Forum

03-09-2019,Od: Ola
Witam. Chcę kupić dobrą gitarę akustyczną dreadnought dla osoby średniozaawansowanej. Bardzo podobają mi się czarne, ale boję się że będą złej jakości (zbyt gruba warstwa lakieru, przez co zmieni się dźwięk lub zostaną w ten sposób ukryte ukryte wady drewna). Czy w droższych gitarach to możliwe? Czy to prawda, czy tylko mit?
Chodzi mi o gitary w cenie od 800 do ok. 1500 zł.
Jakie więc czarne gitary są najlepsze w tych cenach?
Słyszałam, że warto zainwestować w Fendera, ale czy gitara z tej półki może równać się np z Tekamine GD30 BLK?

03-09-2019,Od: Jarek
Powyżej tysiąca nie ma już kiepskich gitar, a różnice wynikają z dopasowania pod gust danej osoby. Dlatego spotykamy różne opinie. Jedni wolą suchy buczący bas, inni dźwięczny. Ktoś zwraca uwagę na selektywność strun, a inny na bogactwo harmonicznych, czy długość wybrzmiewania. Takamine czy Fender może podobać się jednej osobie, a innej nie. Jeśli coś zostało wypróbowane i pasuje do gustu, to warto iść w tym kierunku.
Zamalowane gitary czasem brzmią ciut gorzej, ale różnica ta nie jest łatwa do wychwycenia. Dobry producent z pewnością da gorzej wyglądające drewno na gitarę zamalowaną, a nie odwrotnie. Nowe czarne lakiery są piękne, ale gorzej wyglądają po pewnym czasie eksploatacji.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):