Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 10564  Dalej

20-01-2018, Od: Andrew Odpowiedz
Które skrzypce z Państwa asortymentu będą najlepsze na początek; skrzypce uczniowskie

20-01-2018, Od: Andrew Odpowiedz
poprawka: Które skrzypce z Państwa asortymentu będą najlepsze na początek? (skrzypce uczniowskie)

20-01-2018, Od: Maciek Odpowiedz
Witam, które skrzypce będą dobre na początek? Modele które zwróciły moją uwagę to:
Beginner Promo
Antonio Salvatini Seria 1xx
Sandner SV-300
Auditorium
i właśnie z wymienonych wyżej modeli, prosiłbym wskazac najlepszy. Pozdrawiam!

20-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Raczej nie te ostatnie. Natomiast z pozostałych można śmiało wybierać co bardziej pasuje wizualnie. Beginner jest w połysku, fajnie dopracowany, delikatny, natomiast pozostałe matowe i bardziej masywne.

19-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
Witam, jakie struny, według Pana doświadczenia, będą najlepszym wyborem do skrzypiec Stentor standard 1018 żeby jeszcze poprawić ich brzmienie?

19-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Najbardziej typowym wyborem są Dominanty, a z tańszych Tonica.

19-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
A Thomastik Alphayue? Co Pan sądzi?

19-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Też mogą być.

19-01-2018, Od: Marek Odpowiedz
Dzień dobry, jaka jest różnica między Sandner SV-300 a Beginner?

19-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Beginner jest w połysku, a Sandner matowy.

18-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
Które skrzypce w cenie do 1500zł, z Pana oferty, może Pan szczególnie polecić? Sonata, Stentor Conservatoire czy Pengano Antyk Plus?

18-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Jestem za Antykiem, bo najbardziej dopracowany lutniczo, więc brzmi dobrze w swojej klasie, a do tego efektownie wykończony wizualnie.

18-01-2018, Od: Michał Odpowiedz
Witam. Czy gitara Cort AD810 będzie wystarczająca dla początkującego czy jednak warto trochę dołożyć i kupić Cort Earth 70? I jeszcze chciałbym zapytać czy każda gitara jest przygotowywana do gry i regulowana przed wysyłką do klienta?

18-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Warto dołożyć, bo jest bardzo duża różnica pod każdym względem. Szczególnie dla początkujących ma to znaczenie, bo gra się łatwiej i przyjemniej. Stabilniejsze drewno pozwala na dokładną regulację, a lepsze strojenie i brzmienie zachęca do nauki. Każdy instrument jest u nas poprawiany i regulowany przed sprzedażą.

15-01-2018, Od: Ash Odpowiedz
Dzień dobry. Planuję zakup gitary klasycznej 4/4 w budżecie ok. 500. Patrząc na Państwa ofertę w grę wchodzi Washburn albo Fender (Hohner nadal ma problem z gryfem?). Jakieś inne propozycje, niewidoczne na stronie? Jednym z podstawowych kryteriów jest dla mnie "wygoda" instrumentu (chore stawy) - jest możliwość przymierzenia się do tych gitar w salonie w Warszawie (w tym tyg.)?

15-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Radziłbym ciut dozbierać i kupić najtańszą z litym przodem jak Luthier czy Strunal. To jest ogromna różnica w brzmieniu i geometrii, bo materiały są sezonowane i stabilne. Gra się łatwiej i przyjemniej. Natomiast ze sklejkowych, to najlepiej da się ustawić te z regulacją zakrzywienia jak Washburn. Fender też, o ile zmieści się Pan z palcami na wąskim gryfie. Można przyjść, sprawdzić i kupić na miejscu.

15-01-2018, Od: Ash Odpowiedz
Panie Jarku, dziękuję za odpowiedź. Głównie chodziło mi o to czy gitary są na miejscu (po szaleństwie świątecznym mogło być różnie). Wpadnę jutro po poradę i sprawdzenie ergonomii i brzmienia. Do zobaczenia :).

15-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
A którą gitarę przygotować? Bo jeśli ergonomia, to sprawdzenie surowej fabrycznej nic nie da.

15-01-2018, Od: Ash Odpowiedz
To optymalnie Fendera (bo ma dość nietypowy, wąski gryf) i jak Pan zachwala to Luthiera (skoro ma standardowy gryf jak Washburn ale inną klasę brzmienia niż sklejkowy Fender). I tak sprawdzę wszystko czego potrzebuję :). Zresztą tego Washburna też przegram ale może być surowy.

15-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
OK, to zapraszam po 16:00 jak paczki już pojadą, to będzie chwila czasu na sprawdzenie.

16-01-2018, Od: Ash Odpowiedz
OK. Do zobaczenia.

14-01-2018, Od: Edyta Odpowiedz
Witam, zamierzam kupić córce skrzypce w rozmiarze 1/2. Dziecko dopiero zaczyna przygodę z tym instrumentem. Nauczycielka gry rekomendowała firmę Henglewskich jako gwarantującą odpowiednią jakość instrumentu i kazała zwrócić uwagę, aby kołki były drewniane, a nie plastikowe. Nie chciałabym wydawać zbyt dużo, bo nie wiem czy miłość do skrzypiec córce nie minie. Który model, jakością nieustępujący owym skrzypcom Henglewskich, polecają Państwo na start?

15-01-2018, Od: Ben Odpowiedz
Everplay i Stentor mają dobrze sezonowane drewno i są bardzo solidne i stabilne. W szkołach przechodzą z rąk do rąk przez wiele semestrów w dobrej kondycji. Natomiast tamte są wrażliwe na zmiany wilgotności. W magazynach i salonach firmowych są mocno nawilżane. Dlatego w sezonie grzewczym w normalnych warunkach domowych mogą nie wytrzymać naprężeń. Trzeba bardzo o nie dbać i uważać, bo są delikatniejsze.

14-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Mamy takie skrzypce jak nauczycielka proponuje, a nawet lepsze, bo robimy jeszcze dodatkowe korekty i uzupełniamy dodatki. Dwa najniższe modele od nich są dość słabe (Model podstawowy i PS). Natomiast najtańszy na osprzęcie hebanowym jest już OK, choć dość wrażliwy na warunki otoczenia. Jest to Beginner http://skrzypce.pl/products/beginner.html
Jakość jest zawsze związana z ceną. Jeśli więc preferuje Pani ustępujące odrobinę jakością, ale znacznie tańsze, to najlepsze w klasie do 400 zł są Everplaye i Sandnery:
http://skrzypce.pl/products/EP.html
http://skrzypce.pl/products/r301.html
Wiele szkół i nauczycieli bazuje na tych modelach jako pierwszy instrument do nauki. Są znacznie lepsze niż najtańsze, bo całe z drewna litego tradycyjnie drążonego (nie jakieś sklejki gięte na gorąco), z prawdziwym ożyłkowaniem, żadnych plastików, prawdziwa belka basowa i dusza na swoim miejscu. Można śmiało polecić.

12-01-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Witam, czy wykonują Państwo serwis gitary elektrycznej?? Czy można przynieść gitarę do wyceny ?? Jakie są mniej więcej koszty?? Podejrzewam, że progi mogą się nadawać do wymiany bo są już trochę starte. Gitara to podstawowa Yamaha EG-112 ma już około 10 lat.

12-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Na wymianę progów najlepiej wysłać do Krosna, bo mają dobry sprzęt: http://www.skalba.pl/kontakt.html A takie proste regulacje i korekty zwykle mieszczą się w 100 zł.

12-01-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
No tak ale potrzebowałbym najpierw oszacowania zakresu prac, które trzeba wykonać, więc mógłbym zostawić u Państwa gitarę, a Panowie oszacowali by koszty w konsultacji z Państwa zaprzyjaźnionym specjalistą od progów. Czy jest taka możliwość ??

12-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma sensu robić regulacji jeśli będą wymieniane progi. Skalba to nie jest zaprzyjaźniona firma. Po prostu dobrze wymieniają progi i jest to ich specjalizacja. Proponuję tam zadzwonić i zapytać.

12-01-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Ok, dziękuję za pomoc

01-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
Witam, zamierzam kupić u Pana skrzypce Stentor (wracam do grania po 35 latach). Czy warto zmienić od razu struny fabryczne na lepsze?
Czy jest możliwość rozmowy telefonicznej przed zakupem? Pozdrawiam.

01-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Dla osób już grających lepsze są instrumenty powyżej tysiąca złotych. Oczywiście dla nie grających też są one lepsze pod względem łatwości nauki. Jednak osoba stawiająca pierwsze kroki i tak nie będzie w stanie skorzystać ze wszystkich zalet brzmieniowych, ani nie da rady wydobyć pełnego potencjału z instrumentu. Nawet na Stradivarim za milion, pierwsze kroki przypominają obdzieranie kota ze skóry, tak samo jak na skrzypcach tanich. Nie robi to większej różnicy.
Natomiast osoba już grająca od razu zauważy różnicę dzielącą skrzypce po 500 zł, od skrzypiec po 1500 zł i będzie potrafiła pokazać ich brzmienie, oraz wydobyć z lepszego instrumentu wszystkie jego zalety.
Podobnie jest ze strunami. Każdemu łatwiej gra się na droższych strunach, ale dla osoby już grającej jest to bardziej odczuwalne niż dla początkującego.
Analogicznie kwestia smyczków. Przy pierwszych krokach starczy smyczek za 90 zł. Im więcej się umie, tym musi on być lepszy, bo zaczyna się odczuwać różnice. Znajomy muzyk zawodowy, radzi sobie jakoś na próbach ze smyczkiem za 10 tys zł, ale na koncerty wypożycza lepszy, bo słyszy i wykorzystuje różnice, o których początkujący nie ma pojęcia.
Zapraszam do kontaktu pod koniec tygodnia, po remanentach rocznych. Telefon w dziale Info.

01-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
To wszystko racja, jednak nie wiem z jakim skutkiem uda mi się ten powrót po tylu latach i jak szybko będę w stanie odtworzyć mój warsztat. Dlatego raczej droższe skrzypce kupiłbym po jakimś czasie, może za rok lub dwa. Stąd pomysł by kupić skrzypce
tańsze

01-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Jasne. To często wybierana strategia. Tylko jak ktoś już grał i miał w rękach dobry instrument, to musi pogodzić się z nieco mniejszym komfortem i mniejszą przyjemnością z gry.

12-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
Kupiłem u Pana w grudniu skrzypce Stentor 1018 i mam pytanko, czy smyczek w zestawie z tymi skrzypcami ma włosie naturalne czy syntetyczne?

12-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Naturalne z końskiego ogona. Proszę podpalić włos, to będzie wszystko jasne.

02-01-2018, Od: Witold Odpowiedz
Niestety, ale budżet nie pozwala, więc może Stentor 1400 lub Sandner SV-300?

02-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to całkiem dobry wybór.

11-01-2018, Od: Sławek Odpowiedz
A co pan sądzi o gitarze Squier SA 105 i czy mozna ją kupić bez akcesoriów ??

12-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Ponoć ta sama fabryka Fengling robi te Harleye po 360 zł. Mają lepsze lakierowanie, estetyczne wykończenie, lepsze klucze (olejowe), większa żywotność progów (z niklem), lepsza podstrunnica, bo nie malowana i nie wytrze się. Na tym tle 105 jest mało konkurencyjna. Można bez akcesoriów, ale jest wyraźnie słabsza pod wieloma względami, choć brzmi efektownie. Sprawdzę jeszcze te nowe 115, bo na papierze wyglądają dobrze. Zobaczymy w praktyce.

10-01-2018, Od: jan Odpowiedz
witam czy mozna kupic u pana jakies akustyczne gitary z fendera np widziałem ostatnio fajny model na internecie fa 115 i jest dostepny w polsce

10-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są nowe modele 115, 125. Mogę ściągnąć je, jeśli potrzeba. Na półce rzadko trzymam, bo nie odpowiada mi sposób dystrybucji, oraz to że wiele razy rozczarowałem się stosunkiem jakości do ceny. Wolę pracować jako wolny strzelec, a nie wiązać się drakońskimi umowami, które wyznaczają cele i zmuszają do polecania pewnych modeli wbrew własnym poglądom. Cenię realną jakość produktu, przygotowania i obsługi. Lubię swobodę doboru asortymentu. Natomiast mało interesuje mnie kosztowna otoczka marketingowa i ta cała aura ekskluzywności, za którą ostatecznie płaci klient końcowy.

11-01-2018, Od: jan Odpowiedz
a w jakiej cenie by kosztowała fa 115 u pana???z tego co wiem ona jest z zestawem gitarowym

12-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy jaka wersja, bo widzę w necie, że niektórzy stoki B i zwroty konsumenckie lub powystawowe dają jako I gat. Jeśli ma być taki porządny zestaw poszerzony, od dobrego dostawcy, z korektami i regulacją, to 499 zł wyjdzie. A jeśli takie najtańsze, ale mniej pewne, tylko z przeglądem bez regulacji i korekt, to 443 zł.

11-01-2018, Od: Adrian Odpowiedz
Spezedam gitarę akustyczną Ever Play ap 300 nat gitara mało użytkowana i bardzo miękka

19-09-2012, Od: Miłośnik Muzyki Odpowiedz
Sprzedam skrzypce :) pełnej wielkości z niemieckiej manufaktury ubiegłego wieku. Skrzypce wiele lat służyły w jednej rodzinie. W dobre ręce oddam choćby za połowę ich wartości.

E-mail:
gracioso@op.pl

21-09-2012, Od: Kasia Odpowiedz
W jakiej cenie by pan je sprzedał? I czy mogło by się załatwić zdjęcie tych skrzypiec? E-mail:
haslo181@wp.pl . Proszę o szybki kontakt!

11-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
ogłoszenie aktualne?

11-01-2018, Od: Ben Odpowiedz
Ogłoszenie od 5 lat aktualne. Przydała by się aktualna wycena ze Związku Lutników. Jak ktoś nie używał mogą być rozeschnięte.

10-01-2018, Od: Wojtek Odpowiedz
Witam,
Czy jest duża różnica w brzmieniu pomiędzy Cort Earth 70, HB Custom i PF30 ?? Nie wiem na którą się zdecydować (powrót do gry po kilkuletniej przerwie) a jeżeli nie ma dużej różnicy w brzmieniu to fajnie było by mieć możliwość podpięcia do pieca (HB Custom). Co innego jeżeli elektroakustyk ma mieć gorsze brzemienie to wtedy wybrałbym akustyk.

11-01-2018, Od: Jarek Odpowiedz
Earth i HB brzmią dość podobnie i jest to brzmienie dobre i zrównoważone. Cort ma typowy wygodny gryf, a HB szeroki. Szeroki gryf wybacza błędy ustawienia palców, ale trzeba trochę więcej siły do chwytów barowych. Brzmienie z małym wskazaniem na Corta. Jednak elektryka to różne dziury, kable, przetwornik, bateria, mniejsza pojemność, czasem celowe przytłumienie dla uniknięcia sprzężeń. Różnica minimalna, ale w bezpośrednim porównaniu na żywo da się wychwycić.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 10564  Dalej