Forum

25-12-2023,Od: Tomasz
Dzień dobry. Jaka gitarę akustyczną bądź elektroakustyczną ze swojego sklepu polecił by Pan dla osoby zaczynającej przygodę z nauką grania? Budżet 600-800 zł. Czy na elektroakustycznej można grać bez wzmacniaczy? Reguluję Pan każdą gitarę przed wysyłką?

31-12-2023,Od: Jarek
Dzień dobry, Cort będzie dobry, a z tańszych może być Benton. Każdą gitarę nie tylko reguluję, ale także poprawiam (z użyciem pilników). Normy fabryczne w tanich gitarach są bardzo szerokie z uwagi na mało stabilne drewno i małą ilość roboczogodzin w budżecie. Dlatego zawsze jest co poprawić.

01-01-2024,Od: ?
Może Pan podać konkretne modele z pańskiego sklepu? Jest sens kupować gitarę ponad 1000zł przez kogoś zaczynającego przygodę z graniem?

02-01-2024,Od: Jarek
Czy jest sens to zależy od budżetu domowego. Na wyższych modelach gitar nauka jest łatwiejsza i przyjemniejsza, bo lepiej brzmią, stroją, dają się dokładniej regulować, bo drewno jest równiejsze, bardziej jednorodne, lepiej sezonowane i stabilniejsze. Mniej jest problemów technicznych, awarii, wypaczeń, rozklejeń, mniejsze jest zużycie progów i gryfu podczas eksploatacji, lepiej działają klucze, są lepsze struny, elektronika itd. Jeśli można sobie pozwolić przekroczenie 1000 zł, to już mamy lite drewno, nie sklejkę:
https://www.skrzypce.pl/products/MR600F.html
Jeśli trzeba oszczędzić to można wybrać dobry model sklejkowy:
https://www.skrzypce.pl/products/AD810EOP.html
A jeśli to jest także za drogo, to można spokojnie zacząć od Bentona, który w swojej klasie ma przyzwoity stosunek jakości do ceny:
https://www.skrzypce.pl/products/HBD120CEVS.html


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):