Forum

20-01-2024,Od: Maciej
Dzień dobry. Mam pytanie o skrzypce elektryczne Leonardo EV50W. Czy warto je kupić, czy mają dobre brzmienie, czy nadają się na scenę czym się charakteryzują itd. Z góry dziękuję za odpowiedź.

22-01-2024,Od: Jarek
Dzień dobry, To jedne z lepszych skrzypiec amatorskich. Posiadają dobrą firmową elektronikę z wyjściem liniowym duży jack na wzmacniacz/multiefekt i oddzielne wyjście słuchawkowe o impedancji właściwej dla słuchawek. To jest ich przewaga nad popularnymi Yamahami, a także niższa cena, oraz dodatki, bo w cenie jest cały zestaw z futerałem i smyczkiem. Yamaha w budżecie 5 tys. ma dwa modele bez smyczków i futerałów, ale jeden z nich ma tylko przetwornik pasywny bez przedwzmacniacza, więc ten sygnał jest taki sobie, nie podłączymy słuchawek, nie zawsze pasuje to do niektórych efektów lub wzmacniaczy wymagających silniejszego sygnału. A drugi model ma przedwzmacniacz, ale bez wyjścia liniowego, czyli dedykowany bardziej do ćwiczenia w domu: https://www.youtube.com/watch?v=U0IOF9uUIaA
Te dziwne ograniczenia chyba mają skłonić do nabywania skrzypiec w budżecie 10 tys zł czyli SV-250 - skrzypce wszystko mające. Oczywiście aby było brzmienie trzeba dokupić mutliefekt np. Line6 Helix i wtedy lecimy na scenę :-)
Leonardo to fajny model pośredni między ekstremalnie tandetnymi skrzypcami do tysiąca, a zawodową Yamahą za 10 tys. Oczywiście brzmienie jest suche i surowe we wszystkich elektrykach, tak jak brzmienie samej gitary elektrycznej. Dopiero multiefekty dodające pogłos, echo, chorus, flanger i inne nadają finalne ciekawe brzmienie. Trzeba sobie coś dobrać.
Gdyby Pan się decydował to ja ściągam z dystrybucji niemieckiej i robię dodatkowe korekty i regulacje, co może z 10 dni zająć, ale warto brać właśnie tuningowane. Oczywiście na scenę nie jest to rozwiązanie profesjonalne, ale też nie kosztuje 15 tys.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):