Forum

16-07-2017,Od: Ola
Dzień dobry :) od dłuższego czasu podobają mi się skrzypce, w tym roku postanowiłam rozpocząć naukę na nich. Zastanawiam się nad kupnem elektrycznych, ale sprawy techniczne to dla mnie zupełnie czarna magia, dlatego mam kilka pytań. Z tego co przeczytałam, takie skrzypce działają ze słuchawkami, które są w zestawie. Jednak żebym nie tylko ja słyszała dźwięki potrzebny jest wzmacniacz, tak? Czy oprócz wzmacniacza dodatkowo głośniki? Czy podłączenie tylko do głośników nie wystarczy i czy w ogóle możliwe jest podłączenie do samych głośników? Czy w zestawie są wszystkie potrzebne kabelki do podłączania? Wiem, że to dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nie, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź ;)

16-07-2017,Od: Jarek
Tak, żeby inni słyszeli potrzebny jest wzmacniacz z głośnikiem. Dla zawodowców są to czasem oddzielne konstrukcje, ale dla amatorów buduje się zwykle wzmacniacze akustyczne combo (zintegrowane z głośnikiem). Dobrze jak głośnik ma wielkość minimum 8", bo mniejsze to są charczące kołchoźniki, jak radyjka tranzystorowe zupełnie bez dolnego pasma. Dobrze jak taki wzmacniacz ma wbudowane podstawowe efekty typu pogłos, flanger czy chorus, bo wtedy można wykręcić jakieś ciekawe brzmienie. Sam dźwięk skrzypiec elektrycznych jest dość surowy, tak jak dźwięk gitary elektrycznej pozbawionej efektu.
Kabel zwykle jest w zestawie skrzypiec. Ma on wtyk duży jack mono na obu końcach.
Dobre skrzypce elektryczne pojawią się u nas po wakacjach. Są też wzmacniacze. Taki najbardziej podstawowy ekonomiczny kosztuje około 400 zł.

19-11-2022,Od: Adam
Dobry wieczór. Zastanawiam się, czy ten multiefekt będzie pasował do tych skrzypiec.
Multiefekt: https://allegro.pl/oferta/zoom-a1x-four-multiefekt-12848536380?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_krk_media_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17998676545&gclid=CjwKCAiAmuKbBhA2EiwAxQnt71SBvqHAcd8DMOoXF8xU1p94JFiUcLg_GmC503znN0ZliCBMF5GsZBoC6owQAvD_BwE.
Skrzypce: https://www.henglewscy.com.pl/sklep?func=productPage&wid=21246&pid=12581&cid=477&prid=

20-11-2022,Od: Jarek
W segmencie amatorskim nie widuje się wzmacniaczy i multiefektów budowanych typowo pod skrzypce. W takim razie trzeba dobierać urządzenia współpracujące z takim samym typem przetwornika, czyli piezoelektryczny pasek w mostku i przedwzmacniacz z własną baterią na instrumencie. Tak zbudowane są gitary elektroakustyczne, elektroklasyczne i skrzypce elektryczne. Czyli wzmacniacze oznaczone jako akustyczne i inne urządzenia do instrumentów akustycznych będą współpracowały ze skrzypcami, choć nie będą optymalizowane pod skrzypce, a raczej pod popularne gitary. Tym nie mniej da się pewnie wykręcić fajne brzmienia.
Co do podanego modelu skrzypiec, to nie widać jaką mają elektronikę. Kolor futerału, kształt słuchawek, napis Carmen na podstawku, plastikowe boczki sugeruje, że może to być Gewa. Jeśli tak, to na innych zdjęciach w internecie można zobaczyć że mają one zwykłą elektronikę noname. W takim razie lepszym wyborem w podobnej cenie może być Leonardo np. z naszej strony, bo mają one firmową elektronikę wyższej klasy i cały korpus drewniany, łącznie z zewnętrznymi ramkami, bez takich plastików. To może korzystnie wpływać na jakość dźwięku, wybrzmiewanie, trwałość. Natomiast modele ze zwykłą chińską elektroniką mamy o połowę taniej. Też całe drewniane bez plastików. Poza brzmieniem, to także zaleta środowiskowa.

20-11-2022,Od: Adam
Czy mógłby mi Pan doradzić, jaki multiefekt pasuje do skrzypiec z Państwa strony, czyli Pengano 4/4.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):