Forum

17-10-2021,Od: Jakub
Witam. Mam problem z gitarą model squier sa 105. Struna E1 brzęczy na trzecim progu, próg jest zapadnięty, źle nabity raczej nie jest bo od nowości posiadam tę gitarę i nie brzęczało wcześniej natomiast przykładając linijkę do progów wyraźnie widać ze próg jest niżej niż pozostałe. Proszę o poradę co należy zrobić. Dziękuję

17-10-2021,Od: Jarek
W suchym powietrzu drewno kurczy się i zniekształca. A zrobiło się ostatnio bardzo sucho w mieszkaniach. Struktura taniego drewna jest niejednorodna, więc w pewnych obszarach powstają garby, a w innych dołki. Mogą wystąpić skręcenia. Także progi i ich nabicie pozostawia wiele do życzenia.
Jeśli gryf generalnie jest jest płaski i nie ma dużej wklęsłości, to można zluzować nieco pręt w gryfie, czyli przekręcić kluczem w lewo o ćwierć obrotu. To zwykle pomaga na brzęczenia w pierwszej części.
Można zadziałać lokalnie, czyli poważyć i unieść końcówkę zapadniętego progu, oraz zabezpieczyć klejem. Nie będzie to zbyt profesjonalne, ani estetyczne, ale tak czasem robią nawet producenci tanich instrumentów, jak coś nie wyjdzie. Można też zrobić mały szlif następnego progu, o który obija się dana struna. Albo oddać do lutnika.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):