Forum

07-07-2023,Od: Marta
Czy może Pan wskazać różnice między skrzypcami Antyk oraz Antyk l plus? Szukam skrzypiec do około 2000zł

07-07-2023,Od: Jarek
Antyk I+ to nieco wyższy model z lepszymi strunami Pirastro Tonica. Mają trochę inny strunociąg, jednak ogólnie nie ma między nimi dużych różnic. Wyższe modele są selekcjonowane, z lepszego drewna, więcej roboczogodzin na dopracowanie, ale oczywiście jest to proporcjonalne do ceny, a te skrzypce nie różnią się mocno ceną.

07-07-2023,Od: Marta
A jakby Pan miał dla siebie brać skrzypce do powiedzmy 2200zl to które i dlaczego?

08-07-2023,Od: Jarek
Mam skrzypce Modena+ w futerale bordowym jak w Antykach za 2400 zł, a jest to jeszcze lepszy poziom instrumentu, więc może takie?

12-07-2023,Od: Marta
A czy da się może posłuchać gdzieś próbki dźwiękowej Modeny+?

13-07-2023,Od: Jarek
Niestety nie da się, dlatego że dźwięki w nagraniach są kompletnie inne niż na żywo. Zależy to głównie od mikrofonów i ich rozmieszczenia (mikrofon ma inną budowę niż głowa z uszami, więc inaczej słyszy), od akustyki pomieszczenia która bardzo wpływa na słyszalne brzmienie, od osoby grającej która może wydobyć brzmienie lub nie, od toru przetwarzania dźwięku, zastosowanych kompresji i charakterystyk.
Także urządzenia finalnego odsłuchu deformują nagrany dźwięk. Na głośnikach nie słyszymy już drgającej płyty drewnianej obudowanej charakterystycznym kształtem skrzypiec, tylko słyszymy brzmienie krążków gumowo kartonowych wmontowanych w sześcian. To kompletnie coś innego. Wystarczy posłuchać niektórych nagrań YT żeby się przekonać. Często Stradivariusy za milion brzmią w nagraniu znacznie gorzej niż tandetna chińszczyzna nagrana sprytnie np. w kościele. W rzeczywistości na żywo będzie odwrotnie. Dlatego nie można opierać się na nagraniach.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):