Forum

03-02-2024,Od: Lena
Witam.
Proszę o poradę jakie skrzypce wybrać dla dziecia w wieku 10 lat od 3 lat uczy się metodą Suzuki. Dotychczas korzystała z wypożyczonych. W co warto zainwestować żeby dziek był miły dla ucha :) ?

04-02-2024,Od: Jarek
Witam, Czy dźwięk będzie miły dla ucha to w 90% zależy od umiejętności, a tylko w 10% od sprzętu. Większość dzieci uczy się z powodzeniem na Everplay 6xx, czyli te lepsze modele z litego drewna sezonowanego. Podobne będą Stentory. Można też rozważyć Sandnera, Salvatini, Pengano lub Beginnera.
Modele nawet dwa razy droższe niewiele różnią się muzycznie, bo pudła rezonansowe są podobne. Owszem, będą ładniejsze futerały, lakier, smyczki, będzie heban na kołki i podstrunnice, ale dźwięk niewiele się zmieni.
Większy przeskok brzmieniowy da nam przejście na modele typu Antyk+, Anytk I+, Modena+, Padva+. To już są konstrukcje precyzyjniej drążone, z lepszymi strunami, lepszymi podstawkami, które przenoszą drgania na pudło rezonansowe. Jeżeli dziecko jest już na tyle biegłe, że będzie potrafiło wydobyć to lepsze brzmienie i budżet pozwala wydać 2-3 tysiące, to można polecić. Jeśli zaś jest to faza początkowa nauki, to nawet Stradivarius za milion nie wygeneruje samoczynnie dźwięku miłego dla ucha. Wtedy lepiej korzystać z Everplay 6xx, lub inne do tysiąca złotych, a oszczędzone pieniądze wydać później na docelowy model 4/4.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):