Forum

29-03-2021,Od: Klaudia
Dzień dobry, planuje kupić pierwsze skrzypce do nauki. Czy mogłabym się dowiedzieć jaką jest różnica między Carlo Gprdiano vs-1 a vs-0?

29-03-2021,Od: Jarek
Z tego co widzę różnią się głównie drewnem podstrunnicy, podbródkiem, futerałem i zapewne ogólną selekcją materiałów i pracy, tak jak we wszystkich markach oferujących gamę modeli w różnych cenach. Często różnice tkwią w szczegółach nie wyrażalnych typowymi parametrami technicznymi. Nie da się łatwo opisać w parametrach, że na wyższy model selekcjonuje się drewno, dobiera lepszych pracowników, lub przeznacza fabrycznie więcej roboczogodzin na podniesienie precycji.
Zapraszam po zakupie na korekty i regulacje. Pokażę co warto poprawić, aby grało się łatwiej i przyjemniej. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na dokładność wykonania i geometrię, bo trafiają się różne egzemplarze. Dotyczy to w zasadzie wszystkich niedrogich modeli instrumentów. Przy taniej produkcji nie wszystko wychodzi idealnie, a do tego geometria zmienia się samoczynnie w transporcie morskim i magazynowaniu, ponieważ drewno budżetowe nie jest jednorodne, ani idealnie wysezonowane. Dlatego ja każdy egzemplarz poprawiam i godzinę zawsze popracuję nad regulacją i korektami, ale wiem że nie jest to powszechna praktyka w handlu. Zwykle sprzedaje się tak jak przyszło z dystrybucji, a jeśli salon nie specjalizuje się w skrzypcach, to handlowcy i marketingowcy często nie mają dużego pojęcia o technicznych sprawach skrzypcowych. Szczególnie przy masowej sprzedaży tolerancja poprawności jest bardzo szeroka. Liczą się niekiedy inne kwestie niż wiedza i staranność sprzedawcy. Dlatego też ja osobiście nie jestem wielkim zwolennikiem akurat takich marek.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):