Forum

26-02-2020,Od: Łukasz
Witam,

Mam 38 lat i chciałbym nauczyć się grać na skrzypcach. Oczywiście nie chodzi o koncertowanie tylko grę dla przyjemności wydobywając możliwie najbogatszy dźwięk.
Zastanawiam się nad skrzypcami w przedziale cenowym 500-1000. Czy w tym przedziale naprawdę jest różnica w jakości samego instrumentu i możliwości brzmieniowych? Czy zmiana podstawka, strun i smyczka może coś diametralnie zmienić?
Pozdrawiam.

26-02-2020,Od: Jarek
Są różnice w jakości proporcjonalne do ceny i dotyczą nie tylko brzmienia, ale też kwestii mechanicznych i stabilności drewna. Na granicy 600-650 zł jest przejście na osprzęt hebanowy, co daje stabilniejsze strojenie na kołkach, bo mniej reagują na zmiany wilgotności. Różnice brzmieniowe dla początkującego nie będą jakieś spektakularne. To już trzeba wejść na poziom 1500 zł, gdzie Antyk+ wyraźnie różni się od skrzypiec o połowę tańszych.
Podstawek przenosi drgania ze strun na pudło rezonansowe, więc jest to ważny element. Smyczek także ma znaczenie, struny i kalafonia też. Wymiana jednego z tych elementów nie będzie jednak zmianą diametralną, zwłaszcza dla osoby początkującej, ale może być krokiem w dobrą stronę.

26-02-2020,Od: Łukasz
Dziękuję za szybką odpowiedź. Generalnie zastanawiałem się nad modelami Stentor II 1500, Stentor Graduate, Sandner SV 2 lub Beginner Promo czyli niezupełnie świadomie ale z osprzętem hebanowym.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):