Forum

17-10-2021,Od: Barbara
Dzień dobry. Chciałam zapytać o opinię na temat skrzypiec Sandner SV7 i Stentor Student II 1500A. Chcę kupić na początek i rozważam pomiędzy tymi modelami.
Pozdrawiam.

17-10-2021,Od: Jarek
SV7 to import równoległy. Mogą nie mieć tak dobrego przygotowania geometrii jak serie regularne z głównej dystrybucji SV300, SV2, SV6 itd. Podstawowy dystrybutor robi dobrą robotę i tu mam pełne zaufanie. To moja subiektywna ocena. Stentor to podobna klasa, tyle ze w połysku. I tu też jest ogromna różnica gdzie kupimy, bo komfort grania będzie zależał od poprawek i przygotowania. To nie telewizor czy pralka, gdzie ceneo jest wyznacznikiem opłacalności. Tu im wyższa cena tego modelu, tym zwykle lepsze korekty i przygotowanie do gry. To wprost zależy ile ktoś roboczogodzin poświęcił na regulacje i poprawki. Dość często jest to zero godzin, czyli surowa wersja fabryczna. Wtedy musimy po zakupie sami odwiedzić lutnika i te 200 zł dopłacić.
Jeśli budżet jest na poziomie 1200 zł, to radziłbym dołożyć 300 i rozważyć jeszcze Antyk+. To już kompletnie inna klasa instrumentu. Nie masówka, tylko dopracowana manufaktura, znacznie bardziej zbliżona do wyrobów lutniczych pod wieloma względami.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):