Forum

30-03-2017,Od: Szymon
Dzień Dobry Panie Jarku. Chciałbym się zapytać czy może Pan polecić ggitarę za około 500-600 zł? Miałem w rękach wybór gitaropodobny z szerokością na 1 progu 48mm i z moimi dłońmi rozm.8 ciężko było mi czasem coś chwycić czy zagrać jakieś barowe akordy. Czy gitara fendera z tym dobrze wyprofilowanym gryfem byłaby dla mnie odpowiednia? Jestem też w stanie pójść na kompromis bo dopiero się uczę więc nie wiem czy z czasem się przyzwyczaje do tego rozmiaru tj 48mm. Pozdrawiam.

30-03-2017,Od: Jarek
Dzień dobry, Jeśli dobrze rozumiem ma to być gitara klasyczna z nylonowymi strunami i raczej z normalnym gryfem jak na klasyka czyli 53 mm. W tanich instrumentach ważnym kryterium jest stabilność drewna. Jeśli mało się wypacza, to można dokładniej wyregulować żeby uzyskać dobre brzmienie, strojenie i wygodę gry. Zachowanie drewna zależy nie tylko od modelu, ale też od konkretnej partii. Są instrumenty w pewnym okresie świetne, a z innej partii te same modele bywają fatalne. Dlatego tak różne są opinie w internecie.
Wiele też zależy od poprawek i przygotowania. Jedne sklepy robią przegląd, ale nic nie poprawiają, bo jest w normie jak na niewielką cenę. Inne sklepy (nieliczne) robią korekty aby było lepiej niż w normie. Ja akurat każdy egzemplarz poprawiam na ile to jest możliwe w rozsądnym czasie. Nie przerobię fabrycznego instrumentu na lutniczy, ale wygodę gry mogę poprawić bardzo znacząco.
W tym sezonie dobrze prezentują się podstawowe gitary Cort, Yamaha, Washburn, ale warto też rozważyć gitarę z zupełnie innej ligi, a niewiele droższą: http://skrzypce.pl/products/Luthier1C.html

30-03-2017,Od: Szymon
Zdecydowałem się na Cort ad 810 ze względu na Pana opinie. Czy warto kupić droższą elektroakustyczną wersję czy może bez elektroniki? Czy różnica w cenie jest tego warta?

30-03-2017,Od: Jarek
AD810 to jest gitara akustyczna z metalowymi strunami. Akustyczne mają wąskie gryfy 43 mm. Jedynie Pengano ma trochę szerszy 48 mm.

12-02-2021,Od: Sylwia
Panie Jarku dzień dobry,

przez przypadek trafiłam na kilka nagranych przez Pana filmów na youtube szukając odpowiedniej gitary dla mnie. Jestem pod wrażeniem Pana wiedzy i tego co Pan robi, super. Postanowiłam kupić gitarę, ale wciąż się waham jaką wybrać. Myślę o elektroakustyku corta ad810 e op, który ma Pan obecnie dostępny na stronie, czy to Pana zdaniem dobry wybór, jak on się ma np. w porównaniu do Fendera fa 125 e Natural, którego zakup rozważałam wcześniej. Czy ta gitara nie będzie za duża i za ciężka dla filigranowej kobitki;)? Jakie jest Pana zdanie, bo na pewno miał Pan w ręku także i tą gitarę. Ja nie miałam żadnej tego typu niestety, kiedyś uczyłam się na budżetowym klasyku od kuzynki, do którego założyłam struny metalowe, jakoś się grało na ognisku i wycieczkach szkolnych:) ale komfortu gry nie było na pewno i brzmienie też było...sam Pan wie. Teraz po przerwie 15 letniej chciałabym wrócić do grania:) i podszkolić granie chwytami i fingerstyle, Co by mi Pan doradził, bo ma Pan ogromne doświadczenie i wiedzę.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):