Forum

09-04-2021,Od: Joanna
Które skrzypce będą lepsze (rozmiar 4/4) Strunal 157w kobcertowe, strunal Florence 193wA czy Hora V200 Elite? Potrzebne do użytku przez ucznia szkoły muzycznej I stopnia.

09-04-2021,Od: Ben
Wymienione skrzypce europejskie mają dość toporną charakterystykę, wykonane są raczej zgrubnie, szyjki przeważnie mało smukłe, długo się rozgrywają, zwykle potrzebują nieco twardszych strun. Wymagają poprawek lutniczych po zakupie, ale potem są stabilne i mało kapryśne. Masywna budowa dobrze wpływa na trwałość, są ładnie lakierowane, mają dobre drewno. Niektóre szkoły lubią skrzypce solidnie zbudowane, zwłaszcza na męską rękę, do gry dynamicznej i zdecydowanej.

Za tą samą cenę dostaniemy skrzypce azjatyckie, zdecydowanie bardziej subtelne, wrażliwe muzycznie i dopracowane lutniczo. Jest 5 razy więcej roboczogodzin w tej samej cenie cenie, co pozwala na dokładniejsze wyżłobienie i dopracowanie. Są lekkie i bardziej przypominają skrzypce typowo lutnicze. Nawet delikatna gra na strunach miękkich daje dobrą odzywalność instrumentu. Brzmienia są zwykle bardziej szlachetne, a szyjki wygodniejsze do gry. Do tej grupy należy Modena+, Padva+, Antyk I+. Nauczyciele częściej wybierają takie instrumenty. Są one też ładniejsze wizualnie, łatwiejsze do grania i nie wymagają poprawek, ani długiego rozgrywania. Jeśli jednak nauczyciel preferuje styl europejski, to trzeba się tego trzymać, żeby potem nie narzekał.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):