Forum

13-01-2021,Od: Sławomir
Witam.
Parę miesięcy temu ustawiał mi pan moją starą gitarę. Dziś już dojrzałem do zakupu nowej. i tu stąd moje pytania.
Czy posiada pan film na youtube film z zaprezentowanym brzmieniem gitary - Gitara akustyczna 4/4 Samick GD-100SC N. Czy ta gitara ma wbudowaną elektronikę.
Proszę o podanie wielkości gitary oraz szerokości gryfu.
Pozdrawiam Sławomir

13-01-2021,Od: Jarek
To jest gitara bez elektroniki. Nowa nie brzmi zbyt dobrze, bo ma nieco grubszą płytę wierzchnią, wymagającą rozegrania i założenia trochę grubszych strun niż fabryczne. Za to można oczekiwać, że z wiekiem sporo zyska i że będzie stabilna mechanicznie. Jest bardzo solidna. To gitara pełnowymiarowa 4/4 Dreadnought z typowym gryfem 43mm.
Nagraniami lepiej się nie kierować, bo 99% efektu nie zależy od gitary, tylko od danego muzyka, pomieszczenia, mikrofonów i ich rozmieszczenia, realizacji dźwięku, przetwarzania studyjnego itd. Można kiepską gitarę tak nagrać, że zabrzmi przyzwoicie, a dobrą tak sknocić nagraniem, że nie będzie co zbierać. Do tego nowe gitary na fabrycznych strunach brzmią gorzej niż rozegrane na przyzwoitych strunach. Jest jeszcze kwestia na czym słuchamy. Dźwięk odtwarza krążek gumowo-kartonowy głośnika w prostokątnym pudełku, a nie drgająca płyta drewniana obudowana kształtem instrumentu. Zmienia to zupełnie brzmienie. Jeśli człowiek słyszy różnice między dwoma gitarami zbudowanymi identycznie, to co dopiero gdy dźwięk generuje przedmiot zbudowany kompletnie inaczej.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):