Forum

29-10-2005,Od: Ellena ana_pro@wp.pl
Ludu, narodu słuchajcie!! Mam dosyć waszego bazgrolenia: "mam 15 lat, jestem za stara..." bla bla bla, gadka szmatka! Po co pytacie się amatorów i kompletnych laików tej dziedzinie o to czy możecie grać? Każdy jest inwidualną istotą i to nie wiek, a miłość i predyspozycje pomogą osiągnąć sukces. Każda z was chciałaby grać jak Vanessa Mae, co? Uświadomcie sobie - ona jest "cudownym dzieckiem" takich takie jak ona pojawiają się raz na dziesięciolecia. Ja mam 14 lat, gram od roku, byłam już na dwóch konkursach i na pierwszym zajęłam 6 miesjce, na drugim 3. Myśle że to nie tak źle jeżeli ma się przed sobą muzyków którzy grają już po kilka lat. Moja pani mówiła że jestem zdolna itp, itd, ale ja grałam tylko dlatego żeby zadowolić mojego tatę, dla którcy skrzypce są niespełnionym marzeniem, a wiecie gdzie skończyłam w wieku 14 lat? W szkole baletowej...w Szkole w której karierę rozpoczynają 4-letnie dzieci, moja pani od skrzypiec mnie tam zaciągnęła i moja pani pedagog, stwierdziła :"dobry materiał na tancerkę", teraz jestem w obcym mieście (musiałam się przeprowadzić) i teraz już wiem, ze balet jest dla mnie wszystkim, na skrzypcach gram czasami - od tak dla przyjemności. Widziecie, młody wiek, nie ma zadnego znaczenia jezeli nie kocha sie tego co sie robi. A jezeli jestecie starsze to co? Przeciez są szkoly muzyczne pierwszego stopnia które zapraszają na skrzypce osoby w wieku 10 - 17 lat. Jest to czteroletni cykl nauczania, jednak potem spokojnie można iść do II stopnia. Droda do karaiery dla osób które nie zaczęły w odpowiednim czasie nie jest zamknięta! Trzeba tylko walczyć o to co się kocha, bo to co piękne nigdy nie jest proste.... :)

18-09-2006,Od: joa
czesc.nie mam w domu kompa ale piszę na informatyce.mam ochotę powiedzieć kocham Cię bo dodałaś mi tyle otuchy i wzbogaciłaś mnie o tak wiele nadziei!od lat marzę o skrzypcach, na ich widok mięknę i rozpływam się, słuchając vanessy m. udaję że gram,kocham skrzypce nad życie!!!żeby tego było mało od zawsze marzę żeby zostać baletnicą.to moje drugie gigantycznie największe marzenie.dzięki, wielkie dzięki za nadzieję!!!kocham Cię!!!;)
mam 16 lat i niestety rodzice mówią mi że jest już za póżno.czytałam w gazecie że są szkoły dla wcale nie najchudszych(nie żebym była gruba :)) i nie najmłodszych.grać na skrzypcach z nogami w baletkach to moje największe marzenie.trzymaj kciuki za jego spełnienie.dzięki dzięki dzięki:D joa.

11-09-2022,Od: Klara
Muszę wybrać balet czy skrzypce. Mam okazję grać na skrzypcach i się uczyć , ale sama muszę je kupić. Ale zajęcia będą mi opłacać rodzice. Balet kocham najbardziej na świecie, ale rodzice go nie pochwalają. Musiałabym sama ćwiczyć w domu i sama kupić sobie pointy (takie baletki z czubkami). Nie mam doświadczenia i nawet nie wiem czy z tego coś by wyszło. I teraz muszę wybierać balet czy skrzypce. Podsumujmy. Balet kocham bardziej niż skrzypce, ale rodzina go nie popiera i nie mam możliwości uczenia się go. Skrzypce kocham mniej niż balet, ale za to rodzina go popiera i mam możliwości uczenia się. Muszę tylko dołożyć wszystkie moje oszczędności. Dlaczego nie mogę uczyć się obu rzeczy? Nie mam tylu pieniędzy na obie rzeczy. Mam 12 lat i jeżeli teraz dokonam złej decyzji to już nigdy nie będę mogła wrócić i tego powtórzyć. Ja nie wiem co robić!!!

11-09-2022,Od: Ben
Jeśli chce się wejść na najwyższy poziom profesjonalny, występy w Teatrze Wielkim, to raczej trzeba poświecić wszystko jednemu zajęciu, ćwiczyć od wieku 3-5 lat i mieć świadomość, że będzie trochę bolało. Ale można też rozwijać wiele talentów równocześnie, na tyle aby mieć przyjemność z tych umiejętności na poziomie amatorskim. Dobrze jest dać sobie czas np. rok, żeby spróbować wielu rzeczy i potem coś wybrać i na tym się skupić. Czasem udaje się pogodzić dwie pasje na wysokim poziomie. Dyrygent filharmoników berlińskich jest pilotem Air France.

Rodzina prawdopodobnie myśli o balecie, jako zajęciu katorżniczym, wyniszczającym, rujnującym fizycznie i psychicznie, więc chcą Cię uchronić. Były takie filmy o rosyjskich tancerkach. Spróbuj pokazać to od innej strony: Balet w ćwiczeniach amatorskich doskonale kształci wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodyscypliny, koncentracji, uwagi, ćwiczy pamięć i jest również korzystny dla zdrowia. Może zgodzą się na taniec z elementami baletu lub ballet-fitness, ballet-dance, ballet-body. Takie rzeczy można zacząć ćwiczyć nawet w podeszłym wieku, po prostu dla własnej przyjemności.

Co do pieniędzy, to można szukać bezpłatnych zajęć w domach kultury, domach młodzieży, fundacjach, albo opowiedzieć o swoich marzeniach także dalszej rodzinie. Jeśli ktoś ma fajnych dziadków, rodziców chrzestnych, to często zdarza się, że pomagają zakupić potrzebny sprzęt. Można też poszukać pracy dla młodzieży. Pomoc sąsiedzka, wyprowadzanie psów, rozdawanie ulotek, pomoc w sklepie czy restauracji, o ile rodzice się zgodzą.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):