Forum

07-02-2019,Od: Pawel
Witam chciałbym zapytać czy miał ktoś styczność ze skrzypcami Thomann konkretnie ten model https://m.thomann.de/pl/thomann_student_violinset_4_4.htm?o=0&search=1549530242 Zaznaczę tylko że mają to być skrzypce dla początkującego więc nie mam zamiaru inwestować dużych pieniędzy. Zależy mi tylko czy na tym można się szkolić i później zagrać coś kotleta dla rodziny. Dziękuję za odpowiedź.

07-02-2019,Od: Ela
Zawodowiec poradzi sobie ze zbyt tanimi, niedopracowanymi i powypaczanymi instrumentami. Natomiast początkujący często zniechęcają się, gdy instrument utrudnia naukę. Im tańszy sprzęt, tym gra się trudniej i mniej przyjemnie. Trzeba mieć wtedy więcej zapału i przeznaczyć więcej pieniędzy na koszty eksploatacyjne - wymiany wycierających się i zużywających elementów, korekty geometrii niestabilnego drewna, prostowanie smyczka, wymiany strun, włosia, folgi, podbródka, podstrunnicy, kołków itp.

07-02-2019,Od: Ben
Sama wymiana i dorobienie podstawka, to może być połowa ceny takich skrzypiec. Gdy płyta zapada się (niesezonowane tanie drewno), to podstawek robi się za niski i trzeba dorobić nowy. A jak jeszcze odstrzelą boczki na dole, to klejenie dochodzi. To się zwykle dzieje w suchym powietrzu zimą. Serwis zbada drewno i wyjdzie że z winy użytkownika, bo przesuszył.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):