Forum

15-09-2023,Od: Kasia
Dzień dobry. Ja mam pytanie, ponieważ są dwie strony skrzypce.pl oraz gitara.org i nie za bardzo wiem czym się różnią poza wyglądałem? Bo z tego co rozumiem to są dwie strony pana, tak? Czy czymś konkretnie się różnią? Proszę o odpowiedź.

17-09-2023,Od: Jarek
Dzień dobry, Sklep www ładny i nowoczesny, na szybkich serwerach, dobrze reklamowany w sieci jest niestety drogi w obsłudze i to wpływa na ceny. Podobnie jak na Allegro dodatkowy koszt może sięgać kilkunastu procent ceny towaru. Natomiast skrzypce.pl to bardzo stara 20-letnia strona, ale też bardzo prosta, praktycznie bez kosztowa, bezobsługowa i to pozwala na oferowanie niższych cen akurat w tym sklepie. Niestety operowanie ze smartfona jest niezbyt wygodne. Łatwiej z komputera stacjonarnego lub laptopa.
Czyli generalnie działa to jak w świecie rzeczywistym, gdzie piękne świetliste salony w galeriach z marmurami są droższe, bo dzienny koszt prezentacji towarów może tam dochodzić do tysiąca złotych. Natomiast jakiś mały nieatrakcyjny sklepik na przedmieściach może proponować lepsze ceny, bo nie ma takich kosztów.
W niektórych miejscach na ceny wpływają też nowe przepisy dotyczące promocji. Klienci lubią promocje, ale żeby promocja była atrakcyjna, żeby dać zniżki czy kupony, to trzeba wyświetlać przez dłuższy czas wysoką cenę regularną. Żaden sklep nie może przecież sprzedawać na marżach ujemnych poniżej swoich cen zakupu. U nas jeszcze dochodzi praca, bo każdy instrument poprawiamy po fabryce i regulujemy, a nie tylko zwykły przegląd stwierdzający że jest w normie jak na daną cenę.
Na gitara.org.pl będziemy chcieli powłączać niebawem trochę promocji sezonowych na gitary. Natomiast na skrzypce.pl ceny skrzypiec są stabilne mimo zawirowań rynkowych, stale niskie i atrakcyjne praktycznie od kilkunastu lat. Ta strona nie ma sprytnych mechanizmów, sztucznej inteligencji, ani tricków marketingowych do zarządzania ciągłymi podwyżkami i promocyjnymi obniżkami. Tu nie trzeba na nic polować, czy czekać na jakieś czarne piątki. Większość towarów jest tańsza niż sugerowane ceny dystrybucyjne, z lepszymi dodatkami i wartością dodaną w postaci ulepszeń lutniczych.

18-09-2023,Od: Kasia
Dobrze dziękuję za odpowiedź.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):