Forum

17-05-2021,Od: Krzysztof z Bielawy
Witam
P. Jarku chciałbym tylko poinformować, że gitara (custom HB)dotarła do mnie solidnie zapakowana i bez żadnych defektów. Szerszy gryf jest bardzo dla mnie wygodny i gitara też brzmi dobrze. jest głośniejsza i z bardziej (mam takie wrażenie) metalicznym dźwiękiem .Oczywiście w porównaniu do mojego starego instrumentu. Chociaż czasem słyszę jakby brzęczenie na E6 ale może jeszcze się nie przyzwyczaiłem bo szczerze mówiąc stara gitara "wybaczała" więcej błędów. Dziękuję i pozdrawiam

17-05-2021,Od: Jarek
To żywe brzmienie jest charakterystyczne dla nowych strun. Po miesiącu złagodnieje. Jeśli po dłuższym używaniu struny bardzo się zabrudzą, to dźwięk stanie się matowy, a strojenie pogorszy. Dlatego co roku warto odświeżyć brzmienie nowymi strunami.
Struna E6 najwięcej odchyla się podczas gry, czyli ma największą amplitudę. Trzeba ją pobudzać z wyczuciem, równolegle do pudła, żeby nie dotykała progów. Jeśli szarpiemy w górę prostopadle do pudła, to uzyskamy klang jak w technikach gry basowej. Wielu muzyków jak Evan Dobson czy Tommy Emmanuel wykorzystuje pierwsze brzęknięcie o progi jako atut brzmieniowy o rockowym zacięciu.
Jeśli jednak przeszkadza nam przy mocnej grze pobrzękiwanie strun o kilka pierwszych progów, to możemy zwiększyć wklęsłość gryfu poprzez przekręcenie pręta regulacyjnego w lewo o 1/8 obrotu (przeciwnie do wskazówek zegara). Jeśli zaś pobrzękuje przy grze na dalekich progach, to można podłożyć podkładkę w mostku. Oczywiście im wyżej tym mniej wygodnie, więc szukamy złotego środka.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):