Forum

08-10-2020,Od: Zbigniew
zmierzyłem wsuwając 5 kart pod E6 i 4 pod e1 wynik trochę się zmienił 4,40 i 3,45 oczywiście karty zmierzyłem suwmiarką. Czy możliwe jest abyście mi wysłali ze dwa siodełka to bym sam podszlifował sobie. Oczywiście przeleję na konto za przesyłkę oraz siodełko. Pozdrawiam

08-10-2020,Od: Jarek
W takim razie jest ustawione inaczej niż było. Trzeba jeszcze sprawdzić wklęsłość gryfu. Proszę przyłożyć linijkę lub przycisnąć strunę na pierwszym i dwunastym progu i wtedy sprawdzić jej odległość od szóstego progu. Powinno być około 0,6 mm. Trzeba ustalić, czy wysokość strun nad dalekimi progami wynika z podwyższenia się mostka, czy ze zwiększenia wklęsłości gryfu. Jeśli tak zmierzona wklęsłość gryfu przekracza milimetr, to można ściągnąć prętem regulacyjnym w prawo do około 0,6mm. Efektem ubocznym będzie obniżenie strun na dalekich progach. Jeśli jednak ustawimy zbyt płasko, to będzie brzęczeć na pierwszych pięciu progach. Jeśli wklęsłość gryfu jest prawidłowa, a nadal jest wysoko na dalekich progach, to można zeszlifować prożek w mostku o 1 mm. W razie przesady można podłożyć paseczek tworzywa. Warto też sprawdzić wilgotność powietrza, bo powinna być w zakresie 40%-65%.
Identycznych siodełek nie mam w tym momencie. Ewentualnie mam sztabki plexi 3mm, ale to sporo pracy żeby wypiłować skosy kompensacyjne. Spory wybór siodełek posiada sklep Gama i Guitarproject. Można rozważyć kościane.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):