Forum

15-10-2019,Od: max
W opisie skrzypiec Stentor polecacie model 1400, a nic poza suchą informacją o materiałach nie piszecie o modelu 1500. Czy wyższa cena nie przekłada się na jakość?

15-10-2019,Od: Jarek
Zawsze tak jest, że wyższa cena przekłada się na lepszą jakość, zwłaszcza u tego samego producenta. Choćby ze względu na selekcję materiałów. Drewno w lepszym gatunku, dłużej sezonowane, producent przeznaczy na wyższe modele. Drewno które z selekcji i oceny jest gorsze idzie na tańszy sprzęt.
Tak samo jest z selekcją pracowników. Praktykanci i uczniowie ćwiczą na tańszych modelach, a jeśli ktoś wykazuje się dobrą pracą, to można go delegować do wyższych modeli. Na dokładność wykonania ma też wpływ ile roboczogodzin wykupimy. Modele z mniejszym budżetem trzeba robić w wielkim pośpiechu i uproszczeniu, a droższe można zrobić dokładniej, bo jest na to przewidziane więcej czasu.
Tu jest takie subiektywne porównanie tych dwóch modeli: https://youtu.be/8mVonuHWhTI

15-10-2019,Od: Ben
Porównanie samego dźwięku to trochę mało, bo przecież liczy się też geometria, estetyka, stabilność, strojenie, łatwość gry i trwałość. Te rzeczy też w wyższych modelach są na wyższym poziomie.

15-10-2019,Od: max
i tak jest w modelu 1500?

16-10-2019,Od: Ben
Jest lepiej niż w 1400, proporcjonalnie do różnicy w cenach. Dotyczy to nie tylko samych skrzypiec, ale też osprzętu i wyposażenia. Natomiast na ile jest to odczuwalne i czy warto wydać więcej, to widać po filmiku. Wnioski są takie, że jeśli nie jest to dramatyczne szarpniecie dla budżetu domowego, to warto wydać więcej, bo instrument kupuje się na lata. Różnica w cenie to zaledwie miesięczny budżet palacza. Jeśli natomiast jest to duży wysiłek finansowy, to można z zadowoleniem kupić model 1400 i też na poziomie amatorskim, do nauki, będzie z tego pożytek.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):