Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13232  Dalej     Sklep

18-08-2022, Od: Blazej Odpowiedz
Dzień dobry, interesuje mnie gitara akustyczna, budżet około 600-700 złotych, do nauki. Którą by Pan polecił?

10-08-2022, Od: fredi fnaf Odpowiedz
jakie skrzypce dla poczatkujacych kochani???????????????

10-08-2022, Od: Cet Odpowiedz
Witam czy prowadzicie sprzedaż na allegro ? Da się u was kupić yamaha cx40 elektro klasyczna?

05-08-2022, Od: Maciej Odpowiedz
Witam , czy będą w sprzedaży wzmacniacze joyo ac 20 ?

05-08-2022, Od: SPIN Odpowiedz
Przerwa wakacyjna. Życzymy wszystkim miłego wypoczynku i zapraszamy ponownie po 20 sierpnia.

26-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień dobry, czy istnieje możliwość zakupu skrzypiec Antyk plus 1/4 bez smyczka? I czy w przypadku tak małych skrzypiec warto dołożyć do Antyk 1?

03-08-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Przejrzeliśmy kilka egzemplarzy 1/4 i w tak małym rozmiarze jest na tą chwilę małe wskazanie bardziej na Padvę niż Antyka. Jednak pod koniec sierpnia może być nieco większy wybór i sytuacja może się zmienić. Smyczek też ma pewne znaczenie, chyba że ma Pani już dość dobry i nie zużyty.

27-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, można kupić zestaw bez smyczka o 150 zł taniej. Skrzypce 1/4 mają małe pudło rezonansowe, więc wielu nauczycieli decyduje się na tańsze modele do typowej nauki amatorskiej w tym wieku, bo i tak potężnego brzmienia nie będzie w tak małym instrumencie. Zdarzają się jednak dzieci o szczególnej wrażliwości muzycznej i talencie, które już nieźle grają na mniejszych skrzypcach, są sygnały że może to być kariera muzyczna, a nie tylko zabawa i wtedy tańsze modele faktycznie mogą ograniczać ucznia. W takim przypadku warto rozważyć Antyk I lub Modena+.

25-07-2022, Od: Jacek Odpowiedz
WItam.

Czy zamierza Pan wprowadzić do sprzedaży jakiś wolumen gitar elektrycznych. Praktycznie większość tych nazwijmy to tańszych nadaje się do poprawki u lutnika, wiec trzeba tracić czas na kupno a potem szukanie kogoś kto je porządnie ustawi ( menzura, akcja strun , szlif progów, ekranowanie itp) Kupując u Pana miałbym pewność że wszystko jest tak jak ma być. Pozdrawiam

26-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Kiedyś miałem gitary elektryczne, ale nie było dostatecznego zainteresowania. To mniej popularny produkt, a przez mnogość typów, rodzajów i kolorów, trzeba by trzymać bardzo szeroki asortyment i gitar i wzmacniaczy. Z wieloma dostawcami elektryków jest też kłopot tego typu, że wymagają w umowach pewnych wolumenów sprzedaży i określonego asortymentu, co wymuszałoby polecanie Klientom nie tego co uważam za dobre, lecz tego, czego wymaga marka. Jednak wolę mieć w tym względzie pełną swobodę. Druga sprawa, że działanie na większą skalę pogorszyłoby jakość. Żeby sprzedawać dużo, aby spełnić wymagania umów, trzeba włączać się w typowy wyścig szczurów i walkę cenową. Nie byłoby czasu, żeby zająć się każdym instrumentem. Mnie bardziej pasuje spokojny rodzinny slow business i mała sprzedaż. Kilka instrumentów dziennie wystarczy. To ma być przyjemność.

16-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Mamy ostatnio sporo pytań o produkty europejskie, aby zakupami nie wspierać przyjaciół agresora. W związku z tym dodaliśmy kilka modeli gitar klasycznych produkowanych całkowicie w Europie. Z akustyków są dostępne europejskie gitary Pengano. W skrzypcach na razie tylko leworęczne Pengano made in UE. Niestety na rynku 99,9% instrumentów to wyroby azjatyckie. Nawet jak firma niemiecka, angielska czy włoska, to wszystko produkcja chińska. Robimy testy, aby wprowadzić przynajmniej trochę instrumentów wykonanych w krajach UE.

16-07-2022, Od: Ela Odpowiedz
Chodzi też o ekologię, żeby to nie była zabawka, która się wypaczy i trafi na śmietnik, żeby drewno było z upraw odnawialnych, żeby nie było toksycznych lakierów, żeby ograniczyć CO2. To zapewnia produkcja według norm europejskich. Fakt, że trochę drożej, ale te różnice, po uwzględnieniu jakości i trwałości, nie są już aż tak wielkie jak dawniej. Przy produkcji w Hiszpanii, Czechach czy Rumunii, zaletą jest też to, że kontenery nie płyną przez pół świata. Upał tropikalny i wilgoć wypaczają drewno. Warto więc kupować blisko miejsca wytworzenia. Europejskie manufaktury instrumentów były już bardzo blisko całkowitego wyginięcia, a teraz dzięki świadomym wyborom Konsumentów mogą przetrwać.

30-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Jeśli byłaby to Modena +1/4 to jaka byłaby to cena?

01-07-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Ceny dużych i małych są jednakowe. W małych jest niby mniej materiału, ale potrzebna jest większa precyzja wykonania i wykończenia, co wpływa na pracochłonność. Małe rozmiary w droższych skrzypcach są rzadko wybierane. Zdecydowana większość dzieci ćwiczy na instrumentach do tysiąca zł. W związku z tym te droższe nie są produkowane tak masowo i jest gorsza dostępność.
Zwykle robimy tak, że jeśli ktoś potrzebuje małych skrzypiec z nieco wyższej półki, dla utalentowanego dziecka, to zgłaszam dystrybutorom i proszę, aby przejrzeli co mają w danym rozmiarze i wybrali możliwie dobrze brzmiący model i egzemplarz. Panie są na tyle uprzejme, że ściągną z magazynów, pograją na różnych i porównają co można polecić na dany moment. Lipiec to akurat dobry czas, bo w szczycie sezonu wrzesień-grudzień jest szturm klientów i nie da się na spokojnie przejrzeć i powybierać.

27-06-2022, Od: Joanna Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.

22-06-2022, Od: Arek Odpowiedz
Dzień dobry Panu
Jestem już dojrzałym człowiekiem który wrócił do gry na instrumencie po latach. Ostatni rok, może trochę dłużej grałem jak to się mówi "na tym co miałem" (zwykł gitara akustyczna siodełko 43mm).
Aktualnie szukam dla siebie gitary akustycznej do domowego muzykowania.
Gram palcami akompaniament akorowy i jakieś melodie z basem ( nie ośmielam się nazywać tego fingerstyle'm ale zmierzam powiedzmy w tym kierunku). Analizują informacje z internetu szukałem gitary z gryfem 45 mmm ale bardzo spodobałam mi się Pana gitara Pengano PF30 . Moje wątpliwości budzi tylko gryf o szerokości 48 mm - czy sobie z nim poradzę - palce mam raczej normalne (nie dlugie, nie krótkie, nie grube - obrazowo mówiąc mam 184 i jestem "normalnej" budowy ciała). Nie mam doświadczenia z innymi gitarami niż ta którą miałem. Proszę o radę czy taka szerokość gryfu to dobry wybór czy może powinienem szukać jednak czegoś węższego.
Ponadto chciałbym zapytać
- jakiej grubości zestaw strun ma gitara oferowana przez Pana,
- z czego jest siodełko i mostek, myśę sobie, że plastik i stąd moje następne pytanie czy w tego typu gitarze warto zmienić (za jakiś czas) te części na jakościowo lepsze ( w zakładce ogłoszenia czytałem, że można u Pana serwisować gitary przesyłając je kurierem )

22-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Szerokość gryfu to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli grał Pan na klasyku 53mm, to mniej więcej może Pan ocenić, czy szerszy gryf pasuje. Faktem jest, że muzycy fingerstyle, grający kciukiem linie basu, dość często wybierają szersze gryfy. Struny są typowe 12-53. Przy wymianach można rozważyć wypróbowanie 11-52. Prożki są z tworzywa. Można kiedyś zrobić kościane, ale dużej różnicy w dźwięku nie będzie.

21-06-2022, Od: Maksym Odpowiedz
Dzień dobry. Szukam skrzypiec dla córki na 9 urodziny. Zastanawiam się nad zakupem Modena+ w rozmiarze 1/2. Czy tłumiki hebanowy i hotelowy będą pasowali do tych skrzypiec?

21-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Nie będzie idealnego spasowania, zwłaszcza hotelowy może wystawać za podstawek, ale tłumienie będzie dobre.

10-06-2022, Od: Darek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pomogła mi podjąć decyzję. Pozdrawiam.

10-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Ja generalnie preferuję pudła typu drednought, właśnie jak w tych gitarach. To wynalazek Martina o możliwie dużej pojemności akustycznej, co daje dobrą głośność, brzmienie, sporo basu. Pudła małe, slim, parlor, grają ciszej i jaśniej, bardziej folkowo, mniej głębi i basu. Szczegóły brzmienia można doregulować doborem strun pod swój gust. Przykładowo powłoka polyweb ociepli brzmienie, struny z fosforem dają bogatsze i pełne brzmienie, a 80/20 jasne i klarowne. Co kto lubi. Do akordów lepiej grubsze 12-53, bo grają głośniej i lepiej stroją, do solówek, blues, folk, mogą być cieńsze 10-48, albo uniwersalne 11-52.

09-06-2022, Od: Darek Odpowiedz
Dzień dobry. Mam już swoje lata a i palce nie za smukłe i chciałbym wrócić do gry na gitarze co czyniłem w młodości. Chcę się podszkolić w różnych stylach- akordy, fingerstyle. Wpadły mi w ucho 3 gitary akustyczne w kolejności od najlepszej.Pengano PF30 - dobre brzmienie, niezłe basy i długie wybrzmiewanie, L1LSD - ciepły dżwięk, świetne basy i dobre brzmienie, Cort Earth 70 - dobre soczyste brzmienie. Czy można rozwinąć temat oceny instrumentów, czy w realu brzmią podobnie jak na video.
W jaki sposób realizujecie Państwo wysyłkę? Kurier, inPost? Pozdrawiam.

10-06-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry,
Na filach w Youtube instrumenty nie mogą brzmieć jak w realu z wielu powodów. Budowa i rozmieszczenie mikrofonów jest zupełnie inna niż budowa i rozmieszczenie ludzkich uszów. Jeśli każdy człowiek słyszy inaczej z powodu drobnych różnic w budowie ucha, to słuchanie mikrofonem kompletnie zmienia odbiór. Pomieszczenie nagrywania ma zupełnie inną charakterystykę akustyczną niż nasze pomieszczenie. Inna jest technika gry muzyka, który testuje gitarę. Potem jest cały tor przetwarzania dźwięku podczas realizacji i produkcji nagrania. I na końcu słyszymy dźwięk z głośników, które ani trochę nie przypominają budową testowanej gitary. Źródłem dźwięku przy odsłuchu nagrania jest krążek gumowo kartonowy w sześcianie, a nie płyta drewniana obudowana kształtem gitary. Jeśli trzy gitary, zbudowane w zasadzie identycznie i słuchane w takich samych warunkach są dla nas rozróżnialne, to proszę sobie wyobrazić jak wielka to jest różnica po tym całym przetworzeniu. 90% efektu zależy wtedy od realizacji nagrania i odsłuchu, a nie od samej gitary. Można tandetny instrument nagrać tak, że zabrzmi cudownie, ale też bardzo łatwo jest spaprać nagranie i odsłuch tak, że doskonały instrument lutniczy zabrzmi jak szmelc.

Pengano ma najszerszy gryf, Cort najwęższy i są to gitary z litym przodem. L1 to sklejka z cieńszą płytą. Pengano ma zrównoważone brzmienie, gra także środek pasma i tony harmoniczne na basach. Cort to trochę delikatniejsza budowa i dźwięk bardziej eksponujący dół i górę. Lite drewno daje długie wybrzmiewanie, ale potrzeba kilku miesięcy rozegrania. Testując nową gitarę z litym przodem nawet na żywo, nie usłyszymy jej docelowego brzmienia. Zwłaszcza na całkiem nowych strunach będzie nieco metaliczna. Trzeba sobie wyobrazić, że dźwięk złagodnieje i zrobi się ciemniejszy. Gitary, które w stanie nowym wydają się dobrze brzmieć, po zabrudzeniu strun robią się nieco głuche na basach. Zawsze trzeba brać poprawkę gdy mamy zupełnie nowe struny. Gitary wysyłamy kurierem DHL.

27-05-2022, Od: Kasia Odpowiedz
Budżetowe skrzypce: lepsze everplay seria 6xx za 520 czy Richard Sandner 301/RV1 za 549? Które lepiej wybrać? Jest jakaś roznica w tych 29zl na korzyść sandnera? Dziękuje za odpowiedź. 1/8.

30-05-2022, Od: Ben Odpowiedz
Najważniejsze jest przygotowanie instrumentu przez sklep. Szczególnie w tanich skrzypcach, wprowadzenie poprawek i regulacji bardzo ułatwia dziecku naukę. Jest mniej przypadków zniechęcenia lub słomianego zapału. Lżej naciska się struny, mniej bolą palce, łatwiej operować smyczkiem. Większość sklepów przesyła co fabryka dała, lub robią tylko zwykły przegląd, sprawdzający czy jest w normie jak na tą cenę. Ale te normy i dopuszczalne błędy są bardzo szerokie. Sklepy specjalistyczne skrzypcowe, jak ten, robią przy każdym instrumencie dodatkowe prace, aby nawet tanie skrzypce nie sprawiały dzieciom kłopotów i nie utrudniały gry. I to już w cenie, bez dopłat. Dlatego po takich korektach, nie będzie wielkiej różnicy między tymi modelami, czy egzemplarzami.

29-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Przy podobnej cenie będzie podobna jakość. Sandner ma cieńsze podstawki i drewno, co dobrze wpływa na wrażliwość muzyczną i przenoszenie dźwięku ze strun na pudło rezonansowe. Everplay jest bardzo solidny, stabilny i trwały, jak na tą cenę. Drewno dobrze sezonowane, odporne na różne warunki, lepsza jakość dodatków jak futerał, smyczek, struny i kalafonia.

13-05-2022, Od: Czesław Odpowiedz
Witam. Czy skrzypce sandner sv-2 mają ożyłkowanie, czy tylko namalowane kreski?

14-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Wszystkie nasze skrzypce od 450 zł mają lite drewno i prawdziwe inkrustowane ożyłkowanie obustronne.

03-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Witam, czy można do Pana wysłać nowo zakupiona gitarę do regulacji?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, tak, można. Koszt 120 zł wraz z odesłaniem

04-05-2022, Od: Wojciech Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, czy mogę prosić o adres do wysyłki i nr kontaktowy?

04-05-2022, Od: Jarek Odpowiedz
W dziale "Info" jest wszystko podane.

27-03-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dla chętnych mogę podać kontakt do Pani Marty z Ukrainy, która uczy gry na skrzypcach w okolicach Woli w Warszawie. Mówi po polsku. https://www.youtube.com/watch?v=9PTzMqH-QqA

27-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze jedna Pani z Ukrainy może udzielić lekcji na Białołęce, gdyby ktoś potrzebował w tym rejonie.

21-04-2022, Od: Arkadiusz Odpowiedz
Dzień dobry!
Widzę że ma Pan w ofercie ukulele "z odsłuchem dla muzyka". Testowaliśmy już różne modele z tym udogodnieniem i najbardziej podoba nam się wersja turkusowa, konkretnie model Kai KCI-100G-BL. Czy byłby Pan w stanie je zamówić? Jeśli tak, to kiedy byłoby dostępne? Ile by kosztowało wraz z godziną Pana pracy na poprawę?

26-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Rzadko mam w ręku ukulele powyżej 500 zł, więc miło mi było zapoznać się wyższą techniką. Sądziłem, że przy tej cenie niewiele będzie do roboty, ale nie. O ile estetyka i precyzja jest na wyższym poziomie niż w tańszych, aż miło wziąć do ręki, o tyle w szczegółach było co poprawiać i produktywnie spędziłem tą dodatkową godzinę.
Siodełko można było sporo obniżyć dla wygody gry i poprawy strojenia. Na mostku dałem małą kompensację menzury dla struny e, co poprawiło strojenie na dalekich progach. Ale najbardziej zaskoczył mnie brak wykończenia progów. Były fabrycznie przeszlifowane na grubo dla wyrównania, ale pozostawili je szorstkie jak pilnik. Wygładziłem je, co ułatwi granie, bo struny nie będą odskakiwać na nierównościach. Można teraz mniej starannie ustawiać palce i gra nadal czysto. Druga zaleta wygładzenia jest taka, że oszczędzi Pan masę pieniędzy na wymianach strun. Na gładkich progach struny żyją trzy razy dłużej.

Jeśli ktoś interesuje się tym ukulele, to one są ustawione pod jasne, czyste i dzwoneczkowe brzmienie. Świetny efekt szczególnie przy delikatnej grze. Czysto i długo wybrzmiewa. Jeśli potrzebujemy jako akompaniament do łomotania na akordach, to można w przyszłości zastosować grubsze i twardsze struny, to da więcej poweru i głośności, pewnie kosztem selektywności dźwięku.

21-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Z dystrybucji niemieckiej niestety nie opłaca się zamawiać jednej sztuki, bo koszt przesyłki to 20 EUR (niezależnie od ilości). Trzeba by podłączyć się pod większą dostawę, wtedy zmieszczę w cenie regulacje, ale to raczej będzie po wakacjach. Mogę też zamówić na szybko w jakimś zwykłym sklepie, jednak wtedy muszę doliczyć prace i wyjdzie 650 zł.

24-04-2022, Od: Krzysztof Odpowiedz
Dzień dobry.Czy jest możliwość zakupu u was gitary na raty?

24-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tak, ale tylko przez Allegro, co wyjdzie 10% drożej.

14-04-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Dzień dobry,
Jestem zainteresowany zakupem gitary akustycznej (dla początkującego) i paru akcesoriów do niej (łezka ochronna, pokrowiec, higrometr, metalowy nawilżacz). Początkowo myślałem o modelu HBD120BK za 440 zł. Przemawiała za tym m.in. informacja, że jest to gitara bardzo miękka (źle wspominam sprzed wielu lat mój pierwszy kontakt z gitarą i krwawiące opuszki palców – teraz bardzo chciałbym tego uniknąć). Ale podoba mi się też bardzo gitara z wcięciem cutaway niewiele droższa bo za 550 zł – elektroakustyczna Bentona 4/4 (bardzo podobają mi się gitary w kolorze czarnym i taką chciałbym mieć). Czy ta gitara Bentona jest twardsza od tej tańszej HBD120BK ? Czy w cenie gitary jest również jej indywidualne przygotowanie przez Pana -prożka, mostka gryfu itp? Widziałem na youtube jak Pan przygotowuje i poprawia gitary i też zależy mi na takim jej przegotowaniu przez Pana.
Pozdrawiam
Konrad

14-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Gitary same w sobie nie są twarde czy miękkie w sensie modeli. Wszystko zależy od poprawienia geometrii, wyregulowania i przygotowania. Gitary tanie są z zasady twarde, ponieważ fabrycznie jest zbyt mało roboczogodzin na dokładne wykonanie, szeroka skala tolerancji, oraz niskiej jakości drewno, nie sezonowane, który wypacza się i psuje całą geometrię. W tanich gitarach jest więc najwięcej do poprawy i można uzyskać spektakularny efekt, w porównaniu do wersji fabrycznej. Gitara która była twarda, staje się miękka.

Jednak ustawiania wyjątkowo komfortowe da się uzyskać wyłącznie na droższych modelach, które mają równe i stabilne gryfy. W tanich gitarach nigdy gryf nie ma idealnego kształtu (reliefu), a podczas regulacji trzeba stosować kompromisy między wygodą gry w poszczególnych sekcjach, bo wklęsłość gryfu nie jest jednorodna. Dodatkowo trzeba zostawić margines wysokości strun na dalsze wypaczenia gryfu, które na pewno nastąpią, bo tanie drewno nie jest stabilne, ani odporne na zmienne warunki. Pewnym rozwiązaniem jest stosowanie cieńszych strun, ale takie struny gorzej brzmią i gorzej stroją.

Co do Harleya, to takie same efekty geometrii uzyskamy na wersji elektro jak i na zwykłej. Każdy instrument poprawiam i reguluję. Zawsze jest w cenie godzina dodatkowej pracy i faktycznie uzyskuję doskonały efekt miękkości, jak na ten poziom cenowy. Tu jest klucz do właściwego zrozumienia i czytania opisów. Wszystkie zalety odnoszą się do danej klasy cenowej i do porównywalnych cenowo produktów na rynku. Jeśli weźmiemy droższą gitarę Cort Earth70, to będzie ona lepsza pod każdym względem od Harleya. Brzmienie, geometria, możliwości regulacji i miękkiego ustawienia będę lepsze z uwagi na wyższą jakość, stabilność i jednorodność drewna.

14-04-2022, Od: Konrad Odpowiedz
Dzień dobry,
Dziękuje za szybką odpowiedź. Czy gitara Cort Earth70 to ta na stronie Pana sklepu za 699 zł (po przecenie z 750 zł)?

15-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Nie, za 699 zł to niższy model sklejkowy. Też dobry. Earth70 z litym przodem w zestawie z dodatkami i regulacją jest tu: https://skrzypce.pl/products/earth70.html

09-04-2022, Od: Marta Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest duża różnica między skrzypcami Antonio Salvatini Seria 1x0 a Antonio Salvatini Seria 7? Czy są to dobre skrzypce?
Pozdrawiam

11-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce do 1000 zł są w zasadzie dedykowane dla początkujących i po kilku latach nauki zaczynają już trochę ograniczać muzyka. Jeśli ktoś zna postawy i budżet pozwala, to docelowo powinno się wybierać zestawy bliżej 2 tys zł. Wyższe modele są wykonane dokładniej i z lepszych materiałów, co wpływa na brzmienie i ogólną przyjemność z grania, oraz podnosi motywację do dalszego doskonalenia. Wszystko wychodzi łatwiej i ładniej. O ile osoba stawiająca pierwsze kroki nie zauważy wielkiej różnicy, to osoba grająca już tak, i z pewnością doceni zalety lepszych instrumentów.

10-04-2022, Od: Marta Odpowiedz
Czy może lepiej dołożyć do skrzypiec Padva? Dodam, ze jestem osobą dorosłą, która wraca do grania po kilkuletniej przerwie. Wcześniej grałam na skrzypcach Stentor Student II

11-04-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Padva to bardziej wrażliwy muzycznie instrument, nie tak masywny, bliżej skrzypiec lutniczych. Płyta jest drążona na mniejszą grubość i cieńszy jest też podstawek, który przenosi drgania ze strun na pudło rezonansowe. Drewno musi być więc w wyższym gatunku, dłużej sezonowane, aby mogło pracować w lżejszej konstrukcji, a wykonanie musi być dokładniejsze (więcej roboczogodzin). Stąd też różnice w cenie, mimo katalogowo podobnych materiałów. Przekłada się to szlachetniejszy dźwięk, łatwość i przyjemność z gry.

28-02-2022, Od: Beata Odpowiedz
Czy są już dostępne skrzypce Stentor Verona?

28-02-2022, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Najnowsze informacje z dystrybucji wskazują, że dostawa ma nastąpić w 15 tygodniu, czyli w kwietniu. Wcześniej planowano na luty, ale kontenerowce mają spore opóźnienia.

01-03-2022, Od: Beata Odpowiedz
Jeszcze mam pytanie czy wiadomo jaka będzie cena tych skrzypiec? Pozdrawiam.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 13232  Dalej