Forum

13-01-2020,Od: Sebastian
Witam, czy dla początkującej dorosłej osoby, poleci Pan Stentor Conservatoire czy Salvatini 7. Chodzi o ciepły, łagodny dzwięk do 1200PLN. Oraz czy są dostępne? Pozdrawiam.

13-01-2020,Od: Jarek
Cieplejsze dźwięki przychodzą wraz z zastosowaniem strun nylonowych, jednak mają one mniejsze naprężenie, więc wymagają trochę cieńszej i delikatniejszej konstrukcji skrzypiec, aby je pobudzić do grania, a to zaś wymusza stosowanie droższych i stabilnych materiałów sezonowanych, żeby nie ucierpiała trwałość, oraz większej ilości roboczogodzin, żeby precyzyjnie wydrążyć na mniejszą grubość. Jednym słowem Antyk I+ lub Modena+.
Natomiast z tańszych Sandner SV-6 lub właśnie Salvatini. Conservatoire też są dobre, zwłaszcza, że struny są na rdzeniu nylonowym, a E złagodzona tulejką. Dodam jeszcze, że ciepły, łagodny i subtelny dźwięk trzeba nauczyć się wydobywać, zaś na etapie nauki często lepiej sprawdza się czyste, jasne, bezpośrednie i ostrzejsze brzmienie, bo lepiej słychać błędy i łatwiej je korygować. Zaczynanie od brzmień złożonych i ciemnych może trochę znieczulić i utrwalić błędy.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):