Forum

10-11-2020,Od: Piotr
Dzień dobry, rozglądam się za skrzypcami do amatorskiej nauki. Z racji tego że nie planuję w przyszłości przesiadać się na lepszy model, moje pytanie brzmi, czy skrzypce za 1000 zł są dobre na początek nauki i do sporadycznej gry, czy może warto wydać trochę więcej (powiedzmy że nawet do 2000zł). Jak duża jest rożnica w instrumentach z takich półek cenowych? Oraz które modele z waszej oferty polecacie? Czy wszystkie modele są dostępne na stronie czy może jest więcej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

10-11-2020,Od: Jarek
Różnice są duże, ale odczuwalne będą dopiero po zdobyciu podstawowych umiejętności. Można więc zacząć od skrzypiec za 500 zł, a za dwa lata wymienić na model za 2 tys zł. Aktualnie mogę polecić Padva+, ale to się zmienia wraz poszczególnymi partiami i dostawami. Czasem jedne są lepsze, czasem inne, jednak generalnie poziom dla osób grających w okolicach 2 tys zł różni się od poziomu do 1 tys. zł, gdzie instrumenty raczej są dedykowane dla początkujących. Oczywiście początkującemu nieco łatwiej będzie zaczynać na droższych skrzypcach, ale nie jest to niezbędne do nauki. Ta różnica jest mniej odczuwalna przez początkujących, niż przez już grających. To dlatego, że w odróżnieniu od gitary, brzmienie skrzypcowe trzeba nauczyć się wydobywać. Stradivarius w rękach ucznia nie zabrzmi rewelacyjnie bez odpowiedneiej wprawy.
99% modeli jest dostępnych. Jest więcej niż na stronie, ale nie ma sensu zaśmiecać zbytnio oferty, modelami o gorszym stosunku jakości do ceny.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):