Forum

01-08-2020,Od: Witold
Witam, czy grając na skrzypcach elektrycznych na słuchawkach nic nie słychać na zewnątrz? Mieszkam w bloku i ostatnio grając na klasycznych skrzypcach spotkała mnie sąsiedzka nieprzychylność.

01-08-2020,Od: Jarek
Można założyć do skrzypiec akustycznych tłumik hotelowy i zasłonić efy. Będą grały cicho jak elektryczne. Natomiast zakup typowo elektrycznych więże się z dużymi kosztami. Żeby uzyskać podobną jakość wykonania, trzeba wydać prawie tysiąc złotych więcej. To pewnie dlatego, że akustyczne są produkowane masowo, a elektryczne w ilościach tysiąc razy mniejszych.

01-09-2020,Od: Witold
Dziękuję za odpowiedź, zatem jak pozycjonują się jakościowo skrzypce elektryczne Leonardo EV50W z Państwa oferty względem oferowanych przez Państwa skrzypiec klasycznych.

02-09-2020,Od: Jarek
Cały osprzęt jest już hebanowy, kołki i podstrunnice wyraźnie lepsze i równiejsze niż w podstawowych skrzypcach, podstawki nieźle obrobione i z dobrych materiałów, wykonanie estetyczne i równe. Geometrię jeszcze trochę poprawiam, ale ogólnie jest dobrze. Tak na poziomie skrzypiec akustycznych za 700-800 zł. Największą zaletą jest firmowa elektronika i przetwornik dający wyraźnie lepsze brzmienie niż w tańszych wyrobach. Dziwnym rozwiązaniem jest budowa laminatowa. Słoje drewna i widoczna struktura są namalowane. Jednak jest to jednak zrobione na tyle dobrze, że nie przeszkadza i nie sprawia przykrości estetycznej. Zaletą laminatu może być dobra stabilność, sztywność i lekkość konstrukcji, oraz odporność na różne warunki. Może to nawet lepsze niż często spotykane tworzywa. Jedyną drobną niedogodnością jest brak wyłącznika, czyli trzeba wyjmować kabel, żeby nie zjadać baterii. To samo jest we wszystkich gitarach elektroakustycznych, więc to raczej normalna praktyka, choć ja bym zaprojektował inaczej.

03-09-2020,Od: Witold
Dziękuję, a czy ma Pan swoją opinię na temat skrzypiec elektrycznych Harley Benton? Widzę, że sporo tych skrzypiec w Polskich sklepach.

03-09-2020,Od: Jarek
Miałem te modele. Poprawiałem w nich sporo niedoskonałości mechanicznych i geometrę. Miały różne niedoróbki, jak np. problemy z mocowaniem podbródków. Kiepska była estetyka i osprzęt. Wymieniałem w nich słuchawki i smyczki na lepsze. Ale kiedy zamiast porządnej elektroniki firmowej, zaczęli montować najtańszą chińszczyznę, to przechyliło szalę i kupowanie tego straciło sens. Istotą skrzypiec elektrycznych jest w miarę dobry przetwornik i preamp. Inne rzeczy zwykle można poprawić.

03-09-2020,Od: Witold
Dziękuję, to wrócę jeszcze do Leonardo EV50W, zależy mi na tym, żeby skrzypce elektryczne były cichsze niż klasyk z tłumikiem i nie kosztowały za dużo. Czy to możliwe?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):