Forum

15-10-2019,Od: max
W opisie skrzypiec Stentor polecacie model 1400, a nic poza suchą informacją o materiałach nie piszecie o modelu 1500. Czy wyższa cena nie przekłada się na jakość?

15-10-2019,Od: Jarek
Zawsze tak jest, że wyższa cena przekłada się na lepszą jakość, zwłaszcza u tego samego producenta. Choćby ze względu na selekcję materiałów. Drewno w lepszym gatunku, dłużej sezonowane, producent przeznaczy na wyższe modele. Drewno które z selekcji i oceny jest gorsze idzie na tańszy sprzęt.
Tak samo jest z selekcją pracowników. Praktykanci i uczniowie ćwiczą na tańszych modelach, a jeśli ktoś wykazuje się dobrą pracą, to można go delegować do wyższych modeli. Na dokładność wykonania ma też wpływ ile roboczogodzin wykupimy. Modele z mniejszym budżetem trzeba robić w wielkim pośpiechu i uproszczeniu, a droższe można zrobić dokładniej, bo jest na to przewidziane więcej czasu.
Tu jest takie subiektywne porównanie tych dwóch modeli: https://youtu.be/8mVonuHWhTI

15-10-2019,Od: Ben
Porównanie samego dźwięku to trochę mało, bo przecież liczy się też geometria, estetyka, stabilność, strojenie, łatwość gry i trwałość. Te rzeczy też w wyższych modelach są na wyższym poziomie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):