Forum

10-04-2023,Od: Jarek
Dzień dobry. Szukam gitary elektroakustycznej, z szerszym gryfem, głębokim dźwiękiem, która będzie grała akompaniament (osoby raczej początkującej grającej chwytami) do wokalu. Fajnie jakby wierzch był wykonany z litego drewna. Poprzednia gitara Oskar Schmidt by washburn elektroakustyk (nie pamietam modelu, ale niska półka cenowa sprzed 10lat). Czy mogą państwo coś doradzić, na co zwrócić uwagę, zaproponować jakiś model. Kupowałem u państwa skrzypce dla córki i byłem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

11-04-2023,Od: SPIN
Dzień dobry, Bardzo trudno jest dostać na rynku fabryczne elektroakustyki z szerszym gryfem. Wszystkie mają wąskie gryfy. Mogę zamówić wykonanie takich nietypowych gitar z gryfem 48mm, oraz zrobić wykończenie i regulacje pod marką Pengano. Najgłębszy dźwięk da wersja symetryczna z pudłem dreadnought, aczkolwiek przy nagłośnieniu raczej wytłumia się głębokość zatykając otwór rezonansowy, żeby uniknąć sprzężeń i dudnień. Powinno zmieścić się w budżecie 1500 zł.

11-04-2023,Od: Jarek
Ten model pengano wzorowany jest na jakiej marce? Co jeśli rozszerzymy kryteria o gitary z gryfem standardowym w tym budżecie?

11-04-2023,Od: SPIN
Gitary z pudłami dreadnought są wzorowane na firmie Martin. To ich wynalazek z 1916 roku. Podobnie ożebraowanie typu X z 1850 roku, czy łączenie gryfu z pudłem na 14 progu. Do tej pory są to najlepsze rozwiązania. Z typowym wąskim gryfem dobrze sprawdzi się Cort: https://skrzypce.pl/products/MR600F.html
A! I jeszcze jeden fajny model z szerokim gryfem: https://skrzypce.pl/products/HB48.html

12-04-2023,Od: Jarek
Czy gitary, o których mowa są do ogrania i obejrzenia w państwa siedzibie w Warszawie?

12-04-2023,Od: SPIN
Są na miejscu, jednak w przeciwieństwie do zwykłych salonów i sklepów internetowych unikam sprzedawania w surowej wersji fabrycznej. Fabryki mają szeroki margines tolerancji i wiele rzeczy warto jeszcze poprawić. Zwłaszcza ostatnio gdy ceny rosną, a jakość wyraźnie spada. Większość idzie wysyłkowo, więc gdy przychodzi zamówienie, to na każdym instrumencie wykonuję dość głębokie korekty i regulacje, żeby grało się łatwiej i przyjemniej. Podpiłowanie siodełka, dobór prożka dolnego, wyrównanie i wygładzanie progów, regulacja gryfu itd. Klient dostaje instrument poprawiony, wyregulowany, ale nie dotykany przez setki osób jak to czasem bywa u dużych sprzedawców. Można więc zamówić z odbiorem osobistym i wtedy w ciągu kilku godzin przygotuję co potrzeba. Wersji fabrycznej raczej nie ma sensu oglądać, bo korekty wiele zmieniają w odczuciach z gry. Niekiedy siła działająca na palce jest mniejsza o połowę. Poprawia się też brzmienie i strojenie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):