Forum

12-05-2021,Od: Andrzej
Witam. Czy świadczy Pan Usługę "dopracowania" gitary akustycznej, zakupionej przeze mnie samodzielnie? Jaki byłby koszt takiej usługi? Chodzi o Baton Rouge X11LS/P-SCC (parlor). Czy może jednak Pan sam dokonuje takiego zakupu (na zlecenie) i po "dopracowaniu" przesyła Pan odbiorcy? Może pytanie jest dziwne - jednak mieszkam daleko od Warszawy i logistycznie pewne rozwiązania być może będą wygodniejsze...

12-05-2021,Od: Jarek
Witam, To mało popularne modele, więc trzeba sprawdzić. Pewne marki na rynku są zainteresowane bardziej ładną wystawą, prezentacją, otoczką marketingową, niż tym, żeby gitara była dobrze przygotowana, poprawiona i wyregulowana. Są pewne marki z dystrybucją selektywną, gdzie liczy się odpowiednia umowa, obroty, asortyment, elegancka witryna. Sklep zostaje wtedy w pewnym sensie związany i musi polecać to co wyrabia mu obroty do umowy, a nie zawsze to co uważa za dobre. Ja staram się zachować pełną niezależność, żeby szczerze polecać to co uważam za dobre z punktu widzenia jakości, a nie marketingu.
Te marki, które chcą współpracować na swobodnych zasadach, sprzedaję już z usługą w cenie. W każdej poprawiam siodełko, dobieram prożek dolny, reguluję gryf i robię drobne korekty progów. Czasem też inne potrzebne czynności jak poprawa estetyki, smarowanie elementów, wymiana klucza, fałszującej struny itp. Poświęcam godzinę do dwóch, żeby to gospodarskim okiem przejrzeć i doregulować. W instrumentach do 1500 zł nie zdarzają się fabrycznie takie, przy których nie ma co poprawiać. Zwłaszcza te z masowej sprzedaży, wielkich salonów i marketów przychodzą mocno niedopracowane. Często nikt nie ogląda tego co przysłała fabryka, a tolerancje fabryczne są bardzo szerokie w tanich modelach. To jest efekt wyścigu cenowego, że tracimy na jakości.
Oczywiście można przysłać dowolną gitarę na korekty i regulacje i zwykle kosztuje to 100 zł.

13-05-2021,Od: Andrzej
Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje, a także za bardzo miłą rozmowę telefoniczną. Wyrazy naprawdę ogromnego szacunku za Pańskie podejście do klienta. Pozdrawiam serdecznie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):