Forum

27-02-2020,Od: Edyta
Dzień dobry. Chciałabym kupic córce skrzypce 1/2 i zastanawiam się nad ever play lub santander koszt ich u państwa niecałe 500 zł. Które pan bardziej poleca? Dodam ze córka zaczyna przygodę ze skrzypcami. I czy one już są przygotowane do grania i dobrze brzmią?

27-02-2020,Od: Jarek
Dzień dobry, Tańsze Sandnery brzmią bardzo dobrze, ale wymagają więcej dbałości o prawidłową wilgotność powietrza. Trochę droższy Everplay ma stabilniejsze drewno i nieco lepsze dodatki (smyczek, futerał). Gdyby patrzeć wyłącznie na stosunek brzmienia do ceny, to raczej Richard Sandner. Natomiast jeśli bierzemy pod uwagę całokształt i wszystkie aspekty jak geometria, mechanika, sezonowanie drewna, trwałość, odporność na warunki, jakość smyczka i futerału, to raczej Everplay.
Od razu wszystkie skrzypce korygujemy, regulujemy, więc są gotowe do grania. Natomiast czy dobrze brzmią, to zależy głównie od osoby grającej. W rękach nauczyciela zabrzmią pięknie, ale dziecko przez pierwsze lekcje raczej będzie zgrzytać. Nawet gdyby to był Stadivarius. Potrzeba trochę wprawy żeby wydobyć ładne brzmienie. Oczywiście mały rozmiar nie zagra tak jak duże, bo jest mniejsze pudło rezonansowe, ale proszę posłuchać dokładnie Everplaya w rozmiarze 1/2: https://www.youtube.com/watch?v=CU1Bt34vF7A


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):