Forum

27-07-2019,Od: Sławek
Witam, proszę o opinię odnośnie gitary akustycznej Tanglewood TWCR-D. Czy jest do kupienia u Pana i ile kosztowałaby ? Zależy mi na dobrym brzmieniu i miękkości strun.

27-07-2019,Od: Jarek
Z korektami i regulacją kosztowałaby 599 zł. Jednak sklejka mahoniowa ładnie wygląda, ale nie zawsze dobrze brzmi. Oczywiście jest to kwestia gustu, ale jak dla mnie najlepsze brzmienia uzyskuje się z litej płyty świerkowej, która długo wybrzmiewa i gra w całym paśmie. Na drugim miejscu stawiałbym cedr. Natomiast sklejki lipowe i mahoniowe są nieco przytłumione, głuche i dają mało żywe brzmienie bez bogactwa tonów harmonicznych. Ja bym dołożył trochę do Corta z litym przodem, który przy okazji daje się nieźle regulować, bo drewno gryfu jest dobrze sezonowane i niepokrzywione.

27-07-2019,Od: Sławek
Dziękuje za fachową radę. Byłem w sklepie i porównywałem z cortem elektroakustycznym sklejkowym. Wydawało mi się, że brzmienie jest fajne i lepsze niż w corcie. Może kierowałem się też sugestią sprzedawcy, który zachwalał tanglewooda grając na nim.

28-07-2019,Od: Jarek
Ale najważniejsze: Jeśli gitara ogólnoe podobała się, to może nie ma co szukać innej. Mogę taką ściągnąć, zrobić korekty i regulacje, bo w tej klasie zawsze jest dużo rzeczy do poprawy, i odsprzedać. Można też kupić samodzielnie i przynieść na same korekty. Tylko uwaga na podejrzanie niskie ceny, bo często oznaczają one mniej udany egzemplarz, stok B, lub coś co nie zeszło w sklepie, bo się nie podobało, albo towar ze zwrotów konsumenckich. Nie każdy o tym informuje, a egzemplarze internetowe bywają bardzo różne.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):