Forum

29-01-2024,Od: Artur
Dzień dobry.
Czy mogę prosić o opinię na temat Ibaneza aw54. Dla osoby zaczynającej przygodę.
Jaki koszt całkowity z regulacją?

30-01-2024,Od: Jarek
Dzień dobry, Ibanez to ogólnie bardzo dobra marka, ale w ostatnich latach z tanimi modelami z Chin miałem trochę trudności technicznych. Nawet aw54, które Klient kupił gdzieś w salonie i przyniósł do serwisu na regulacje było nieco problematyczne: https://www.youtube.com/watch?v=_OO3rXE3zDc Nie wiem czy to przypadek, ale operując na dużych partiach Corta bardzo rzadko natrafiam na takie skuchy. Koszt regulacji u nas jest już w cenie gitary, jednak wolałbym aby nie zamawiać u nas Ibaneza, czy Fendera. Te wspaniałe marki mam wrażenie nieco gorzej radzą sobie w podstawowej klasie amatorskiej i nie chciałbym aby ich ewentualne problemy stały się moimi problemami. Nie mają też odpowiedniego dostosowania dystrybucji do specyfiki polskiego rynku, gdzie jest sporo małych punktów handlowych i lutników. Raczej preferują wielkie salony, które akurat w dobie internetu nieco podupadły, a sporo z nich zniknęło. Można więc kupić w takim wyspecjalizowanym salonie i podesłać do nas na przegląd i korekty, jeśli komuś zależy na znanej marce. Ale trzeba pamiętać, że to jest zamawiane z chińskich fabryk, nie z Japonii, nie z USA, a im większa firma, tym większa presja cenowa na wytanienie produkcji, a im tańsza produkcja tym więcej potencjalnych błędów i niedoskonałości.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):