Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 51-100 z 10360  Wstecz  Dalej

07-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma problemu, mogę ściągnąć.

04-11-2017, Od: marta Odpowiedz
co sadzicie o skrzypcach yamahy v5?

04-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Ta firma nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale też niczym szczególnym nie zaskakuje. Dość przyzwoity fabryczny instrument szkolny.

04-11-2017, Od: Ben Odpowiedz
Mają taki charakter typowo szkolny, masowy, bez większych subtelności i dopracowania lutniczego. Na pewno jest to trwała, powtarzalna i solidna konstrukcja, ale nieco toporna, trochę w stylu fabryk czeskich i rumuńskich. Dość długo się rozgrywa. Wygląd też dość surowy i trochę ubogi w porównaniu do konkurencji w tym zakresie cenowym.

03-11-2017, Od: Mateusz Odpowiedz
Witam, co Pan sądzi o skrzypcach Gewa 401647? Szukam skrzypiec elektrycznych do około 1300zł, a za tyle wlasnie mozna kupić te. Pozdrawiam

03-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
U nas 1270 zł, ale niestety nie wiem jakie są. To co widać na zdjęciach na plus: dobrze wykonana główka. Ale już elektronika wygląda na najtańszą chińszczyznę. Widziałem to w innych skrzypcach i nie powalało. Słuchawki też wyglądają na zbyt wytanione. Korpus zewnętrzny to jakiś zwykły plastik, a przecież w tańszych skrzypcach mamy drewno, które jakoś tam rezonuje i wydłuża brzmienie. Tu na próbkach internetowych słychać, że dźwięk szybko gaśnie. Struny najtańsze tandetne, praktycznie do wymiany. Wstyd przy tej cenie. Żabka smyczka nie wygląda na hebanową, a to wróży że smyczek też może być tandetny. Ogólnie ta marka nie słynie z dobrych współczynników jakości do ceny. Oczywiście ze zdjęć nie można niczego oceniać i być może w kilku kwestiach się mylę. Proszę to traktować raczej jako przeczucia na podstawie wyglądu.

26-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Co oznacza daszek nad nutą ^? Mam w utworze dużo ósemek z takim daszkiem i nie wiem jak to zagrać

27-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Daszek nad nutą ciężko będzie zagrać na skrzypcach, bo oznacza palce prawej nogi. Pod nutą lewa noga. A znaczki u lub o to pięty.

27-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To takie szpiczaste daszki nad pojedynczymi nutami, czy duży łuk łączący wiele nut? I czy są w tym zapisie też znaki u lub o nad i pod nutami? To w zapisie organowym jest do pracy nóg.

27-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Spiczaste daszki. To nie jest legato. Mam w utworze duzo osemek i nad kazda z nich jest taki daszek. Nigdzie nie znalazlam takiego

27-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Daszek kwadratowy nad nutą oznacza pociągnięcie smyczka w dół https://en.wikipedia.org/wiki/Down_bow
V to pociągnięcie smyczka w górę.
Z kolei daszek między dwoma nutami (łączący dwie nuty) często oznacza po prostu odstęp półtonu. Takie ułatwienie czytelności. Wiemy, że to mały odstęp na chwytni.
W zapisie gitarowym daszek łączący dwie nuty może oznaczać bending czyli płynną zmianę wysokości dźwięku poprzez podciąganie struny.
Natomiast szpiczasty daszek nad nutą może oznaczać też Marcato:
https://en.wikipedia.org/wiki/Marcato
Coś jak akcent tylko dynamiczny z mocniejszym atakiem i rozdzieleniem: https://www.youtube.com/watch?v=l2_Wm0XNDYE

27-10-2017, Od: Marysia Odpowiedz
Oooo tak! Wlasnie o to mi chodzilo,dziekuje!:D

21-10-2017, Od: Tomira Odpowiedz
Witam!Proszę o mi doradzić skrzypce.Corka ma 5 i pół lat gra 2 rok.Teraz mieliśmy wynajęte ale szybko sie rozstrajaja i córka sie denerwuje,chce kupic swoje nowe.

24-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
A te wynajęte, to jakie są?

21-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Czyli rozmiar 1/8 czy już 1/4?

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
A co można powiedzieć o skrzypcach Vienna? Potrzebuję kupić córkom do nauki :).

23-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli potrzeba bardzo oszczędnościowo, to proponuję Richard Sandner w promocji: http://skrzypce.pl/products/r301.html a jeśli musi być ekstremalna oszczędność to Hessler V5 za 299 zł. To najtańsze na rynku skrzypce z litego drewna z prawdziwym ożyłkowaniem i duszą, a do tego przygotowane do gry.

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
A może lepiej Ever Play HDV-11 ?? Proszę o w miarę pilną informację :)

23-10-2017, Od: Ela Odpowiedz
Wymaga bardzo dużo korekt, co wieża się z kosztami, a i tak nie doprowadzi się do przyzwoitego stanu. Nie można na siłę schodzić poniżej 350-450 zł, bo w takiej cenie robi się jedynie zabawki, a nie instrumenty. Sama nauka jest dość trudna, więc lepiej nie rzucać dziecku kłód pod nogi w postaci krzywego i fałszującego instrumentu.

23-10-2017, Od: Dron Odpowiedz
Dokładnie - jeśli planujemy zestaw za 300 zł, to ile są warte skrzypce po odjęciu futerału i smyczka? 150 zł? Przecież tyle kosztuje samo drewno i osprzęt, a gdzie robocizna? Chyba żeby zrobić z dykty i wykorzystać pracę niewolniczą dzieci lub więźniów. Kilkanaście godzin pracy za dolara? A przecież w tym są marże detaliczne, hurtowe, podatki, cła, transport kontenerowcem. Przy takich cenach robimy krzywdę i ludziom i lasom, bo to szybko trafi na śmietnik.

23-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Niewiele można powiedzieć bez zrobienia przeglądu danego egzemplarza, a nawet bez porządnych opisów i dokładnych zdjęć. Nie chcę przesądzać, jednak nie wróży to nic dobrego jeśli instrument jest tak prezentowany jakby miał coś do ukrycia. Występuje w zasadzie w jednym sklepie, co też jest dziwne. Nazwą nie należy się sugerować, bo to są wymyślone nazwy które nanosi chińska fabryka, gdy zamawia się cały kontener. Na stronach austriackich nie widać tych skrzypiec, więc nie mają nic wspólnego z Filharmonią Wiedeńską. Cena też na to wskazuje. Jest tak wiele skrzypiec dobrych, sprawdzonych i lubianych przez nauczycieli, że nie ma co eksperymentować. Mamy Everplay, Sandner, Stentor, gdzie są to mocne marki o bardzo dobrej i długiej tradycji. Wiadomo że nie będzie zawodu, ani problemów z jakością jak na tą cenę.

23-10-2017, Od: Magda Odpowiedz
Tu znalazłam Everplay.


http://allegro.pl/ever-play-hdv-11-skrzypce-1-2-futeral-smyczek-i6966912898.html?fromVariant=6995175514

Właśnie niepokoi mnie ich kompletna nieobecność na forach.....

23-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Niech Pani spojrzy jak fatalnie wygląda choćby prożek w tych skrzypcach. Jak to biedne dziecko ma grać? A nie widzimy tu profilu chwytni, kształtu podstawka, duszy i całej geometrii.

23-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Bo nie te Pani wybrała. To nie może być byle jaki model Everplay. Modele HDV, Soloist, Primy robi kompletnie inna fabryka i od razu to widać na zdjęciach jak fatalnie jest to wykonane. Chyba, że chcemy umęczyć dziecko i udowodnić mu słomiany zapał. Wtedy skrzypce zabawkowo dekoracyjne skutecznie zniechęcą i mamy w domu ciszę i święty spokój.
Natomiast jeżeli ma to zachęcić i nie utrudniać nauki, to Everplay EV-6xx, ale nie z dowolnego sklepu wielobranżowego, tylko koniecznie z korektami od specjalistów. Skrzypce to nie telewizor żeby szukać najtańszego, bo różnice są ogromne. Nadaje się też Stentor, Sandner, Salvatini, Pengano, Antyk, Sonata, Modena. Są to modele sprawdzone i nie ma co eksperymentować na dziecku, denerwować się, potem odsyłać, słuchać marudzenia nauczyciela co za szmelc się kupiło itp.

21-10-2017, Od: Tomira Odpowiedz
Dodam że Pani wszystkim proponuje Start I od Henglewskich.

22-10-2017, Od: Ben Odpowiedz
Panie dość często radzą instrumenty za tysiąc zł lub nawet dwa. Jest to dobry wybór dla osób, które mogą przeznaczyć takie większe środki na zakup. Jeśli jednak budżet domowy odgrywa rolę przy wyborze, to zwykle lepszą strategią w rozmiarze 1/8 jest zakup o połowę tańszych korygowanych Everplay, Stentor lub Sandner i przesunięcie zaoszczędzonych środków na kolejne skrzypce w większym rozmiarze. Wtedy będzie to miało większe znaczenie, a różnica będzie faktycznie słyszalna.

21-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Odpowiednikiem są nieco lepsze, z dodatkową korektą Pengano SI Dark. Ale mogę też ściągnąć Starta I za 947 zł.

20-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Dlaczego skrzypce grają cicho co poprawić. Proszę o pomoc

20-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Podstawek przenosi drgania strun na pudło rezonansowe, więc jest to ważny element. Same struny też mogą być głośniejsze. Np. Kaplan Vivo.

11-10-2017, Od: Pjotr Odpowiedz
jakie polecacie struny do skrzypiec 4/4

11-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Najczęściej wybierane to Tonica i Dominant. Można je śmiało polecić. Na Dominantach gra wielu znanych skrzypków.

11-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie skrzypiec elektrycznych. Chciałbym takie zakupić gdyż zwykłe przeszkadzają sąsiadom, ale pytanie moje to: jak ciche są takie skrzypce w porównaniu do akustycznych? Czy są bardzo ciche czy brzmią jak akustyczne z zatkanymi otworami? Najczęściej mam czas cwiczyc wieczorami więc ta kwestia jest dla mnie istotna. A nigdy takich skrzypiec nie miałem w rękach

11-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Są całkiem ciche, bo nie mają pudła rezonansowego. Jak nie podłączona gitara elektryczna. Wydają takie bzyczenie jak głośna mucha. A akustycznych samo zaklejenie efów nie daje takiego efektu. Trzeba by dodatkowo założyć bardzo dobry tłumik na podstawek, żeby dźwięk nie przenosił się na pudło.

11-10-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Bardzo dziękuje za odpowiedź :)

09-10-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Dzień dobry,
Cieszę się, że znalazłem Pana sklep. Jestem dorosłym i chciałbym nauczyć się grać na skrzypcach. Czy dla osoby dopiero zaczynającej naukę, tanie skrzypce takie jak Everplay są wystarczające, czy może warto dołożyć trochę i zakupić Beginer Promo, Stantor II(1500) czy nawet Antonio Salvatini Seria 7 albo Sandner SV-6? Mój budżet to 900 zł. Niestety nie mogę sobie pozwolić na droższy instrument. :(

09-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, W zasadzie każde z wymienionych nadają się do nauki. Te droższe są po prostu trochę dokładniej wykonane, z lepszych materiałów, nieco trwalsze. Na ile budżet pozwala, to trzeba ocenić samemu. Są też różne strategie, bo jedni wolą zacząć od tańszych i potem wymienić na lepsze, a inni wybierają od razu w takie możliwie docelowe.

09-10-2017, Od: Sławek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź!
Zdecydowałem się na skrzycpe za około 750 zł w jasnym kolorze. Rozważam Hoefner AS-160V, Sandner SV-2 lub Stentor II 1500. Ewentualnie Antonio Salvatini Seria 7 które są teraz przecenione na 849zł. Pomimo wyczerpujących opisów trudno mi podjąć decyzję które wybrać. Mogę się zdać na Pana doświadczenie i prosić o wskazanie najlepszych skrzypiec z wymienionych dla dorosłego rozpoczynającego naukę? Nie mogę się zdecydować i po prostu zakupiłbym wskazane przez Pana.

10-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym wybrał Salvatini Seria 7

07-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
Dzień dobry,

Czy znana jest Panu marka i jak ocenia pan jakosc gitar Ortega?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, miałem w swoim czasie bardzo wiele gitar klasycznych tej marki. Kilkadziesiąt egzemplarzy. Niektóre miały fantastyczne drewno PaloRoyo jak model R200, miałem egzemplarze z Bubingą jak R180, ale największe wrażenie zrobił na mnie model M4, którego brzmienie można było przyrównać do fortepianu. To były takie gitary jak Anglada, Espala, Raimundo i Sanchez i pewnie jedna manufaktura je robiła. Ale potem to podupadło jak wszystkie fabryki w Europie i nie wiem kto przejął i jak robi aktualną produkcję.
Generalnie w takich gitarach hiszpańskich modele uczniowskie do 1500 zł nie brzmiały tak jak lubię, szczególnie na akordach. Ich brzmienie było bardzo szkliste, dużo środka i góry, a mało efektowny bas. To wyróżniało tanie i droższe modele. Jakość i strojenie bardzo dobre, jednak dopiero modele od 3-4 tys zł robiły wrażenie i grały nawet lepiej niż moja ulubiona stara Musima. Ale może to kwestia gustu i zastosowania. Np. do flamenco takie tanie z jasnym i krótkim brzmieniem mogły pasować. Nadmiar basu tylko by zagłuszał szybkie partie. Z tanich gitar, a dobrych polecam tego Luthiera robionego na wzór gitar hiszpańskich z litym przodem: http://skrzypce.pl/products/Luthier1C.html Jak dla mnie jest bardzo zrównoważony, ładnie wybrzmiewa, dobrze stroi i nawet laicy wyraźnie słyszą różnicę w stosunku do modeli typowo sklejkowych jak Yamaha, Hohner, Wasburn, Ribera, Cort, Admira, czy tania Ortega. A jeśli potrzeba coś lepszego to mogę zaproponować Alhambrę. Przeciętne modele to koszt 2-3 tys zł.

08-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
A model elektroklasyczy Ortega RCE145WH?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Na żywo nie słyszałem, ale w nagraniach brzmi raczej pudełkowo, matowo, bez bogactwa tonów harmonicznych i ze słabym dołem. Może to wina nagrań, że słychać trochę jak przez telefon, a może wina stosunkowo płytkiego pudła. A może dlatego, że zamalowano drewno farbą? W jednym nagraniu YT słychać, że brzęczą niektóre progi. Kwestia regulacji, czy jakaś wada? Musiałbym zobaczyć dany egzemplarz. Ogólnie nie podoba mi się zbytnio brzmienie ani akustyczne ani z przetwornika, ale może to kwestia gustu. Dla mnie brzmi dość tanio, ale może sprawdzi się w repertuarze klasycznym barokowym.

07-10-2017, Od: Michal Odpowiedz
Witam!
Co należy zrobić, gdy na skrzypcach pojawiła się pleśń (na elfach)?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
To raczej nie pleśń, tylko pasta polerska. Po polerowaniu sporo tej pasty zostaje w zakamarkach. To nie przeszkadza. A jeśli optycznie denerwuje, to można ostrożnie zeskrobać nadmiar i przetrzeć suchą szmatką.

07-10-2017, Od: ? Odpowiedz
I jeszcze pytanie odnośnie tej gitary -> Gitara elektroakustyczna HB z elektroniką Custom Line
Czy, żeby dobrze brzmiała musi być zawsze podłączona pod wzmacniacz? Nie pytam o oczywiście o efekty, tylko o zwyczajne granie, bo chciałabym jej używac na 2 sposoby.

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmi bardzo dobrze akustycznie, nawet bez podłączania. To zasługa litego przodu i pełnego pudła.

07-10-2017, Od: Kamila Odpowiedz
Cort 70 - lite drewno - interesuje mnie zakup właśnie tej gitary. Czy jest szansa na gitarę w kolorze czarnym?

08-10-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Litego drewna lepiej nie zamalowywać grubą farbą, bo traci i wygląd i brzmienie. Lutnicy uważają to za profanację naturalnego materiału jakim jest drewno. Dlatego w poważnych orkiestrach raczej nie widuje się zamalowanych instrumentów. Generalnie czarny kolor w tanim wykonaniu wychodzi bardzo źle. Z bliska widać wiele niedoskonałości, łatwo się niszczy i rysuje. Prawidłowe nałożenie czarnego lakieru, tak jak robi się lakier fortepianowy, to kilka tygodni pracy z przygotowaniem podkładu, gruntowaniem, nakładaniem kilkudziesięciu przeróżnych warstw z dodatkami żywic, z zacieraniem, szlifowaniem i polerowaniem między warstwami. Koszt samego lakierowania, żeby wyszło dobrze, znacznie przekracza wartość takiej gitary.

08-10-2017, Od: Marek Odpowiedz
Witam,

Chętnie odsprzedam skrzypce 1/8 Ever Play ev 615 kupione w skrzypce.pl.
Sprzedaję, bo muszę już kupić 1/4.
Skrzypce bardzo dobrze spelnily zadanie. 602578112

05-10-2017, Od: J. Odpowiedz
Dzień dobry, czy jest Pan w stanie sprowadzić gitarę akustyczną (bez elektryki)
1) BATON ROUGE X1C/D SUN (siodełko 46 mm)
bądź
2) BATON ROUGE L6 (siodełko również 46 mm) ?
Jeśli tak to w jakiej cenie oraz czy możliwe by było dostanie dla gitary pokrowca ? Ma Pan jakieś zdanie o tej marce/ gitarach tej firmy ?


Wyświetlono wiadomości 51-100 z 10360  Wstecz  Dalej