Forum

09-10-2016,Od: Marcin
Witam,
mój syn rozpoczął naukę na skrzypcach (ma 7 lat). Nie wiemy dlaczego ciągle prostuje palec i ma problemy z trzymaniem smyczka.
W internecie znalazłem coć takiego. Czy warto to kupić?
http://mytune.pl/product-pol-4126-Things-4-Strings-BHB-BB-uchwyt-do-smyczka-do-skrzypiec.html

09-10-2016,Od: Jarek
U nas na skrzypce.pl jest to trochę tańsze. Nie wyświetlamy, bo rzadko zamawiane.

Jak ze wszystkim są dwie szkoły - falenicka i otwocka. Jedni nauczyciele polecają wszelkie korektory chwytu, prowadnice, paseczki pomocnicze, usztywniacze nadgarstka, nakładki stopy gryfu, korektory postawy i masę innego szpeju. A inni uważają, że szybciej pójdzie nauka bez tego wszystkiego, gdy uczeń świadomie koryguje błędy. A może sam dojdzie do tego jak jest lepiej.

Dziś konkurs Wieniawskiego. 3 godziny temu właśnie mówiono w studio, że jedna z uczestniczek o zgrozo gra z prostym palcem (chyba o kciuk chodziło). I proszę. Daje radę na najwyższym poziomie. Z resztą samych technik uchwytu smyczka jest cała masa. Ja bym pozostawił wybór nauczycielowi. W końcu to on odpowiada za postępy. Jeśli uważa że z przyrządem będzie znacznie lepiej to może trzeba kupić.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):