Forum

27-10-2022,Od: Radek
Dzień dobry.

Czy jest może jakiś domowy sposób na "zablokowany" pręt regulujący w gryfie ?

Chodzi o sytuację gdy (prawdopodobnie) gwint śruby od pęta regulacynego się zatarł i nie da się jej (śruby) przekręcić ani w lewo ani w prawo bez wkłądanie w to bardzo dużej siły - czego nie zamierzam robić.

27-10-2022,Od: Ben
Może odrobina WD40. Dobrze penetruje rdzę.

27-10-2022,Od: Radek
Gitara jest nowa. Co prawda data produkcji jest 2020 ale przez ten czas cały czas siedziała w magazynie w pudełku. Rdza nie jest tutaj problemem bo nie występuje.
WD40 nie ośmieliłbym się stosować na drewno. Nie wiem jaki mógłby mieć wpływ. WD ("Water Displacement") nie jest smarem a środkiem do usuwania wilgoci.

27-10-2022,Od: Ben
Gitara nie siedziała cały czas w magazynie. Ponad miesiąc płynęła na kontenerowcu w ciężkich tropikalnych warunkach, być może w zalanym wodą kontenerze. Często widuje się w nowych gitarach korozję na strunach. To samo może być z prętem. Jeśli nie korozja, to zapieczenie. WD40 ma trzy właściwości - penetrujące, smarne i antykorozyjne. Zwiększa poślizg, a tego właśnie potrzebujemy. Stosować nie na drewno, tylko odrobinę, jedną kropelkę na samą nakrętkę. https://youtu.be/p6qw5sJ7spY?t=189

31-10-2022,Od: Radek
FYI.
Zaniosłem do pracowni, która była bardzo blisko mnie i (najprawdopodobniej) pręt był przyblokowany resztką kleju użytego do przyklejenia gryfu, który gdzieś tam się dostał i zasechł.
Lutnik trochę poruszał, pyknęło i wszytko już jest ok.
ps.
Gitara pochodzi ze Słowacji (Dowina), więc raczej w kontenerze nie płynęła z drugiego końca świata jak to zwykle bywa :-)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):