na jednym wspólnym instrumencie. Proszę o podanie proponowanego modelu skrzypiec do 1000zl. Dziękuję

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Na 9 lat trzeba kupić rozmiar 1/2, a dla osoby dorosłej 4/4. Prędzej dorosły zagra na małych, niż odwrotnie. W zasadzie każde będą dobre do nauki. Takie mniej udane wywalam od razu z oferty. W okolicach tysiąca można rozważyć Sandner, Stentor, Salvatini, Beginner.

31-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Czym różni się gitara model Cort Grand od Earth dwa modele są w tej samej cenie. Nie wiem którą zamówić. I proszę o informację jeszcze który model skrzypiec. Dziękuję

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Różnią się estetyką. Niektórzy wolą surowy wystrój, a inni więcej zdobień.

30-03-2021, Od: Piotr Odpowiedz
Proszę o doradzenie jaką kupić gitarę konkretny model dla syna 13 latka zaczyna dopiero naukę do kwoty 1000zl. Dziękuję za informację

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba podjąć decyzję czy klasyczna, czy akustyczna. Gitara klasyczna ma cieplejszy dźwięk i jest stosowana w szkołach muzycznych do gry klasycznej palcami z nut - Bach, Tarrega, flamenco, ale też Jacek Kaczmarski.
Gitara akustyczna ma metalowe struny, dłuższe wybrzmiewanie, pasuje do gatunków rock, folk, blues. Na początkujących robi duże wrażenie, bo nawet proste akordy grane powoli ładnie wybrzmiewają.
Z akustycznych polecam modele Cort Grand lub Earth, bo są to gitary z litym przodem, z dobrego drewna i z prawidłową geometrią. Gra się łatwo i przyjemnie. A z klasycznych Ever Play Zebra de Luxe z uwagi na dobry stosunek jakości i brzmienia do ceny.

30-03-2021, Od: Magda Odpowiedz
Dzień dobry, planuje kupić pierwsze skrzypce do nauki dla córki ma 9 lat. Proszę o doradzenie do kwoty 1000zl. Córka nigdy nie miała kontaktu ze skrzypcami czy może łatwiejsza będzie nauka na gitarze. Dziękuję za pomoc.

31-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce są trochę trudniejsze do nauki niż gitara. Na początku dobrze mieć wsparcie jakiegoś studenta, lub nauczyciela.

29-03-2021, Od: Klaudia Odpowiedz
Dzień dobry, planuje kupić pierwsze skrzypce do nauki. Czy mogłabym się dowiedzieć jaką jest różnica między Carlo Gprdiano vs-1 a vs-0?

29-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Z tego co widzę różnią się głównie drewnem podstrunnicy, podbródkiem, futerałem i zapewne ogólną selekcją materiałów i pracy, tak jak we wszystkich markach oferujących gamę modeli w różnych cenach. Często różnice tkwią w szczegółach nie wyrażalnych typowymi parametrami technicznymi. Nie da się łatwo opisać w parametrach, że na wyższy model selekcjonuje się drewno, dobiera lepszych pracowników, lub przeznacza fabrycznie więcej roboczogodzin na podniesienie precycji.
Zapraszam po zakupie na korekty i regulacje. Pokażę co warto poprawić, aby grało się łatwiej i przyjemniej. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na dokładność wykonania i geometrię, bo trafiają się różne egzemplarze. Dotyczy to w zasadzie wszystkich niedrogich modeli instrumentów. Przy taniej produkcji nie wszystko wychodzi idealnie, a do tego geometria zmienia się samoczynnie w transporcie morskim i magazynowaniu, ponieważ drewno budżetowe nie jest jednorodne, ani idealnie wysezonowane. Dlatego ja każdy egzemplarz poprawiam i godzinę zawsze popracuję nad regulacją i korektami, ale wiem że nie jest to powszechna praktyka w handlu. Zwykle sprzedaje się tak jak przyszło z dystrybucji, a jeśli salon nie specjalizuje się w skrzypcach, to handlowcy i marketingowcy często nie mają dużego pojęcia o technicznych sprawach skrzypcowych. Szczególnie przy masowej sprzedaży tolerancja poprawności jest bardzo szeroka. Liczą się niekiedy inne kwestie niż wiedza i staranność sprzedawcy. Dlatego też ja osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem akurat takich marek.

24-03-2021, Od: Marzena Odpowiedz
Witam,
poszukuję skrzypiec 4/4 dla córki kl. 5 SM. W tej chwili córka gra na skrzypcach szkolnych 3/4.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze skrzypiec. Zależy nam na ładnym brzmieniu. Budżet jakim dysponujemy to 2.000,0 zł.

26-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Gdyby wolała Pani Skrzypce NR 13 Georg Krywalski 1916, to mogę ściągnąć takie, dobrze przygotowane i sprawdzone, z dobrym brzmieniem, ale kosztują niestety 8 tys zł. Przy takich skrzypcach dużo zależy od konkretnego modelu, egzemplarza i jego stanu.

26-03-2021, Od: ZPAL Odpowiedz
Zakup skrzypiec używanych jest podobny do zakupu używanego auta. W obu przypadkach gorąco polecam umówienie się przed zakupem na przegląd, ekspertyzę i wycenę: http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/
Nie jest to drogie, a niekiedy można sporo zaoszczędzić. Nie każde stare auto jest dobre i nie każdy stary instrument jest dobry. Nie mają przecież pełnej gwarancji i są częściowo zużyte. Koniecznie trzeba ocenić jak bardzo, jakie mają walory, czy to wyrób stolarza czy lutnika, czy nie podróbka, czy nie ma śladów złego przechowywania i wypaczeń, czy naprawy były wykonywane właściwie, kiedy spodziewać się kolejnego remontu, żeby po prostu nie trafić na minę.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
A sorry na olx nie ma tych skrzypiec są podobne niemieckie z tego okresu za 1800zł. a te o których pisałem wcześniej na platformie sprzedajemy.pl Georg Krywalski skrzypce 1903.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
Posiadam odpowiednie skrzypce dla pani córki.proszę o kontakt tel 698685046.skrzypce są litnicze mają 117lat w świetnym stanie bez pęknięć i piękny ton.

26-03-2021, Od: Ictus Odpowiedz
lutnicze miało być. Austriacki lutnik majacy swój warsztat w Teschen Georg Krywalski.Likwiduje część kolekcji skrzypiec więc jest okazja do nabycia dobrego instrumentu.Na olx są promowane skrzypce Mathias Heinicke,które wystawiłem na sprzedaż i kliknąć inne przedmioty sprzedajacego.Pozdrawiem miłośników skrzypiec.

26-03-2021, Od: Milok Odpowiedz
To w zasadzie fabryka Jerzy Krywalski Fabrykacja Instrumentów Cieszyn. Specjalizowali się raczej w dęciakach.

24-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Idealne skrzypce do 2000 zł to Modena+, ale trzeba jeszcze smyczek dorzucić za 250 zł. Aby cały zestaw zmieścił się w cenie, to może być Antyk I+. Też bardzo dobre, dźwięczne i ładne. Można śmiało polecić.

22-03-2021, Od: Beata Odpowiedz
Dzień dobry. Chciałam zapytać o gitarę Ever play taiki 4/4. Co wchodzi w skład zestawu? To pierwsza gitara dla córki i nie bardzo orientuję się co trzeba kupić? Pozdrawiam

22-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Fabrycznie jest sama gitara, ale ja dodaję pokrowiec, kostki, klucz, struny, oraz usługę korekt i regulacji. Gitarę trzeba sobie stroić przed grą, albo darmową aplikacją na telefon, albo tunerem elektronicznym. Jest taki tuner w dziale Akcesoria za 40 zł. Na życzenie mogę dorzucić inny tuner z takich gratisowych, ale one są tandetne i mogą sprawiać problemy.

20-03-2019, Od: Jacek Odpowiedz
Witam,

wpadły w moje ręce skrzypce wyprodukowane w 1965 roku przez Dolnośląską Fabrykę Instrumentów Lutniczych w Lubinie. Ogólnie w dobrym stanie. Po założeniu strun Pirastro Tonica okazało się, że te skrzypce bardzo ładnie grają, dość ciepło. Czy ma Pan jakąś swoją opinię na temat jakości skrzypiec produkowanych przez ten zakład, teraz już nieistniejący?

20-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Wykonanie jak to w czasach PRLu, czyli dość siermiężne i toporne. Podobnie jak gitary Defil, czy meblościanki. Raczej wartość sentymentalna. Współczesny chiński instrument średniej klasy jest wykonany ze znacznie większą finezją i bliżej wzorców lutniczych. Natomiast ta masywna budowa ma taką zaletę, ze sporo instrumentów jakoś przetrwało do dziś, nawet w złych warunkach.
Rynek dość dobrze wycenia ich wartość na około 300-600 zł. Mogą trafić się nieliczne egzemplarze lepszej jakości, wykonane przez mistrza fabryki, jako wyższe modele eksportowe, ale to trzeba by dać do oceny. Pewną wskazówką może być ciężar, bo te staranniej wydrążone i dopracowane będą lżejsze, sporo poniżej 500g przy 4/4.
Struny nylonowe często nie są w stanie dobrze pobudzić do grania skrzypiec wykonanych na grubo, ale to już trzeba wypróbować na swoim egzemplarzu.

25-03-2019, Od: Jacek Odpowiedz
Witam ponownie, zważyłem te skrzypce, bez podstawka, strun, podbródka i strunnika ważą 466g. Co Pan sądzi o takiej wadze?

20-03-2019, Od: Jacek Odpowiedz
Jakość wykonania owszem, to nie I klasa, ale okazało się, że grubszy gryf bardziej mi odpowiada, w obecnych, nowych skrzypcach gryf jest cieńszy. Natomiast łatwo się na nich gra i dają ciepły dźwięk i tu jest moje zaskoczenie.

19-03-2021, Od: Stefan Odpowiedz
Też mam skrzypce 4/4 ważą 517 g ze strunami i podbródkiem, wyprodukowane w Defilu rok 19-druk (58rękopis). Niestety górna deka ma pęknięcie.Dla mnie to już tylko wspomnienia.Chętnie dowiem się czegoś o tym instrumencie. Np ile w Defilu wyprodukowano takich instrumentów. Dlaczego fabrykę zlikwidowano.Czy produkowano również smyczki.

19-03-2021, Od: Ben Odpowiedz
W zasadzie jest to wyjaśnione dlaczego zlikwidowano. Skrzypce i gitary Defil były dość popularne w PRL-u jak meblościanki, i w większości tak samo toporne. Zlikwidowano, bo w kraju rozwiniętym nie opłaca się masowo wykonywać rzeczy bardzo pracochłonnych. Przegrywamy jakością, bo nasz pracownik nie ma szans wykonać czegokolwiek w jeden dzień równie dobrze i starannie, jeśli lutnik azjatycki, za te same pieniądze, popracuje ochoczo cały tydzień. Zdobywa tym ogromną przewagę jakościową i jego towar jest po prostu lepiej dopracowany w ramach danej półki cenowej.
Nasz lutnik może być lepszy, jeśli nie ma presji czasu i budżetu, bo wtedy może poświęcić ponad 100 godzin na budowę skrzypiec i wyjdzie fajnie, ale cena produktu przekroczy 5 tys zł. Tego rynek nie kupi masowo. To produkt może dla jednej osoby na 10 tys. grających. Ze smyczkami podobnie. U nas 120 zł lutnik weźmie za samo nabicie włosia, a tam, mając wielokrotnie więcej czasu w budżecie, wykonają cały smyczek już z włosiem. Nie mamy szans konkurować.

20-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Najważniejsze żeby się podobały. Przeważnie wygodniej gra się na smukłych szyjkach, ale w męskiej dłoni może być inaczej. Ocieplenie brzmienia w takich sztywnych skrzypcach jest zwykle kosztem utraty wyższych harmonicznych, przez co dźwięk traci trochę na szlachetności i przestrzeni. Spłaszcza się charakterystyka i dynamika. Jednak na etapie nauki może to dawać miły efekt, bo niedokładności są mniej słyszalne. Spotkałem się z taką opinią, że nauczyciele wolą brzmienia czyste i jasne, bo uczeń lepiej słyszy i koryguje błędy. Natomiast rodzice dzieci uczących się, lepiej tolerują brzmienia ciemne, ciepłe, płaskie, ciche, na których błędy są maskowane i mniej przykre dla ucha. Niestety w takim przypadku także postępy i dobre rzeczy są przytłumione i nie tak efektowne.

20-03-2019, Od: Jacek Odpowiedz
To bardzo profesjonalne i merytoryczne wyjaśnienie. Dziękuję i pozdrawiam.

16-03-2021, Od: Rafał Odpowiedz
Dzień dobry,
Czy rekomenduje Pan zamianę fabrycznie nałożonych strun na skrzypcach na np. Sandery?- czy nie ma większej różnicy?

16-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
W naszych skrzypcach są niezłe struny. Gdy jakaś fałszuje fabrycznie od nowości, to ją wymieniam przed sprzedażą. Aby była większa różnica, to już trzeba przejść na średnią półkę np. Tonica.

12-03-2021, Od: Jarosław Odpowiedz
Dzień dobry.
Miesiąc temu kupiłem od Pana gitarę Cort MR600F. Gitara doszła na drugi dzień co mnie już pozytywnie zaskoczyło mieszkam niedaleko Słupska. Gitara bardzo dobrze zapakowana, starannie zabezpieczona. Po rozpakowaniu następne pozytywne zaskoczenie, praktycznie nie trzeba było nic dostrajać, jakość wykonania super, nie można do niczego się doczepić. Gitara gra rewelacyjnie brzmi pięknie, trzyma strój i tylko minimalnie trzeba czasem ją dostroić. Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim zakupy u Pana. Pozdrawiam serdecznie.

16-03-2021, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Cieszę się, że gitara przypadła do gustu.

16-03-2021, Od: Tomasz Odpowiedz
W piątek 12-go marca w dosyć późnych już godzinach zamówiłem gitarę Cort Eart 70. Dzisiaj mamy wtorek, a ja otrzymałem przesyłkę. Gitara starannie zapakowana, zabezpieczona przed możliwością uszkodzenia. Panie Jarosławie, bardzo dziękuję. Również za dodatki, które wg specyfikacji nie były wymienione. Myślę, że to taki prezent na dobry początek związany z nauką gry na gitarze. Moje 65 lat nadal pozwalają jeszcze optymistycznie spoglądać na ten instrument i na fakt, że go chyba opanuje. Może jeszcze zapisze się na studia, może dyrygentura ????
W każdym bądź razie biorę się za naukę. Jeszcze raz dziękuję i polecam sklep każdemu kto chciałby nabyć dobry i przygotowany instrument.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12921  Dalej