Forum

25-09-2016,Od: Michał
Witam, a czy jest Pan w stanie sprowadzić gitarę Aria TG1 LVS? Jeśli tak, jaka by była przybliżona cena ?

26-09-2016,Od: Jarek
Witam, Niestety Aria to chyba jedyna marka w Polsce która ma zablokowaną dystrybucję, bo trudno to nawet nazwać dystrybucją selektywną. Jeżeli jest produkt o stosunkowo niskiej wartości w stosunku do zakładanych cen detalicznych i chcemy działać na bardzo wysokich marżach, to trzeba ograniczyć swobodną konkurencję. Robi się to za pomogą dystrybucji selektywnej dopuszczając do sprzedaży tylko niedużą ilość sklepów. Jest mała sieć sprzedaży, więc obrót mniejszy, ale marże wysokie, dające duże zyski.
Tu posunięto się jeszcze dalej, bo jak Pan widzi w internecie tą markę sprzedaje tylko jeden sklep. To pozwala na ustawienie praktycznie dowolnego narzutu na towarze. Nie trzeba też zbytnio dbać o jakość, bo nie ma najmniejszej konkurencji na rynku.

26-09-2016,Od: Michał
Zgadza się, sprzedaje je tylko jeden sklep, który ma dość słabe opinie jeśli chodzi o obsługę klienta, obsługę gwarancyjna, itp. Dlatego pomyślałem o Panu, ale rozumiem, czasami niektóre rzeczy są do nie przeskoczenia.

26-09-2016,Od: Jarek
Nie chodzi o obsługę, bo to można przeżyć, ale po prostu gitary fabryczne należy poprawiać, a sklepy tego nie robią. Instrumenty przechodzą wielotygodniowy transport kontenerowy przez strefę równikową w ciężkich warunkach. Tanie drewno lubi się wypaczać. Jak widzę co ludzie przynoszą wprost z salonów do poprawek, to przerażenie bierze. Ostatnio klient nabył w warszawskim salonie gitarę ze strunami na wysokości ponad pół centymetra! Wstydu nie mają, albo się po prostu nie znają.

26-09-2016,Od: Aga
W dużych firmach handlowiec ma inne cele, serwisant inne, a właściciel jeszcze inne. Handlowiec nie zawsze zna się na sprawach techniczno-serwisowych. Często umowa z jakąś marką zmusza do polecania jej produktów nawet jeżeli obiektywnie nie są zbyt dobre. W sklepach o swobodnym doborze asortymentu poleca się zwykle te produkty, z którymi nie ma potem problemów, oraz takie które podobają się klientom.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):