Forum

29-04-2021,Od: Beata
Mqm dwa pytania. Pierwsze dotyczy skrzypiec klasycznych z włoskiej manufaktury Pietro Paolo Corrado. Czy skrzypcectej manufaktury są dobrej jakości?
Pytanie drugie dotyczy skrzypiec elektrycznych. Czy firma Stagg to dobra jakość brzmienia?

29-04-2021,Od: Ela
Nie da się odpowiedzieć zdalnie. Trzeba wysłać je do wyceny. http://www.zpal.pl/ekspertyzy-i-wycena-instrumentow-lutniczych-2/
Wstępnie można zorientować się po cenie. Jeśli kosztują ponad 10 tys zł, to mogą być włoskie, a jeśli są 10 razy tańsze, to na 100% są chińskie, po prostu z włoską nazwą, bo to fajnie brzmi.
Stagg to też jest chińska produkcja, choć importer z Belgii. Skrzypce elektryczne amatorskie w zasadzie nie mają swojego brzmienia, Brzmienie nadaje elektronika, wzmacniacz i głośnik. Sporo zależy od przetwornika piezoelektrycznego w mostku i przedwzmacniacza. W tanich Staggach to najtańsza chińska elektronika. Żeby była podstawowa firmowa elektronika, to już 1500 zł należy wydać. Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne też nie jest dobrze. Skrzypce w kształcie otwartego dolara mają tendencję do skręcania osi, pod ciągłym naprężeniem strun. Lepiej kupić konstrukcję domkniętą i najlepiej w sklepach specjalizujących się w skrzypcach. Przy przypadkowych zakupach łatwo trafić na minę i spore koszty.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):