Forum

21-04-2022,Od: Arkadiusz
Dzień dobry!
Widzę że ma Pan w ofercie ukulele "z odsłuchem dla muzyka". Testowaliśmy już różne modele z tym udogodnieniem i najbardziej podoba nam się wersja turkusowa, konkretnie model Kai KCI-100G-BL. Czy byłby Pan w stanie je zamówić? Jeśli tak, to kiedy byłoby dostępne? Ile by kosztowało wraz z godziną Pana pracy na poprawę?

26-04-2022,Od: Jarek
Dzień dobry, Rzadko mam w ręku ukulele powyżej 500 zł, więc miło mi było zapoznać się wyższą techniką. Sądziłem, że przy tej cenie niewiele będzie do roboty, ale nie. O ile estetyka i precyzja jest na wyższym poziomie niż w tańszych, aż miło wziąć do ręki, o tyle w szczegółach było co poprawiać i produktywnie spędziłem tą dodatkową godzinę.
Siodełko można było sporo obniżyć dla wygody gry i poprawy strojenia. Na mostku dałem małą kompensację menzury dla struny e, co poprawiło strojenie na dalekich progach. Ale najbardziej zaskoczył mnie brak wykończenia progów. Były fabrycznie przeszlifowane na grubo dla wyrównania, ale pozostawili je szorstkie jak pilnik. Wygładziłem je, co ułatwi granie, bo struny nie będą odskakiwać na nierównościach. Można teraz mniej starannie ustawiać palce i gra nadal czysto. Druga zaleta wygładzenia jest taka, że oszczędzi Pan masę pieniędzy na wymianach strun. Na gładkich progach struny żyją trzy razy dłużej.

Jeśli ktoś interesuje się tym ukulele, to one są ustawione pod jasne, czyste i dzwoneczkowe brzmienie. Świetny efekt szczególnie przy delikatnej grze. Czysto i długo wybrzmiewa. Jeśli potrzebujemy jako akompaniament do łomotania na akordach, to można w przyszłości zastosować grubsze i twardsze struny, to da więcej poweru i głośności, pewnie kosztem selektywności dźwięku.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):