Forum

07-02-2019,Od: Pawel
Witam chciałbym zapytać czy miał ktoś styczność ze skrzypcami Thomann konkretnie ten model https://m.thomann.de/pl/thomann_student_violinset_4_4.htm?o=0&search=1549530242 Zaznaczę tylko że mają to być skrzypce dla początkującego więc nie mam zamiaru inwestować dużych pieniędzy. Zależy mi tylko czy na tym można się szkolić i później zagrać coś kotleta dla rodziny. Dziękuję za odpowiedź.

07-02-2019,Od: Ben
Skrzypce klasie Hesslera za 300 zł, ale smyczek nie drewniany i bardzo wytaniony futerał (płytki, bez kieszeni, bez twardej rączki). Ważne elementy jak kołki, podstrunnica, podbródek, są z drewna barwionego. Silniej reagują na zmiany wilgotności i nie są tak trwałe jak heban. Kołki mogą nie trzymać dobrze stroju, a podstrunnica szybciej wyciera się niż hebanowa.
Skrzypce niby mają jakiś setup, ale wskazane jest zrobienie dalszych poprawek po zakupie. Struny też warto wymienić.
Ponadto wybierając sklep zagraniczny narażamy się na kłopoty związane z przesyłkami (zwroty, reklamacje). Jeśli wszystko uznają, to OK, ale jeśli ustalą, że wina jakiejś awarii leży po stronie kupującego, np. zbyt suche powietrze, to koszty przesyłek mogą przekroczyć wartość. Warto wybierać sklepy w Polsce, choćby z uwagi na to, że polski VAT zasila nasze szkoły, szpitale, drogi, czyli wraca do nas. Tak samo inne podatki. Gdyby produkt był lepszy, to oczywiście można wesprzeć zachodni biznes, ale jeśli to samo kupimy w Polsce, to lepiej wspierać naszych i dawać pracę polskim firmom. Przepraszam za górnolotny wykład, ale chyba coś w tym jest.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):