Forum

20-05-2020,Od: Magda
Dzień dobry, poszukuję akcesorium do smyczka skrzypcowego tzw. trzymacz piątego palca, w Stanach pod nazwą pinkyhold albo pinkinest. Chętnie bym kupiła. W Polsce w sklepach muzycznych są podobne "trzymacze", ale cena za kawałek gumy ponad 120 zł to przesada. Czy Pan może coś takiego sprowadzić? W Stanach to kosztuje od ok. 4 dolarów do 5, czyli nieco ponad 20 zł plus przesyłka.

21-05-2020,Od: Jarek
Te oryginalne, wygodne tyle kosztują, czyli ponad 100 zł przy słabej złotówce. Nie guma tylko kosztuje, lecz pomysł i patent. Jest sporo podróbek i podobnych wynalazków, ale te drogie są jednak najlepsze i najlepiej wykonane. Ze sprowadzaniem jest pewien kłopot, bo te drogie mało kto chce kupować, a oferowanie podróbek grozi kłopotami patentowymi i niezadowoleniem klientów.
Tak na szybko można samemu zbudować domek na mały palec: https://www.youtube.com/results?search_query=violin+pinky+house
Trzeba też pamiętać, że wszelkie pomagacze, prowadnice, korektory, ułatwiacze trzeba stosować z umiarem i rozwagą, bo mogą wydłużać czas nauki. Na podobnej zasadzie chodzik tak na prawdę utrudnia, a nie ułatwia naukę chodzenia. Mały palec, utrzymywany sztucznie w takim domku, rozleniwia się i nie pracuje nad prawidłowym położeniem. Zdania nauczycieli są podzielone czy to stosować, czy nie, tak samo jak prowadnice smyczka. Jeśli stosować, to raczej niezbyt długo.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):