Forum

03-10-2019,Od: Witold
Dziękuję Panu za cierpliwość i bardzo wyczerpujące i ciekawe odpowiedzi, to budzi zaufanie. Proszę jeszcze o Pana opinię na temat skrzypiec Sandner CV-6 oraz czy ewentualnie mogą być dostępne u Pana i w jakiej cenie.

03-10-2019,Od: Jarek
Tak nie ma problemu. Regularna cena 2290 zł, ale mogę dać 10% rabatu. Sandnery są generalnie dobrze przygotowane i mają dobry stosunek jakości do ceny. Są też dość często wybierane przez nauczycieli, a to jest chyba najlepsza rekomendacja.

03-10-2019,Od: Witold
Dziękuję, i jeszcze jedno pytanie, czy Sandner CV-6 Ii Cremona SV-800 to podobna klasa?

03-10-2019,Od: Jarek
Tak sądzę. Cremona 800 może być gdzieś pomiędzy CV6, a MV4. Natomiast Sandner, czy Stentor ma tą przewagę, że jest w Polsce oficjalny dystrybutor i serwis. W przypadku kłopotów z Cremoną może się okazać, że nie ma w Polsce egzemplarza na podmianę, a serwis fabryczny jest daleko za granicą, co wydłuża reakcję i w pewnych sytuacjach może generować koszty. Dlatego, choć awarie należą do rzadkości, to jednak zawsze lepiej opierać się na polskiej dystrybucji i w razie czego otrzymać pomoc na miejscu. Mamy tu wiele dobrych marek do wyboru, a ponadto finalne przygotowanie i korekty krajowe należą do najlepszych na świecie. W Niemczech czy USA koszt pracy jest tak wysoki, że tamte firmy nie mogą poświęcić tak wiele czasu na wykończenie i regulacje, co firmy polskie. Natomiast samo źródło produkcji jest w sumie to samo. Nie jest wykluczone, że i jedne i drugie skrzypce mogą pochodzić z tej samej fabryki, lub bazować na tych samych korpusach, tylko pod różnymi nazwami. Bezpośredni import też może być bardziej korzystny i efektywny niż transport morski do USA i potem do Polski. Ale to są oczywiście tylko ogólne stwierdzenia i wskazówki, bo nie mamy możliwości bezpośredniego porównania danych egzemplarzy.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):