Forum

22-06-2022,Od: Arek
Dzień dobry Panu
Jestem już dojrzałym człowiekiem który wrócił do gry na instrumencie po latach. Ostatni rok, może trochę dłużej grałem jak to się mówi "na tym co miałem" (zwykł gitara akustyczna siodełko 43mm).
Aktualnie szukam dla siebie gitary akustycznej do domowego muzykowania.
Gram palcami akompaniament akorowy i jakieś melodie z basem ( nie ośmielam się nazywać tego fingerstyle'm ale zmierzam powiedzmy w tym kierunku). Analizują informacje z internetu szukałem gitary z gryfem 45 mmm ale bardzo spodobałam mi się Pana gitara Pengano PF30 . Moje wątpliwości budzi tylko gryf o szerokości 48 mm - czy sobie z nim poradzę - palce mam raczej normalne (nie dlugie, nie krótkie, nie grube - obrazowo mówiąc mam 184 i jestem "normalnej" budowy ciała). Nie mam doświadczenia z innymi gitarami niż ta którą miałem. Proszę o radę czy taka szerokość gryfu to dobry wybór czy może powinienem szukać jednak czegoś węższego.
Ponadto chciałbym zapytać
- jakiej grubości zestaw strun ma gitara oferowana przez Pana,
- z czego jest siodełko i mostek, myśę sobie, że plastik i stąd moje następne pytanie czy w tego typu gitarze warto zmienić (za jakiś czas) te części na jakościowo lepsze ( w zakładce ogłoszenia czytałem, że można u Pana serwisować gitary przesyłając je kurierem )

22-06-2022,Od: Jarek
Szerokość gryfu to bardzo indywidualna sprawa. Jeśli grał Pan na klasyku 53mm, to mniej więcej może Pan ocenić, czy szerszy gryf pasuje. Faktem jest, że muzycy fingerstyle, grający kciukiem linie basu, dość często wybierają szersze gryfy. Struny są typowe 12-53. Przy wymianach można rozważyć wypróbowanie 11-52. Prożki są z tworzywa. Można kiedyś zrobić kościane, ale dużej różnicy w dźwięku nie będzie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):