Forum

16-07-2017,Od: Ola
Dzień dobry :) od dłuższego czasu podobają mi się skrzypce, w tym roku postanowiłam rozpocząć naukę na nich. Zastanawiam się nad kupnem elektrycznych, ale sprawy techniczne to dla mnie zupełnie czarna magia, dlatego mam kilka pytań. Z tego co przeczytałam, takie skrzypce działają ze słuchawkami, które są w zestawie. Jednak żebym nie tylko ja słyszała dźwięki potrzebny jest wzmacniacz, tak? Czy oprócz wzmacniacza dodatkowo głośniki? Czy podłączenie tylko do głośników nie wystarczy i czy w ogóle możliwe jest podłączenie do samych głośników? Czy w zestawie są wszystkie potrzebne kabelki do podłączania? Wiem, że to dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź ;)

16-07-2017,Od: Jarek
Tak, żeby inni słyszeli potrzebny jest wzmacniacz z głośnikiem. Dla zawodowców są to czasem oddzielne konstrukcje, ale dla amatorów buduje się zwykle wzmacniacze akustyczne combo (zintegrowane z głośnikiem). Dobrze jak głośnik ma wielkość minimum 8", bo mniejsze to są charczące kołchoźniki, jak radyjka tranzystorowe zupełnie bez dolnego pasma. Dobrze jak taki wzmacniacz ma wbudowane podstawowe efekty typu pogłos, flanger czy chorus, bo wtedy można wykręcić jakieś ciekawe brzmienie. Sam dźwięk skrzypiec elektrycznych jest dość surowy, tak jak dźwięk gitary elektrycznej pozbawionej efektu.
Kabel zwykle jest w zestawie skrzypiec. Ma on wtyk duży jack mono na obu końcach.
Dobre skrzypce elektryczne pojawią się u nas po wakacjach. Są też wzmacniacze. Taki najbardziej podstawowy ekonomiczny kosztuje około 400 zł.

17-07-2017,Od: Ola
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi, naprawdę są one bardzo pomocne :D

03-02-2023,Od: Jarek
Zainspirowani tym pytaniem zrobiliśmy różne testy, przegląd rynku i tak Zoom trafił do naszej oferty :-) To faktycznie świetne urządzenie amatorskie do ubarwienia brzmień różnych instrumentów, głosu, a przy tym posiada kilka efektów projektowanych specjalnie pod skrzypce. Można używać ze skrzypcami elektrycznymi, a dokupując mikrofon także z akustycznymi. Sprzęt zaprojektowany w Japonii, ładnie wykonany, bardzo uniwersalny, łatwy w obsłudze i z pewnością wart zakupu. Polecam!


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):