Forum

01-06-2020,Od: Marek
ma pan Corta earth 70 na stanie? szukam akustyka do 1000zł, chętnie przyjdę sprawdzić, czy świetne opinie mają poparcie w rzeczywistości. Czy można ograć gitarę na miejscu, czy nadal jest specjalna kwarantanna?

01-06-2020,Od: Jarek
Jest Cort, ale niestety nie ma warunków na zachowanie odpowiedniego dystansu. W dodatku instrumenty trudno jest dezynfekować bez uszkadzania lakieru, więc nie powinny przechodzić z rąk do rąk, a w rękawiczkach ciężko sprawdzić. Z podobnych powodów zamknięte są przymierzalnie w sklepach. Na szczęście przy wysyłkach jest 14 dni na spokojne sprawdzenie. Oczywiście tylko częściowo można wyciągnąć wnioski przy pierwszym podejściu, bo lite drewno rozgrywa się kilka miesięcy i nieco inaczej brzmi na strunach docelowych, przybrudzonych, niż na zupełnie świeżych fabrycznych. Sporo zależy też od akustyki pomieszczenia testowego. Żeby wyrobić sobie właściwą opinię, trzeba mieć kontakt z setką takich instrumentów w dłuższym czasie, bo dopiero wtedy wychodzą takie sprawy jak wypaczenia, stabilność drewna, odporność, trwałość klejeń itp. Samo ogranie nie da odpowiedzi na wiele pytań, więc przydatność takiego testu jest nieco ograniczona.

02-06-2020,Od: Marek
Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się pomiędzy tym Cortem A HB 1048SCE. Co, oprócz rzecz jasna elektroniki, przemawia na korzyść HB? Chętnie zamówię od Pana jedną z tych gitar, czy obie zostały lutniczo poprawione? Czym, na Pana ucho różni się ich brzmienie?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):